Jump to content

iPad (3rd & 4th Gen - 2012)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διάβασε λιγο αυτο το άρθρο και θα καταλάβεις απόλυτα τι παίζει

http://www.gottabemobile.com/2012/03/26/new-ipad-yellow/

 

Το αν θεωρείτε ελάττωμα παίζει ρόλο και σε ποια χώρα εισαι.Αν εισαι στο ελλαντα ή στη Μογγολια τότε δε θεωρείται ελάττωμα,αν εισαι στην Αμερική θεωρείτε ελάττωμα

 

 

Δε μπορει απο τα δεκα iPad τα μισά να έχουν κίτρινο χρωμα.

Όταν πληρώνεις κάτι πρέπει να ειναι όπως πρέπει.

Αν έκανε 150 ευρω θα ηταν τελείως διαφορετικά...

 

Κουφό!!!Και η Apple τι λέει γι αυτό?Πάντως απ΄ότι φαίνεται θέμα τύχης είναι τι οθόνη θα σου τύχει...το θέμα είναι στην πράξη να μη κουράζει η κιτρινίλα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Aυτή η κιτρινίλα δικαιολογείται ή είναι ελάττωμα του Ipad?

 

Διάβασε λιγο αυτο το άρθρο και θα καταλάβεις απόλυτα τι παίζει

http://www.gottabemobile.com/2012/03/26/new-ipad-yellow/

 

Το αν θεωρείτε ελάττωμα παίζει ρόλο και σε ποια χώρα εισαι.Αν εισαι στο ελλαντα ή στη Μογγολια τότε δε θεωρείται ελάττωμα,αν εισαι στην Αμερική θεωρείτε ελάττωμα

 

 

Δε μπορει απο τα δεκα iPad τα μισά να έχουν κίτρινο χρωμα.

Όταν πληρώνεις κάτι πρέπει να ειναι όπως πρέπει.

Αν έκανε 150 ευρω θα ηταν τελείως διαφορετικά...

 

Παιδια η κιτρινιλα μου δεν εχει καμια σχεση με το ποσο κιτρινη ηταν η οθονη την πρωτη μερα.

Σημερα διπλα σε 2 iPad2 ηταν στην ιδια αποχρωση.

Την πρωτη μερα παντως ηταν ΚΙΤΡΙΝΗ.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η κιτρινιλα μου δεν εχει καμια σχεση με το ποσο κιτρινη ηταν η οθονη την πρωτη μερα.

Σημερα διπλα σε 2 iPad2 ηταν στην ιδια αποχρωση.

Την πρωτη μερα παντως ηταν ΚΙΤΡΙΝΗ.

Αυτό πάλι πώς εξηγείται?Δεν νομίζω να έχει κάποια λογική:confused:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάλι πώς εξηγείται?Δεν νομίζω να έχει κάποια λογική:confused:

Δεν ξερω.

Παντως δεν ειμαι τρελος τον ειδαν και φιλοι μου.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω.

Παντως δεν ειμαι τρελος τον ειδαν και φιλοι μου.

Σε πιστεύω αλλά κάπως θα πρέπει να εξηγείται αυτό.Δηλαδή θέλει "στρώσιμο":p κάποιες μέρες για να δουλέψει σωστά?Περιεργα πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα το Σάββατο απο public, είχε καμμενο πίξελ/σκονη/τριχα απο μεσα. Πηγα σημερα και μου δωσαν τα λεφτα πισω αφου δεν ειχαν αλλο ετοιμοπαραδοτο. Πηγα στο γερμανό που είχαν και πήρα τελικα το 32άρι σε μαυρο 4g.

 

Προσοχη και στις θηκες. Ειναι καποιες που λενε οτι κανουν και για το 3 αλλα δεν ισχυει. Δοκιμαστε τες πρωτα καλυτερα. Καποια δοκιμασμενη για 3άρι (να κλειδωνει στο κλεισιμο της) που να μην κανει 50+ ευρω;

Link to comment
Share on other sites

Αρχισαν τα ευχαριστα, εκει που ημουν σε ενα φορουμ και εγραφα σχολιο τσουπ κρασαρει ο Safari λεω δεν πειραζει ετυχε και παω σε αλλο αρθρο στο ιδιο site να γραψω σχολιο οπως γραφω και κανω μια μικρη παυση τσουπ μου κανει refresh ο Safari το tab και χανω οτι εχω γραψει, του δινω αλλη μια ευκαιρια και ξαναγραφω, με το που κανω μια μικρη παυση παλι τα ιδια refresh το tab και τα εχασα ολα :(

 

Αυτα συνεβησαν στο enternity.gr τωρα δεν ξερω αν φταιει το site ή ο Safari.

Εδω οσο εγραφα εκανα παυσεις αλλα δεν εκανε refresh.

 

ΕDIT: τελικα φταιει το site μου το εκανε και στο PC. Αλλα το πρωτο crash ισχυει.

