Jump to content

iPad (3rd & 4th Gen - 2012)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ έχω το iPad 3 από την ημέρα μου κυκλοφόρησε και δεν μου έχει κάνει ούτε ένα bug και κρασάρισμα. Μήπως το έχετε κάνει jailbreak γιατί σε εμένα λειτουργεί άψογα.μην ξεχνάτε ότι έχει 1gb ram. Ούτε με το 4s έχω πρόβλημα που έχει και 512

δεν το εχω κανει jailbreak αλλα θελω να το κανω.:)

το εχω αγορασει τον περασμενο γεναρη απο το πλαισιο και ηθελα να ρωτησω που το γραφει οτι ειναι το 4 η το 3?αυτο που ξερω ειναι οτι εχει retina οθονη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προτείνω σε όσους έχουν προβλήματα, να κάνουν restore και μετά setup as new, μέσα από το itunes.

Συχνά κρασαρίσματα δεν είναι φυσιολογικά. Τα μηχανήματα αυτά λειτουργούν χωρίς προβλήματα κανονικά (και στους περισσότερους από εμάς).

 

Στοκ είναι.

Δεν αφήνω εφαρμογές στο multitask.

Το μεταχειρίζομαι πολύ καλά στην δουλεία μου.

 

Όσο για το restore που λες μου θυμίζει φάση android:)

 

Το χωρίς προβλήματα μ'άρεσε που είπες...

Μηχανήματα είναι και θεωρώ φυσιολογικό κάπου κάπου να κρασάρουν.

Το ότι είναι Apple προϊόν δε το βγάζει έξω από το "χορό" ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω και τα 3 πρωτα ipad stock και εκτος του 1ου που ειναι λογικο, δεν εχω κολληματα ή κρασαρισματα και ποτε μα ποτε δεν κλεινω εφαρμογες, και εχω πολλες με 3d γραφικα κλπ. Αρα κατι τρεχει με εσενα.
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Στοκ είναι.

Δεν αφήνω εφαρμογές στο multitask.

Το μεταχειρίζομαι πολύ καλά στην δουλεία μου.

 

Όσο για το restore που λες μου θυμίζει φάση android:)

 

Το χωρίς προβλήματα μ'άρεσε που είπες...

Μηχανήματα είναι και θεωρώ φυσιολογικό κάπου κάπου να κρασάρουν.

Το ότι είναι Apple προϊόν δε το βγάζει έξω από το "χορό" ;)

 

Δεν λέω ότι επειδή είναι άπλ δεν θα κρασάρει ποτέ. Λέω ότι δεν μπορεί να μην κρασάρει το δικό μου ipad mini, που είναι πιο αδύναμο και να κρασάρει συχνά και επίμονα το Ipad 4 (ή έστω το 3) που έχει πολύ δυνατότερο hw.

Ειδικά όταν μιλάμε για εφαρμογές τύπου σαφάρι που τις τρέχω καθημερινά για πολλές ώρες.

Άλλη λύση εκτός από το setup as new, δεν γνωρίζω.

Ίσως, πού και πού να χρειάζεται, αν και προσωπικά δεν το έχω κάνει ποτε! ακόμη και όταν άλλαξα από Ipad2 σε Mini ipad, έκανα επαναφορά του backup.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω και τα 3 πρωτα ipad stock και εκτος του 1ου που ειναι λογικο, δεν εχω κολληματα ή κρασαρισματα και ποτε μα ποτε δεν κλεινω εφαρμογες, και εχω πολλες με 3d γραφικα κλπ. Αρα κατι τρεχει με εσενα.

 

Μπραβο σου.

 

Ας μην μεγαλωνουμε το θεμα.

Δε βγηκα να παραπονεθω για το ipad.

Απλα ανεφερα και γω με τη σειρα μου οτι ειναι συχνο πυκνο φαινομενο για να μη νομιζει ο φιλος παραπανω οτι κατι τρεχει με το δικο του μονο.

 

Στην τελικη τα δικα σας δε κρασαρουν και το δικο μου (στοκ με επαγγελματικη φυσιολογικη χρηση) κρασαρει.

 

Ελεος ρε παιδες!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο σου.

 

Ας μην μεγαλωνουμε το θεμα.

