Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν με ενοχλει αυτο γιατι σπανια θα ανεβασω τοσο μεγαλα αρχεια.

Αν θελω αμαν και πως να βαλω μια ταινια ή ενα μεγαλο αρχειο,το ανεβαζω απευθειας

στο κινητο μιας και υπαρχει απειρος χωρος ουτως ή αλλως.Για δωρεαν 50 GB το θεωρω εκπληκτικη εφαρμογη.Η ουσια ειναι οτι πλεον με αυτου του ειδους εφαρμογες,απεξαρτομαστε απο τις καρτες μνημης και με τακτικα back up δεν φοβασαι τιποτα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η 9.1 (ICS) είναι σταθερότατη, πολύ γρήγορη και δουλεύουν όλα σωστά.

Από θέμα μπαταρίας τι είναι καλύτερο; μαμά ή cm;

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενοχλει αυτο γιατι σπανια θα ανεβασω τοσο μεγαλα αρχεια.

Αν θελω αμαν και πως να βαλω μια ταινια ή ενα μεγαλο αρχειο,το ανεβαζω απευθειας

στο κινητο μιας και υπαρχει απειρος χωρος ουτως ή αλλως.Για δωρεαν 50 GB το θεωρω εκπληκτικη εφαρμογη.Η ουσια ειναι οτι πλεον με αυτου του ειδους εφαρμογες,απεξαρτομαστε απο τις καρτες μνημης και με τακτικα back up δεν φοβασαι τιποτα

Να θυμήσω eπίσης ότι το box έχει και εφαρμογή για τον υπολογιστή όπου μπορείς να κάνεις απευθείας συγχρονισμό τα αρχεία σου όπως ακριβώς και τo dropbox.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Aπο θεμα φωτογραφιας πως τα παει?

Ευχαριστω!!!

 

Στον τομέα φωτογραφίας είναι ένα από τα καλύτερα smartphones. Για μένα αποτέλεσε βασικό κριτήριο επιλογής.

Υπέρ: φυσικά χρώματα, πολλές ρυθμίσεις, κουμπί κλείστρου και άμεση φωτογράφηση με παρατεταμένο πάτημα

Κατά: μια ελαφρά "μουντάδα" σε σύγκριση με κάποια ανταγωνιστικά μοντέλα

Link to comment
Share on other sites

Να θυμήσω eπίσης ότι το box έχει και εφαρμογή για τον υπολογιστή όπου μπορείς να κάνεις απευθείας συγχρονισμό τα αρχεία σου όπως ακριβώς και τo dropbox.

 

Εγώ ενεργοποίησα δύο box από το xperia και μου έδωσε από 50 gb λέω να ενεργοποιήσω και ένα ακόμα έτσι για να υπάρχει.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Στον τομέα φωτογραφίας είναι ένα από τα καλύτερα smartphones. Για μένα αποτέλεσε βασικό κριτήριο επιλογής.

Υπέρ: φυσικά χρώματα, πολλές ρυθμίσεις, κουμπί κλείστρου και άμεση φωτογράφηση με παρατεταμένο πάτημα

Κατά: μια ελαφρά "μουντάδα" σε σύγκριση με κάποια ανταγωνιστικά μοντέλα

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου φιλε μου!!!:)

Αλλα μοντελα ποια εννοεις..?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου φιλε μου!!!:)

Αλλα μοντελα ποια εννοεις..?

 

Για να καταλήξω στο xperia S διάβασα...άπειρα συγκριτικά reviews. Συνήθως το συνέκριναν με τα κορυφαία samsung, htc κλπ όπου το sony γενικά υπερτερούσε στη φωτογραφία (ή δεν υστερούσε κόντρα σε μοντέλα διπλάσιας τιμής). Κάτι ουσιαστικά καλύτερο θα βρεις μόνο σε dedicated φωτογραφικά κινητά όπως τα nokia με φακούς zeiss, μηχανικό κλείστρο, xenon κλπ

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πρόγραμμα πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο για συγχρονισμό των φωτογραφιών προφίλ (high-res) των φίλων μου στο facebook με τις επαφές μου. να τα συγχρονίζει όμως με google contacts, όχι μόνο στην συσκευή. Να βρίσκονται δηλαδή στο ίντερνετ και αν χρειαστεί να σβήσω τις επαφές και να τις ξανακατεβάσω να έχει κρατήσεις τις φωτογραφίες.

 

Επίσης υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπορεί να κάνει auto record τις κλήσεις μου (και από τις 2 μεριές, όχι μόνο εμένα); είχα δοκιμάσει μερικά προγράμματα όσο ακόμα ήμουν σε stock rom και δεν είχα βρει κάτι (δεν τα είχα δοκιμάσει όλα), και νομίζω μερικά έλεγαν ότι θέλουν άλλον kernel από τον stock. ξέρετε αν μπορώ να κάνω record με CM10-FXP147;;;

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλήξω στο xperia S διάβασα...άπειρα συγκριτικά reviews. Συνήθως το συνέκριναν με τα κορυφαία samsung, htc κλπ όπου το sony γενικά υπερτερούσε στη φωτογραφία (ή δεν υστερούσε κόντρα σε μοντέλα διπλάσιας τιμής). Κάτι ουσιαστικά καλύτερο θα βρεις μόνο σε dedicated φωτογραφικά κινητά όπως τα nokia με φακούς zeiss, μηχανικό κλείστρο, xenon κλπ

 

Nα εισαι καλα αδελεφε και παλι για τις χρησιμες πληροφοριες σου εχω καταληξει στο s.