Edited by stamatis3133
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα μερικά ποστ πιο πίσω, υπάρχει συζήτηση και εδώ και άκρη δεν έχει βγει ακόμα...

 

 

 

Ποιός το λέει αυτό? Είναι επίσημη και εξακριβωμένη πληροφορία?

 

ναι, το βλεπεις και σε Iphone αν εχεις μεσα σιμ καρτοκινητης δεν υπαρχει η επολογη για personal hotspot.

This world sucks... Have your own bpm...
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα το Σάββατο απο public, είχε καμμενο πίξελ/σκονη/τριχα απο μεσα. Πηγα σημερα και μου δωσαν τα λεφτα πισω αφου δεν ειχαν αλλο ετοιμοπαραδοτο. Πηγα στο γερμανό που είχαν και πήρα τελικα το 32άρι σε μαυρο 4g.

 

Προσοχη και στις θηκες. Ειναι καποιες που λενε οτι κανουν και για το 3 αλλα δεν ισχυει. Δοκιμαστε τες πρωτα καλυτερα. Καποια δοκιμασμενη για 3άρι (να κλειδωνει στο κλεισιμο της) που να μην κανει 50+ ευρω;

 

τα smart cover της apple κανουν (όσα εχουν παραχθεί απο μάιο 2011 και μετά, για τα πρωτα ειχε αναφερθει ενα προβληματακι με το νεο ipad) και εχουν 45 ευρω.

This world sucks... Have your own bpm...
Link to comment
Share on other sites

Δεν καλυπτουν τα σμαρτ cover το πισω μερος καλα ομως. :( Αν καποιος εχει βρει απο ebay κατι που κανει σιγουρα για το 3, ας μοιραστει την εμπειρια του μαζι μας.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά και από εμένα...είχα αγορασμένο το iphone 3g και όταν ξαναγόρασα κινητό πήγα σε android...βέβαια δεν έμεινα και πολύ ικανοποιημένος από άποψη λογισμικού. Τα μόνα που μου άρεσαν είναι η εύκολη μεταφορά αρχείων από το pc, η εγκατάσταση σπασμένων εφαρμογών χωρίς να χρειάζεται jailbreak και τέλος το flash player. τώρα που κοιτάω για να αγοράσω tablet είμαι πολύ κοντά στο νέο ipad , απλά ήθελα να ξέρω κατά πόσο θα υπάρξει jailbreak για την έκδοση που φοράει, και αν κάποιος έχει κάνει κατά πόσο κολλάει (γιατί στο iphone μετά από λίγο καιρό σερνόταν....), όσο για τα άλλα δύο πλεονεκτήματα των android ξέρω ότι η apple δεν αλλάζει εύκολα..... :)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά και από εμένα...είχα αγορασμένο το iphone 3g και όταν ξαναγόρασα κινητό πήγα σε android...βέβαια δεν έμεινα και πολύ ικανοποιημένος από άποψη λογισμικού. Τα μόνα που μου άρεσαν είναι η εύκολη μεταφορά αρχείων από το pc, η εγκατάσταση σπασμένων εφαρμογών χωρίς να χρειάζεται jailbreak και τέλος το flash player. τώρα που κοιτάω για να αγοράσω tablet είμαι πολύ κοντά στο νέο ipad , απλά ήθελα να ξέρω κατά πόσο θα υπάρξει jailbreak για την έκδοση που φοράει, και αν κάποιος έχει κάνει κατά πόσο κολλάει (γιατί στο iphone μετά από λίγο καιρό σερνόταν....), όσο για τα άλλα δύο πλεονεκτήματα των android ξέρω ότι η apple δεν αλλάζει εύκολα..... :)

 

Jailbreak θα βγει. Το ποτε θα βγει ειναι αγνωστο! Το οτι κολλαει μετα απο λιγο ειναι φυσιολογικο γιατι γεμιζει το λειτουργικο με σκουπιδια αλλα δεν νομιζω οτι το κανει σε ενοχλητικο βαθμο! Απο καποια android οπως και να χει η αποκριση και η ταχυτητα ειναι καλυτερη ακομα και ετσι! Flash player οχι φυσικα και δεν θα μπει και ποτε εφοσον πλεον σταματησε και η αναπτυξη απο την adobe.

This world sucks... Have your own bpm...
Link to comment
Share on other sites

ναι, το βλεπεις και σε Iphone αν εχεις μεσα σιμ καρτοκινητης δεν υπαρχει η επολογη για personal hotspot.

 

Οκ, δεν το ήξερα ότι υπάρχει διάκριση ανάμεσα σε κάρτα κ συμβόλαιο... Σε ένα android που είχα πάρει για αυτό το λόγο (για να το κάνω hotspot) λειτουργεί κανονικά με f2go.

