Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείτε να μου απαντήσετε ??? Έχω πιτσιρικά και καταλαβαίνετε...

 

με τον δεικτη ακτινοβολιας που εχει καλυτερα να μη το δινεις στο παιδι σου να παιζει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

με τον δεικτη ακτινοβολιας που εχει καλυτερα να μη το δινεις στο παιδι σου να παιζει

 

Πάντα το βάζω σε flight mode πριν παίξει.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Παιδες την καλησπερα μου!

 

Πανευτυχης κατοχος μιας λευκης συσκευης xperia s εδω και 3 ημερες.

Αν και στην αρχη λιγο με χαλασε η διαρκεια ζωης της μπαταριας,μετα απο την 3ης φορτιση και καταργηση live wallpapers και ρυθμιση της φωτεινοτητας,μπορω να πω οτι ειναι πλεον πολυ ικανοποιητικη συγκριτικα με αλλες συσκευες που εχω διαβασει.

Ενδεικτικα,φορτισμενο χθες το βραδυ στο 100% και αφου σερφαρα και επαιξα λιγο,επεσε στο 88% και το εκλεισε μεχρι το πρωι.Απο τις 7μιση το πρωι σημερα εως και τωρα 23:10,με συνδεση ιντερνετ και downloads,μερικα sms και λιγη ομιλια,αλλα και αρκετο ψαξιμο και "σκαλισμα" μεσα του,επεσε στο 48% μολις.Νομιζω η μπαταρια θα αρχισει να αποκρινεται καλυτερα μετα απο καμια 10αρια κυκλους.Εχασε 40% της ισχυος της σε σχεδον 15μιση ωρες με μια τυπικη χρηση.

 

Ξεκινησα με το φαινομενικα αρνητικο του,επειδη ειδα λιγο ανησυχια σε προηγουμενες σελιδες(αναγνωσμενες ολες για το κινητο αυτο).Επισης,διαβασα οτι καποιο μελος θα περιμενει το xperia p.Θα συβουλευα ομως να δει οτι εκεινο εχει μπαταρια 1350mAh παρολο που εχει μικτροτερη οθονη και λιγοτερα χαρακτηριστικα.Ενω το s εχει 1750mAh

 

Απο εκει και περα...

Προσπαθω να το κανω να laggαρει,καπου να κολλησει,ειτε βιντεο,ειτε internet μεσω wifi και 3G,ειτε εφαρμογες και παιχνιδια,ειτε youtube αλλα δεν το εχω καταφερει.

 

Η συσκευη για μενα εμφανησιακα ειναι απο τις πλεον εντυπωσιακες,πανεμορφη και ακρως ποιοτικη.Στις λεπτομεριες και το υλικο το καταλαβαινεις.Το καρφι και το HDMI καλωδιο με επιχρυσωμενες επαφες.Ακουστικο με καρφι απο ΝΟΚΙΑ δεν το αναγνωριζει.

 

Μενου πολυ σβελτο.Οθονη μαγικη,χωρις υπερβολες.Με την καμερα δεν εχω ασχοληθει πολυ γιατι θελω να βγω σε καλο φως και ζωηρα χρωματα να τραβηξω φωτο και μιας και αυτη τη χρηση θα την κανω συχνα,την αφησα τελευταια μεχρι να κατεβασω και καλα apps.

 

Τα touch που βρισκονται στις κουκιδες συνηθιζονται πανευκολα.

Δεν ειχα προσεξει οτι ηδη εχει προστασια πανω στην οθονη και πηγα να κολλησω και την ζελατινα που υπηρχε εντος και εκτος οτι την γεμισα χνουδια,την ξεκολλησα και την πεταξα.Στο μελλον θα παρω αν χρειαστει.

 

Απο θηκη,βρηκα μια δερματινη την Nortoline στο public η οποια ομως ειναι για Galaxy s2.Χωραει μεν,αλλα ειναι λιγο πιο κοντη για το κινητο με αποτελεσμα οι γωνιες να ειναι εκτεθιμενες στην πανω πλευρα.Μεχρι να παρω καλυτερη,μια χαρα ειναι και αυτη.Εχει και σκρατς με τραβηγμα.Ηδη εβγαλε τα 13ευρω της μιας και ηδη το τηλεφωνο μου επεσε στο πατωμα αλλα σχεδον ουτε ακουστηκε.Δερματινη και αφρατη.

 

Απο apps και παιχνιδια κατεβασα μερικα απαραιτητα για βασικα,βασει διαβασματος σε φορουμ και κριτικες στο Google Play.Ολες τρεχουν απροβληματιστα.Το συνδεσα με Samsung τηλεοραση και με το HDMI και με το usb και απο λιγο που ειδα,λειτουργει αψογα και ευκολα.Συνδεση με το λαπτοπ μου εχει ενα θεμα αλλα φταιει το ιδιο το λαπτοπ (6ετιας με xp,δεν βλεπει την συσκευη,δεν αφηνει να κανω εγκασταση το pc companion που εχει μεσα η συσκευη και την φορτιζει με πολυ αργο ρυθμο).Σε αντιθεση με σταθερο υπολογιστη οπου ολα δουλευουν ρολοι.Προσεχως θα περασω τα 7αρια στο λαπτοπ και θα το συνδεω μεσω wifi.Bluetooth δεν εχω.

