Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς αν αλλάζει ο ήχος στο ξυπνητήρι ?

 

Φτιαξε δικα σου ξυπνητηρια!!!

Στα δυο ετοιμα της sony δεν αλλαζει ο ηχος;)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ που το έχω από το Πάσχα, κιτρινίλα δεν είχε ποτέ (καλό για μένα :D ) αλλά πλέον νομίζω πως έχει σταματήσει αυτό το πρόβλημα με τις καινούριες παρτίδες. Νομίζω εμφανίζονται μόνον όταν ζεσταίνεται η συσκευή. Όσον αφορά τον ήχο του.. Το ακουστικό ακούγεται μια χαρά. Το ηχείο είναι κάπως χαμηλό στην ανοιχτή ακρόαση αλλά όταν παίζει μουσική ή χτυπάει ακούγεται πιο δυνατά. Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό, αλλά γινόταν και πριν τις αναβαθμίσεις. Για την πλοήγηση θα χρειαστείς κάποιο άλλο πρόγραμμα πέραν του google maps, για να έχεις και offline πλοήγηση. Όμως είναι αρκετά γρήγορο στην εύρεση στίγματος. Υπάρχουν μερικά free προγράμματα στο store αλλά έχουν ελλείψεις πχ στην καθοδήγηση ή στους χάρτες. Αν βέβαια σκοπεύεις να αγοράσεις πλοηγό τότε αλλάζει το θέμα έτσι κι αλλιώς :D

 

Για jelly bean που ρώτησε κάποιος, νομίζω κατά τον Νοέμβριο θα γίνουν οι αναβαθμίσεις. Αλλά θα γίνουν σίγουρα.

 

Μακάρι λοιπόν να μου τύχει κινητό από καινούργια παρτίδα και όχι κανένα ξεχασμένο παλιό :). Διαβάζοντας πάντως τα ποστ σχετικά με την αναβάθμιση σε ics μπερδεύτηκα τελείως: λύνει η δημιουργεί προβλήματα? ιδού η απορία!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την αναλυτική απάντηση. Αφού το πήρες πριν 3 εβδομάδες λογικά θα "φοράει" την εκδοση ICS ( android 4.0). Είσαι ευχαριστημένος από την ένταση του ηχείου? Ακούγεται δυνατά το ακουστικό? Είμαι ελαφρώς...περήφανος στα αυτιά, γι' αυτό και επιμένω :)

 

όχι δεν είχε την 4 εγώ το αναβάθμησα ... για την ένταση θα το συγκρίνω πάλι με το χ10 που είχα.. είναι η μέρα με την νύχτα έχει και δυνατότερο ήχο και πιό καθαρο(και έχει το μικρόφωνο στη σωστή θέση γιατί στο χ10 είχε το μικρόφωνο στά πλάγια εκεί που το έπιανες για να το κρατήσεις)

sony xperia S... Z... Ζ1... Z2... LG G3... Z3... Z5 Premium... X Performance ...Xperia XZ για λίγο S8 ...xperia XZ1 ...mate 10 pro ...xperia XZ2 ...xiaomi mi 8 and now ...xiaomi mi 9

pEtEr

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν αλλάζει ο ήχος στο ξυπνητήρι ?

 

Φτιαξε δικα σου ξυπνητηρια!!!

Στα δυο ετοιμα της sony δεν αλλαζει ο ηχος;)

Ο ηχος αλλαζει και στα ετοιμα της sony.

Ξυπνητηρι> συνθετες ρυθμ.ξυπνητηριου> ρυθμισεις στυλ ανατολη> ξετικαρε το ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ένα τρικ για όσους είναι root και θέλουν το κανονικό ξεκλείδωμα της original ics.

Κατεβασε απο το play το titanium backup παρε backup ''αντιγραφα ασφαλειας ολων τον εφαρμογων του χρηστη + δεδομενων συστηματος'' και μετα βρες την εφαρμογη(απο το titanium) ''οθονη κλειδωματος'' επελεξε την και πατα ''εκκαθαριση δεδομενων'' και μετα ''απεγκατασταση'' και θα εχεις κλειδωμα οθονης ics.