Μολις το αγορασω θα σε ενοχλησω παλι..:)

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπερα μου στο φορουμ!

Εχω σχεδον αποφασισει για την αγορα του S.

Σημερα ειδα στο Public απο κοντα το ΙΟΝ και η οθονη του ηταν απιστευτη!

Επειδη ομως το S που ειχε ηταν κλειστο δεν μπορεσα να τα βαλω διπλα διπλα και να συγκρινω τις οθονες τους.

Επεισης σε κανενα αλλο καταστημα δεν εχω βρει το ΙΟΝ για να μπορεσω να το συγκρινω με το S.

Σιγουρα το S εχει μεγαλυτερο ppi αλλα δε ξερω τι παιζει οσον αφορα τη φωτεινοτητα των 2 οθονων...

Ρωτησα και στο τοπικ για το ΙΟΝ και μου ειπε καποιο παλικαρι οτι το ΙΟΝ εχει πολυ καλυτερη οθονη απο το S.

Μπορει καποιος να μου πει τη γνωμη του εφοσον βεβαια τα εχει συγκρινει μεταξυ τους?

 

Υ.Γ.Δεν με ενδιαφερει κατι αλλο εκτος απο την οθονη...

Link to comment
Share on other sites

Για την οθόνη του θυμάμαι ότι είχε πάρει ένα βραβείο το Xperia P, συγκεκριμένα για τη φωτεινότητα της οθόνης του. Βέβαια τότε δεν είχε κυκλοφορήσει το ion, αλλά τότε κυκλοφορούσε το S. Το έχεις δει το P πουθενά, αφού σε αφορά τόσο η οθόνη;
Naxos Guide App - Ο οδηγός για κινητά τηλέφωνα που σας οδηγεί κατευθείαν στα καλύτερα…
Link to comment
Share on other sites

Την καλησπερα μου στο φορουμ!

Εχω σχεδον αποφασισει για την αγορα του S.

Σημερα ειδα στο Public απο κοντα το ΙΟΝ και η οθονη του ηταν απιστευτη!

Επειδη ομως το S που ειχε ηταν κλειστο δεν μπορεσα να τα βαλω διπλα διπλα και να συγκρινω τις οθονες τους.

Επεισης σε κανενα αλλο καταστημα δεν εχω βρει το ΙΟΝ για να μπορεσω να το συγκρινω με το S.

Σιγουρα το S εχει μεγαλυτερο ppi αλλα δε ξερω τι παιζει οσον αφορα τη φωτεινοτητα των 2 οθονων...

Ρωτησα και στο τοπικ για το ΙΟΝ και μου ειπε καποιο παλικαρι οτι το ΙΟΝ εχει πολυ καλυτερη οθονη απο το S.

Μπορει καποιος να μου πει τη γνωμη του εφοσον βεβαια τα εχει συγκρινει μεταξυ τους?

 

Υ.Γ.Δεν με ενδιαφερει κατι αλλο εκτος απο την οθονη...

 

Μηπως τραβηξες καμμια φωτογραφια να μας πεις και εντυπωσεις..?

Link to comment
Share on other sites

Τράβηξα δύο video σε fullhd χθες, το ένα 2,51gb και το αλλο 750mb...Και όταν τα βλέπω στο κινητό μου κάνει μερικά κολλήματα στην αναπαραγωγή.. Πολύ μικρά, αλλά είναι αρκετά, ειδικά στο μεγάλο, και δεν είναι ωραίο.. Σκέφτηκα μήπως ήταν πρόβλημα στην εγγραφή του βίντεο, αλλά το πέρασα στο laptop και παίζει μια χαρά.. Οπότε στην αναπαραγωγή είναι το θέμα..

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Για την οθόνη του θυμάμαι ότι είχε πάρει ένα βραβείο το Xperia P, συγκεκριμένα για τη φωτεινότητα της οθόνης του. Βέβαια τότε δεν είχε κυκλοφορήσει το ion, αλλά τότε κυκλοφορούσε το S. Το έχεις δει το P πουθενά, αφού σε αφορά τόσο η οθόνη;

 

Ναι ειχε παρει βραβειο για τη μεγαλυτερη φωτεινοτητα!

Το εχω δει το P αλλα θελω μεγαλυτερη οθονη οποτε παω για 4,3...

 

Μηπως τραβηξες καμμια φωτογραφια να μας πεις και εντυπωσεις..?

 

Τραβηξα μερικες με το ΙΟΝ και ηταν πολυ καθαρες.

