Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, τελικά μετά το νέο update wi-fi απενεργοποιείται κανονικά ή έχουμε θέμα;

 

ας σταματησουν επιτελους μερικοι να λενε ανακρίβειες (για να μην πω πιο δυνατη λεξη)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ας σταματησουν επιτελους μερικοι να λενε ανακρίβειες (για να μην πω πιο δυνατη λεξη)

 

Γιατι το λες αυτο???

Εμενα προσωπικα οταν βρισκομαι σε μερος που εχει διαθεσιμο wi-fi ενεργοποιητε μονο του !!!!!!!!!

Εχω ξετικαρει να ειδοποιουμαι οταν υπαρχει διαθεσιμο δικτυο κι ομως αυτο ανοιγει μονο του......Ακομα και στο σπιτι μου παρολο που το κλεινω οταν μπαινω στον χωρο που εχω το ρουτερ το wifi ανοιγει και συνδεετε....Ισως να μην το κανει σε ολους η' να μην εχουμε ρυθμισει κατι σωστα.....Αυτο δεν σημαινει οτι λεμε ανακριβειες!!!!!!!!

Αν εσενα δουλευει σωστα μετα το update πες μας την λυση και σε εμας....

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι να δουλευει παντα αψογα το τηλεφωνο σου και να μην χρειαστεις ποτε την βοηθεια καποιου αλλου απο εδω μεσα...

Αυτο ομως δεν σημαινει οτι οι υπολοιποι που εχουν προβλημμα γραφουν ανακριβειες...Υπαρχει το προβλημμα αυτο και το συναντουν πολλοι...Υπαρχουν και καποιοι που δεν γραφουν εδω μεσα και εχουν το ιδιο προβλημμα...

Επειδη δεν υπαρχει στο δικο σου κινητο δεν σημαινει οτι δεν υφισταται σαν προβλημμα...Γιαυτο και ζηταμε βοηθεια στην αντιμετωπισει του προβλημματος απο καποιον που ξερει περισσοτερα απο εμας...Αν σε ενοχλει ...απλος δεν συμετεχεις...

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι να δουλευει παντα αψογα το τηλεφωνο σου και να μην χρειαστεις ποτε την βοηθεια καποιου αλλου απο εδω μεσα...

Αυτο ομως δεν σημαινει οτι οι υπολοιποι που εχουν προβλημμα γραφουν ανακριβειες...Υπαρχει το προβλημμα αυτο και το συναντουν πολλοι...Υπαρχουν και καποιοι που δεν γραφουν εδω μεσα και εχουν το ιδιο προβλημμα...

Επειδη δεν υπαρχει στο δικο σου κινητο δεν σημαινει οτι δεν υφισταται σαν προβλημμα...Γιαυτο και ζηταμε βοηθεια στην αντιμετωπισει του προβλημματος απο καποιον που ξερει περισσοτερα απο εμας...Αν σε ενοχλει ...απλος δεν συμετεχεις...

 

Εμένα όταν συνδέεται σε ένα hot spot,δν μπορώ να το απενεργοποιήσω....μόνο με restart του κινητού κλείνει,έχεις εσυ τέτοιο θέμα ή απλά το κλείνεις και μετά ανοίγει μόνο του?Δεν λέμε καθόλου ανακρίβειες,ούτε λέμε στο φόρουμ οτι "έχει πρόβλημα το firmware,μην το βάλετε",απλά αναφέρουμε τι προκάλεσε σε εμάς,αναζητόντας λύση και ενημερώνοντας και τυχόν άλλους που έχουν πρόβλημα.Το μόνο σίγουρο είναι οτι δεν φταίει το hardware πάντως...μετά το update εμφανίστηκε το πρόβλημα.Το πέρασα και απο πάνω με το flashtool,αλλά και πάλι τπτ...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά για το "... wi-fi απενεργοποιείται κανονικά ή έχουμε θέμα; " τι ισχύει δεν κατάλαβα ακόμα ...

 

Ήρθε η παρακάτω θήκη - όντως καλή!