 

Ο ηχος απο το ηχειο ειναι καλος.Ο ηχος του συνομιλητη στο ακουστικο ειναι σαν φιλτραρισμενος και οχι μπουκωμενος οπως αναφερθηκε.Η αποθεωση του ηχου ειναι με τα ακουστικα.Δοκιμαστε να παιξετε τα promo βιντεο που εχει μεσα.Συνομιλια με ακουστικα ακομα δεν εκανα.Τα ακουστικα με τα εξτρα λαστιχακια,καθονται αψογα σε καθε αφτι.

 

Στο πως επελεξα αυτη τη συσκευη...

Μετα απο πολλα χρονια απουσιας μου απο εξελιξεις στο χωρο,αποφασισα να κανω κινηση για smartphone,το οποιο ηθελα και για internet αλλα και ως ενα φορητο pc.Χρηση οχι επαγγελματικη βεβαια,αλλα και ως εργαλειο σε πολλες περιπτωσεις.

Ξεκινησα να κοιταω το iphone 4-4s,ipad,Samsung Galaxy S2 και Galaxy Note.

Σχεδον ετοιμος να παρω το Note (το βρηκα σε τελεια κατασταση 480 ευρω μτχ ή καπου 540ευρω σε ηλεκτρονικα καταστηματα).Πηγα μια βολτα στην αγορα να τα δω απο κοντα.Ευτυχως βρηκα το Note μονο στο public (Θεσσαλονικη) οπου το επεξεργαστηκα λιγο.Δεν ειχα θεμα με το μεγεθος αλλα...διπλα της ειχε το xperia s σε μαυρο χρωμα.Το επεεργαστηκα,μου κεντρισε το ενδιαφερον αμεσως.Αρχισα να διαβαζω γι αυτο και χωρις πολλα πολλα κατεληξα σε αυτο το τηλεφωνο.Ας ημουν και χρονια υποστηρικτης Nokia,πλεον σε αυτο το επιπεδο η Sony εδωσε πολλα γι αυτη τη συσκευη,για νεο ξεκινημα στο χωρο και την εφτιαξε κορυφαια.Η επιλογη του χρωματος εγινε στο καταστημα.Ειχα στα χερια μου την μαυρη αλλα ζητησα να δω την λευκη.Με συνοπτικες διαδικασιες λευκη οπου αναδεικνυονται ολες οι λεπτομεριες και ειναι πολυ εντυπωσιακη στο ματι.Δεν χανεται μεσα στο πληθος των υπολοιπων κινητων.

 

Αναμονη για ICS που πιστευω να δουμε φανταστικα πραγματα και να αναδειχθουν πληρως οι δυνατοτητες του.

Κατενθουσιασμενος σε ολα,παρολο που εσκασα 599 ευρω στο public.

Συγνωμη αν σας κουρασα αλλα θελω να ειμαι οσο πιο λεπτομερης και δικαιος μπορω παρολο τον μεγαλο ενθουσιασμο μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες την καλησπερα μου!

 

Πανευτυχης κατοχος μιας λευκης συσκευης xperia s εδω και 3 ημερες.

Αν και στην αρχη λιγο με χαλασε η διαρκεια ζωης της μπαταριας,μετα απο την 3ης φορτιση και καταργηση live wallpapers και ρυθμιση της φωτεινοτητας,μπορω να πω οτι ειναι πλεον πολυ ικανοποιητικη συγκριτικα με αλλες συσκευες που εχω διαβασει.

Ενδεικτικα,φορτισμενο χθες το βραδυ στο 100% και αφου σερφαρα και επαιξα λιγο,επεσε στο 88% και το εκλεισε μεχρι το πρωι.Απο τις 7μιση το πρωι σημερα εως και τωρα 23:10,με συνδεση ιντερνετ και downloads,μερικα sms και λιγη ομιλια,αλλα και αρκετο ψαξιμο και "σκαλισμα" μεσα του,επεσε στο 48% μολις.Νομιζω η μπαταρια θα αρχισει να αποκρινεται καλυτερα μετα απο καμια 10αρια κυκλους.Εχασε 40% της ισχυος της σε σχεδον 15μιση ωρες με μια τυπικη χρηση.

 

Ξεκινησα με το φαινομενικα αρνητικο του,επειδη ειδα λιγο ανησυχια σε προηγουμενες σελιδες(αναγνωσμενες ολες για το κινητο αυτο).Επισης,διαβασα οτι καποιο μελος θα περιμενει το xperia p.Θα συβουλευα ομως να δει οτι εκεινο εχει μπαταρια 1350mAh παρολο που εχει μικτροτερη οθονη και λιγοτερα χαρακτηριστικα.Ενω το s εχει 1750mAh

 

Απο εκει και περα...

