Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και κάτι ακόμα. Το εικονίδιο "οι επαφές μου" βρίσκεται στην επιφάνεια"Εφαρμογές". Μπορώ να έχω το εικονίδιο στην κεντρική επιφάνεια; Αυτήν που βγαίνει με το κεντρικό πλήκτρο πάνω απο την διαφάνεια που δείχνει το σύμβολο Home; Θέλω να έχω πιο άμεσα το ευρετήριο των επαφών μου. Εκτός κι αν μου πείτε κάποιο άλλο "κόλπο" πχ κάποιο πλήκτρο προγραμματιζόμενο κλπ!
Κράτα πατημένο το δάχτυλό σου πάνω στο εικονίδιο μέχρι να εμφανίσει την αρχική οθόνη και σύρε το εκεί που το θες.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρες!Ψήνομαι να το ψωνίσω μιας και έχω επιδότηση-μετά τον κλασσικό εκβιασμό για αλλαγή εταιρείας- 500€.Και αυτή είναι η τιμή του στα καταστήματα wind,οπότε πάει ίσα ίσα..

Θεωρείτε ότι στα χρήματά του είναι ότι καλύτερο μπορώ να πάρω?Αν όχι, προτάσεις ελεύθερα :)

Ποια είναι τα μεγαλύτερα + και - σύμφωνα με εσάς που το έχετε, σε σχέση με τον ανταγωνισμό?

Link to comment
Share on other sites

για μενα ειναι τελειο!!!φερε μου και το iphone 5!:lol:αλλα αν θες καλυτερη γνωμη διαβασε το topic λιγο.ο καθενας εχει τα δικα του + και -.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατι οταν χτυπαω το κατω λευκο καπακι σταματαει η δονηση και οταν το ξαναχτυπαω περνει μπροστα? και επι το πλειστον το καπακι το λευκο στο κατο μερω δεν ειναι σταθερο,κουνιετε λιγο. καμια ιδεα?
koKVod
Link to comment
Share on other sites

Γιατί η δόνηση χρησιμοποιεί τα επονομαζόμενα step motors που δεν είναι τίποτα άλλο από έναν μικρό κινητήρα ο οποίος έχει έναν βραχίονα που κάνει μια διαδρομή. Όταν ο βραχίονας βρει εμπόδιο στο τέλος της διαδρομής του τότε αρχίζει να δονείται (στην πράξη συνεχίζει να σπρώχνει το εμπόδιο που έχει βρει για αυτό και υπάρχει δόνηση).

 

Πιθανόν όταν εσύ χτυπάς το καπάκι απελευθερώνεις τον βραχίονα. Αν είναι ενοχλητικό δες το σε κάποιο Sony Service Point

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι τα μεγαλύτερα + και - σύμφωνα με εσάς που το έχετε, σε σχέση με τον ανταγωνισμό?

Στα μεγαλύτερα + εγώ θεωρώ πως είναι το 4 screen. Γενικά τα private clouds και η δυνατότητα που σου δίνει για sharing πληροφοριών ανάμεσα σε συσκευεές θα αρχίσει να ανεβαίνει και λογικά σε λίγο θα ακολουθήσουν και οι υπόλοιποι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια...Περιηλθε στην κατοχη μου ενα xperia s που ηθελα να το κανω δωρο στον αδερφο μου αλλα παρατηρησα το προβλημα με τις κιτρινιλες στην οθονη και μετα απο μια αναζητηση στο google καταλαβα πως προκειται για ενα γενικοτερο προβλημα το οποιο παραδεχτηκε και η sony. Ετσι ετρεξα και αφησα το κινητο στο service. Οσοι απο εδω μεσα ειχαν παρομοιο προβλημα και πηγαν στο service η sony τους εδωσε πισω νεα συσκευη η απλα αλλαξε μονο την οθονη; Ρωταω ετσι ωστε να ξερω αν δικαιουμαι πληρη αντικατασταση συσκευης.
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια...Περιηλθε στην κατοχη μου ενα xperia s που ηθελα να το κανω δωρο στον αδερφο μου αλλα παρατηρησα το προβλημα με τις κιτρινιλες στην οθονη και μετα απο μια αναζητηση στο google καταλαβα πως προκειται για ενα γενικοτερο προβλημα το οποιο παραδεχτηκε και η sony. Ετσι ετρεξα και αφησα το κινητο στο service. Οσοι απο εδω μεσα ειχαν παρομοιο προβλημα και πηγαν στο service η sony τους εδωσε πισω νεα συσκευη η απλα αλλαξε μονο την οθονη; Ρωταω ετσι ωστε να ξερω αν δικαιουμαι πληρη αντικατασταση συσκευης.

