Jump to content

iPad (3rd & 4th Gen - 2012)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή σκέφτομαι την αγορά ενός i pad, την γνώμη σας παρακαλώ σχετικά με τη χωρητικότητα της συσκευής... Δεν σκοπεύω να βλέπω ταινίες ή να ακούω μουσική, θεωρείτε ότι τα 16GB θα είναι αρκετά? Δηλαδή το θέλω κατα βάση για internet, βιβλία, ίσως και κανα παιχνίδι... Τι πιστεύετε? Οι εφαρμογές γενικότερα πόσο χώρο καταλαμβάνουν (το ξέρω ότι εξαρτάται από την κάθε εφαρμογή, αλλά κατα προσέγγιση).
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδή σκέφτομαι την αγορά ενός i pad, την γνώμη σας παρακαλώ σχετικά με τη χωρητικότητα της συσκευής... Δεν σκοπεύω να βλέπω ταινίες ή να ακούω μουσική, θεωρείτε ότι τα 16GB θα είναι αρκετά? Δηλαδή το θέλω κατα βάση για internet, βιβλία, ίσως και κανα παιχνίδι... Τι πιστεύετε? Οι εφαρμογές γενικότερα πόσο χώρο καταλαμβάνουν (το ξέρω ότι εξαρτάται από την κάθε εφαρμογή, αλλά κατα προσέγγιση).

 

Σου φτάνει το 16gb. Αγόρασέ το. Ομοια και εγώ έτσι είμαι.

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια.Προσωπικά η 5.1.1 με το jailbreak του είναι το καλύτερο πακέτο firmware μέχρι τώρα. Φαγώθηκα να αναβαθμίσω.:( Τι ενοώ : H 6.1.1 δεν έχει google maps.Δεν αγαπάει όλα τα router.Σε huawei όλα καλά.Σε DLink όποτε απομακρύνομαι και αποσυνδέεται όταν ξαναβρίσκει το σήμα του δεν συνδέεται αυτόματα αλλά θέλει χειροκίνητα να του βάλεις κωδικο. Δεν συνδέεται όταν το DLink έχει κωδικό Wep2 παρα μόνο τον από 5ψήφιο Wep

To καινουργιο appstore είναι βαρύ και αργό. Και άλλα πολλά και μικρά που καθηστούν την εμπειρία χρήσης του ipad με 6.1.1 χειρότερη από αυτή της 5.1.1

 

Όντως η 5.1.1 είναι το καλύτερο firmware και δεν θα το σκεφτόμουν αλλά το other στην χωρητικότητα έχει περάσει τα 3gb.

Restore σε 5.1.1 δυστηχώς δεν γίνεται και έχω δοκιμάσει ότι βρήκα για μείωση του other χωρίς επιτυχία :(

 

Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα η υπόθεση!

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

μια από τα ιδία ipad 3 και όλα δουλεύουν ρολόι και χωρίς κολλήματα(to vshare κολλάει αλλα μετα τις 15 θα φτιάξει λενε)
Link to comment
Share on other sites

μια από τα ιδία ipad 3 και όλα δουλεύουν ρολόι και χωρίς κολλήματα(to vshare κολλάει αλλα μετα τις 15 θα φτιάξει λενε)

 

Κάνε εγκατάσταση το appsync απο cydia και θα δουλεψει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

το έκανα αλλα όταν κατεβάσει φτάνει max τα 20km/sec ...

θα δείξει .και επιτέλους βλέπω flash απο τον web browser :):)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι την αγορά ενός i pad, την γνώμη σας παρακαλώ σχετικά με τη χωρητικότητα της συσκευής... Δεν σκοπεύω να βλέπω ταινίες ή να ακούω μουσική, θεωρείτε ότι τα 16GB θα είναι αρκετά? Δηλαδή το θέλω κατα βάση για internet, βιβλία, ίσως και κανα παιχνίδι... Τι πιστεύετε? Οι εφαρμογές γενικότερα πόσο χώρο καταλαμβάνουν (το ξέρω ότι εξαρτάται από την κάθε εφαρμογή, αλλά κατα προσέγγιση).

 

Εγώ αντιθέτως θα σου πρότεινα τουλάχιστον 32gb, εγώ το έχω μετανιώσει που δεν πήρα το 64gb

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς 2η σκέψη τουλάχιστον τα 32gb.

Εγώ με τα 16, συνέχεια σβήνω και βάζω, είμαι συνέχεια φουλ.

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανένα δίωρο το πήρα κι εγώ τελικά, 16GB WiFi, λευκό. Σκέφτηκα και για το mini με 32GB αλλά έβαλα να διαβάσω ebook και pdf και τελικά όσο πιο μεγάλη οθόνη τόσο το καλύτερο για αυτήν την δουλειά. Οπότε προτίμησα Retina 10" και ανετότερο διάβασμα.

 

Από Design και οθόνη δεν παίζεται, τώρα θα το σετάρω και ξεκινάμε..! :happy:

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω το iPAD 3. θα ήθελα να ξέρω εάν θα πάρει κάποια στιγμή LTE.