Προσπαθω να το κανω να laggαρει,καπου να κολλησει,ειτε βιντεο,ειτε internet μεσω wifi και 3G,ειτε εφαρμογες και παιχνιδια,ειτε youtube αλλα δεν το εχω καταφερει.

 

Η συσκευη για μενα εμφανησιακα ειναι απο τις πλεον εντυπωσιακες,πανεμορφη και ακρως ποιοτικη.Στις λεπτομεριες και το υλικο το καταλαβαινεις.Το καρφι και το HDMI καλωδιο με επιχρυσωμενες επαφες.Ακουστικο με καρφι απο ΝΟΚΙΑ δεν το αναγνωριζει.

 

Μενου πολυ σβελτο.Οθονη μαγικη,χωρις υπερβολες.Με την καμερα δεν εχω ασχοληθει πολυ γιατι θελω να βγω σε καλο φως και ζωηρα χρωματα να τραβηξω φωτο και μιας και αυτη τη χρηση θα την κανω συχνα,την αφησα τελευταια μεχρι να κατεβασω και καλα apps.

 

Τα touch που βρισκονται στις κουκιδες συνηθιζονται πανευκολα.

Δεν ειχα προσεξει οτι ηδη εχει προστασια πανω στην οθονη και πηγα να κολλησω και την ζελατινα που υπηρχε εντος και εκτος οτι την γεμισα χνουδια,την ξεκολλησα και την πεταξα.Στο μελλον θα παρω αν χρειαστει.

 

Απο θηκη,βρηκα μια δερματινη την Nortoline στο public η οποια ομως ειναι για Galaxy s2.Χωραει μεν,αλλα ειναι λιγο πιο κοντη για το κινητο με αποτελεσμα οι γωνιες να ειναι εκτεθιμενες στην πανω πλευρα.Μεχρι να παρω καλυτερη,μια χαρα ειναι και αυτη.Εχει και σκρατς με τραβηγμα.Ηδη εβγαλε τα 13ευρω της μιας και ηδη το τηλεφωνο μου επεσε στο πατωμα αλλα σχεδον ουτε ακουστηκε.Δερματινη και αφρατη.

 

Απο apps και παιχνιδια κατεβασα μερικα απαραιτητα για βασικα,βασει διαβασματος σε φορουμ και κριτικες στο Google Play.Ολες τρεχουν απροβληματιστα.Το συνδεσα με Samsung τηλεοραση και με το HDMI και με το usb και απο λιγο που ειδα,λειτουργει αψογα και ευκολα.Συνδεση με το λαπτοπ μου εχει ενα θεμα αλλα φταιει το ιδιο το λαπτοπ (6ετιας με xp,δεν βλεπει την συσκευη,δεν αφηνει να κανω εγκασταση το pc companion που εχει μεσα η συσκευη και την φορτιζει με πολυ αργο ρυθμο).Σε αντιθεση με σταθερο υπολογιστη οπου ολα δουλευουν ρολοι.Προσεχως θα περασω τα 7αρια στο λαπτοπ και θα το συνδεω μεσω wifi.Bluetooth δεν εχω.

 

Ο ηχος απο το ηχειο ειναι καλος.Ο ηχος του συνομιλητη στο ακουστικο ειναι σαν φιλτραρισμενος και οχι μπουκωμενος οπως αναφερθηκε.Η αποθεωση του ηχου ειναι με τα ακουστικα.Δοκιμαστε να παιξετε τα promo βιντεο που εχει μεσα.Συνομιλια με ακουστικα ακομα δεν εκανα.Τα ακουστικα με τα εξτρα λαστιχακια,καθονται αψογα σε καθε αφτι.

 

Στο πως επελεξα αυτη τη συσκευη...

Μετα απο πολλα χρονια απουσιας μου απο εξελιξεις στο χωρο,αποφασισα να κανω κινηση για smartphone,το οποιο ηθελα και για internet αλλα και ως ενα φορητο pc.Χρηση οχι επαγγελματικη βεβαια,αλλα και ως εργαλειο σε πολλες περιπτωσεις.

Ξεκινησα να κοιταω το iphone 4-4s,ipad,Samsung Galaxy S2 και Galaxy Note.