Λίγο ματ άλλα δεν αφήνει δαχτυλιές (έτσι μου φάνηκε, τώρα οι γυναίκες ίσως να έχουν άλλη άποψη)

 

http://ecx.images-amazon.com/images/I/31aSpIOZhlL.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη το εχω παραγγειλει και το περιμενω μπορει καποιος να μου εξηγησει πως θα κατεβαζω εφαρμογες android γιατι πριν ειχα sony ericsson χωρις android και δεν εχω ιδεα!κατεβαζω τις εφαρμογες απο το κινητο η απο τον υπολογιστη;
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη το εχω παραγγειλει και το περιμενω μπορει καποιος να μου εξηγησει πως θα κατεβαζω εφαρμογες android γιατι πριν ειχα sony ericsson χωρις android και δεν εχω ιδεα!κατεβαζω τις εφαρμογες απο το κινητο η απο τον υπολογιστη;

 

Από που το παρήγγειλες;

Για να κατεβάσεις εφαρμογές πρέπει να κάνεις gmail λογαριασμό πρώτα.

Κ από τα δύο μπορείς να κατεβάσεις άνετα!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Από που το παρήγγειλες;

Για να κατεβάσεις εφαρμογές πρέπει να κάνεις gmail λογαριασμό πρώτα.

Κ από τα δύο μπορείς να κατεβάσεις άνετα!

 

+1!

PC: Gmail --> Chrome or Firefox --> Play

Phone: Gmail --> Play

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

 

Λοιπον μπαινω κατευθειαν στο ψητο!Θέλω να κάνω ρουτ την συσκευη μου καθως θέλω να διορθωσω τον περιορισμο των χαρακτηρων στα ΣΜΣ. Έχω όμως μερικες βασικες ερωτήσεις!Το κινητο φοράει ICS 4.0.4, 6.1.B.0.544!Ας ξεκινήσουμε:

 

1)Πως κάνω το ρουτ; Υπαρχει καποιος οδηγος για το ΧΠΕΡΙΑ P;

2)Γνωρίζω πως χάνω την εγγύηση, μπόρω όμως να κάνω "un-root" και να επαναφερω το κινητο στην κανονικη κατάσταση;

3)Αν μπορω να κάνω "unroot" αποκτω ξανα την εγγύηση;

4)Πως κάνω unroot; :P

 

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!!!!

 

Y.Γ. : Αν έβαλα το θέμα σε λαθος υποενοτητα παράκαλω εναν moderator να με βάλει στο σωστό μερος!

Edited by stagtolis
Link to comment
Share on other sites

1) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343798

2) Ναι

3) Ναι

4) Επαναφορά με SEUS ή PC Companion.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα και νόμιζα ότι το θέμα με το WiFi συμβαίνει μόνο με μένα, γιατί έχω πειράξει το framework του κινητού :-)

Μόνο που με μένα το έκανε από κάποια στιγμή και μετά με το προηγούμενο firmware. Με αυτό που έβγαλα προχθές, δεν το κάνει, βέβαια δεν το έχω "πειράξει" ακόμα...

Όσοι έχετε πρόβλημα με το WiFi, δηλαδή να θέλεις να το κλείσεις και να αποσυνδεθείς και αυτό να παραμένει ανοιχτό κολλημένο στο δίκτυο, έχετε πειράξει τίποτα στο κινητό; (πέρα από το root)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

με ενδιαφέρει αρκετα το κινητο ακθως το βρισκω σε πολυ καλη τιμη αλλα με απασχολει ιδιαίτερα το θεμα της μπαταριας του. Ποια είναι η γνώμη σας για τη διαρκεια και η εμπειρια σας απο αυτο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα πόσο ασχολείσαι με αυτό και τι κανείς είναι και η διάρκεια της μπαταρίας (όπως και όλα τα smartphones άλλωστε). Το συγκεκριμένο καταναλώνει λίγο παραπάνω γιατί έχει εκπληκτική οθόνη.

Με πολύ βαριά χρήση στην Αθήνα (που έχει καλό σήμα) η μπαταρία μου βγάζει 15 με 17 ώρες...

Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα και νόμιζα ότι το θέμα με το WiFi συμβαίνει μόνο με μένα, γιατί έχω πειράξει το framework του κινητού :-)

Μόνο που με μένα το έκανε από κάποια στιγμή και μετά με το προηγούμενο firmware. Με αυτό που έβγαλα προχθές, δεν το κάνει, βέβαια δεν το έχω "πειράξει" ακόμα...

