Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και αφου την εχεις τοσο καιρο ρε φιλε και βλεπεις τα δικα μας προβλημματα γιατι δεν μας λες και εμας πως την απεκτησες να μην παιδευομαστε??????????

 

Σας το εχω πει απο πρωτες μερες αλλα φενετε δεν εδωσες σημασια εσυ.Την κατεβασασ απο xda την world generic και την εκανα καθαρη εγκατασταση και .

Link to comment
Share on other sites

το μόνο πρόβλημα που έχω είναι με το άλμπουμ τίποτα άλλο. δεν έκανα clean install και την πέρασα από το pc companion.

μόλις τελειώσει η φόρτιση το κλείνω και το ανοίγω ίσως για αυτό να μην αντιμετωπίζω πρόβλημα με τις κλείσεις.

 

κάποιος που έχει θέμα με τις κλείσεις ας δοκιμάσει να το κλείνει μετά τη φόρτιση μήπως και λύνεται έτσι το πρόβλημα

 

Το θέμα με τις κλήσεις σε εμένα διορθώνεται προσωρινά με reboot. Οπότε κ να το έχεις με συχνή επανεκκίνηση της συσκευής δεν προλαβαίνεις να το παρατηρήσεις μάλλον.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

παιδιά για κάποιο λόγο συγκεκριμένη rom σε μερικούς δουλεύει σε μερικούς bootloop σε μερικούς δεν δουλεύει το δίκτυο κατεβάζω την ευρωπαϊκή και θα ποσταρω ξανά την rom

 

και ναι ίδια διαδικασία με Locked bootloader είναι

Link to comment
Share on other sites

Σας το εχω πει απο πρωτες μερες αλλα φενετε δεν εδωσες σημασια εσυ.Την κατεβασασ απο xda την world generic και την εκανα καθαρη εγκατασταση και .

 

Φιλε μου για ποια εκδοση μιλας?????

Η 6.2.Α.1.100 ακομα και στους xda βγηκε τωρα....Πως την εχεις εσυ εδω και ενα μηνα?????

Αν αναφερεσαι στην 6.0.Α.0.400 generic world (η πρωτη jb ) αυτη ειχα και εγω περασει με ολοκαθαρη εγκατασταση απο τους xda οταν την πρωτοβγαλανε και ειχα το θεμα με τις κλησεις......

Αλλα το μηνυμα σου οτι "εγω την εχω εδω και ενα μηνα......" ειναι κατω απο την κουβεντα για την 6.2.Α.1.100 !!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν ανέβασα ξανά την debloated για δοκιμάστε

https://mega.co.nz/#!PoIXnKRJ!Kz_PWghVuv8EkNeFsTqZKAljVm19VjWSXglb49XxntM

 

Φιλε egodemis....

Αν καταλαβα καλα προκειται για ρομ που εφτιαξες εσυ????

Μπορω να την περασω και εγω που εχω ξεκλειδωτο bootloader ????

clean instal και ολα τα σχετικα η' με τα δυο wipe καθαρισα????

Link to comment
Share on other sites

Φιλε egodemis....

Αν καταλαβα καλα προκειται για ρομ που εφτιαξες εσυ????

Μπορω να την περασω και εγω που εχω ξεκλειδωτο bootloader ????

clean instal και ολα τα σχετικα η' με τα δυο wipe καθαρισα????

 

αν έχεις ιδι το jb επάνω περνάς με wipe all

 

το περίεργο είναι η προηγούμενη έκδοση σε μισά κινητά δούλευε σε μισά έκανε τρελά............

 

καλού κακού πέρνα το baseband της 6.2.A.1.100

αν έχεις ξεκλείδωτο bootloader κανε το εξής

1, πέρνα baseband απο flashtool ορίστε το αρχείο https://mega.co.nz/#!uxJQnYqK!UGM0LijHyH4JCiw84DLQMz0atQ9gtlD_D4-w6t-TKGI

 

2. πέρνα το nemesis kernel (συνιστάτε)

3. κανε install την rom με ολa τα wipes

Link to comment
Share on other sites

αν έχεις ιδι το jb επάνω περνάς με wipe all

 

το περίεργο είναι η προηγούμενη έκδοση σε μισά κινητά δούλευε σε μισά έκανε τρελά............