Σχεδον ετοιμος να παρω το Note (το βρηκα σε τελεια κατασταση 480 ευρω μτχ ή καπου 540ευρω σε ηλεκτρονικα καταστηματα).Πηγα μια βολτα στην αγορα να τα δω απο κοντα.Ευτυχως βρηκα το Note μονο στο public (Θεσσαλονικη) οπου το επεξεργαστηκα λιγο.Δεν ειχα θεμα με το μεγεθος αλλα...διπλα της ειχε το xperia s σε μαυρο χρωμα.Το επεεργαστηκα,μου κεντρισε το ενδιαφερον αμεσως.Αρχισα να διαβαζω γι αυτο και χωρις πολλα πολλα κατεληξα σε αυτο το τηλεφωνο.Ας ημουν και χρονια υποστηρικτης Nokia,πλεον σε αυτο το επιπεδο η Sony εδωσε πολλα γι αυτη τη συσκευη,για νεο ξεκινημα στο χωρο και την εφτιαξε κορυφαια.Η επιλογη του χρωματος εγινε στο καταστημα.Ειχα στα χερια μου την μαυρη αλλα ζητησα να δω την λευκη.Με συνοπτικες διαδικασιες λευκη οπου αναδεικνυονται ολες οι λεπτομεριες και ειναι πολυ εντυπωσιακη στο ματι.Δεν χανεται μεσα στο πληθος των υπολοιπων κινητων.

 

Αναμονη για ICS που πιστευω να δουμε φανταστικα πραγματα και να αναδειχθουν πληρως οι δυνατοτητες του.

Κατενθουσιασμενος σε ολα,παρολο που εσκασα 599 ευρω στο public.

Συγνωμη αν σας κουρασα αλλα θελω να ειμαι οσο πιο λεπτομερης και δικαιος μπορω παρολο τον μεγαλο ενθουσιασμο μου.

 

Φίλε καλορίζικο. Το ηχείο είναι πολύ δυνατό ή απλά καλό? Το φλας για τις φωτο είναι δυνατό γιατί το βλέπω λίγο μικρό. Έβγαλες φώτο σε χαμηλό φωτισμό πχ σε εσωτερικό χώρο στο σπίτι σου?? Και κάτι ακόμα.Δεν λαγκάρει καθόλου? Ούτε στις επαφές ούτε στο σερφάρισμα αν έχει περιεχόμενο φλας ??

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Παιδες την καλησπερα μου!

 

Πανευτυχης κατοχος μιας λευκης συσκευης xperia s εδω και 3 ημερες.

Αν και στην αρχη λιγο με χαλασε η διαρκεια ζωης της μπαταριας,μετα απο την 3ης φορτιση και καταργηση live wallpapers και ρυθμιση της φωτεινοτητας,μπορω να πω οτι ειναι πλεον πολυ ικανοποιητικη συγκριτικα με αλλες συσκευες που εχω διαβασει.

Ενδεικτικα,φορτισμενο χθες το βραδυ στο 100% και αφου σερφαρα και επαιξα λιγο,επεσε στο 88% και το εκλεισε μεχρι το πρωι.Απο τις 7μιση το πρωι σημερα εως και τωρα 23:10,με συνδεση ιντερνετ και downloads,μερικα sms και λιγη ομιλια,αλλα και αρκετο ψαξιμο και "σκαλισμα" μεσα του,επεσε στο 48% μολις.Νομιζω η μπαταρια θα αρχισει να αποκρινεται καλυτερα μετα απο καμια 10αρια κυκλους.Εχασε 40% της ισχυος της σε σχεδον 15μιση ωρες με μια τυπικη χρηση.

 

Ξεκινησα με το φαινομενικα αρνητικο του,επειδη ειδα λιγο ανησυχια σε προηγουμενες σελιδες(αναγνωσμενες ολες για το κινητο αυτο).Επισης,διαβασα οτι καποιο μελος θα περιμενει το xperia p.Θα συβουλευα ομως να δει οτι εκεινο εχει μπαταρια 1350mAh παρολο που εχει μικτροτερη οθονη και λιγοτερα χαρακτηριστικα.Ενω το s εχει 1750mAh

 

Απο εκει και περα...

Προσπαθω να το κανω να laggαρει,καπου να κολλησει,ειτε βιντεο,ειτε internet μεσω wifi και 3G,ειτε εφαρμογες και παιχνιδια,ειτε youtube αλλα δεν το εχω καταφερει.

 

Η συσκευη για μενα εμφανησιακα ειναι απο τις πλεον εντυπωσιακες,πανεμορφη και ακρως ποιοτικη.Στις λεπτομεριες και το υλικο το καταλαβαινεις.Το καρφι και το HDMI καλωδιο με επιχρυσωμενες επαφες.Ακουστικο με καρφι απο ΝΟΚΙΑ δεν το αναγνωριζει.

 

Μενου πολυ σβελτο.Οθονη μαγικη,χωρις υπερβολες.Με την καμερα δεν εχω ασχοληθει πολυ γιατι θελω να βγω σε καλο φως και ζωηρα χρωματα να τραβηξω φωτο και μιας και αυτη τη χρηση θα την κανω συχνα,την αφησα τελευταια μεχρι να κατεβασω και καλα apps.

 

Τα touch που βρισκονται στις κουκιδες συνηθιζονται πανευκολα.

Δεν ειχα προσεξει οτι ηδη εχει προστασια πανω στην οθονη και πηγα να κολλησω και την ζελατινα που υπηρχε εντος και εκτος οτι την γεμισα χνουδια,την ξεκολλησα και την πεταξα.Στο μελλον θα παρω αν χρειαστει.