 

Το έκανα αντιγραφή, το είχα γράψει σε άλλο νήμα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν μερικά free προγράμματα στο store αλλά έχουν ελλείψεις πχ στην καθοδήγηση ή στους χάρτες. Αν βέβαια σκοπεύεις να αγοράσεις πλοηγό τότε αλλάζει το θέμα έτσι κι αλλιώς :D

 

Η προσφορά του πλαισίου για don't panic πως σας φαίνεται? Το πήρε κανείς? Αξίζει ή να ψαχτώ για άλλο πλοηγό?

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά του πλαισίου για don't panic πως σας φαίνεται? Το πήρε κανείς? Αξίζει ή να ψαχτώ για άλλο πλοηγό?

 

Sycig.. google it or pm me

Link to comment
Share on other sites

Sycig.. google it or pm me

 

σορρυ για το οφφτοπικ αλλα τι απιστευτη φωνη εχει αυτη που μιλαει στο sygic??:lol::lol::rolleyes::O

Edited by zxr
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σορρυ για το οφφτοπικ αλλα τι απιστευτη φωνη εχει αυτη που μιλαει στο sygic??:lol::lol::rolleyes::O

 

 

έχεις δίκιο

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά του πλαισίου για don't panic πως σας φαίνεται? Το πήρε κανείς? Αξίζει ή να ψαχτώ για άλλο πλοηγό?

 

Το χρησιμοποιώ από τότε που πρωτοκυκλοφόρησε. Το δυνατό του σημείο για Ελλάδα είναι οι χάρτες της Gi που διαθέτει. Σαν εφαρμογή είναι απλή και γρήγορη, αλλά σε δυνατότητες υστερεί σε σχέση με το iGO.

Μπορείς πάντως να κατεβάσεις δοκιμαστική έκδοση από google play.

Link to comment
Share on other sites

σορρυ για το οφφτοπικ αλλα τι απιστευτη φωνη εχει αυτη που μιλαει στο sygic??:lol::lol::rolleyes::O

 

Λυθηκα στο γελιο :lol::lol: αλλα οντως αυτη η φωνη που λεει ''Σε διακοσια μετρα μεινετε αριστερα'' ειναι φοβερη!Θεα η Δεσποινα!

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει πολλά κινητά αυτές τις ημέρες αλλά μάλλον εδώ θα καταλήξω.......

Να το πάρω από το πουλί ? θα έχω πρόβλημα ? Τι λέτε ? Έχεις κανείς εμπειρία από αυτό το μαγαζί ? Διαβάζω καλά σχόλια.

Λέω να το παραγγείλω αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Λυθηκα στο γελιο :lol::lol: αλλα οντως αυτη η φωνη που λεει ''Σε διακοσια μετρα μεινετε αριστερα'' ειναι φοβερη!Θεα η Δεσποινα!

 

Και μετα ανοιγω το navigon και ξενερωνω με την αγριοφωνη του αντρα...:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει γεμίσει το forum ακουστικούς τύπους βλέπω. Γιατί είχα την εντύπωση ότι όλες οι μελέτες λένε πως οι άντρες είναι οπτικοί τύποι;

Θα παρακαλέσω να επανέλθουμε στο θέμα και να μην συνεχίσουμε την συζήτηση σχετικά με τις φωνές.

Ευχαριστώ

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχω δει πολλά κινητά αυτές τις ημέρες αλλά μάλλον εδώ θα καταλήξω.......

Να το πάρω από το πουλί ? θα έχω πρόβλημα ? Τι λέτε ? Έχεις κανείς εμπειρία από αυτό το μαγαζί ? Διαβάζω καλά σχόλια.

Λέω να το παραγγείλω αύριο.

