Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχην μην πανικοβαλεσαι !!!!!!!!!

Οταν φτασεις στο σημειο που σου λεει να κανεις επαναφορα με τον φακελο rootme θα πας στην εφαρμογη που λεει " Δημ. αντ. ασφ. και επαν. " Προσεχε ειναι ξεχωριστη εφαρμογη....οχι στις ρυθμισεις....Εκει θα βρεις το rootme...επελεξε τον και πατα την επαναφορα και θα ολοκληρωθει η διαδικασια...

Για το οτι δεν αλλαζει η εκδοση στις πληροφοριες μην τρομαζεις...ετσι πρεπει....Αν ακολουθησεις πιστα τις οδηγιες που διαβαζεις θα δεις οτι τελικα ειναι πολυ ευκολο.....

 

Κατι αλλο τωρα.....Για οσους ενδιαφερονται για custom rom της JB.....Εγω την περασα και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος μεχρι στιγμης (Γυρω στο 12ωρο την εχω επανω....).Πιστευω αυριο να εχω πιο ασφαλη συμπερασματα και να δωσω και αλλα στοιχεια.

Καταρχην πρεπει να κανουμε root το κινητο και να εχουμε την B.1.75 Generic επανω στο κινητο....Αν εχουμε κλειδωμενο bootloader περναμε το CWM οπως περιγραφεται σε αυτην την σελιδα

 

http://www.androidgadgematic.com/2012/12/install-clockworkmod-cwm-recovery-sony-xperia-sola.html

 

Διαβαστε προσεκτικα τι λεει και εφαρμοστε το .

Αν εχουμε ξεκλειδωτο bootloader περναμε το CWM οπως περιγραφει ο mpekas24 στην σελιδα 142 ...η' οπως περιγραφουν οι xda (αυτο ειναι ευκολο να το βρειτε...).

Μετα παμε σε αυτη την σελιδα

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2122465

 

και κοιταμε τι μας προσφερει η custom JB....στο κατω μερος (μετα τα screenshot που εχει ) θα βρειτε τις οδηγιες για να την περασετε με το CWM και το λινκ για να την κατεβασετε...Πατηστε πανω στο MEGA η' στο DEVHOST....ΠΡΟΣΟΧΗ τα λινκ ανοιγουν μονο με google Chrome...Οσοι δεν εχετε μαλλον θα πρεπει να το τοποθετησετε...

 

Αφου λοιπον κατεβασετε το αρχειο zip το περνατε απ'ευθειας στο κινητο στην εσωτερικη καρτα (η' φτιαχνετε ενα φακελο ).

Βαζετε το κινητο σε recovery και αφου κανετε ολα τα wipe που χρειαζονται (με το cwm παντα) μετα περνατε το αρχειο zip ....

Μετα την επανεκινηση καντε αλλη μια και εισαστε ΟΚ.....

Ολα αυτα τα γραφει αναλυτικα και στα αγγλικα στην σελιδα των xda ......

Καλη διασκεδαση....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καταρχην μην πανικοβαλεσαι !!!!!!!!!

Οταν φτασεις στο σημειο που σου λεει να κανεις επαναφορα με τον φακελο rootme θα πας στην εφαρμογη που λεει " Δημ. αντ. ασφ. και επαν. " Προσεχε ειναι ξεχωριστη εφαρμογη....οχι στις ρυθμισεις....Εκει θα βρεις το rootme...επελεξε τον και πατα την επαναφορα και θα ολοκληρωθει η διαδικασια...

Για το οτι δεν αλλαζει η εκδοση στις πληροφοριες μην τρομαζεις...ετσι πρεπει....Αν ακολουθησεις πιστα τις οδηγιες που διαβαζεις θα δεις οτι τελικα ειναι πολυ ευκολο.....

 

Κατι αλλο τωρα.....Για οσους ενδιαφερονται για custom rom της JB.....Εγω την περασα και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος μεχρι στιγμης (Γυρω στο 12ωρο την εχω επανω....).Πιστευω αυριο να εχω πιο ασφαλη συμπερασματα και να δωσω και αλλα στοιχεια.

Καταρχην πρεπει να κανουμε root το κινητο και να εχουμε την B.1.75 Generic επανω στο κινητο....Αν εχουμε κλειδωμενο bootloader περναμε το CWM οπως περιγραφεται σε αυτην την σελιδα

 

http://www.androidgadgematic.com/2012/12/install-clockworkmod-cwm-recovery-sony-xperia-sola.html

 

Διαβαστε προσεκτικα τι λεει και εφαρμοστε το .