 

καλού κακού πέρνα το baseband της 6.2.A.1.100

αν έχεις ξεκλείδωτο bootloader κανε το εξής

1, πέρνα baseband απο flashtool ορίστε το αρχείο https://mega.co.nz/#!uxJQnYqK!UGM0LijHyH4JCiw84DLQMz0atQ9gtlD_D4-w6t-TKGI

 

2. πέρνα το nemesis kernel (συνιστάτε)

3. κανε install την rom με ολa τα wipes

 

Οκ. την κατεβαζω τωρα (απο chrome γιατι στον mozilla κολησε στο 63% !!!!!!!!!!!!!!) ...αλλα θα την περασω αυριο ....Τον nemesis τον φοραω ειδη αλλα αν ειναι να περασω το baseband θα ξανακανω την διαδικασια...η' μηπως να δοκιμασω τον καινουργιο κερνελ (phantom v1.0.8 ) ???????

Πολλα ερωτηματα και αυτη την στιγμη δεν εχω καθαρο μυαλο :D

Θα τα κατεβασω τα αρχεια να ειμαι ετοιμος και θα ασχοληθω αυριο.....

Εντυπωσεις απο Σαββατο ( ειμαι σιγουρος οτι δεν θα απογοητευτω....εχω εμπιστοσυνη στις γνωσεις σου ;) )

Link to comment
Share on other sites

Οκ. την κατεβαζω τωρα (απο chrome γιατι στον mozilla κολησε στο 63% !!!!!!!!!!!!!!) ...αλλα θα την περασω αυριο ....Τον nemesis τον φοραω ειδη αλλα αν ειναι να περασω το baseband θα ξανακανω την διαδικασια...η' μηπως να δοκιμασω τον καινουργιο κερνελ (phantom v1.0.8 ) ???????

Πολλα ερωτηματα και αυτη την στιγμη δεν εχω καθαρο μυαλο :D

Θα τα κατεβασω τα αρχεια να ειμαι ετοιμος και θα ασχοληθω αυριο.....

Εντυπωσεις απο Σαββατο ( ειμαι σιγουρος οτι δεν θα απογοητευτω....εχω εμπιστοσυνη στις γνωσεις σου ;) )

 

απλός πέρνα ξανά για σιγουριά το kernel μετά το baseband

 

έχω μια αίσθηση ότι πάλι δεν θα bootarei και δεν ξέρω γιατί..............

Link to comment
Share on other sites

η' μηπως να δοκιμασω τον καινουργιο κερνελ (phantom v1.0.8 ) ???????

 

 

Δοκιμασε αν θες αλλα εγω δεν ειδα τιποτα το σπουδαιο και βασικα το o/c ΔΕΝ δουλευει, ακομα και αν γραφει 1200

Ο nemesis v5.1 ειναι πολυ καλυτερος

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τις κλήσεις σε εμένα διορθώνεται προσωρινά με reboot. Οπότε κ να το έχεις με συχνή επανεκκίνηση της συσκευής δεν προλαβαίνεις να το παρατηρήσεις μάλλον.

 

επανεκκίνηση γίνεται μια φορά κάθε 2 με 3 μέρες μπορεί και όχι επειδή εκεί που δουλεύω έχω συνέχεια internet δεν παίζω πολύ με το κινητό μόνο το βράδυ στο σπίτι που βαριέμε να ανοίξω pc οπότε μου κρατάει η μπαταρία σίγουρα 2 μέρες μπορεί και 3

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω το εξής σήμερα άνοιξα το pc companion και με έβγαλε ενημέρωση στην 6.2.A.1.100 την έκανα εγκατάσταση χωρίς clean install, πειράζει η πρέπει να την ξαναπεράσω?
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω το εξής σήμερα άνοιξα το pc companion και με έβγαλε ενημέρωση στην 6.2.A.1.100 την έκανα εγκατάσταση χωρίς clean install, πειράζει η πρέπει να την ξαναπεράσω?

 

Αυτο θα το δεις στην πραξη..

Αν αρχισει τα περιεργα βαρα του ενα clean install

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενας απο τους λογους που ηθελα να επιστρεψω σε stock/stock based ειναι η χαλια ποιοτητα φωτογραφιων της CM9

Δυστυχως ομως η CAMERA MOD 4.7.2 και ειδικα η 2.1 για την JB, δεν δουλευει με το νεο update

 

Αναμονη παλι:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την 4.1.2 JB την οποία κατέβασα και φλάσαρα με το flashtool. Τώρα μπορούμε να κάνουμε ρουτ ξανά;

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Και μενα μου εχει βγει εδω και μερικες μερες, θα την βαλω σημερα.. Ελπιζω να εχει βελτιωθει το θεμα με την εφαρμογη τηλεφωνου, αλλιως παλι πισω στην 2.3.7 (κακο γιατι της λειπουν αρκετα, αλλα απο την αλλη το θεμα με το lag αχρηστευει ολο το τηλεφωνο).
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...