Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο την JB εχουμε καποιο νεο??? κατι ειχαν πει για τις 14 Απιλιου... εχει παει 16 Απριλιου και ακομα τιποτα!!!

Εχεις καποιο νεο????

 

Φοραω την 1.75 και μερικες φορεσ κολλαει η οθονη μου η συσκευη ειναι απο γερμανια και το κουτι μου γραφει DE στις χωρες...

Λετε με την JB να το διορθωσει και να μην εχει καποιο λαγκαρισμα?

 

Πριν 4 μέρες βρε ρώτησες,υπομονή!

Τι εννοείς κολλάει,touch,σε εναλλαγές οθόνης,απλά μαυρίζει κ τέλος;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.

Έχω ένα πρόβλημα,το λάπτοπ δεν αναγνωρίζει το κινητό.

Στο pc companion δείχνει σαν να μην βρέθηκε συσκευή και στο my computer δεν μου το εμφανίζει καν.

Ναί μεν κάνει τον χαρακτηριστικό ήχο όταν συνδέεται αλλά στον υπολογιστή δεν εμφανίζεται κάτι.

(Το έχω βάλει στον εντοπισμό σφαλμάτων.)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις και repair στο κινητό μέσω SUS, το πρόβλημα στο παρουσίασε τώρα ή είναι καινούριο το κινητό;
Link to comment
Share on other sites

παιδες πηρα το χπερια π απο κινητομανια στη λεωφορο συγγρου και το φορτιζω? πως θα ξερω τι εκδοση αντροιντ φοραει? η κοπελα με διαβεβαιωσε οτι εχει μεσα την αντροιντ 4 αλλα δεν το γραφει πανω στο κουτι.λετε να μην εχει την 4? πρωτη φορτιση ποσες ωρες θελει? ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς κολλάει,touch,σε εναλλαγές οθόνης,απλά μαυρίζει κ τέλος;

 

το touch κολλαει και δεν δουλευει καθολου!!!

και οταν κανω επανεκηνιση δουλευει κανονικα...

τι μπορει να ειναι???

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

παιδες πηρα το χπερια π απο κινητομανια στη λεωφορο συγγρου και το φορτιζω? πως θα ξερω τι εκδοση αντροιντ φοραει? η κοπελα με διαβεβαιωσε οτι εχει μεσα την αντροιντ 4 αλλα δεν το γραφει πανω στο κουτι.λετε να μην εχει την 4? πρωτη φορτιση ποσες ωρες θελει? ευχαριστω.

 

Φόρτισε το μέχρι να γεμίσει και μετά τις φορτίσεις να τις κάνεις όποτε φτάνει 20-30%.

Τα calibration(πλήρης αποφόρτιση) κτλ και οι εφαρμογές που τα κάνουν αυτά δεν είναι για τέτοιου είδους μπαταρίες και μόνο κακό κάνουν.

 

Για την έκδοση θα πας στις ρυθμίσεις στο About Phone και θα δεις ποια έκδοση έχει. Αν δεν είναι η 4.0.4 το συνδέεις στον υπολογιστή και κάνεις update μέσω Sony PC Companion (PCC).

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

 

Αν εγω γραψω εδω μεσα, οτι εμαθα απο γνωστους που δουλευουν στην sonny οτι τα Ελληνικα xperia θα παρουν την αναβαθμιση στο τελος ιουνιου ειναι σιγουρο οτι το 20% των μελων του myphone θα με βρισουν το 30% θα γελασουν και δεν θα δωσουν σημασια σε αυτο που γραφω και το 50% θα το αναπαραγει ως αποκλειστικη ειδηση σε αλλα φορουμ !!!!!!!!! ;)

Υπομονη να εχετε και ολα θα γινουν....Οποτε την περασει η sonny θα σας βγαλει ενημερωση το κινητο σας... Οσοι εχετε κινητο αγορασμενο απο εταιρειες κινητης (Vodafone, wind, cosmote) ισως αργησει λιγο παραπανω....