 

Αν ειναι καινουργιο το κινητο κανα 10ημερο ζητα αντικατασταση συσκευης αλλιως θα σου γινει αντικατασταση οθονης,βεβαια ρωτα καλυτερα αν εχουν ετοιμο ανταλακτικο(οθονη) αλλιως περιμενε να ερθει και τοτε το δινεις στο service για να το παρεις πιο γρηγορα το κινητο.

Καντο ετσι καλυτερα διοτι και εγω το πηγα για αυτο το λογω αρχες Ιουνιου και αφου περιμενα ενα μηνα μου βαλανε νεα οθονη χωρις κιτρινιλες βεβαια,αλλα με καμμενο pixel και το εδωσα την επομενη μερα για εκ νεου αντικατασταση..........και ακομα περιμενο 1 μηνα και 10 ημερες χρησιμοποιησα το κινητο και ενα 2μηνο θα συμπληρωσει στο service το κινητο.........τραγωδια η Sony:(:mad:

Πηρα κεντρικα τους ανεφερα το προβλημα και θα επικοινωνισουν μαζι μου......για να δουμε.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

και εγω το πηγα για την οθονη στο service πριν λιγες μερες αλλα δεν εχουν στοκ και λογο διακοπων θα αργουσε πολυ οποτε θα ξαναπαω τελος αυγουστου .σαν συσκευη παντος ειναι η πιο αθλια που εχω αγορασει και ειμαι παραδοσιακος στη sony και μετα την αναβαθμισιη απογοητευτηκα τελειως .ευτηχως εχω κρατησει το arc s και αυτο δουλευω τωρα χωρις την ICS
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι καινουργιο το κινητο κανα 10ημερο ζητα αντικατασταση συσκευης αλλιως θα σου γινει αντικατασταση οθονης,βεβαια ρωτα καλυτερα αν εχουν ετοιμο ανταλακτικο(οθονη) αλλιως περιμενε να ερθει και τοτε το δινεις στο service για να το παρεις πιο γρηγορα το κινητο.

Καντο ετσι καλυτερα διοτι και εγω το πηγα για αυτο το λογω αρχες Ιουνιου και αφου περιμενα ενα μηνα μου βαλανε νεα οθονη χωρις κιτρινιλες βεβαια,αλλα με καμμενο pixel και το εδωσα την επομενη μερα για εκ νεου αντικατασταση..........και ακομα περιμενο 1 μηνα και 10 ημερες χρησιμοποιησα το κινητο και ενα 2μηνο θα συμπληρωσει στο service το κινητο.........τραγωδια η Sony:(:mad:

Πηρα κεντρικα τους ανεφερα το προβλημα και θα επικοινωνισουν μαζι μου......για να δουμε.