Δε βγηκα να παραπονεθω για το ipad.

Απλα ανεφερα και γω με τη σειρα μου οτι ειναι συχνο πυκνο φαινομενο για να μη νομιζει ο φιλος παραπανω οτι κατι τρεχει με το δικο του μονο.

 

Στην τελικη τα δικα σας δε κρασαρουν και το δικο μου (στοκ με επαγγελματικη φυσιολογικη χρηση) κρασαρει.

 

Ελεος ρε παιδες!!!

Αγορίνα μου, μην συγχύζεσαι, κουβέντα κάνουμε. Εγώ δουλεύω 90% σαφάρι και λιγότερο με τουίτερ, ημερολόγιο ή κανένα παιχνιδάκι. Αυτή τη χρήση του κάνω. Ο σαφάρι έχει πολλούς μήνες να μου κρασάρει. Αλήθεια λέω.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αγορίνα μου, μην συγχύζεσαι, κουβέντα κάνουμε. Εγώ δουλεύω 90% σαφάρι και λιγότερο με τουίτερ, ημερολόγιο ή κανένα παιχνιδάκι. Αυτή τη χρήση του κάνω. Ο σαφάρι έχει πολλούς μήνες να μου κρασάρει. Αλήθεια λέω.:)

 

Κοίτα όταν ο άλλος μου λέει ότι " άρα κάτι τρέχει με σενα " ενώ εξηγώ με όμορφο τρόπο τι συμβαίνει,και τι χρήση κάνω....σηκώνω τα χέρια!!!

 

...και επειδή τα λέμε ωραία,εγω χρησιμοποιώ το FileMaker στη δουλειά πολύ,σαφάρι και YouTube.

Τίποτε άλλο.......αααα...Και εννοείται tapatalk;)

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα όταν ο άλλος μου λέει ότι " άρα κάτι τρέχει με σενα " ενώ εξηγώ με όμορφο τρόπο τι συμβαίνει,και τι χρήση κάνω....σηκώνω τα χέρια!!!

 

...και επειδή τα λέμε ωραία,εγω χρησιμοποιώ το FileMaker στη δουλειά πολύ,σαφάρι και YouTube.

Τίποτε άλλο.......αααα...Και εννοείται tapatalk;)

Ναι και εγω youtube μπολικο.

Το tapatalk δεν μου κανει καρδια απο το ipad.

Προτιμω τον browser. Ενω απο το κινητο. Το σκιζω το tapatalk.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο σου.

 

Ας μην μεγαλωνουμε το θεμα.

Δε βγηκα να παραπονεθω για το ipad.

Απλα ανεφερα και γω με τη σειρα μου οτι ειναι συχνο πυκνο φαινομενο για να μη νομιζει ο φιλος παραπανω οτι κατι τρεχει με το δικο του μονο.

 

Στην τελικη τα δικα σας δε κρασαρουν και το δικο μου (στοκ με επαγγελματικη φυσιολογικη χρηση) κρασαρει.

 

Ελεος ρε παιδες!!!

 

Cool down...

 

Κατι τρεχει με εσενα, με τη χρηση που απαιτεις ή που κανεις.

 

Μπορει να αλλαζεις γρηγορα εφαρμογες, να εχεις ανοιχτο το app store και να εγκαθιστα, να παιζει μουσικη απο πισω και να εχεις και ενα gps να τρεχει. Ψαξ το. Ο τροπος που δουλευεις φταιει. Δεν κολλαει. Αν κολλαει και δεν κανεις τιποτα πηγαινε το αντιπροσωπια. Μπορει να εχει καψει ram και να κανει σφαλματα.

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Cool down...

 

Κατι τρεχει με εσενα, με τη χρηση που απαιτεις ή που κανεις.

 

Μπορει να αλλαζεις γρηγορα εφαρμογες, να εχεις ανοιχτο το app store και να εγκαθιστα, να παιζει μουσικη απο πισω και να εχεις και ενα gps να τρεχει. Ψαξ το. Ο τροπος που δουλευεις φταιει. Δεν κολλαει. Αν κολλαει και δεν κανεις τιποτα πηγαινε το αντιπροσωπια. Μπορει να εχει καψει ram και να κανει σφαλματα.

