Jump to content

iPad (3rd & 4th Gen - 2012)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια γρήγορη και ευκολη φαντάζομαι ερώτηση.

Αν αγοράσω το ipad 4 απο εδω http://www.birdphone.gr/gr/prdid/5ae7e54bf145489189feff09fffaabb6/productinfo.aspx θα ειμαι οκ με θεμα εγγυησης στην χωρα μας?Που θα παει αν παθει κατι?

Τελος , ψαχνοντας για θηκες , βρισκω παρα πολλες που λενε new ipad που ειναι ουσιαστικά το ipad3?Να υποθεσω οτι ταιριάζουν απόλυτα?

Με ενδιαφερει μια book type σαν την original του ipad 1.Δεν θελω τυπου smart.

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια γρήγορη και ευκολη φαντάζομαι ερώτηση.

Αν αγοράσω το ipad 4 απο εδω http://www.birdphone.gr/gr/prdid/5ae7e54bf145489189feff09fffaabb6/productinfo.aspx θα ειμαι οκ με θεμα εγγυησης στην χωρα μας?Που θα παει αν παθει κατι?

Τελος , ψαχνοντας για θηκες , βρισκω παρα πολλες που λενε new ipad που ειναι ουσιαστικά το ipad3?Να υποθεσω οτι ταιριάζουν απόλυτα?

Με ενδιαφερει μια book type σαν την original του ipad 1.Δεν θελω τυπου smart.

 

Ευχαριστω!

 

Tα iPad 2-3-4 έχουν τις ίδιες θήκες. Απλά στο κάτω μέρος που είναι η θύρα, επειδή το 4 έχει lightning αντί για την 30-pin θα "περισσεύει" λίγος χώρος. Οπότε καλό ψάξιμο και αγορές. :)

Για την εγγύηση είσαι καλυμμένος 99.9%, αρκεί να είναι ευρωπαϊκό.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

πως αλλαζουμε wallpaper στο ipad?

 

Ρυθμίσεις, φωτεινοτητα, ταπετσαρια

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Αν θελήσεις να αγοράσεις θήκη μαγνητική καλύτερα να επιλέγεις αυθεντική.Εχουν καταγραφεί κρούσματα με την μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Πριν απο λιγο,ειδα το εξης περιεργο.Πηγα να γραψω κατι στο Σαφαρι,και το πληκτρολογιο που βγηκε,δεν ηταν ιδιο μ´ αυτο που εβλεπα ολο τον υπολοιπο καιρο.

Δηλαδη,ελειπαν τα πληκτρα θαυμαστικο-κομμα,και Γαλλικο ερωτηματικο-τελεια,και στη θεση τους,ειδα το ¨παπακι ¨ @,και καποιο αλλο.

Στη συνεχεια,μπηκα εδω,για να το γραψω,και ειδα οτι το πληκτρολογιο που βγηκε,πηρε παλι την κανονικη του μορφη.

Τι εγινε αραγε;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Πριν απο λιγο,ειδα το εξης περιεργο.Πηγα να γραψω κατι στο Σαφαρι,και το πληκτρολογιο που βγηκε,δεν ηταν ιδιο μ´ αυτο που εβλεπα ολο τον υπολοιπο καιρο.

Δηλαδη,ελειπαν τα πληκτρα θαυμαστικο-κομμα,και Γαλλικο ερωτηματικο-τελεια,και στη θεση τους,ειδα το ¨παπακι ¨ @,και καποιο αλλο.

Στη συνεχεια,μπηκα εδω,για να το γραψω,και ειδα οτι το πληκτρολογιο που βγηκε,πηρε παλι την κανονικη του μορφη.

Τι εγινε αραγε;

 

Οταν πατας για αναζητηση στο google (δεξι κουτακι πανω) βγαζει αλλο πληκτρολογιο και αλλο οταν εισαγεις μια δνση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι ποια έκδοση του ios μπορεί να γίνει untethered jb στο ipad 4?

Οι τελευταίες φουρνιες του birdphone ξέρουμε τι φοράνε?

 

H τρέχουσα εκδοση ειναι η 6.1.3 .JB μπορεις να κανεις μεχρι την 6.1.2

Για να δεις ποτε εχει κατασκευαστει, απο ποιο εργοσταστιο και αρκετες αλλες πληροφοριες για οποια apple συσκευη θες χωρις να την βγαλεις απο το κουτι της πας στο link παρακατω και βαζεις το serial που εχει πανω στο κουτι.

 

Η 6.1.3 βγηκε 19 Μαρτιου, αν το iPad που θες εχει φτιαχτει πριν απο τοτε σιγουρα δεν εχει την τελευταια.

Link: http://slinks.eu/14PsZr5

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη που να μπορω να συνδεσω ασυρματα το ipad μου με μια smart tv samsung?εχει μια λειτουργια wifi direct που συνδεει ασυρματα smast phones και tablets.στο android κινητο μου βρηκα μια εφαρμογη και συνδεθηκε.στο app store δεν βρηκα κατι αντιστοιχο για το ipad.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη που να μπορω να συνδεσω ασυρματα το ipad μου με μια smart tv samsung?εχει μια λειτουργια wifi direct που συνδεει ασυρματα smast phones και tablets.στο android κινητο μου βρηκα μια εφαρμογη και συνδεθηκε.στο app store δεν βρηκα κατι αντιστοιχο για το ipad.