 

και εγω το πηγα για την οθονη στο service πριν λιγες μερες αλλα δεν εχουν στοκ και λογο διακοπων θα αργουσε πολυ οποτε θα ξαναπαω τελος αυγουστου .σαν συσκευη παντος ειναι η πιο αθλια που εχω αγορασει και ειμαι παραδοσιακος στη sony και μετα την αναβαθμισιη απογοητευτηκα τελειως .ευτηχως εχω κρατησει το arc s και αυτο δουλευω τωρα χωρις την ICS

 

Αν αφησουμε στην ακρη το service ειναι τοσο κακη συσκευη οσο λετε ρε παιδια; Εγω ημουν αναμεσα στο one s και σε αυτο αλλα αποφασισα οτι για τον αδερφο μου που δεν εχει και τρελη σχεση με τα κινητα δεν αξιζε να πληρωσω τα παραπανω βαλαντια που ζηταγε το htc. Και μαλιστα αν αφησουμε εξω απο το παιχνιδι τον S4 του one s δε νομιζω οτι υπερεχει σε καποιον αλλο τομεα απο το xperia s. Ειναι η πρωτη φορα που αγορασα ενα κινητο χωρις να το ψαξω αλλα δε νομιζω το xperia s να με κανει να το μετανειωσω (αυτο με το service τυχαινει παντου οποτε δε μετραω). Τι λετε εσεις λοιπον;

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Αν αφησουμε στην ακρη το service ειναι τοσο κακη συσκευη οσο λετε ρε παιδια; Εγω ημουν αναμεσα στο one s και σε αυτο αλλα αποφασισα οτι για τον αδερφο μου που δεν εχει και τρελη σχεση με τα κινητα δεν αξιζε να πληρωσω τα παραπανω βαλαντια που ζηταγε το htc. Και μαλιστα αν αφησουμε εξω απο το παιχνιδι τον S4 του one s δε νομιζω οτι υπερεχει σε καποιον αλλο τομεα απο το xperia s. Ειναι η πρωτη φορα που αγορασα ενα κινητο χωρις να το ψαξω αλλα δε νομιζω το xperia s να με κανει να το μετανειωσω (αυτο με το service τυχαινει παντου οποτε δε μετραω). Τι λετε εσεις λοιπον;
Αν εξαιρέσουμε το μεγάλο ποσοστό συσκευών με κιτρινίλες στην οθόνη και την αργοπορία στο service το κινητό είναι πολύ καλό. Σε λίγο καιρό που θα έχουμε και περισσότερες επιλογές για custom kernels/roms δε θα έχω κανένα παράπονο :)
Link to comment
Share on other sites

Αν αφησουμε στην ακρη το service ειναι τοσο κακη συσκευη οσο λετε ρε παιδια; Εγω ημουν αναμεσα στο one s και σε αυτο αλλα αποφασισα οτι για τον αδερφο μου που δεν εχει και τρελη σχεση με τα κινητα δεν αξιζε να πληρωσω τα παραπανω βαλαντια που ζηταγε το htc. Και μαλιστα αν αφησουμε εξω απο το παιχνιδι τον S4 του one s δε νομιζω οτι υπερεχει σε καποιον αλλο τομεα απο το xperia s. Ειναι η πρωτη φορα που αγορασα ενα κινητο χωρις να το ψαξω αλλα δε νομιζω το xperia s να με κανει να το μετανειωσω (αυτο με το service τυχαινει παντου οποτε δε μετραω). Τι λετε εσεις λοιπον;

 

Καλο ειναι το κινητο εχει τη καλυτερη οθονη απο αποψη ευκρινεια-ζωντανια-αντιθεση χρωματων απο ολα τα κινητα που περασαν απο τα χερια μου,εχει καλυτερη αποδοση σε εξωτερικους χωρους απο amoled,ειναι HD η οθονη του και εχει hdmi συν camera button.

Αλλα εδω τελειωνουν τα θετικα.