 

:confused:

 

Μάλλον cool down εσυ;)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το "multitasking" του iOS παγώνει τις εφαρμογές που έχετε ανοίξει.Τις Ταξινομει περιοδικά και απελευθερώνει όλο το πόσο μνήμης του για την τρέχουσα εφαρμογή.Για δοκιμάστε να πάτε άμεσα με gesture από τη μια στην άλλη και θα δείτε προς στιγμην ότι είναι παγωμένη.Επειτα εκπονείται.Γι αυτό στο iOS 7 ειπώθηκε για full multitasking...!Αρα welcome στον κόσμο των app bugs.Η μνήμη του safari με cookies κλπ που έχει συγκεντρώσει τοοοοσο καιρό κρασαρει.Μαζι με παρόμοιο τροπο και οι υπόλοιπες.Η ram σχεδόν πάντα επαρκεί,έτσι είναι σχεδιασμένο το iOS και γι αυτό είναι το πιο εξελιγμένη.Φιλικα πάντα
Link to comment
Share on other sites

Παίδες το "multitasking" του iOS παγώνει τις εφαρμογές που έχετε ανοίξει.Τις Ταξινομει περιοδικά και απελευθερώνει όλο το πόσο μνήμης του για την τρέχουσα εφαρμογή.Για δοκιμάστε να πάτε άμεσα με gesture από τη μια στην άλλη και θα δείτε προς στιγμην ότι είναι παγωμένη.Επειτα εκπονείται.Γι αυτό στο iOS 7 ειπώθηκε για full multitasking...!Αρα welcome στον κόσμο των app bugs.Η μνήμη του safari με cookies κλπ που έχει συγκεντρώσει τοοοοσο καιρό κρασαρει.Μαζι με παρόμοιο τροπο και οι υπόλοιπες.Η ram σχεδόν πάντα επαρκεί,έτσι είναι σχεδιασμένο το iOS και γι αυτό είναι το πιο εξελιγμένη.Φιλικα πάντα

 

Σωστα τα λες ομως υπαρχουν APIs οπου επιτρεπουν και στην 6 πραγματικο multitasking οπως αυτο της μουσικης, του gps κλπ οπου εστω λιγο επιβαρυνουν τη ram.

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος.Ειναι οι βασικές εφαρμογές από την apple για τη λειτουργία μουσικής κλπ.Οταν είχε βγει το 3G και 3Gs έλεγαν ότι δεν υπάρχει multitasking στο iPhone.Ομως από τότε είχαν αδειοδοτήθει αυτές οι 2-3 εφαρμογές που λειτουργούσαν κατα κανόνα με αυτό τον τροπο.Επρεπε να υποστηρίξουν κ κάποιες βασικές λειτουργίες από το iPod κλπ
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος.Ειναι οι βασικές εφαρμογές από την apple για τη λειτουργία μουσικής κλπ.Οταν είχε βγει το 3G και 3Gs έλεγαν ότι δεν υπάρχει multitasking στο iPhone.Ομως από τότε είχαν αδειοδοτήθει αυτές οι 2-3 εφαρμογές που λειτουργούσαν κατα κανόνα με αυτό τον τροπο.Επρεπε να υποστηρίξουν κ κάποιες βασικές λειτουργίες από το iPod κλπ

 

Ακριβως. Και για βαλε ποσο πραγματικα lagαρει οταν κανεις update καμια 30αρια εφαρμογες. Ακομα, πχ το shazam μπορει να τρεχει μονιμα πισω και να ακουει μουσικη. Ετσι μπορουν σε καποιες περιπτωσεις να κρασαρουν εφαρμογες. Σε κανονικες συνθηκες δεν εχω δει ποτε κρασαρισμα στο ios σε οποια συσκευη απο το 2009.

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Σωστά.Γι αυτό και η apple φιλτραρει διαρκώς εφαρμογές στο apple store.Εκνευριστικο μεν αλλά λογικό!
Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν μπορώ να κάνω αναζήτηση ούτε το otg ούτε το usb (3 χαρακτήρες) και το usb otg δεν βγαζει αποτελεσματα σε αυτο το θέμα :P

μπορείτε να μου πείτε αν υπάρχει αντάπτορας για να συνδέεις usb stick στο ipad?