Όσοι έχετε πρόβλημα με το WiFi, δηλαδή να θέλεις να το κλείσεις και να αποσυνδεθείς και αυτό να παραμένει ανοιχτό κολλημένο στο δίκτυο, έχετε πειράξει τίποτα στο κινητό; (πέρα από το root)

 

Μου το κάνει και με root και χωρίς!!Βρήκες καμιά λύση??

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με αρκέτα μέτρια χρήση 5:30 ώρες ανοιχτή οθόνη έχω τα εξής

 

https://docs.google.com/open?id=0BygmUpll8QaZOTBFbm5DZVlrUmM

https://docs.google.com/open?id=0BygmUpll8QaZWkF2V3NVUWFIcE0

Link to comment
Share on other sites

Μου το κάνει και με root και χωρίς!!Βρήκες καμιά λύση??

 

Σου το κάνει από την αρχή που στήνεις το τηλέφωνο;

Εμένα λειτουργεί στην αρχή κανονικά και το παρουσιάζει μετά από κάποιες βδομάδες, οπότε υποθέτω ότι είναι κάποιος συνδυασμός πραγμάτων που το προκαλεί και γι αυτό δεν εμφανίζεται σε όλους. Και να πω την αλήθεια νόμιζα ότι γινόταν μόνο σε μένα, γιατί το είχα σκαλίσει...

Link to comment
Share on other sites

Σου το κάνει από την αρχή που στήνεις το τηλέφωνο;

Εμένα λειτουργεί στην αρχή κανονικά και το παρουσιάζει μετά από κάποιες βδομάδες, οπότε υποθέτω ότι είναι κάποιος συνδυασμός πραγμάτων που το προκαλεί και γι αυτό δεν εμφανίζεται σε όλους. Και να πω την αλήθεια νόμιζα ότι γινόταν μόνο σε μένα, γιατί το είχα σκαλίσει...

 

Κάτι λένε στα ξένα φόρουμ - το τελευταίο ποστ:

http://talk.sonymobile.com/message/279971#279971

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το ίδιο πρόβλημα που συζητάνε.

Εμένα αρχικά και για μερικές βδομάδες μια χαρά δουλεύει το WiFi, μετά αποκτά τη δική του προσωπικότητα και ερωτεύεται τόσο πολύ μερικά routers που αρνείται πεισματικά να κλείσει και να αποσυνδεθεί από αυτά!!!

Χα χα χα χα

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα απο εμενα,

 

Σημερα αντιμετωπισα το πρωτο σοβαρο προβλημα με το Xperia P παρα το γεγονος οτι ειμαι γενικα πολυ ευχαριστημενος.

Ενω εγραφα sms με μπαταρια στο 15% , μεχρι να τελειωσω την συνταξη, το κινητο εκανε poweroff....

Συνδεσα το φορτιστη και συνεχισα να στελνω sms...Η μπαταρια παρεμενε στο 1-2%....Κατα λαθος ξεκουμπωσε απο το φορτιστη

και εκανε παλι power off. Για αρκετη ωρα πλεον φορτιζει και παραμενει με αναμενο το κοκκινο λαμπακι ενδειξης φορτισης....Ομως δεν ανοιγει και δεν δειχνει την αντιστοιχη ενδειξη στην οθονη. Οταν προσπαθω να το ανοιξω παραμενει νεκρο....

 

Υπαρχει καποια προταση για να λυθει το προβλημα?

 

Το κινητο το αγορασα απο Σουηδια με την επισημη εγγυηση.....Εχει ισχυ εδω?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το ίδιο πρόβλημα που συζητάνε.

Εμένα αρχικά και για μερικές βδομάδες μια χαρά δουλεύει το WiFi, μετά αποκτά τη δική του προσωπικότητα και ερωτεύεται τόσο πολύ μερικά routers που αρνείται πεισματικά να κλείσει και να αποσυνδεθεί από αυτά!!!