Αν εχουμε ξεκλειδωτο bootloader περναμε το CWM οπως περιγραφει ο mpekas24 στην σελιδα 142 ...η' οπως περιγραφουν οι xda (αυτο ειναι ευκολο να το βρειτε...).

Μετα παμε σε αυτη την σελιδα

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2122465

 

και κοιταμε τι μας προσφερει η custom JB....στο κατω μερος (μετα τα screenshot που εχει ) θα βρειτε τις οδηγιες για να την περασετε με το CWM και το λινκ για να την κατεβασετε...Πατηστε πανω στο MEGA η' στο DEVHOST....ΠΡΟΣΟΧΗ τα λινκ ανοιγουν μονο με google Chrome...Οσοι δεν εχετε μαλλον θα πρεπει να το τοποθετησετε...

 

Αφου λοιπον κατεβασετε το αρχειο zip το περνατε απ'ευθειας στο κινητο στην εσωτερικη καρτα (η' φτιαχνετε ενα φακελο ).

Βαζετε το κινητο σε recovery και αφου κανετε ολα τα wipe που χρειαζονται (με το cwm παντα) μετα περνατε το αρχειο zip ....

Μετα την επανεκινηση καντε αλλη μια και εισαστε ΟΚ.....

Ολα αυτα τα γραφει αναλυτικα και στα αγγλικα στην σελιδα των xda ......

Καλη διασκεδαση....

 

 

 

ευχαριστω φιλε μου. Τελικα το εκανα το ρουτ χωρις το flashtool και ειμαι κομπλε τωρα :) εχεις δικιο η διαδικασια δεν ηταν τιποτα το ιδιαιτερο.. 4 λεπτα υποθεση ηταν ! ;) απλα μου την εσπασε που δεν φαινοταν ουτε στο κινητο, ουτε στο flashtool οτι γυρισα στην .554 !

 

Οσον αφορα την costum της jb δεν θα το διακινδυνευσω προς το παρον ! Ασε που λογικα σε κανα διμηνο το πολυ θα εχουμε την επισημη! :D

Link to comment
Share on other sites

εγκατάστησα το fx camera οντως σε κλειστους χωρους ποιο φωτεινες αλλα δεν βρισκω από που μπορω να επιλεξω πόσα megapixel θέλω και γενικότερα τις ρυθμίσεις του

δεν ειμαι root

Edited by gtse
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να επιλέξεις ανάλυση κτλ. Τουλάχιστον στην free έκδοσή του..

 

Συνήθως βγάζω 1-2 φωτό την εβδομάδα και για νυχτερινή λήψη το θεωρώ μια πολύ καλή προσωρινή λύση.

 

Επίσης έχει πολύ ωραίες επιλογές και φίλτρα. Μακράν ανώτερο application από το Instagram

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για επεξεργασία φωτογραφίας δοκιμάστε το snapseed απλά φανταστικό.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.niksoftware.snapseed

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με την εφαρμογή link2sd. Το τηλέφωνο είναι root και η εφαρμογή δε μου μεταφέρει τίποτα στην κάρτα SD. Βγάζει κάποιο σφάλμα κατά τη μεταφορά. Επίσης να ρωτήσω αν υπαρχει κάποια διαφορά μεταξύ της εφαρμογής SuperSU και SuperUser γιατί στο Xperia ARC S που έχω μου βγαζει την δεύτερη και στο P την πρώτη. Αλλά όταν δίνω δικαίωμα στις εφαρμογές μέσα στο μενού του SuperSU δε μου τις εμφανίζει.

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

παιδια αξιζει να το κανουμε ροοτ και να βαλουμε ρομ? το εχετε κανει? ποια ρομ προτιματε?

 

Εγώ χρησιμοποιώ Sliding Kernel 7.2 που κάνει autoroot και TheBrainsROM που είναι στηριγμένη πάνω στην Official ice cream με παραμετροποιήσεις. Βγάζω 7179 στο Antutu, με αυτή τη ROM που είναι ότι καλύτερο έχω δει ποτέ. (καλό και το CM αλλά με χάλαγε η μπαταρία... μάλλον έφταιγε ότι δεν είχα κάνει battery calibration)

 

Προφανώς αξίζει να κάνεις root. Κάνεις ότι θες στην συσκευή. Αρκεί να ασχολείσαι. Αν το έχει για τηλέφωνα και για φωτογραφίες μην ασχοληθείς.