 

Απο θηκη,βρηκα μια δερματινη την Nortoline στο public η οποια ομως ειναι για Galaxy s2.Χωραει μεν,αλλα ειναι λιγο πιο κοντη για το κινητο με αποτελεσμα οι γωνιες να ειναι εκτεθιμενες στην πανω πλευρα.Μεχρι να παρω καλυτερη,μια χαρα ειναι και αυτη.Εχει και σκρατς με τραβηγμα.Ηδη εβγαλε τα 13ευρω της μιας και ηδη το τηλεφωνο μου επεσε στο πατωμα αλλα σχεδον ουτε ακουστηκε.Δερματινη και αφρατη.

 

Απο apps και παιχνιδια κατεβασα μερικα απαραιτητα για βασικα,βασει διαβασματος σε φορουμ και κριτικες στο Google Play.Ολες τρεχουν απροβληματιστα.Το συνδεσα με Samsung τηλεοραση και με το HDMI και με το usb και απο λιγο που ειδα,λειτουργει αψογα και ευκολα.Συνδεση με το λαπτοπ μου εχει ενα θεμα αλλα φταιει το ιδιο το λαπτοπ (6ετιας με xp,δεν βλεπει την συσκευη,δεν αφηνει να κανω εγκασταση το pc companion που εχει μεσα η συσκευη και την φορτιζει με πολυ αργο ρυθμο).Σε αντιθεση με σταθερο υπολογιστη οπου ολα δουλευουν ρολοι.Προσεχως θα περασω τα 7αρια στο λαπτοπ και θα το συνδεω μεσω wifi.Bluetooth δεν εχω.

 

Ο ηχος απο το ηχειο ειναι καλος.Ο ηχος του συνομιλητη στο ακουστικο ειναι σαν φιλτραρισμενος και οχι μπουκωμενος οπως αναφερθηκε.Η αποθεωση του ηχου ειναι με τα ακουστικα.Δοκιμαστε να παιξετε τα promo βιντεο που εχει μεσα.Συνομιλια με ακουστικα ακομα δεν εκανα.Τα ακουστικα με τα εξτρα λαστιχακια,καθονται αψογα σε καθε αφτι.

 

Στο πως επελεξα αυτη τη συσκευη...

Μετα απο πολλα χρονια απουσιας μου απο εξελιξεις στο χωρο,αποφασισα να κανω κινηση για smartphone,το οποιο ηθελα και για internet αλλα και ως ενα φορητο pc.Χρηση οχι επαγγελματικη βεβαια,αλλα και ως εργαλειο σε πολλες περιπτωσεις.

Ξεκινησα να κοιταω το iphone 4-4s,ipad,Samsung Galaxy S2 και Galaxy Note.

Σχεδον ετοιμος να παρω το Note (το βρηκα σε τελεια κατασταση 480 ευρω μτχ ή καπου 540ευρω σε ηλεκτρονικα καταστηματα).Πηγα μια βολτα στην αγορα να τα δω απο κοντα.Ευτυχως βρηκα το Note μονο στο public (Θεσσαλονικη) οπου το επεξεργαστηκα λιγο.Δεν ειχα θεμα με το μεγεθος αλλα...διπλα της ειχε το xperia s σε μαυρο χρωμα.Το επεεργαστηκα,μου κεντρισε το ενδιαφερον αμεσως.Αρχισα να διαβαζω γι αυτο και χωρις πολλα πολλα κατεληξα σε αυτο το τηλεφωνο.Ας ημουν και χρονια υποστηρικτης Nokia,πλεον σε αυτο το επιπεδο η Sony εδωσε πολλα γι αυτη τη συσκευη,για νεο ξεκινημα στο χωρο και την εφτιαξε κορυφαια.Η επιλογη του χρωματος εγινε στο καταστημα.Ειχα στα χερια μου την μαυρη αλλα ζητησα να δω την λευκη.Με συνοπτικες διαδικασιες λευκη οπου αναδεικνυονται ολες οι λεπτομεριες και ειναι πολυ εντυπωσιακη στο ματι.Δεν χανεται μεσα στο πληθος των υπολοιπων κινητων.

 

Αναμονη για ICS που πιστευω να δουμε φανταστικα πραγματα και να αναδειχθουν πληρως οι δυνατοτητες του.

Κατενθουσιασμενος σε ολα,παρολο που εσκασα 599 ευρω στο public.

Συγνωμη αν σας κουρασα αλλα θελω να ειμαι οσο πιο λεπτομερης και δικαιος μπορω παρολο τον μεγαλο ενθουσιασμο μου.

 

Μπραβο ρε φιλτατε!!τετοια "reviews" εμπεριστατωμενα θελω να διαβαζω!!

Πολυ καλη δουλεια!!

Καλοριζικο!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε με ποιον οδηγο εκανες root? εχω αριθμο εκδοσης 6.0.Α.3.62. Στο xda ειδα για 63&67 FW(υποθετω θα ειναι για καποια αλλη γεωγραφικη περιοχη)http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1527133 εκτος αν δεν εψαξα καλα...