Αλλα αν δε βαλεις τα κινητα διπλα διπλα δε μπορεις να βγαλεις σωστο συμπερασμα...

 

Προσεξτε λιγο στο βιντεο στο 4:57.

Ειναι το μοναδικο που βρηκα και συγκρινει τις δυο οθονες...

Ποια οθονη σας αρεσει περισσοτερο?

 

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Τράβηξα δύο video σε fullhd χθες, το ένα 2,51gb και το αλλο 750mb...Και όταν τα βλέπω στο κινητό μου κάνει μερικά κολλήματα στην αναπαραγωγή.. Πολύ μικρά, αλλά είναι αρκετά, ειδικά στο μεγάλο, και δεν είναι ωραίο.. Σκέφτηκα μήπως ήταν πρόβλημα στην εγγραφή του βίντεο, αλλά το πέρασα στο laptop και παίζει μια χαρά.. Οπότε στην αναπαραγωγή είναι το θέμα..

 

Δοκιμασες με αλλη εφαρμογη να αναπαραγεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι, άλλη εφαρμογή δεν δοκίμασα... Θα δοκιμάσω...

Απλά μου φάνηκε περίεργο το κινητό να μην αναπαράγει ομαλά τα δικά του βίντεο.:confused:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπορεί να κάνει auto record τις κλήσεις μου (και από τις 2 μεριές, όχι μόνο εμένα); είχα δοκιμάσει μερικά προγράμματα όσο ακόμα ήμουν σε stock rom και δεν είχα βρει κάτι (δεν τα είχα δοκιμάσει όλα), και νομίζω μερικά έλεγαν ότι θέλουν άλλον kernel από τον stock. ξέρετε αν μπορώ να κάνω record με CM10-FXP147 και αν ναι και με τι ρυθμίσεις γιατί αυτά είναι μπέρδεμα;;;

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

Τραβηξα μερικες με το ΙΟΝ και ηταν πολυ καθαρες.

Αλλα αν δε βαλεις τα κινητα διπλα διπλα δε μπορεις να βγαλεις σωστο συμπερασμα...

 

Παιδιά, συμπεράσματα για την ποιότητα των φωτογραφιών ΜΟΝΟ στην οθόνη του υπολογιστή. Σε 3-4 ίντσες δεν μπορείς να κρίνεις τη λεπτομέρεια και η ποιότητα της οθόνης μπορεί να οδηγήσει σε λάθος συμπέρασμα.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση..

Αυτη τη στιγμη το xperia s παιζει στο skroutz 315ευρω παραεισαγωγης και 335ευρω ελληνικο..

Ποια η γνωμη σας, αξιζει για 20ευρω το ελληνικο? Η ερωτηση εχει να κανει κυριως με θεμα υποστηριξης, απ'ότι διαβαζω γενικα τα κινητα απο εξωτερικο παιρνουν αναβαθμισεις ποιο γρηγορα..

Just donate some blood !!
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση..

Αυτη τη στιγμη το xperia s παιζει στο skroutz 315ευρω παραεισαγωγης και 335ευρω ελληνικο..

Ποια η γνωμη σας, αξιζει για 20ευρω το ελληνικο? Η ερωτηση εχει να κανει κυριως με θεμα υποστηριξης, απ'ότι διαβαζω γενικα τα κινητα απο εξωτερικο παιρνουν αναβαθμισεις ποιο γρηγορα..

 

Τα παραεισαγωγής συνήθως (90%) είναι προοριζόμενα για ΕΕ, οπότε δεν έχεις θέμα με υποστήριξη διότι καλύπτονται απο Ευρωπαϊκή Εγγύηση. Οπότε σε οποιαδήποτε χώρα και να το πάς για service οφείλουν να στο φτιάξουν! Βέβαια, οτιδήποτε περι service το στέλνεις πίσω στο μαγαζί και αυτοί το στέλνουν στη Sony, αν πας μόνος σου συνήθως σου λένε κουραφέξαλα περι εγγύησης/παραεισαγωγής κλπ. :!:Πράγμα που δεν ισχύει:!:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας και από εμένα. Από Τρίτη απόγευμα θα το έχω και εγώ. Το έχω παραγείλει από MobileHellas. Ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις... Έχετε κάποια γνώμη για το συγκεκριμένο μαγαζί; Αν είναι παραεισαγωγής το κινητό από που το καταλαβαίνω; Το θέμα με την οθόνη που κιτρίνιζε σε υψηλές θερμοκρασίες έχει διορθωθεί στις τώρα παρτίδες κινητών; Ευχαριστώ !

Χρήστης Nokia 9210, SE P900, Nokia 9500, Qtek 9000, Nokia Ε90, Νokia N95 8GB, SonyEricsson Xperia X1, LG KM900 ARENA, Samsung GT i-8000 Omnia II, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S4, Huawei P8 MAX, Samsung Galaxy S8+,Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Galaxy Z Fold 3, Motorola Razr 40 Ultra και τώρα OnePlus Open   :respect:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...