Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Το παρόν θέμα "καθαρίστηκε" άλλη μια φορά από περιττά, ανούσια, chat, flame posts.

 

Διατηρείστε τη συζήτηση σε πολιτισμένα επίπεδα και πάντα εντός θέματος, αλλιώς θα υπάρξουν πιο δραστικές λύσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΚΑλησπερα. Λοιπον !!!

Το δευτερο που αγορασα...

ΤΕΛΙΚΑ ειχε ΚΙΤΡΙΝΙΛΕΣ σε 2 σημεια και ηταν ΧΑΛΙΑ !!

ΠΑμε τωρα στο θεμα της μπαταριας.

ΜΕτα το update ειδα διαφορα μονο 20% δηλαδη μου εδωσε 1 ωρα παραπανω.

ΤΕΛΟΣ η Sony για εμενα ΤΕΡΜΑ για παντα .

 

Δεν θα πω τι συσκευη εχω πλεον...ενα θα πω-οτι με την ιδια χρηση η μπαταρια μου κραταει 12 ωρες !!!

08:00- 20:00 . Απιστευτο κινητο και απιστευτο λειτουργικο !

 

Αυτα παιδια.

Xωρίς κανένα λόγο αντιπαράθεσης μπορείς να μας γράψεις τι χρήση κάνεις με τα τηλεφωνά που έχεις κατά καιρούς π.χ. ομιλία ιντερνέτ δεδομένα - wi-fi ανοικτή οθόνη συγχρονισμό κ.α.?

Eτσι θα μπορέσουμε και εμείς να καταλάβουμε περισσότερα.

Eχω αδειάσει μπαταριές σε 5~6 ώρες αλλά αυτό δεν το κάνω ούτε κάθε μέρα ούτε το κάνουν όλοι οι χρήστες.

O χρόνος με τα ποσοστά που έγραψα σε προηγούμενο ποτ μου ήταν μια σύγκριση σε συγκεκριμένες συνθήκες(της ίδιες δηλαδή, πριν και μετά) όπου τις ώρες αυτές είμαι στην εργασία μου και δεν είμαι με το τηλέφωνο στο χέρι και δεν αναφέρθηκα για την υπόλοιπη ημέρα όπου κάθε μέρα μπορεί να κάνω διαφορετική χρήση.

Επίσης το σήμα και οι κεραίες της κινητής τηλεφωνίας επηρεάζουν τη μπαταρία, όσο καλύτερο σήμα έχεις τόσο λιγότερη κατανάλωση θα έχεις στη μπαταρία.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Xωρίς κανένα λόγο αντιπαράθεσης μπορείς να μας γράψεις τι χρήση κάνεις με τα τηλεφωνά που έχεις κατά καιρούς π.χ. ομιλία ιντερνέτ δεδομένα - wi-fi ανοικτή οθόνη συγχρονισμό κ.α.?

Eτσι θα μπορέσουμε και εμείς να καταλάβουμε περισσότερα.

 

 

Για ποιο λόγο να καταλάβουμε περισσότερα.Ποιος ο λογος; Μου αρκεί η δικη σου εκδοχη ,με την οποία και συμφωνώ απόλυτα,όπως και οι περισσότεροι κάτοχοι μέσα στο forum.

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ειμαι ο μονος που δεν πηρα την .73 αναβαθμιση ? κανεις αλλος ομοιοπαθης ?

 

Τωρα σχετικα με τα σχολια θα πω κι εγω τα δικα μου ..

Μια βδομαδα το εχω ,το S ειναι μεγαλο ,σχεδον το εχω συνηθισει ..:D

..η οθονη του, τα χρωματα του κι η ανταποκριση του ειναι στο 10+ ,επισης οι φωτογραφιες του και τα βιντεακια ,το συνδεσα με bravia hx8xx και εντυπωσιαστηκα ,εργαλειο τηλεκοντρολ καμερα media server etc..

 

Δυσκολευομαι ακομη λιγο στην καθημερινοτητα μου ερχομενος απο το W995 .. Τα handsfree δεν με πολυ βολευουν να τα κουβαλαω ,μπερδευονται τα καλωδια κτλ ,αυτο θα ηθελα

http://www.sonymobile.com/global-en/products/accessories/smart-wireless-headset-pro/

..αλλα ποτε θα ερθει και σε ποια τιμη ?

Το μικροφωνο του παντως ειναι πολυ καλο και βολευει καλυτερα απο τα ακουστικα ,

 

Δεν καταφερα να παιξω .mkv μεσω τοπικου δικτυου ,μου εγραφε οτι δεν το υποστηριζει το φορμα ,θελει καποια εφαρμογη εξτρα ?

Σχετικα με την μπαταρια κτλ..οσο το σκαλιζεις τοσο τρωει ,η οθονη κι η ευκρινεια του καταναλωνουν πολυ ,δεν με εχει φερει σε δυσκολη θεση ακομη ,φορτιζει γρηγορα ομως και ξαναλεω οτι εχω την .67 εκδοση

 

Προσωπικα παντα ,ειχα την επιλογη του iphone 4s 16gb με 60 ευρω παραπανω ,προτιμησα το S ..