 

Με τον οδηγο που εχει στο xda,περασα το 67,Uk ειναι η χωρα προελευσης αν διαβασα καλα+δουλευουν τα παντα κανονικοτατα μεχρι στιγμης,κανονικα ελληνικα τα παντα!!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά ενώ είμαι έτοιμος να το παραγγείλω, κολλάω. Βλέπω συνεχώς βίντεο καινούρια στο youtube και βλέπω ότι καθυστερεί λίγο στην απόκριση το κινητό. Δηλ πατάς 1 κουμπί και δεν εκτελείται αμέσως αλλά μετά από 1 δευτερόλεπτο, ενώ στα galaxy βλέπω στο youtube ότι γίνεται ακαριαία ότι ζητάς. Γιατί αυτό ρε παιδιά?? Είναι τελικά μήπως πιο γρήγορα τα galaxy??
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Το ηχειο δεν ξερω συγκριτικα με αλλα τηλεφωνα ποσο δυνατοτερο ή οχι ειναι,αλλα παιζει πολυ καθαρα.Σε εισερχομενες κλησεις ακουγεται μια χαρα και μεσα στη θηκη.Τωρα αν θες να βλεπεις ταινιες,πιστευω τα ακουστικα ειναι must μιας και εχει φοβερη αποδοση.Αυτο ειναι κατι υποκειμενικο και καλο θα ειναι για τις αναγκες του ο καθενας να παει να το δει και ακουσει απο κοντα.Προς το παρων απο ενταση,το εχω ακουσει παντα οσες φορες χτυπησε και μεσα στη θηκη και στην τσεπη του μπουφαν.

Συγκριτικα με ενα Νοκια με μεγαλο μεγαφωνο (x1-01) παιζει το ιδιο δυνατα,σαν ενταση.

 

Το φλας σε εντελως σκοτεινο δωματιο δεν ειναι και επιπεδου πχ της βιντεοκαμερας που εχω αλλα σε κοντινη αποσταση 2-3 μετρων βγαζει καθαρες.Σε μετριο φως βγαζει καλα.Αλλα αυτα ο καθενας τα συγκρινει με οσα εχει δει.Καλο και αυτο να το δειτε live οσα και αν γραψω εγω.Δεν εχω ασχοληθει ακομα με φωτο και βιντεο.

 

Σε σερφαρισμα επειδη συνηθιζω να μπαινω σε σελιδες ειδησεογραφικες,αθλητικα οπως και στο λαπτοπ,οπως και σε διαφορα φοροουμ,κανωντας δοκιμη,δεν βλεπω κατι τρελο σε κολλημα.Οι σελιδες με καλο σημα wifi φορτωνουν σχεδον το ιδιο με το laptop.

 

Εχετε καποιες βαριες σελιδες να δοκιμασουμε?Μια δοκιμη πχ. πρωτο θεμα και ζουγκλα

contra.gr μολις φορτωσουν πληρως,μετα πας αμεσως απο μια ειδηση σε αλλη.Αν εγινα κατανοητος...Οι διαφημισεις παιζουν αμεσως και συνεχομενα.Κρατωντας το κινητο μπροστα στο λαπτοπ σε ιδια σελιδα,κανει ακριβως ιδιο χρονο μεταβασης πχ. απο μια ειδηση στην επομενη και οι διαφημισεις παιζουν ακριβως το ιδιο ομαλα.Και οι λειτουργιες του κινητου δεν κολλησαν καθολου.

 

Πάντως ρε παιδιά ενώ είμαι έτοιμος να το παραγγείλω, κολλάω. Βλέπω συνεχώς βίντεο καινούρια στο youtube και βλέπω ότι καθυστερεί λίγο στην απόκριση το κινητό. Δηλ πατάς 1 κουμπί και δεν εκτελείται αμέσως αλλά μετά από 1 δευτερόλεπτο, ενώ στα galaxy βλέπω στο youtube ότι γίνεται ακαριαία ότι ζητάς. Γιατί αυτό ρε παιδιά?? Είναι τελικά μήπως πιο γρήγορα τα galaxy??

 

Μιλας για σερφαρισμα ή γενικα μεσα στο μενου λειτουργιες κλπ?

Απο την εφαρμογη youtube παει σφεντονα,ανοιγει αμεσως,αναζητηση με την μια και αμεσως παιζει το βιντεο.Αν λες στο μενου,εγω ακομα δεν καταφερα κατι τετοιο.

ps: Απο το ποστ στις 23.30 περιπου εως τωρα με τις δοκιμες,παιχνιδι κανενα μισαωρο και γενικα σκαλισμα επεσε απο 48 σε 21%.Υπενθυμιζω το φορτισα χθες τετοια ωρα,το εκλεισα για 4μιση ωρες το βραδυ

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Το ηχειο δεν ξερω συγκριτικα με αλλα τηλεφωνα ποσο δυνατοτερο ή οχι ειναι,αλλα παιζει πολυ καθαρα.Σε εισερχομενες κλησεις ακουγεται μια χαρα και μεσα στη θηκη.Τωρα αν θες να βλεπεις ταινιες,πιστευω τα ακουστικα ειναι must μιας και εχει φοβερη αποδοση.Αυτο ειναι κατι υποκειμενικο και καλο θα ειναι για τις αναγκες του ο καθενας να παει να το δει και ακουσει απο κοντα.Προς το παρων απο ενταση,το εχω ακουσει παντα οσες φορες χτυπησε και μεσα στη θηκη και στην τσεπη του μπουφαν.