Κατα τη γνωμη μου καλυτερο συνολικα απο το one s.......αλλα εγω προσωπικα θα περιμενα τα μοντελα του φθινοπωρου της Sony που θα ειναι καθαρα Sony διοτι και το S' ειναι SE κινητο 100%

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

εχετε στεκαρει για προβληματα ?? εχει βουηξει ο τοπος ακομα με μετα απο αντικατασταση οθονης το προβλημα παραμενει .σε ολα τα ξενα φορουμ εχουν αναφερθει πολλα προβληματα , και δεν εξαιρω το σερβις ουτε την οθονη ουτε και την καμερα που ειναι και ενας απο τους λογους που το αγορασα . εκτος και αν η σονυ μας κανει δωρο φορητο κλιματιστικο για να δουλευει το τηλεφωνο κρυο. και μετα την αναβαθμιση ηρθε και η χαριστηκη βολη ,χαμηλοτερη ενταση στο ακουστηκο ,αδυναμο σημα το bluetooth με πεταει συνεχεια εξω ,το ραδιοφωνο απλα δεν πιανει τιποτα ,πατας τις επαφες και θελει 5-6 δευτερα να τις βγαλει,απο τη βεραντα δεν πιανω το ρουτερ κι ας ειναι 15 μετρα μακρια η μπαταρια πολυ λογοτερο απο πριν το τηλεφωνο κρασαρει συνεχεια ,μετα απο επανακινηση ανοιγει πιο αργα και απο τα [[ βιστα ]]που απο οτι βλεπω πρεπει να ειναι και πιο ελαφρια και αυτα δεν τα γραφω μονο εγω εχουν αναφερθει απο χιλιαδες σε ξενα φορουμ συγουρα υπαρχουν καλυτερες επιλογες σε αυτη την τιμη αυτο το σονυ ειναι φυκια για μεταξωτες κορδελες
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους,

Εγω θελω να ρωτησω κατι σχετικο με την αναβαθμιση.Ειναι αληθεια οτι το ICS εκμεταλλευεται καλυτερα τις δυνατοτητες του κινητου μας;Το δικό μου κινητο δεν ειναι ελληνικης αντιπροσωπιας και οταν εκανα αναβαθμιση μεσω pc (την οποια μου εμφανισε το κινητο) ,οταν το απενεργοποιησα και το ενεργοποιησα ξανα , κόλλησε και δεν αναβε.Το εστειλα εκεί που το πηρα και μου είπαν οτι μάλλον δεν εβαλα σωστη έκδοση και μου το εστειλαν πισω με 2.3.7.Εχετε κατι να προτείνεται;Τέλος,πως λειτουργει αυτο το **** nfc και μου εχει σπασει τα νευρα;;Δεν βρίσκει ποτε κανενα κινητο ουτε το galaxy siii ,ουτε τα smart tags...

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Φίλη που έκανε το update δεν έχει κανένα από τα προβλήματα που αναφέρονται παραπάνω. Εγώ θεωρώ το S κορυφαίο στην κατηγορία του και δεν νομίζω να είναι τόσο τραγικά τα πράγματα. Μήπως να κάνεις κανά roll back μήπως έπεξε τίποτα συστημικό και φτιάξει?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα να ακούσω για θέματα με κιτρινίλες από το Μάιο...νομίζω πως έχουν περάσει αυτά τα παιδικά και με κάτι firmware upgrades και τη ICS το κινητό πετάει και από δυνατότητες και από μπαταρία. Παράξενο μου φαίνεται να έχεις πρόβλημα...κι εγώ θα συμφωνήσω με το rollback ή να το πας σε κάνα service.

 

Τέλος,πως λειτουργει αυτο το **** nfc και μου εχει σπασει τα νευρα;;Δεν βρίσκει ποτε κανενα κινητο ουτε το galaxy siii ,ουτε τα smart tags...

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς γιατί ρωτάνε από το service το χρώμα του κινητού αφού όπως μου είπανε τηλεφωνικά γίνεται αντικατάσταση της οθόνης και όχι ολόκληρης της συσκευής?
Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πουλήσω το sole και να πάρω μεταχειρισμένο το s κυρίως για την κάμερα του αλλά και για την οθόνη του.σε σύγκριση με το sole πόσο παντόφλα είναι το s?και τι τιμές παίζονται στα μεταχειρισμένα?
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς γιατί ρωτάνε από το service το χρώμα του κινητού αφού όπως μου είπανε τηλεφωνικά γίνεται αντικατάσταση της οθόνης και όχι ολόκληρης της συσκευής?

