Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια σημερα το παραγγειλα μαυρο μετα απο πολυ προβληματισμο για το χρωμα,ειναι ωραιο το λευκο αλλα λογω χρησης κατεληξα σε μαυρο το οποιο βεβαια μου αρεσει πολυ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό είχα πριν. Αλλά και πάλι όταν πληκτρολογούσα γράμματα που υπάρχουν και στο Λατινικό αλφάβητο από 160 μου γυρνάει στα 70. Ρίξε μια βοήθεια. Ευχαριστώ.

 

Ps. Kαι κάτι άλλο που θυμήθηκα. Πόση μνήμη σας εμφανίζει ότι έχετε το τηλ??Εμένα 640+ απ'οτι θυμάμαι . Δεν είναι 1gb η μνήμη??? και πώς ελευθερώνουμε μνήμη.Δεν μπόρεσα να το βρώ.

 

Θα πας settings > send settings > τικ στο enable locale support και μετά supported languages, τικ τα ελληνικά (σόρρυ για τα αγγλικά, αλλά δεν το έχω στα ελληνικά). Μετά θα κλείσεις την εφαρμογή κανονικά (αν το έχεις να τρέχει συνέχεια πρέπει να πατήσεις exit στο μενού) και μετά θα γράφεις με 160 χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Θα πας settings > send settings > τικ στο enable locale support και μετά supported languages, τικ τα ελληνικά (σόρρυ για τα αγγλικά, αλλά δεν το έχω στα ελληνικά). Μετά θα κλείσεις την εφαρμογή κανονικά (αν το έχεις να τρέχει συνέχεια πρέπει να πατήσεις exit στο μενού) και μετά θα γράφεις με 160 χαρακτήρες.

 

Επιτέλους!! Σε ευχαριστώ πολύ.

Λοιπόν στην αρχική οθόνη έχω βάλει facebook, youtube, τον καιρό,το recommender, φώτο κάμερας και music player και όταν κάνω scrolling δεξιά αριστερά στα πρώτα 5-10 δευτερόλεπτα μου ψιλολαγκάρει. Σε εσάς??

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο είδα τις ρέπλικες που έχουν τα καταστήματα σε άσπρο και μαύρο, νομίζω θα προτιμήσω το μαύρο :)

Πάντως στα ψεύτικα που είδα η διαφανής μπάρα και η ένωση με το πάνω και κάτω μέρος δε μου φάνηκαν και τόσο ποιοτικά. Φαντάζομαι όμως ότι στο πραγματικό είναι πιο όμορφα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο είδα τις ρέπλικες που έχουν τα καταστήματα σε άσπρο και μαύρο, νομίζω θα προτιμήσω το μαύρο :)

Πάντως στα ψεύτικα που είδα η διαφανής μπάρα και η ένωση με το πάνω και κάτω μέρος δε μου φάνηκαν και τόσο ποιοτικά. Φαντάζομαι όμως ότι στο πραγματικό είναι πιο όμορφα.

 

Το μαύρο δεν μου αρέσει καθόλου-καταρχήν δεν είναι εντελώς μαύρο,σε λίγο καιρό θα γίνεται γκρι η καφέ,το λευκό βέβαια θέλει καθάρισμα κι αυτό

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!! Σε ευχαριστώ πολύ.

Λοιπόν στην αρχική οθόνη έχω βάλει facebook, youtube, τον καιρό,το recommender, φώτο κάμερας και music player και όταν κάνω scrolling δεξιά αριστερά στα πρώτα 5-10 δευτερόλεπτα μου ψιλολαγκάρει. Σε εσάς??

λιγα εβαλες βρε!!!!χαχαχαχαχαχα λογικο το βρισκω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αφου εκανες που εκανες το ΤΕΣΤ κανε και ενα την ημερα να δουμε τι γινεται εκει χωρις φλας ! :)

 

Η πρωτη και η τριτη φωτογραφια ειναι απο το xperia s και η δευτερη και τεταρτη ειναι απο το s.e. satio,

Αυτες με τα ντουλαπια ειναι με αναμενη λαμπα.

 

επισης δεν ξερω αν ειναι λογο εκδοσης λογισμικου ή της sony το Blutooth εχει επιλογες για την ανιχνευσιμοτητα του παραπανω απο τα 120 δευτερολεπτα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Η πρωτη και η τριτη φωτογραφια ειναι απο το xperia s και η δευτερη και τεταρτη ειναι απο το s.e. satio,

Αυτες με τα ντουλαπια ειναι με αναμενη λαμπα.

 

επισης δεν ξερω αν ειναι λογο εκδοσης λογισμικου ή της sony το Blutooth εχει επιλογες για την ανιχνευσιμοτητα του παραπανω απο τα 120 δευτερολεπτα.

 

Και πάλι μου φαίνεται καλύτερη η 2 από την 1. Στην 1 βλέπω τον ουρανό υπερκορεσμένο. :worry:

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Η πρωτη και η τριτη φωτογραφια ειναι απο το xperia s και η δευτερη και τεταρτη ειναι απο το s.e. satio,

Αυτες με τα ντουλαπια ειναι με αναμενη λαμπα.