Συγκριτικα με ενα Νοκια με μεγαλο μεγαφωνο (x1-01) παιζει το ιδιο δυνατα,σαν ενταση.

.

 

Όταν έχεις αναπάντητη η SMS το λαμπάκι ειδοποίησης είναι δυνατό,φαίνεται κατά τη διάρκεια της μέρας?

Επίσης η κάτω μπάρα φωτίζετε στις ειδοποιήσεις?

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

To λαμπακι επανω φαινεται την ημερα και κανει και διαφορετικα χρωματα αναλογα την ειδοποιηση.Ακομα δεν θυμαμαι ακριβως.Οταν τελειωνεις ενα download κανει λευκο αναψε σβησε.Οταν φορτιζει μεχρι 90% κοκκινο συνεχομενο ή πορτοκαλι και μετα πρασινο.Στις αναπαντητες μπλε.Αυτα εχω δει μεχρι τωρα.Κατω απο 10% αναβοσβηνει κοκκινο.

 

Η κατω μπαρα αναβει οσο κραταει η κληση.Μετα σβηνει και αναβοσβηνει μονο το λαμπακι επανω μεχρι να μπεις στις κλησεις ή μηνυματα να την δεις.

Το λαμπακι δεν ειναι μεγαλο σε μεγεθος.Σαν διαμετρος ειναι μικρο αλλα σε βοηθαει οτι ειναι πανω στην καταμαυρη οθονη και κανει αντιθεση.Ουτε φαρος γινεται.Πολυ κομψο και διακριτικο.

Αλλη μια ωρα σχεδον περασε με angry birds και ανοιχτο wifi και εφτασε στο 9% η μπαταρια.

 

Η φορτιση απο εντελως αδειο εως 100% εκανε 2 ωρες και 4-5 λεπτα(ενεργοποιημενο)

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά ενώ είμαι έτοιμος να το παραγγείλω, κολλάω. Βλέπω συνεχώς βίντεο καινούρια στο youtube και βλέπω ότι καθυστερεί λίγο στην απόκριση το κινητό. Δηλ πατάς 1 κουμπί και δεν εκτελείται αμέσως αλλά μετά από 1 δευτερόλεπτο, ενώ στα galaxy βλέπω στο youtube ότι γίνεται ακαριαία ότι ζητάς. Γιατί αυτό ρε παιδιά?? Είναι τελικά μήπως πιο γρήγορα τα galaxy??

 

Αυτό που λές πραγματικά δεν παίζει. Ούτε το Arc δεν το κάνει αυτό , όχι το S. Απλά οι περισσότεροι είναι γκάου και δεν μπορούν να καταλάβουν που να πατήσουν + του ότι έχω δει άπειρο κόσμο με οθόνη αφής και πραγματικά δεν ξέρουν πως να πατήσουν ένα πλήκτρο, δεν το έχει διαπιστώσει αυτό στα βίντεο που βλέπεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λές πραγματικά δεν παίζει. Ούτε το Arc δεν το κάνει αυτό , όχι το S. Απλά οι περισσότεροι είναι γκάου και δεν μπορούν να καταλάβουν που να πατήσουν + του ότι έχω δει άπειρο κόσμο με οθόνη αφής και πραγματικά δεν ξέρουν πως να πατήσουν ένα πλήκτρο, δεν το έχει διαπιστώσει αυτό στα βίντεο που βλέπεις?

 

Εγώ είπα ότι λαγκάρει δεν είπα ότι κολλάει. Και είπα ότι ενώ πατάς κανονικά και παίρνει την εντολή δεν την εκτελεί αμέσως όπως το s2.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοεί και ο giannis12a. Αν διαβάσεις από την αρχή το topic ένα πράμα θα δεις οτι λένε όλοι: το κινητό είναι σφαίρα! Όλοι παλεύουν να το κάνουν να λαγκάρει και δεν τα καταφέρνουν οπότε αυτά που βλέπεις στο youtube μάλλον οφείλονται σε άλλους λόγους.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είπα ότι λαγκάρει δεν είπα ότι κολλάει. Και είπα ότι ενώ πατάς κανονικά και παίρνει την εντολή δεν την εκτελεί αμέσως όπως το s2.

 

Δεν έχω προσέξει κάτι τέτοιο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το τσιμπησα και εγω, απλα ειναι τελειο!!!!!!!