 

Αν και υπάρχουν εφαρμογές όπως το Xcore Που κλείνει τον ένα πυρήνα για καλύτερη αυτονομία που θα χρειαστεί το root

Edited by giarlos
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με την εφαρμογή link2sd. Το τηλέφωνο είναι root και η εφαρμογή δε μου μεταφέρει τίποτα στην κάρτα SD. Βγάζει κάποιο σφάλμα κατά τη μεταφορά. Επίσης να ρωτήσω αν υπαρχει κάποια διαφορά μεταξύ της εφαρμογής SuperSU και SuperUser γιατί στο Xperia ARC S που έχω μου βγαζει την δεύτερη και στο P την πρώτη. Αλλά όταν δίνω δικαίωμα στις εφαρμογές μέσα στο μενού του SuperSU δε μου τις εμφανίζει.

 

Νομίζω ότι ξέρω τι λές. Είχα το ίδιο πρόβλημα με τη συγκεκριμένη εφαρμογή. Το μήνυμα αυτό βγαίνει γιατί δεν έχει οριστεί θέση/διαδρομή φακέλου που θέλεις να γίνεται η αποθήκευση στην κάρτα. Πρέπει να πας στις ρυθμίσεις της εφαρμογής και να το δηλώσεις πρώτα εκεί. Σε μένα ούτε αυτό το δεχόταν, πάλι το ίδιο μήνυμα μου έβγαζε.

Τελικά χρησιμοποίησα την εφαρμογή που έχει το ίδιο το android. Πήγαινε ρυθμίσεις > εφαρμογές και εκεί επιλέγεις μια εφαρμογή. Αν δεν είναι ενεργοποιημένη η επιλογή "μεταφορά στον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης" τότε δεν γίνεται να την μεταφέρεις. Αν είναι ενεργοποιημένη, τότε το πατάς και γίνεται η μεταφορά.

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα με την φωτογραφία η πρώτη στα 8 και η τρίτη στα 6 και ακόμα να δώσουν λύση, τι περιμένουν στην sony? την JB? και μέχρι τότε βολευτήτε με τα 6? απαράδεκτο γεγονός κύριοι της sony
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι στην 1,75 το έχουν διορθώσει..Τι έχετε να πείτε γι' αυτη την αυτονομία??Παρατήτησα οτι αν η μπαταρία καταναλώνεται αργα-αργα,δηλαδή 10 λεπτά οθόνη κάθε 3 ώρες πχ,κρατάει παραπάνω απο το καταναλωθεί ο χρόνος οθόνης σε λίγες ώρες...

http://imageshack.us/photo/my-images/441/screenshot2013020715242.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/836/screenshot2013020715243.png/

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]29917[/ATTACH]

 

[ATTACH]29918[/ATTACH]

 

Παιδια μετα το ρουτ εχω δει πολυ καλα αποτελεσματα στη μπαταρια! :)

 

Αν δειτε ηταν στο 44% η μπαταρια, οποτε ειχε μελλον ακομα!! Αλλα αναγκαστηκα να το βαλω για φορτιση γιατι την επομενη μερα το χρειαζομουν γεματο και παλι... Και αυτο ειναι ΧΩΡΙΣ usb φορτιση αλλα απο ενα παλιο φορτιστη στα 850mA ! θα το δοκιμασω και με usb να δω ποσο μπορει να φτασει !

Edited by AntonisStaras
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι στην 1,75 το έχουν διορθώσει..Τι έχετε να πείτε γι' αυτη την αυτονομία??Παρατήτησα οτι αν η μπαταρία καταναλώνεται αργα-αργα,δηλαδή 10 λεπτά οθόνη κάθε 3 ώρες πχ,κρατάει παραπάνω απο το καταναλωθεί ο χρόνος οθόνης σε λίγες ώρες...

http://imageshack.us/photo/my-images/441/screenshot2013020715242.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/836/screenshot2013020715243.png/

 

αυτο φιλε μου το χω παρατηρησει και εγω...αν δηλαδη την ανοιγοκλεινεις την οθονη ειναι πολυ καλυτερη η αυτονομια απο το να του χεις συνεχεια ανοιχτο...οταν πχ στελνω μηνυματα , παιρνω τηλεφωνα η απλα κατεβαζω και χρησιμοποιω apps ειναι μεγαλυτερη η αυτονομια απο το να σερφαρω συνεχομενα για αρκετη ωρα..