Χα χα χα χα

 

Δούλευε άψογα με την .....554..όταν πέρασα τη νέα έκδιση(.....54) άρχισε να το κάνει ξαφνικά.Να σημειώσω οτι οι εφαρμογές είναι οι ίδιες,δεν άλλαξα κάτι,απο πάνω το πέρασα το update.Δεν σκέφτομαι καν το φορμάτ γτ άντε να ξαναπεράσεις 75 εφαρμογές...ενω τα δεδομένα των εφαρμογών θα χαθούν.Ελπίζω οτι με ένα update ή στην jelly bean,δεν θα το κάνει..Η πλάκα είναι οτι πας να το κλείσεις απο το widget,και εκει που δείχνει οτι πέφτει το σήμα του wifi και παει να απενεργοποιηθεί,ξαναανοίγει ξαφνικά!Σα να σε κοροιδεύει!!Έχουν ανεβάσει και βίντεο που δείχνει το πρόβλημα...διαβλαζω οτι είχε παρουσιαστεί και απο την 544 έκδοση.. https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=yPeFfQaPTiQ

Edited by orfeas92

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα απο εμενα,

 

Σημερα αντιμετωπισα το πρωτο σοβαρο προβλημα με το Xperia P παρα το γεγονος οτι ειμαι γενικα πολυ ευχαριστημενος.

Ενω εγραφα sms με μπαταρια στο 15% , μεχρι να τελειωσω την συνταξη, το κινητο εκανε poweroff....

Συνδεσα το φορτιστη και συνεχισα να στελνω sms...Η μπαταρια παρεμενε στο 1-2%....Κατα λαθος ξεκουμπωσε απο το φορτιστη

και εκανε παλι power off. Για αρκετη ωρα πλεον φορτιζει και παραμενει με αναμενο το κοκκινο λαμπακι ενδειξης φορτισης....Ομως δεν ανοιγει και δεν δειχνει την αντιστοιχη ενδειξη στην οθονη. Οταν προσπαθω να το ανοιξω παραμενει νεκρο....

 

Υπαρχει καποια προταση για να λυθει το προβλημα?

 

Το κινητο το αγορασα απο Σουηδια με την επισημη εγγυηση.....Εχει ισχυ εδω?

 

Και βέβαια έχει ισχύ εδώ!Πρέπει να βρεις κάποιον αντιπρόσωπο της Sony Mobile. Δοκίμασε να βγάλεις την συσκευή από το ρεύμα και να την ανοίξεις!Είτε ανοίξει είτε όχι σύνδεσε την πάλι στο ρεύμα και θα αρχίσει να φορτίζει. Το έχω συναντήσει και εγώ αυτό το πρόβλημα. Ενώ είναι κλειστό το κινητό το βάζω να φορτίζει στο ρεύμα, αν το ανοίξω μου δείχνει οτι ενω η συσκευή είναι στο ρεύμα δεν γίνεται φόρτιση!

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να προχωρήσω σε αγορά του xperia p και θα ήθελα εάν γίνεται να μου πείτε τα (-) και τα (+) της συσκευής και εάν όντως αξίζει.

 

θα προσπαθήσω σιγά σιγά να διαβάσω πάντως τις 110 σελίδες του θέματος :):):)

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να προχωρήσω σε αγορά του xperia p και θα ήθελα εάν γίνεται να μου πείτε τα (-) και τα (+) της συσκευής και εάν όντως αξίζει.

 

θα προσπαθήσω σιγά σιγά να διαβάσω πάντως τις 110 σελίδες του θέματος :):):)

 

ειναι απλα τα πραγματα, αρνητικα: η μπαταρια που με χρηση οθονης (δηλαδη οχι τοσο με ομιλια οπου σβηνει) μπορει να πεσει και στη μιση μερα ανετα..

Επισης για μενα η οριακα μικρη οθονη,οπου δε με βολευε στο γραψιμο οπως με το αρκ Σ που ειναι 4.3" και ειναι ιδανικο (παντα για τα δικα μου δεδομενα).

Κατα ταλλα δε θυμαμαι να χει αλλο αρνητικο,γιατι στα λεφτα που ειναι τα εχει ολα,κυριως ραμ που ειναι ο,τι πιο σημαντικο, και πολυ καλη οθονη,επεξεργαστη,ταχυτητα κτλ.

ειναι ενα κινητο δηλαδη που κανεις τα παντα και που αξιζει τα λεφτα του πιστευω 100% (μιλαω για τιμες skroutz..)

Απο εκει και περα αν εχεις καποια συγκεκριμενη ερωτηση για καποιο θεμα,πες μας. απο τι κινητο ερχεσαι?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...