 

Πανω που ειπα να σε αποχαιρετησω στο φορουμ του arc..σε μια ωριτσα το τσιμπαω κ εγω!:happy::lol:

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ μαλλον οποιος λεει οτι λαγκαρει ΙΣΩΣ εννοει ...

 

Η υποθεση εχει ως εξης. Αν παραδειγμα εισαι στο Market και κατεβαζεις κατι...ξαφνικα πατησεις το Back εκει ΙΣΩΣ κανει ενα κολληματακι .

Ενταξει αν αυτο το λετε LAG σημαινει οτι δεν ξερετε απο τετοια μηχανακια.

 

Το κινητο ΔΕΝ lagarei και αν lagarei το κανει ΛΙΓΟΤΕΡΟ απο το Nexus Prime το οποιο αντεξα μαζι του μονο 1 ημερα ! ( Εφαγε επιστροφη καλη )

 

Πανω που ειπα να σε αποχαιρετησω στο φορουμ του arc..σε μια ωριτσα το τσιμπαω κ εγω!:happy::lol:

 

Τσιμπα το φιλε Δεν θα χασεις !! :D

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που πηγα στο κοτσοβολο με ένα φιλο, κάναμε μεταξύ του xperia s και του sensation μια σύγκριση. Εντάξει.. Ανώτερο το S.

Δοκιμάσαμε αρκετές λήψεις με τη κάμερα και των δύο και την καθαρότητα και ευκρινια του S δε μπορούσε να τη φτάσει το Sensation. Πραγματικά πολύ καλή κάμερα!

Στο ίντερνετ με αρκετές σελίδες ανοιχτές και κάμποσες που απαιτούσαν flash, το Sensation εκανε κάτι μικροσκαλωματα σε αλλαγές σελίδων, ενώ το S απλά πέταγε. Κατά τη γνώμη μου, μεγάλη η διαφορά μεταξύ των δύο.

Να τονίσω ότι το Sensation είναι του φίλου μου με στοκ ρομ χωρίς root και αρκετές εφαρμογές, ενώ το S ήταν το εκθεσιακό..

 

Sent from my X8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πανω που ειπα να σε αποχαιρετησω στο φορουμ του arc..σε μια ωριτσα το τσιμπαω κ εγω!:happy::lol:

με ακουκουθεισ? ;) ωραια φιλε μου, παρτο και εσυ να δεις ποσο μπροστα ειναι το s!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με ακουκουθεισ? ;) ωραια φιλε μου, παρτο και εσυ να δεις ποσο μπροστα ειναι το s!

 

:happy::happy::happy:Στα χερια μου..απο δευτερα εντυπωσεις!!

Link to comment
Share on other sites

Ακομα μια πληροφορια για την μπαταρια που ενδαφερει.

Σημερα δεν προκαβα να ασχοληθω μεχρι στιγμης με το κινητο περα απο

κανενα μισαωρακι σερφαρισμα στο ιντερνετ.Απο κλησεις εκανα λιγες,4-5 το πολυ.

Δηλαδη μια ξεκουραστη μερα για το κινητο.Η μπαταρια στις 7μιση το πρωι στο 96% και αυτη τη στιγμη στο 55%. Με 4 φορτισεις ηδη και δειχνει να πηγαινει ολο και καλυτερα.

 

Σημερα στο ιντερνετ απο wind με τελειο σημα,φορτωνε αεροπορια τις σελιδες με flash αλλα και τα ΜΒ κατεβαιναν πολυ γρηγορα.

 

Τωρα ψαχνομαι για φορτιστη αυτοκινητου και κανενα καλωδιο να συνδεω τα φλασακια μου.Στην ουσια επεκτεινεις τη μνημη και με αυτο τον τροπο.Και φυσικα μια πιο ταιριαστη θηκη που ακομα στην αγορα εδω δεν εχουν βγει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το παρήγγειλα και εγώ. Αντε με καταφέρατε τελικά. :)

Θήκη χρειάζεται το κινητό ή είναι ανθεκτική η πλάτη του?

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Για μενα η θηκη είναι απαραίτητη,δε θα ήθελα να διαπιστώσω αν είναι ανθεκτική η πλάτη του

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Για μενα η θηκη είναι απαραίτητη,δε θα ήθελα να διαπιστώσω αν είναι ανθεκτική η πλάτη του

Ποια θήκη έχεις πάρει?Και από πού?

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Λιγο ο τηλεφωνικος καταλογος με μπερδευει οταν θελω να αποθηκευσω ονομα και στο πως θα φαινεται.

Αν βρειτε καποια αξιολογη θηκη,ειτε Ελλαδα ειτε ιντερνετ,πειτε μας παιδες.

Εγω χρησιμοποιω μια δερματινη της Nortoline για Samsung Galaxy s2 η οποια ειναι λιγο πιο κοντη και ο πανω ακρες ειναι εκτεθειμενες αλλα εχει σκρατς.Αλλα βοηθαει προς το παρων.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...