Εκανα την επιλογη μου με τα δικα μου κριτηρια και ουτε ασχολουμαι με διαφορα σχολια ουτε μετανιωνω

:cool:

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι;

Το έχει πάρει ένας φίλος μου το κινητό και επειδή θέλει να αγοράσει από το android market διάφορα παιχνίδια, χρειάζεται οπωσδήποτε να έχει πιστωτική κάρτα; Δεν υπάρχει άλλος τρόπος, πχ όπως στο Wii / xbox360 / ps3 που υπάρχουν προπληρωμένες κάρτες, με €10, €20, κλπ;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους θα ηθελα να ρωτησω για οποιον ξερει σε σχεση htc one x και xperia s ποιο ειναι ποιο "παντοφλε" ψηνομαι για ενα απο τα 2 για δωρο στην γυναικα αλλα δεν θελω οπως ειπα καποιο παντοφλε γιαυτο ρωτω ποιο απο τα 2 ειναι ποιο μικρο-βολικο
Link to comment
Share on other sites

γραφιες του και τα βιντεακια ,το συνδεσα με bravia hx8xx και εντυπωσιαστηκα ,εργαλειο τηλεκοντρολ καμερα media server etc..

 

η ταχύτητα από τη στιγμή που ακουμπούσες το κινητό και ανανεωνόταν η bravia ήταν γρήγορη?

φοβερή λειτουργικότητα η καινοτομία αυτή πάντως, κάνεις πολλά πράγματα

Link to comment
Share on other sites

η ταχύτητα από τη στιγμή που ακουμπούσες το κινητό και ανανεωνόταν η bravia ήταν γρήγορη?

φοβερή λειτουργικότητα η καινοτομία αυτή πάντως, κάνεις πολλά πράγματα

Το ιδιο γρηγορο οπως πριν !

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους θα ηθελα να ρωτησω για οποιον ξερει σε σχεση htc one x και xperia s ποιο ειναι ποιο "παντοφλε" ψηνομαι για ενα απο τα 2 για δωρο στην γυναικα αλλα δεν θελω οπως ειπα καποιο παντοφλε γιαυτο ρωτω ποιο απο τα 2 ειναι ποιο μικρο-βολικο
Και τα 2 είναι αρκετά μεγάλα. Μήπως θα ήταν καλύτερα να δεις για κάτι με οθόνη μέχρι 4" ;
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ειμαι ο μονος που δεν πηρα την .73 αναβαθμιση ? κανεις αλλος ομοιοπαθης ?

 

:

 

Απενεργοποιησε το και ξαναενεργοποιησε το μετά, και το πιθανότερο ειναι να σου έρθει μήνυμα ειδοποιησης ότι έχει την νέα version ετοιμη για αναβάθμιση. Εγώ έτσι έκανα και μετά απο 2-3 λεπτά μου ήρθε το μήνυμα.

Όσο για τα ακουστικά που έδειξες, είναι πολύ καλά! να δουμε με τι τιμή θα βγουν στην αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτησούλες και πάλι :

 

1) Με τί μπορούμε να καθαρίζουμε την πίσω πλευρά του κινητού. Έχω το άσπρο. Δεν έχει λερωθεί αλλά αν ποτέ λερωθεί να ξέρω.Έχει δοκιμάσει κανείς σας να το καθαρίσει?

2) Τί ρυθμίσεις έχετε βάλει στον ισοσταθμιστή του player ??

3) Τί ρυθμίσεις έχετε στην φωτογραφική μηχανή? (Πχ. πολλαπλή εστίαση?? , σκηνή στο αυτόματο?? , σταθεροποιητή ?? κτλ) ?

Σας ευχαριστώ.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 είναι αρκετά μεγάλα. Μήπως θα ήταν καλύτερα να δεις για κάτι με οθόνη μέχρι 4" ;

 

ναι οκ αλλα σε σχεση με αυτα τα 2 ποιο θεωρειται σαν ποιο μεγαλο ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο ερχεται με μαμισιο screen protector? ετσι εχω την εντυπωση και μολις αγορασα μια nelkin θηκη που δινει και screen protector και δεν θελω να βαλω δυο :D
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο ερχεται με μαμισιο screen protector? ετσι εχω την εντυπωση και μολις αγορασα μια nelkin θηκη που δινει και screen protector και δεν θελω να βαλω δυο :D

 

Ακριβώς έτσι.

Link to comment
Share on other sites

ναι οκ αλλα σε σχεση με αυτα τα 2 ποιο θεωρειται σαν ποιο μεγαλο ?