 

Κρίμα...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά και από εμένα...είχα αγορασμένο το iphone 3g και όταν ξαναγόρασα κινητό πήγα σε android...βέβαια δεν έμεινα και πολύ ικανοποιημένος από άποψη λογισμικού. Τα μόνα που μου άρεσαν είναι η εύκολη μεταφορά αρχείων από το pc, η εγκατάσταση σπασμένων εφαρμογών χωρίς να χρειάζεται jailbreak και τέλος το flash player. τώρα που κοιτάω για να αγοράσω tablet είμαι πολύ κοντά στο νέο ipad , απλά ήθελα να ξέρω κατά πόσο θα υπάρξει jailbreak για την έκδοση που φοράει, και αν κάποιος έχει κάνει κατά πόσο κολλάει (γιατί στο iphone μετά από λίγο καιρό σερνόταν....), όσο για τα άλλα δύο πλεονεκτήματα των android ξέρω ότι η apple δεν αλλάζει εύκολα..... :)

 

Οι καθυστερήσεις που είδες δεν είναι από το jailbreak. Απλά όσο πιο παλιά η συσκευή τόσο αρχίζει κ σέρνεται. Εγώ σε iPad 1 έχω δοκιμάσει τα πάντα (setup as new κτλ) αλλά πλέον σέρνεται... Κ αυτο γιατί πλέον τα 256 ram απλά δεν φτάνουν με τα σημερινά δεδομένα...

 

Κ αυτός είναι κ ο σημαντικότερος λόγος για τον οποίο θέλω να πάρω το καινούργιο...

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη του ειναι απολαυση για την αναγνωση αρχειων/ πλοηγηση στο διαδικτυο.

Αυτο, μαζι με την αυξημενη ram που διασφαλιζουν οτι δε θα βρισκω εφαρμογες -οπως το skype- κλειστες μετα απο λιγες ωρες, το καθιστουν σαν ενα αξιολογο update.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η οθόνη μου φαίνεται τέλεια και αρκετά καλύτερη σε σχέση με το ipad 2. Για το θέμα της κιτρινίλας υπάρχει κάποιο link, μου προξενεί εντύπωση να έχει τέτοια έκταση το πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σορυ αν κουράζω αλλά πως περνάμε ταινίες η μουσική από το pc στο ipad3???

Τι χρειάζετε ακριβώς να κάνω???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σορυ αν κουράζω αλλά πως περνάμε ταινίες η μουσική από το pc στο ipad3???

Τι χρειάζετε ακριβώς να κάνω???

Νίκο καλημέρα , δυστυχώς για εμάς που δεν ήμαστε jb ο μόνος τρόπος που υπάρχει ειναι ο -http://itunes.apple.com/gr/app/avplayerhd/id407976815?mt=8 γραφουν οτι παίζει mkv απευθείας χωρίς μετατροπή αλα εγώ που πέρασα ενα αρχείο σε 1080 δεν μου το έπαιξε σε άλλους έχει παίξει όμως.

Επίσης με τον AVplayerHD δεν χρειάζεται να το καλωδιώσεις με το pc για να περάσεις ταινία γίνετε ασύρματα,αν τον κατεβάσεις στείλε μου να σου πω πως το κάνεις είναι πανεύκολο.

Εγώ μετατρέπω τα mkv σε mp4 με αυτό το free - http://www.freemake.com/free_video_converter/ κατέβασέ το είναι εντελώς free ενσωματώνει και τους υπότιτλους και η τελευταία του έκδοση έχει περασμένο και το new ipad σαν ανάλυση.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Από θήκες τι κάνουμε για το νέο ipad; Εγώ σκέφτομαι για αυτή http://www.stmbags.com/catalog/ipad-cases/skinny3-ipad3rdgen/ sε μαύρο χρώμα. Θέλω μια τέτοιου τύπου όσο το δυνατόν πιο λεπτή και ελαφριά, με το ipad να πιάνει περιφερικά. Στο ipad 1 είχα την macally που έπιανε στις γωνίες...
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον link σχετικά με το κόστος κατασκευής του Ipad.

http://www.isuppli.com/Teardowns/News/Pages/New-iPad-32-GB-4G-Carries-364-35-Bill-of-Materials.aspx

 

 

Από θήκες τι κάνουμε για το νέο ipad; Εγώ σκέφτομαι για αυτή http://www.stmbags.com/catalog/ipad-cases/skinny3-ipad3rdgen/ sε μαύρο χρώμα. Θέλω μια τέτοιου τύπου όσο το δυνατόν πιο λεπτή και ελαφριά, με το ipad να πιάνει περιφερικά. Στο ipad 1 είχα την macally που έπιανε στις γωνίες...

 

Tην έχεις βρει πουθενά?

Edited by nemos
Link to comment
Share on other sites

http://www.radtech.us/Products/stm-skinny-ipad-case-with-stand.aspx για preorder. Με τον κωδικό aug2011 20% έκπτωση!

Ευχαριστώ :)

Pre-Order γράφει προς το παρόν.

Edited by nemos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (3rd & 4th Gen - 2012)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...