Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ συνήθως το φορτίζω πριν κοιμηθώ στο 100%, και το κλείνω.. Το πρωί που το ανοίγω, ξεκινάει 3-6% λιγότερο.. Είναι φυσιολογικό; :confused:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αντικειμενικά πάντα, η μπαταρία του S υστερεί σε σχέση με του GS2. να φανταστείς το βράδυ που πηγένω για ύπνο και το κινητό είναι σε αδράνεια στις 8 ώρες, με 100% μπαταρία το GS2 να έπεφτε 7-8% ενώ με το S 18-20%.

 

 

 

 

 

 

 

Εγώ συνήθως το φορτίζω πριν κοιμηθώ στο 100%, και το κλείνω.. Το πρωί που το ανοίγω, ξεκινάει 3-6% λιγότερο.. Είναι φυσιολογικό; :confused:

 

Κατι τρεχει απο πισω παιδια.. φιλε halo το δικο σπυ παει και ερχεται.

Βασιλη το δικο σου ουτε καν..κατι στην μασουλαει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι σε ένα 8ωρο το βράδυ χάνω το πολύ 10% και να φανταστείτε ότι στο σπίτι μου το σήμα είναι επιεικώς απαράδεκτο (1 γραμμή με το ζόρι). Πάντα βέβαια το βράδυ το έχω γυρισμένο σε 2G με κλειστά wifi και bluetooth.
Link to comment
Share on other sites

εννοείται ότι το βράδυ δεν έχω τπτ ανοιχτό. πχ wifi,bt. έχω κατεβάσει το android assistant και βλέπω διαχείριση ram. πάντως που 635mb που έχει το S και που 835mb που είχε το GS2. μέρα με την νύχτα

 

α και ένα χαζό που έκανε χθες βράδυ. έσβησε από μόνο του. wtf

Link to comment
Share on other sites

Το σημα κανει τρελη ζημια.. δοκιμαατε λειτουργια πτησης καποια στιγμη να δειτε αν φταιει αυτο. Εγω παιδια αναλογως (παντα με λειτουργια πτησης το βραδυ) χανω 2-4% το 8ωρο..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν το βάζετε να φορτίζει overnight και να έχετε το κεφάλι σου ήσυχο; ε; για να έρχεστε στα forum και να μας παραπονιέστε πως δεν κρατάει η μπαταρία; :P

 

Εγώ αυτό κάνω πάντως και δεν υπάρχει θέμα κανένα.

 

μάλιστα χτες το είχα φορτίσει πριν να πέσω, και το είχα σε plane mode το βράδυ μέχρι τις 7 το πρωί, και τώρα είμαι στο 78% μετά από 13 ώρες και 35 λεπτά που το έβγαλα από φόρτιση.

 

Με 2-3 τηλέφωνα, 2-3 μηνύματα και data service ON τις τελευταίες 8 ώρες.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ συνήθως το φορτίζω πριν κοιμηθώ στο 100%, και το κλείνω.. Το πρωί που το ανοίγω, ξεκινάει 3-6% λιγότερο.. Είναι φυσιολογικό; :confused:

Ναι γιατί μέχρι να ανοίξει και να φορτώσει λειτουργικό και εφαρμογές καταναλίσκεται ενέργεια από τον επεξεργαστή που δουλεύει στο μέγιστο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατί μέχρι να ανοίξει και να φορτώσει λειτουργικό και εφαρμογές καταναλίσκεται ενέργεια από τον επεξεργαστή που δουλεύει στο μέγιστο.

 

Γιαυτο και αν βαλεις το cpu spy και τσεκαρεις μετα απο ενεργοποιηση της συσκευης, θα δεις οτι θα δειξει πως χρησιμοποιηθηκε 1,5GHz για 3-4 λεπτα. Ειναι αυτα τα λεπτα που ο επεξεργαστης τρεχει σε φουλ ρυθμους.

 

Πως το μιλας το ελληνικο βρε zxr..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οθονη και καμερα πρeπει να ειναι αρκετα καλυτερο το S

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Οθονη και καμερα πρeπει να ειναι αρκετα καλυτερο το S

 

Ειναι...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kανά καλό widget καιρού αξιόπιστο? Και μην πείτε accuweather γιατί αρες μαρες κουκουναρες δείχνει :-P
Link to comment
Share on other sites

Kανά καλό widget καιρού αξιόπιστο? Και μην πείτε accuweather γιατί αρες μαρες κουκουναρες δείχνει :-P

 

Γιατι δεν χρησιμοποιεις το μαμα?

Εγω προσωπικα χρησιμοποιω το "καιρος" στο widget "ειδησεις και καιρος"

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

AndroidWeather, ίσως το καλύτερο

Δεν ξέρω αν είναι το καλύτερο αλλά το συστήνω κι εγώ μιας και το χρησιμοποιώ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δε μου δουλεύει καθόλου ο proximity sensor. Έκανα το τεστ απ το service menu, έβγαλα την μεμβράνη που είχα πάνω απ' την εργοστασιακή άλλαξα firmware αλλά τίποτα. Πριν αλλάξω οθόνη πριν ένα μήνα περίπου θυμάμαι ότι δούλευε, δε πιστεύω να έγινε καμιά πατατιά στην αλλαγή. Άργησα μάλλον να το πάρω χαμπάρι ότι δεν δουλεύει καθώς πάντα είχα το handsfree και δεν το χα τσεκάρει. Παίζει κάτι άλλο να κοιτάξω ;

 

.....

Αν στο τεστ του service menu δείχνει οτι δεν δουλεύει και εξακολουθεί να μη δουλεύει και μετά από αλλαγή firmware τότε δε νομίζω οτι μπορείς να κάνεις κάτι άλλο από το να το ξαναδώσεις για service.

 

Τελικά είχαν ξεχάσει ένα πλαστικό κομματάκι σαν βάση του proximity sensor στην παλιά οθόνη κατά την αντικατάσταση της στο κεντρικό service. Σήμερα στο τοπικό service μου το πρόσθεσαν και ο proximity sensor δουλεύει και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

βγαινει και ο μαρτης και απο τζελι μπιν κανενα νεο,ψεμματα ψεμματα ψεμματα,,,

 

Κάτσε ακόμα έχουμε 10 μέρες για να μας αφήσει ο Μάρτης. Μην σας πιάνει πανικός

Link to comment
Share on other sites

βγαινει και ο μαρτης και απο τζελι μπιν κανενα νεο,ψεμματα ψεμματα ψεμματα,,,

Πηγες αξιοπιστες λενε οτι θα ξεκινησει την 1η Απριλιου η τιμημενη αναβαθμιση ..:p

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να το ρυθμισω να στελνει 160 χαρακτηρες??:)

 

Κοιτα στις ρυθμισεις των μηνυματων για εξοικονομηση κοστους. Αν δεν υπαρχει, κατεβασε το handcent sms ή το go sms. Αν εισαι rooted μπορεις επισης να να κανεις μια μοντα για να το διορθωσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βγαινει και ο μαρτης και απο τζελι μπιν κανενα νεο,ψεμματα ψεμματα ψεμματα,,,

 

 

Για να δούμε τί θα δούμε. ... Xperia S Jelly Bean rollout commencing in late March? http://www.xperiablog.net/2013/03/13/xperia-s-jelly-bean-rollout-commencing-in-late-march/

 

Κάτι κινείται.....

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...