σόρυ αν εχει απαντηθεί, αλλά δεν μπορώ να διαβάσω 80 σελίδες σχεδον και επειδή με ρώτησε φίλη είπα να ρωτήσω και εδώ..

από λίγη ερευνα στο google μάλλον θέλει jailbreak, αν γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν μπορώ να κάνω αναζήτηση ούτε το otg ούτε το usb (3 χαρακτήρες) και το usb otg δεν βγαζει αποτελεσματα σε αυτο το θέμα :P

μπορείτε να μου πείτε αν υπάρχει αντάπτορας για να συνδέεις usb stick στο ipad?

σόρυ αν εχει απαντηθεί, αλλά δεν μπορώ να διαβάσω 80 σελίδες σχεδον και επειδή με ρώτησε φίλη είπα να ρωτήσω και εδώ..

από λίγη ερευνα στο google μάλλον θέλει jailbreak, αν γίνεται?

 

Μονο με jailbreak και ειδικο ανταπτορα, εκτος αν παρεις δισκο με wifi

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Και για την ακρίβεια τον ανταπτορα από το Camera kit που πωλείται ξεχωριστά στα καταστήματα.Αυτο ισχύει για το iPad 2 με jb σίγουρα.Για τα επόμενα μοντέλα επιφυλασσομαι
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν ειναι κατάσταση αυτή είμαι κάτοχος του iPad 3 και καθημερινά έχω κρασαρισματα στις εφαρμογές κυρίως safari Kai Facebook λόγω low memory μόνο σήμερα απο το πρωί το αρχείο εχει καταγράψει 14 κρασαρισματα λόγω χαμηλής μνήμης λογικά θα εννοεί ram

Το κανει και σε άλλους ?

Τωρα ειδα το θεμα και θα γραψω και τα δικα μου.

Αμα θελεις,γραψε τι εννοεις κρασαρει,γιατι κι εμενα κανει περιεργα,που δουλευω κι εγω Σαφαρι.

Την ωρα που γραφω σχολια σε διαφορα σαιτ,αρχιζει να λαγκαρει και παταω σημερα το πληκτρο ενω καταλαβαινει την κινηση αυριο.Μερικες φορες,ακομα και μεθαυριο...

Επισης,μου κανει περιεργα με το πληκτρο των Κεφαλαιων,που πατιεται μονο του μερικες φορες,αλλα και καποια απο τα γραμματα της κατω σειρας,που εμφανιζονται απροσκλητα στο τελος της λεξεως,με αποτελεσμα να σχηματιζεται μια λεξη-τραινο,και που θα πρεπει ή να τη σβυσω,ή να προσπαθησω να βγαλω το εισαγομενο γραμμα αναμεσα στα αλλα.

Προσπαθω να σβυνω τις εφαρμογες που εχουν μαζευτει για να μη ζοριζεται,αλλα δεν νομιζω οτι πετυχαινει παντα .

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

1 χρόνο και 6 μέρες μετά την αγορά του iPad 3 ,μόλις μου εμφάνισε ένα καμένο πιξελ.Για πείτε τι κάνω?

Είμαι ή δεν είμαι γκαντεμης??!!

Link to comment
Share on other sites

1 χρόνο και 6 μέρες μετά την αγορά του iPad 3 ,μόλις μου εμφάνισε ένα καμένο πιξελ.Για πείτε τι κάνω?

Είμαι ή δεν είμαι γκαντεμης??!!

 

Εισαι. Γιατι τα καμμενα πιξελς συνηθως ειναι εξαρχης, ή εμφανιζονται το πρωτο διαστημα.

Αλλα και εσυ για 6 μερες τωρα... Κριμα...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εισαι. Γιατι τα καμμενα πιξελς συνηθως ειναι εξαρχης, ή εμφανιζονται το πρωτο διαστημα.

Αλλα και εσυ για 6 μερες τωρα... Κριμα...

 

Δεν ειναι και τόσο δα ενοχλητικό αλλά το μάτι παει συνέχεια εκεί...Τι να κάνουμε...θα συμβιβαστούμε...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (3rd & 4th Gen - 2012)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...