 

Xperia S: 128 x 64 x 10.6 mm, βάρος: 144g

One X: 134.4 x 69.9 x 8.9 mm, βάρος: 130g

 

Όπως βλέπεις το htc είναι λίγο πιο παντόφλα αλλά δε ξέρω τι αίσθηση δίνει στο χέρι, δε το έχω δει από κοντά.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον θελω να παω σε λιγο να παρω xperia s και ρωτω μηπως ειναι μεγαλο-παντοφλα (μιλαω στο χερι βολευει οκ?) η οκ μια χαρα και γενικα σαν συσκευη αξιζει ετσι?ρωτω κυριως ατομα που το εχουν ετσι..... ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο ερχεται με μαμισιο screen protector? ετσι εχω την εντυπωση και μολις αγορασα μια nelkin θηκη που δινει και screen protector και δεν θελω να βαλω δυο :D

 

δηλαδη πόσο ... μπορεί να είμαι για να το βγάλω; έδινε μέσα στο κουτί και άλλη και νόμιζα ότι αυτό ήταν τώρα έχω τις ωραίοτατες φουσκάλες πφφφφ....

 

λοιπον θελω να παω σε λιγο να παρω xperia s και ρωτω μηπως ειναι μεγαλο-παντοφλα (μιλαω στο χερι βολευει οκ?) η οκ μια χαρα και γενικα σαν συσκευη αξιζει ετσι?ρωτω κυριως ατομα που το εχουν ετσι..... ευχαριστω

το συνήθισα αμέσως το xperia αν και είχα μικρό κινητό πριν

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

το συνήθισα αμέσως το xperia αν και είχα μικρό κινητό πριν

 

ρωτω γιατι τωρα εχω iphone 4 και θα το δωσω στην γυναικα και λεω να φυγω απο ios βαρεθηκα γιαυτο λεω μη μου φανει κανενα τουμπανο χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

ρωτω γιατι τωρα εχω iphone 4 και θα το δωσω στην γυναικα και λεω να φυγω απο ios βαρεθηκα γιαυτο λεω μη μου φανει κανενα τουμπανο χαχαχαχα

 

Όχι δεν νομίζω να έχεις θέμα ίσα ίσα που δεν θα πατάς 10 κουμπιά μαζί με τα χοντρά αντρικά δάχτυλα σου. Αυτό μου συνέβαινε στο παλιό μου κινητό

Link to comment
Share on other sites

κλασσικα δεν αντεξα να μην παω να το ξαναχαζεψω απο κοντα...τοσες φορες που το χω δει ειναι σαν να το εχω δικο μου..:p

δεν ειναι βαρυ παντως.ισως επειδη αυτη τη στιγμη κραταω πιο βαρυ κινητο.και το μεγεθος μου φανηκε ιδανικο παρολο που εχω συνηθισει αρκετα πιο μικρα κινητα.οσο για το χρωμα...λευκο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας το δικό μου χθες το βραδύ κατά την φορτίσει κ χρήση gprs σήμα εμφάνισε στο λευκώ χρώμα κιτρινίλα κάτω χαμηλά το πρωί που το έβγαλα από το φορτιστή είχε φύγει . Τώρα δεν ξερό τι να κανό περνώ στο expansys και μιλάνε συνεχώς θα πάρω και sony service να μου πούνε και αυτού τι γίνεται αν ξέρει κάποιος η το πέρασε ας μου πει τη γνώμη του .
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας το δικό μου χθες το βραδύ κατά την φορτίσει κ χρήση gprs σήμα εμφάνισε στο λευκώ χρώμα κιτρινίλα κάτω χαμηλά το πρωί που το έβγαλα από το φορτιστή είχε φύγει . Τώρα δεν ξερό τι να κανό περνώ στο expansys και μιλάνε συνεχώς θα πάρω και sony service να μου πούνε και αυτού τι γίνεται αν ξέρει κάποιος η το πέρασε ας μου πει τη γνώμη του .
Το δικό μου είναι εδώ και μερικές μέρες στο sony service, δε μίλησα με τους ίδιους, αλλά από το μαγαζί που το πήρα μου είπαν ότι θα το έχω πιθανότατα μέσα στην επόμενη βδομάδα.
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησε το και ξαναενεργοποιησε το μετά, και το πιθανότερο ειναι να σου έρθει μήνυμα ειδοποιησης ότι έχει την νέα version ετοιμη για αναβάθμιση. Εγώ έτσι έκανα και μετά απο 2-3 λεπτά μου ήρθε το μήνυμα.

Όσο για τα ακουστικά που έδειξες, είναι πολύ καλά! να δουμε με τι τιμή θα βγουν στην αγορά.

To εχω κανει πολλες φορες αλλα Δεν ..κλεινω ανοιγω μπααα..εχει μεινει κανεις στην ,67 η μονος απεμεινα ..?

Μηπως χρειαζεται να ειναι σε 3g κι οχι σε απλο gsm η το data να ειναι enabled ?? net εχει απο το wifi

Το μπλουτουθ κανα 150 το υπολογιζω στην Ελλαδα ,το Expansys το εχει αλλα ..

http://www.expansys.com.gr/sony-ericsson-smart-wireless-headset-pro-black-228968/

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...