Link to comment
Share on other sites

Εμείς περιμένουμε την 4.1.2 και δείτε η Samsung για τί πράγμα ξεκίνησε να κάνει λόγο...

 

http://www.sammobile.com/2013/03/18/galaxy-s-ii-galaxy-note-to-get-android-4-2-2-android-5-0-for-the-galaxy-s-iii-galaxy-note-ii/

Link to comment
Share on other sites

εδω και πολυ καιρο δεν δουλευει το ιντερνετ 3g, σας εχει τυχει κατι τετοιο?

δεν φταει ο παροχος γιατι το εχω ψαξει.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά σε κάποια φάση ενοποιούνται chrome OS και Android...

 

Και άντε ξανά compatibility κτλ

 

Αποδεικνύεται πως η Sony είναι πολύ πίσω στο ζήτημα after sales, το nexus s από Σεπτέμβριο φορούσε 4.1.1

Link to comment
Share on other sites

Εμείς περιμένουμε την 4.1.2 και δείτε η Samsung για τί πράγμα ξεκίνησε να κάνει λόγο...

 

http://www.sammobile.com/2013/03/18/galaxy-s-ii-galaxy-note-to-get-android-4-2-2-android-5-0-for-the-galaxy-s-iii-galaxy-note-ii/

Ξεκίνησε να κάνει λόγο, θα το κάνει, pre-list, μπορεί στο μέλλον να αλλάξει, δεν έχει δώσει συγκεκριμένες ημερομηνίες κτλ κτλ. Ξέρεις πως μου ακούγονται αυτά; Χειρότερο κι αυτό που κάνει η Sony! Ένα Galaxy Tab II έχω και δεν έχω δει αναβάθμιση ακόμα!

 

Δεν ξέρω ποια εταιρεία δίνει περισσότερα updates, δεν πρόκειται να κάνουμε αυτή την κουβέντα στο παρόν topic αλλά πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόσο άγχος. Έχει λειτουργικά bugs η έκδοση που φοράτε και δεν μπορείτε να κάνετε τη δουλειά σας ή είναι απλά ψυχολογικό το θέμα για να νιώθετε ότι φοράτε την τελευταία έκδοση ενός λειτουργικού; (δεν αναφέρομαι σε σένα xristosxristos, μην το πάρεις προσωπικά -προς Θεού-. Γενική κουβέντα κάνουμε :) )

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε να κάνει λόγο, θα το κάνει, pre-list, μπορεί στο μέλλον να αλλάξει, δεν έχει δώσει συγκεκριμένες ημερομηνίες κτλ κτλ. Ξέρεις πως μου ακούγονται αυτά; Χειρότερο κι αυτό που κάνει η Sony! Ένα Galaxy Tab II έχω και δεν έχω δει αναβάθμιση ακόμα!

 

Δεν ξέρω ποια εταιρεία δίνει περισσότερα updates, δεν πρόκειται να κάνουμε αυτή την κουβέντα στο παρόν topic αλλά πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόσο άγχος. Έχει λειτουργικά bugs η έκδοση που φοράτε και δεν μπορείτε να κάνετε τη δουλειά σας ή είναι απλά ψυχολογικό το θέμα για να νιώθετε ότι φοράτε την τελευταία έκδοση ενός λειτουργικού; (δεν αναφέρομαι σε σένα xristosxristos, μην το πάρεις προσωπικά -προς Θεού-. Γενική κουβέντα κάνουμε :) )

 

Συμφωνώ απολύτως.

Καλές είναι οι αναβαθμίσεις.

Έχεις και την χαρά ότι έχεις κάτι καινούριο!Να το εξερευνήσεις ,να δεις τι νέο χαρακτηριστικό έχει.Αλλά ρε παιδιά ,για κάποιους οι αναβαθμίσεις είναι αυτοσκοπός.Μόλις πάρουν μία αναβάθμιση έχουν άγχος για την επόμενη!

Χαλαρώστε ρε παιδιά...