 

επισης δεν ξερω αν ειναι λογο εκδοσης λογισμικου ή της sony το Blutooth εχει επιλογες για την ανιχνευσιμοτητα του παραπανω απο τα 120 δευτερολεπτα.

 

η καμερα του ειναι καλη οχι πολυ καλη οπως διαφημιζονταν....

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Η πρωτη και η τριτη φωτογραφια ειναι απο το xperia s και η δευτερη και τεταρτη ειναι απο το s.e. satio,

Αυτες με τα ντουλαπια ειναι με αναμενη λαμπα.

Δυστυχώς η κάμερα του SATIO φαίνεται να είναι αρκετά καλύτερη. Κι εγώ που σκέπτομαι να κάνω την μετάβαση από το SATIO στο XPERIA S μάλλον θα μου κακοφανεί. Αλλά τι να κάνουμε κάπου χάνει κάπου κερδίζει . Έχω βαρεθεί λίγο και το SATIO:p

Οι φίλοι που έκαναν αυτή την μετάβαση τι αίσθηση έχουν?

Link to comment
Share on other sites

η φωτογραφίες του satio φαίνονται με πιο πολύ φωτισμό, μήπως έχεις ορίσει ξεχωριστά filters στο xperia από το satio?

πάντως δεν βλέπω και την τρελή διαφορά στις φωτογραφίες. πιστεύω πως είναι καλά τα 12mp που έχει το xperia s

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η κάμερα του SATIO φαίνεται να είναι αρκετά καλύτερη. Κι εγώ που σκέπτομαι να κάνω την μετάβαση από το SATIO στο XPERIA S μάλλον θα μου κακοφανεί. Αλλά τι να κάνουμε κάπου χάνει κάπου κερδίζει . Έχω βαρεθεί λίγο και το SATIO:p

Οι φίλοι που έκαναν αυτή την μετάβαση τι αίσθηση έχουν?

Οι νυκτερινες φωτογραφιες ειναι καλυτερες του satio λογο ξενον.

οι φωτογραφιες τη μερα εμενα με καλυπτουν και στα δυο τηλεφωνα.

το satio το εχω 2,5 χρονια, οκ ανθεκτικο τηλεφωνο αλλα αλλα αλλα...(Symbian - resistive στα -- του και οτι δεν το υποστηριξε η s.e)

το Μαιο πηρα το ideos x5(για δευτερη συσκευη και να μπω στο Αndroid) λογο flash στο browser.

Τo xperia s για να τελειωνω, εχει πολλλλλα + σε σχεση με το satio.

@maya2011 ειναι και τα δυο στο αυτοματο, θα δω παλι το μεσημερι της ρυθμισεις τους γιατι το satio το ξεκουραζω στο σπιτι.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

12 MP ειναι too much to be true! :)

Anw από τα samples που βλέπω εδώ->http://www.phonearena.com/news/Sony-Xperia-S-12MP-camera-samples_id25781 νομίζω ότι η λεπτομέρια είναι τραγικά πολύ καλή στο xperia S

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Οι νυκτερινες φωτογραφιες ειναι καλυτερες του satio λογο ξενον.

οι φωτογραφιες τη μερα εμενα με καλυπτουν και στα δυο τηλεφωνα.

το satio το εχω 2,5 χρονια, οκ ανθεκτικο τηλεφωνο αλλα αλλα αλλα...(Symbian - resistive στα -- του και οτι δεν το υποστηριξε η s.e)

το Μαιο πηρα το ideos x5(για δευτερη συσκευη και να μπω στο Αndroid) λογο flash στο browser.

Τo xperia s για να τελειωνω, εχει πολλλλλα + σε σχεση με το satio.

@maya2011 ειναι και τα δυο στο αυτοματο, θα δω παλι το μεσημερι της ρυθμισεις τους γιατι το satio το ξεκουραζω στο σπιτι.

 

Οντως την ημερα κ τα 2 κινητα ειναι σχεδον τελεια με μια μικρη & παλι υπεροχη του satio λογω οτι εχει πολυ 'μεγαλυτερο' φακο απο το xperia s..(μεγαλυτερο φακος=μεγαλυτερη ποσοτητα φωτος)!

Οσο για τις βραδυνες..η μερα με την νυχτα,οι περισσοτεροι εδω ξεκινησαμε με satio,πηγαμε arc, κ ηρθαμε στο s..οποτε γνωριζουμε τι σημαινει xenon+led!!

Απλα το επομενο κινητο μας,οταν βγει,θα ειναι ενα s με συνδυασμο των δυο φλας!!