Ειχα κανει γκρινια και εγω για αυτο το θεμα.

Σημερα αφησα το τηλεφωνο για αλλαγη οθονης, μου εδειξαν την καινουρια και ηταν μαζι με ολο το μπροστα καπακι, δηλαδη δεν αλαζουν μονο την οθονη αλλα ολοκληρο το μπροστα καπακι που ειναι ενσωματεμενο με την οθονη.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ούτε εγώ έχω διαβάσει να υπάρχουν προσβήματα με την οθόνη πέραν τον αρχικών. και μπορεί να άργησε η αναβάθμιση αλλά ήταν πραγματικά μια "αναβάθμιση" κι΄όχι κάτι να λέμε ότι κάναμε!
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος μήπως κάνα browser που να μπορεί να ανοίξει sites με active x σαν τον internet explorer ? O Dolphin ,Opera & Firefox που εχω δοκιμασει Δεν ..

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Δεν εξηγειται διαφορετικα το δικο μου εχει προβλημα με το nfc , κανω οτι ακριβως και το βιντεο στο οποιο με παρεπεμψες και τπτ ειτε το αγγιζω στον τοιχο ειτε σε αλλο κινητο ειτε στα smart tags ενα και το αυτο...Τεσπα , ευχαριστω παντως...Οσο για την αναβαθμιση δεν ξερω τι να πω ,αυτη την φορα θα τους παρω τηλ και θα κανω οτι ακριβως μου πουν , οχι για κανεναν αλλο λογο αλλα επειδη μου την ειπαν κιολας "μην βαζεις αλλα κ αλλα και ταλαιπωρεισε εσυ και ταλαιπωρεις και εμας''...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος μήπως κάνα browser που να μπορεί να ανοίξει sites με active x σαν τον internet explorer ? O Dolphin ,Opera & Firefox που εχω δοκιμασει Δεν ..

δοκίμασε το boat browser

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε το boat browser

Eυχαριστω ,τωρα τον δοκιμαζω αλλα πρεπει να κατεβασω ενα .exe και να το εγκαταστησω στο κινητο ,πως γινεται αυτο ?

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί έγραψα σε αυτό το τοπικ ότι άφησα το τηλέφωνο στο σέρβις για αλλαγή οθόνης. Το άφησα 11:30 και το παρέλαβα 14:00 μέσα σε 2:30 ώρες το είχαν έτοιμο χωρίς να χρειαστεί να πάει στην Αθήνα.

Του έκανα δύο φορές στα καπάκια επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων και μετά ξεκίνησα να το στήσω(ρυθμίσεις και εφαρμογές) από την αρχή, τα μοναδικά που θα επαναφέρω από backup που έχω στο pc μου είναι οι σελιδοδείκτες από τον dolphin, φωτογραφίες και βίντεο και λίγους ήχους που έχω για κλήσης-sms-alarm.

Μέχρι στιγμής όλα δουλεύουν όπως πρέπει με την οθόνη, από της 15:00 έως της 17:30 που το σεταρα ήταν από 39 έως 41 βαθμούς θερμοκρασία το τηλέφωνο χωρίς να εμφανίσει τίποτα.

 

Υ.Γ. Την ''εμπειρία'' μου με το σέρβις θα την γράψω αύριο-μεθαύριο.

Υ.Γ.1 όσοι θέλουν να αλλάξουν οθόνη να την παραγγέλνουν στα σέρβις (αφού αναγνωρίσουν το πρόβλημα) άλλα να ΜΗΝ αφήνουν το τηλέφωνο εκεί, όταν έρθει να σας ειδοποιήσουν ότι έχει έρθει η οθόνη και τότε θα το πάτε για να την αλλάξουν.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...