Link to comment
Share on other sites

Έχει λειτουργικά bugs η έκδοση που φοράτε και δεν μπορείτε να κάνετε τη δουλειά σας ή είναι απλά ψυχολογικό το θέμα για να νιώθετε ότι φοράτε την τελευταία έκδοση ενός λειτουργικού; (δεν αναφέρομαι σε σένα xristosxristos, μην το πάρεις προσωπικά -προς Θεού-. Γενική κουβέντα κάνουμε :) )

 

Αν εξαιρέσεις Γιώργο το θέμα με το flash στη κάμερα στα 8mp(που λύνεται εύκολα) προσωπικά εγώ δεν έχω άλλο θέμα.

Τη περιμένω για να δω αν είναι πιο ελαφριά που όλοι λένε από την ics!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσεις Γιώργο το θέμα με το flash στη κάμερα στα 8mp(που λύνεται εύκολα) προσωπικά εγώ δεν έχω άλλο θέμα.

Τη περιμένω για να δω αν είναι πιο ελαφριά που όλοι λένε από την ics!

 

πως λυνεται το flash?

δεν το εχω δει καπου γιατι τωρα το πηρα και δεν εχω διαβασει πολλες σελιδες απο το θεμα...

Link to comment
Share on other sites

+1 και απο μενα. Αναβαθμιζω σημαινει οτι κανω κατι καλυτερο. Αρα με λιγα λογια δεν ειστε ικανοποιημενοι με την ics. Τοτε δικαιως φωναζετε τοσο πολυ. Καμια εταιρια δεν αναβαθμιζει στην ωρα της. Χαρακτηριστικο παραδειγμα το galaxy S2. Ναι μεν πηρε μια δευτερη μεγαλη αναβαθμιση αλλα εδω στην Ελλαδα την πηρε 6 μηνες μετα την ανακοινωση! Αν δεν παιρνατε jelly bean θα χατε δικιο να φωναζετε. Τωρα αν θα την παρει 1-2 μηνες μετα την ανακοινωση, εγω προσωπικα μπορω να ζησω και με την ics και δεν μου λειπει τιποτα απο αυτα που προσφερει η jb. Και γενικα μην περιμενετε να δειτε αλλο τηλεφωνο.

Αν για πολλους οι αναβαθμισεις ειναι ψυχολογικο θεμα, τα nexus ειναι μονοδρομος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

+1 και απο μενα. Αναβαθμιζω σημαινει οτι κανω κατι καλυτερο. Αρα με λιγα λογια δεν ειστε ικανοποιημενοι με την ics. Τοτε δικαιως φωναζετε τοσο πολυ. Καμια εταιρια δεν αναβαθμιζει στην ωρα της. Χαρακτηριστικο παραδειγμα το galaxy S2. Ναι μεν πηρε μια δευτερη μεγαλη αναβαθμιση αλλα εδω στην Ελλαδα την πηρε 6 μηνες μετα την ανακοινωση! Αν δεν παιρνατε jelly bean θα χατε δικιο να φωναζετε. Τωρα αν θα την παρει 1-2 μηνες μετα την ανακοινωση, εγω προσωπικα μπορω να ζησω και με την ics και δεν μου λειπει τιποτα απο αυτα που προσφερει η jb. Και γενικα μην περιμενετε να δειτε αλλο τηλεφωνο.

Αν για πολλους οι αναβαθμισεις ειναι ψυχολογικο θεμα, τα nexus ειναι μονοδρομος

 

Κωστή εγώ έχω συνηθίσει τη Sony στο θέμα αναβαθμίσεων,θα τη πάρουμε έτσι κι αλλιώς!

Εγώ είμαι περίεργος να δω το smooth που λένε πολλοί.

 

 

 

 

 

πως λυνεται το flash?

δεν το εχω δει καπου γιατι τωρα το πηρα και δεν εχω διαβασει πολλες σελιδες απο το θεμα...

 

Η αλλάζεις ανάλυση στα 6mp η ανεβάζεις τη φωτεινότητα μέσα από τις ρυθμίσεις στο +1.3 αν θυμάμαι καλά

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

ευελπιστω οτι οντως το κινητο θα γινει πιο smooth με την jb,αν και δυσκολο το βλεπω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...