Link to comment
Share on other sites

Αν και σε ένα smartphone η κάμερα δεν παίζει σημασία κατά την γνώμη μου το Xperia s τα πάει περίφημα,στις ημερήσιες λήψεις δεν παίζεται

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το χτυπησα σε ασπρο.πρωτη φορα δε πηρα μαυρο και ειναι λιγο περιεργα μεχρι τωρα.ελπιζω να το συνηθισω. μακαρι να υπαρξει υποστηριξη απο xda.Καμια θηκη πλαστικη οχι συλικονης σε ελληνικο καταστημα εχετε βρει γιατι δε μπορω να βρω..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν και σε ένα smartphone η κάμερα δεν παίζει σημασία κατά την γνώμη μου το Xperia s τα πάει περίφημα,στις ημερήσιες λήψεις δεν παίζεται

 

Καμια αντιρηση οτι στις ημερησιες ειναι μια χαρα..αλλα στις βραδυνες ειναι πισω απο ενα satio!!

Και οτι σε smartphone η καμερα δεν παιζει ρολο,με συγχωρεις,οπως ειπες,ειναι δικια σου γνωμη & θεωρω πως κανεις λαθος!

Αν ηθελα απλα μια ωραια-μεγαλη οθονη,κατι γρηγορο στις εφαρμογες,κατι για να βλεπω & να παιζω θα επαιρνα ipad!!

Θελω ενα γρηγορο κινητο με περιπου λογικο μεγεθος οθονης,κ οταν το βγαζω να βγαλω μια φωτο να με ικανοποιεί οταν την βλεπω στην οθονη του υπολογιστη!!

Για αυτο απλα κ ωραια οταν βγαλει το s με led+xenon ειμαι σιγουρος πως οι μισοι απο εδω μεσα θα το παρουμε με 'κλειστα' τα ματια!

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερες οι φωτο του SAtio αλλα εχει χαλια λειτουργικο οποτε..δεν αξιζει να κουβαλας ολοκληρη παντοφλα για τις φωτο και μονο.
Link to comment
Share on other sites

Καμια αντιρηση οτι στις ημερησιες ειναι μια χαρα..αλλα στις βραδυνες ειναι πισω απο ενα satio!!

Και οτι σε smartphone η καμερα δεν παιζει ρολο,με συγχωρεις,οπως ειπες,ειναι δικια σου γνωμη & θεωρω πως κανεις λαθος!

Αν ηθελα απλα μια ωραια-μεγαλη οθονη,κατι γρηγορο στις εφαρμογες,κατι για να βλεπω & να παιζω θα επαιρνα ipad!!

Θελω ενα γρηγορο κινητο με περιπου λογικο μεγεθος οθονης,κ οταν το βγαζω να βγαλω μια φωτο να με ικανοποιεί οταν την βλεπω στην οθονη του υπολογιστη!!

Για αυτο απλα κ ωραια οταν βγαλει το s με led+xenon ειμαι σιγουρος πως οι μισοι απο εδω μεσα θα το παρουμε με 'κλειστα' τα ματια!

Αμφιβάλω αν θα βγάλουν κάτι τέτοιο,μπορεί.

Εντάξει δε το λες και χάλια στις νυχτερινές,αξιόλογο θα το έλεγα.

Σαφώς και είναι προσωπική η άποψη περί κάμερας,ας πούμε εγώ τω Nokia με την υποτιθέμενη φοβερή του κάμερα δε θα το έπαιρνα.

Χάλια λειτουργικό,άσχημο κινητό κατά την γνώμη μου

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει η αγορά του συγκεκριμένου κινητού. Με προβληματίζει το γεγονός ότι πολλα ατομα που το αγοράζουν, το πουλάνε σε σύντομο χρονικό διαστημα. Εχει εμφανίσει προβλήματα τα οποία αγνοώ;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα, για root που μπορω να ενημερωθω;

Εδώ έχει αρκετές πληροφορίες: http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1518

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει η αγορά του συγκεκριμένου κινητού. Με προβληματίζει το γεγονός ότι πολλα ατομα που το αγοράζουν, το πουλάνε σε σύντομο χρονικό διαστημα. Εχει εμφανίσει προβλήματα τα οποία αγνοώ;

 

Προβλήματα; Προς το παρόν κανένα.Απλα αρκετοί σαν και εμένα βιαστηκαν να το αγοράσουν χωρίς να το δουν απο κοντά, με αποτέλεσμα να μην τους βολέψει το μέγεθος του . Αν δεν έχεις τέτοιο πρόβλημα πάρτο άφοβα.

Link to comment
Share on other sites

Αμφιβάλω αν θα βγάλουν κάτι τέτοιο,μπορεί.

Εντάξει δε το λες και χάλια στις νυχτερινές,αξιόλογο θα το έλεγα.

Σαφώς και είναι προσωπική η άποψη περί κάμερας,ας πούμε εγώ τω Nokia με την υποτιθέμενη φοβερή του κάμερα δε θα το έπαιρνα.

Χάλια λειτουργικό,άσχημο κινητό κατά την γνώμη μου

 

Μαζι σου,αξιολογο ειναι..satio δεν ειναι(στις φωτο κ μονο)

Πιστευω ομως πως καποια στιγμη,κοντα,(η τεχνολογια προχωραει με τρελους ρυθμους)θα λυσουν το προβλημα με το μεγαλο-χοντρο πισω σωμα του xenon κ τοτε θα απολαυσουμε τα μεγιστα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...