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]29917[/ATTACH]

 

[ATTACH]29918[/ATTACH]

 

Παιδια μετα το ρουτ εχω δει πολυ καλα αποτελεσματα στη μπαταρια! :)

 

Αν δειτε ηταν στο 44% η μπαταρια, οποτε ειχε μελλον ακομα!! Αλλα αναγκαστηκα να το βαλω για φορτιση γιατι την επομενη μερα το χρειαζομουν γεματο και παλι... Και αυτο ειναι ΧΩΡΙΣ usb φορτιση αλλα απο ενα παλιο φορτιστη στα 850mA ! θα το δοκιμασω και με usb να δω ποσο μπορει να φτασει !

 

Εγώ χθες βράδυ το φορτισα με φορτιστή του x8 850ma νομίζω,είδα μια μικρή διαφορά ως προς το καλύτερο!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

είναι πλέον γνωστό πως η αυτονομία της μπαταρίας στο xperia P δεν είναι και η πλέον καλύτερη. Απλώς θεωρώ πως θα πρέπει όλοι μας, σιγά σιγά, να το αποδεχτούμε και να μην βασανιζόμαστε ή πειραματιζόμαστε ιδιαίτερα (με κίνδυνο να σκίσουμε τη μπαταρία ή το τηλέφωνό μας). Εξάλλου κάνοντας όλα αυτά πολύ πιθανόν να κερδίσουμε κάποια λεπτά ή το πολύ μια δυο ώρες μεγαλύτερη αυτονομία. Μην μας γίνει εμμονή η αυτονομία ... Ας απολαύσουμε τα υπόλοιπα πλεονεκτήματα (που είναι αρκετά) της συσκευής και να μην ψάχνουμε προσωρινές λύσεις για ένα ΑΛΥΤΟ πρόβλημα. Μερικά λεπτά ή μια - δυο ώρες περισσότερη αυτονομία δεν θα μας σώσει. Κοιτάξτε και τις αυτονομίες των υπολοίπων smart phones, ακόμα και των ακριβότερων. Δεν είναι θεαματικά καλύτερες ....

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]29917[/ATTACH]

 

[ATTACH]29918[/ATTACH]

 

Παιδια μετα το ρουτ εχω δει πολυ καλα αποτελεσματα στη μπαταρια! :)

 

Αν δειτε ηταν στο 44% η μπαταρια, οποτε ειχε μελλον ακομα!! Αλλα αναγκαστηκα να το βαλω για φορτιση γιατι την επομενη μερα το χρειαζομουν γεματο και παλι... Και αυτο ειναι ΧΩΡΙΣ usb φορτιση αλλα απο ενα παλιο φορτιστη στα 850mA ! θα το δοκιμασω και με usb να δω ποσο μπορει να φτασει !

 

Αν το 2ο στατιστικό, της χρήσης της μπαταρίας σου είναι η ετοιμότητα κυψέλης και δεν έφτανε 1.5 μέρα η μπαταρία του κινητού μας θα το είχα κόψει στη μέση :ninja:

 

Τεσπά γενικότερα αυτό που βλέπω δεν είναι ενδεικτική χρήση smartphone... Απλά η μπαταρία του κινητού μας είναι τραγική.

 

Φιλικά :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πριν το πάρω το μόνο που σκεφτόμουν ήταν η μπαταρία του.

Παιδιά είναι κ ανάλογα τη χρήση που κάνουμε,εγώ με μέτρια χρήση βγάζω άνετα μέρα,λίγο WiFi,Facebook,tapatalk,πολλά μηνυμάτα κ λίγες κλήσεις.

Με φουλ χρήση 8ώρες.Δηλαδή όλη την ώρα ανοιχτό 3g σερφάροντας σε chrome,tapatalk,Facebook,runtastic κ πείραγμα του κινητού σε φάση να είναι το τηλέφωνο κολλημένο στο χέρι!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Αν το 2ο στατιστικό, της χρήσης της μπαταρίας σου είναι η ετοιμότητα κυψέλης και δεν έφτανε 1.5 μέρα η μπαταρία του κινητού μας θα το είχα κόψει στη μέση :ninja:

 

Τεσπά γενικότερα αυτό που βλέπω δεν είναι ενδεικτική χρήση smartphone... Απλά η μπαταρία του κινητού μας είναι τραγική.