 

Για κοιταξε το Samsung Smartview for iPad. Μπορεις να κανεις streaming την τηλεοραση στο iPad και να την χειριζεσαι απο το iPad σαν 2ο remote control.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Για κοιταξε το Samsung Smartview for iPad. Μπορεις να κανεις streaming την τηλεοραση στο iPad και να την χειριζεσαι απο το iPad σαν 2ο remote control.
σ ευχαριστω!αυτο ειναι καλο εργαλειο και θα το χρησιμοποιησω.το wifidirect ειναι αλλη εφαρμογη που υνδεει ασυρματα το ipad με την τηλεοραση και κανεις μεταφορες αρχειων βιντεο και φωτογραφιων,θα δω αν βρω καποια εφαρμογη να το κανει.:happy:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω!αυτο ειναι καλο εργαλειο και θα το χρησιμοποιησω.το wifidirect ειναι αλλη εφαρμογη που υνδεει ασυρματα το ipad με την τηλεοραση και κανεις μεταφορες αρχειων βιντεο και φωτογραφιων,θα δω αν βρω καποια εφαρμογη να το κανει.:happy:

 

Αυτό ψάχνεις https://itunes.apple.com/us/app/samsung-tv-media-player/id514991150?mt=8

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθα και εγω στην παρεα σε λιγες μερες το περιμενω.

 

Δεν περιμενα το 5αρι,γιατι ηδη βρισκω το 4 πολυ δυνατο για ολες τις εφαρμογες.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Αν θελήσεις να αγοράσεις θήκη μαγνητική καλύτερα να επιλέγεις αυθεντική.Εχουν καταγραφεί κρούσματα με την μπαταρία

Τι εννοεις κρουσματα;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο!σ ευχαριστω!:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο itunes που δειχνει κατω μια μπαρα με τα περιεχομενα του ipad εχει και κατι που γραφει "αλλο" γυρω στο 1,5 GB . Τι ειναι αυτο?τι καταναλωνει τοσο χωρο?

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία ερώτηση λογιστικού χαρακτήρα;

 

Έχει κάποιος ελεύθερος επαγγελματίας αγοράσει ipad με τιμολόγιο; Ο ΦΠΑ του εκπίπτει;

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία ερώτηση λογιστικού χαρακτήρα;

 

Έχει κάποιος ελεύθερος επαγγελματίας αγοράσει ipad με τιμολόγιο; Ο ΦΠΑ του εκπίπτει;

 

Φυσικα εκπιπτει.

Το προβλημα δημιουργειται οταν μετα θα θελεις να το πουλησεις.

Πως να το πουλησεις? και αν σου κανει ελεγχο η εφορια (χτυπα ξυλο) που θα πεις οτι ειναι το αιπαντ? γι αυτο, ειναι δικοπο μαχαιρι να το περασεις στα εξοδα σου: Εκπιπτει μεν ο φπα, αλλα μετα δεν μπορεις να το πουλησεις (ή αν το πουλησεις, κινδυνευεις να βρεθεις εκτεθειμενος).

 

Εγω δεν τα παιρνω με τιμολογιο...ουτε τα κινητα, ουτε τα αιπαντ. Μονο κανενα λαπτοπ, που δεν το πουλαω μετα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα εκπιπτει.

Το προβλημα δημιουργειται οταν μετα θα θελεις να το πουλησεις.

Πως να το πουλησεις? και αν σου κανει ελεγχο η εφορια (χτυπα ξυλο) που θα πεις οτι ειναι το αιπαντ? γι αυτο, ειναι δικοπο μαχαιρι να το περασεις στα εξοδα σου: Εκπιπτει μεν ο φπα, αλλα μετα δεν μπορεις να το πουλησεις (ή αν το πουλησεις, κινδυνευεις να βρεθεις εκτεθειμενος).

 

Εγω δεν τα παιρνω με τιμολογιο...ουτε τα κινητα, ουτε τα αιπαντ. Μονο κανενα λαπτοπ, που δεν το πουλαω μετα.

 

Δεν έχω σκοπό να το πουλήσω. Η χρήση του θα είναι στα φυσιολογικά πλαίσια εργασίας/καθημερινότητας που έχω και με ένα λάπτοπ.

 

Αν έχει κάποιος αντιμετωπίσει πρόβλημα με το Ipad ως επαγγελματική δαπάνη, ας το μοιραστεί.

 

edit | Δεν είναι ότι δεν το πιστεύω ότι εκπίπτει, απλά παραείναι δελεαστικό από πλευράς ΦΠΑ και φόρου εισοδήματος.

Edited by nstasino
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ! ξερουμε περιπου ποτε θα βγει το επομενο ipad? ρωταω γιατι θελω να παρω το ipad4 αλλα αν κοντευει να ερθει το επομενο στα κοντα ισως ειναι καλυτερα να το περιμενω τι λετε?
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ! ξερουμε περιπου ποτε θα βγει το επομενο ipad? ρωταω γιατι θελω να παρω το ipad4 αλλα αν κοντευει να ερθει το επομενο στα κοντα ισως ειναι καλυτερα να το περιμενω τι λετε?

 

Αποψη μου ,αν το χρειάζεσαι πάρε κάποιο τώρα σε καλή τιμή αν μπορείς όχι καινούριο αλλά και μεταχειρισμένο μια χαρά θα είσαι γιατί να έχεις υπόψιν σου ότι αρχικά και ειδικά στον πρώτο μήνα τα προϊόντα της apple είναι δυσεύρετα

 

Εγώ με αυτό το σκεπτικό αγόρασα

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μια χαζή ερώτηση, το ipad4 wifi έχει gps;

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (3rd & 4th Gen - 2012)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...