 

απο το bird το πήρα και εγώ δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα ήταν άμεση η εξυπηρέτηση ήρθε την επόμενη μέρα

sony xperia S... Z... Ζ1... Z2... LG G3... Z3... Z5 Premium... X Performance ...Xperia XZ για λίγο S8 ...xperia XZ1 ...mate 10 pro ...xperia XZ2 ...xiaomi mi 8 and now ...xiaomi mi 9

pEtEr

Link to comment
Share on other sites

απο το bird το πήρα και εγώ δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα ήταν άμεση η εξυπηρέτηση ήρθε την επόμενη μέρα

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Με βλέπω να το παραγγέλνω σήμερα. Btw είσα ευχαριστημένος με το κινητό ? Από αυτονομία πως πάει ?

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σήμερα αυτό το κάλυμα οθόνης.

http://www.ebay.co.uk/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=300709108817&ssPageName=ADME:X:RTQ:GB:1123

(Μου το έστειλε 2 φορές γιατί η πρώτη δεν ήρθε ποτέ και μπράβο του)

 

Καμία μα καμία όμως σχέση στην αίσθηση αφής και απόκρισης του κινητού. Εντυπωσιακή βελτίωση.

Έβαλα ακόμα κι αυτή τη θήκη σε διαφανές λευκό.

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=200728834021

Edited by fasttam
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σήμερα αυτό το κάλυμα οθόνης.

http://www.ebay.co.uk/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=300709108817&ssPageName=ADME:X:RTQ:GB:1123

(Μου το έστειλε 2 φορές γιατί η πρώτη δεν ήρθε ποτέ και μπράβο του)

 

Καμία μα καμία όμως σχέση στην αίσθηση αφής και απόκρισης του κινητού. Εντυπωσιακή βελτίωση.

Το ότι είναι matte δεν επηρεάζει λίγο τα χρώματα και τη διαύγεια της οθόνης όμως; Τη ζελατίνα που είχε από το εργοστάσιο την έβγαλες;
Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα στο forum ότι από τα σκρουτζομάγαζα δεν ισχύει η εγγύηση στην ελληνική αντιπροσωπεία ενώ από το expansys ισχύει κανονικά. Η τιμή του είναι 30 Ευρώ παραπάνω και πιστεύω αν ισχύει αξίζει. Έχει πάρει κανείς από expansys ? Ισχύει κάτι τέτοιο ?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα σήμερα από το bird (γερμανική εισαγωγή) και μου είπαν να απευθυνθώ κανονικά στην Ελληνική αντιπροσωπεία αν υπάρξει πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα στο forum ότι από τα σκρουτζομάγαζα δεν ισχύει η εγγύηση στην ελληνική αντιπροσωπεία ενώ από το expansys ισχύει κανονικά. Η τιμή του είναι 30 Ευρώ παραπάνω και πιστεύω αν ισχύει αξίζει. Έχει πάρει κανείς από expansys ? Ισχύει κάτι τέτοιο ?

 

Δεν ισχυει αυτο που σου ειπανε φιλε μου.Απο οπου και να παρεις το τηλεφωνο εντος ΕΕ ισχυει κανονικα η εγγυηση του σε οποιαδηποτε χωρα εντος ΕΕ και αυτη ειναι 2 ετη οπως οριζεται απο την ΕΕ..Ο καθε ενας ριχνει αδεια για να πιασει γεματα και να σε κανει να παρεις κατι απο αυτον...Αγορασε αφοβα απο οπου το βρεις πιο φτηνο...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει αυτο που σου ειπανε φιλε μου.Απο οπου και να παρεις το τηλεφωνο εντος ΕΕ ισχυει κανονικα η εγγυηση του σε οποιαδηποτε χωρα εντος ΕΕ και αυτη ειναι 2 ετη οπως οριζεται απο την ΕΕ..Ο καθε ενας ριχνει αδεια για να πιασει γεματα και να σε κανει να παρεις κατι απο αυτον...Αγορασε αφοβα απο οπου το βρεις πιο φτηνο...

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Άυριο θα πάω για μικροσιμ και μετά θα το παραγγείλω μάλλον την Δευτέρα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...