Ξέρει κανένας;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανένα δίωρο το πήρα κι εγώ τελικά, 16GB WiFi, λευκό. Σκέφτηκα και για το mini με 32GB αλλά έβαλα να διαβάσω ebook και pdf και τελικά όσο πιο μεγάλη οθόνη τόσο το καλύτερο για αυτήν την δουλειά. Οπότε προτίμησα Retina 10" και ανετότερο διάβασμα.

 

Από Design και οθόνη δεν παίζεται, τώρα θα το σετάρω και ξεκινάμε..! :happy:

Άντε, καλορίζικο! Καλή διασκέδαση :)

Καλησπέρα,

 

Έχω το iPAD 3. θα ήθελα να ξέρω εάν θα πάρει κάποια στιγμή LTE.

Ξέρει κανένας;

Ευχαριστώ.

Όχι, για τον πολύ απλό λόγο ότι δεν είναι "να πάρει κάτι". Ή έχει τέτοιο δέκτη, ή δεν έχει.

Και δεν έχει. (συμβατό με τα ελληνικά και τα ευρωπαικά δίκτυα τουλάχιστον).

I' m sorry, που λέει και ο Κίτσος στη διαφήμιση της voda. :p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί πήρα και εγώ το 4, λευκό στα 16gb, μόνο wifi...

Η οθόνη του είναι όλα τα λεφτά! Ημέρα με την νύχτα σε σχέση με το ipad2 που έχω (και πλέον πάει πάσα στη γυναίκα)

 

Μέσα σε μισή ώρα είχαν περάστει αυτόματα από itunes όλα τα δεδομένα/ρυθμίσεις από το 2άρι!

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Άντε, καλορίζικο! Καλή διασκέδαση :)

 

Ευχαριστώ Γιάννη, ήδη ξεκίνησα το σκάλισμα, η οθόνη του είναι όλα τα λεφτά. Δεν έχει το μαύρο μιας SAMOLED ή μίας Clear Black, αλλά αυτή η ανάλυση είναι.. :O

Τώρα κοιτάω για θήκες/τσάντες...

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Hommer_GR, καλοριζικο ευχομαι. Εχεις παρατηρησει διαφορά στο λευκο χρωμα αναμεσα στο ipad2 και στο 4? για τσεκαρε το και πες μου.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Γιάννη, ήδη ξεκίνησα το σκάλισμα, η οθόνη του είναι όλα τα λεφτά. Δεν έχει το μαύρο μιας SAMOLED ή μίας Clear Black, αλλά αυτή η ανάλυση είναι.. :O

Τώρα κοιτάω για θήκες/τσάντες...

 

Αν χρειαστεις κατι και μπορουμε να βοηθησουμε, εδω θα ειμαστε.

Η οθονη του ειναι απολαυση! Προσωπικα προτιμω τα ips panel απο τις amoled

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Hommer_GR, καλοριζικο ευχομαι. Εχεις παρατηρησει διαφορά στο λευκο χρωμα αναμεσα στο ipad2 και στο 4? για τσεκαρε το και πες μου.

 

Και στα δύο ίδια μου φαίνεται!

 

https://www.dropbox.com/s/62j8m7i5bi2fro4/Photo%2015-2-13%201%2025%2037.jpg

 

Οι φωτεινότητα είναι και στα 2 100% και η φωτογραφία τραβήχτηκε με το iphone5 μου

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Σ´ ευχαριστω φιλε. Οντως φαινεται ιδιο. Εχω και γω παρει το 4 αρι και εχω κρατησει και το 2. Στο 2, το ασπρο ψιλο μπλεδιζει ενω στο 4 ειναι λιγο διαφορετικο, πιο ασπρο προς γκρι. Το θεμα ειναι οτι προτιμω το μπλε του 2. Χαχαχα! Ειναι πιο ξεκουραστο στο ματι.

Παντως σε πολλα μαγαζια που τα εχω συγκρινει και βλεπω οτι κυριως το 4 και το mini ειναι πιο γκρι απ´οτι το 3 και κυριως το 2.

Θα προσπαθησω αυριο ν ανεβασω φωτο να καταλαβεις ακριβως τι εννοω. Καληνυχτα.

Link to comment
Share on other sites

Μην το συγκρίνεις με το 2. Εντελώς διαφορετικές οθόνες.

Το 2 απεικονίζει τα χρώματα πιο ψυχρά, ενώ το 3 & 4 πιο θερμά και κατ επέκταση πιο ρεαλιστικά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

εκτος απο τις ρυθμισεις που υπαρχουν για wifi,οθονη,ηχους κ.λ.π. που εμφανιζονται πατωντας το εικονιδιο "ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ",υπαρχουν και καποιες αλλες πιο εξειδικευμενες ρυθμισεις που μπορουμε να κανουμε στο τελευταιο ipad?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση

 

Η οθόνη του 4, είναι ισάξια με αυτή του 2 όσον αφορά την ανθεκτικότητα;

Στο 2 εδώ και 1,5 χρόνο δεν φοράω ζελατίνα προστασία (πάντα όμως σε θήκη κατά την μεταφορά) και δεν έχει ούτε μια γρατσουνιά!

Να περιμένω τα ίδια από το 4άρι;

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (3rd & 4th Gen - 2012)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...