 

Φιλικά :p :lol:

 

2,5 μερες θα φτανε αν το αφηνα μεχρι τελους....αυτο που ειδες ηταν στο 44% της μπαταριας, δηλαδη σχεδον στο μισο! Σε πληροφορω ειχα παιξει και ιντερνετ (κανα 15λεπτο) αλλα κυριως κατεβασματα...επισης ειχα καμια 30αρια μηνυματα και 10λεπτα περιπου κλησεις... Πολλα παιδια ομως εδω μεσα χανουν τη μπαταρια μονο και μονο απ το ανοιγμα της οθονης... γι αυτο ανεβασα και τις φωτος.. το κινητο δεν το ξεσκιζω αλλα μεχρι τωρα μου βγαζε 1 μερα με 5 ωρες οθονη.... πλεον χρησιμοποιωντας συνεχεια killers και ειδικα μετα το ρουτ που ξειλωσα πολλα, εχει ανεβει σημαντικα η αυτονομια! :)

 

Καλημέρα παιδιά,

είναι πλέον γνωστό πως η αυτονομία της μπαταρίας στο xperia P δεν είναι και η πλέον καλύτερη. Απλώς θεωρώ πως θα πρέπει όλοι μας, σιγά σιγά, να το αποδεχτούμε και να μην βασανιζόμαστε ή πειραματιζόμαστε ιδιαίτερα (με κίνδυνο να σκίσουμε τη μπαταρία ή το τηλέφωνό μας). Εξάλλου κάνοντας όλα αυτά πολύ πιθανόν να κερδίσουμε κάποια λεπτά ή το πολύ μια δυο ώρες μεγαλύτερη αυτονομία. Μην μας γίνει εμμονή η αυτονομία ... Ας απολαύσουμε τα υπόλοιπα πλεονεκτήματα (που είναι αρκετά) της συσκευής και να μην ψάχνουμε προσωρινές λύσεις για ένα ΑΛΥΤΟ πρόβλημα. Μερικά λεπτά ή μια - δυο ώρες περισσότερη αυτονομία δεν θα μας σώσει. Κοιτάξτε και τις αυτονομίες των υπολοίπων smart phones, ακόμα και των ακριβότερων. Δεν είναι θεαματικά καλύτερες ....

 

συμφωνω σε αυτο που λες...εδω το iphone5 ενος φιλου το πολυ να βγαζει 2-4 ωρες παραπανω (εντονης χρησης ομως). Τεσπα δεν με νοιαζει το θεμα της μπαταριας ....το φορτιζω καθε βραδυ και ειμαι κομπλε και ανετος ολη την ημερα! απλα μιας που συζητιεται στο φορουμ το θεμα , αναφερω τις εμπειριες που εχω, κυριως για τα παιδια που θελουν να το παρουν και φοβουνται τη μπαταρια. :)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

είναι πλέον γνωστό πως η αυτονομία της μπαταρίας στο xperia P δεν είναι και η πλέον καλύτερη. Απλώς θεωρώ πως θα πρέπει όλοι μας, σιγά σιγά, να το αποδεχτούμε και να μην βασανιζόμαστε ή πειραματιζόμαστε ιδιαίτερα (με κίνδυνο να σκίσουμε τη μπαταρία ή το τηλέφωνό μας). Εξάλλου κάνοντας όλα αυτά πολύ πιθανόν να κερδίσουμε κάποια λεπτά ή το πολύ μια δυο ώρες μεγαλύτερη αυτονομία. Μην μας γίνει εμμονή η αυτονομία ... Ας απολαύσουμε τα υπόλοιπα πλεονεκτήματα (που είναι αρκετά) της συσκευής και να μην ψάχνουμε προσωρινές λύσεις για ένα ΑΛΥΤΟ πρόβλημα. Μερικά λεπτά ή μια - δυο ώρες περισσότερη αυτονομία δεν θα μας σώσει. Κοιτάξτε και τις αυτονομίες των υπολοίπων smart phones, ακόμα και των ακριβότερων. Δεν είναι θεαματικά καλύτερες ....

 

Το αναλύουμε το θέμα και ψάχνουμε διάφορους τρόπους για τη γνώση πιο πολύ..Τα ίδια ισχύουν σε όλα τα κινητά και σε όλες τις μπαταρίες.Μέχρι πριν λίγο καιρό δεν ήξερα οτι απο usb φορτίζει πιο σωστά και κρατάει παραπάνω η μπαταρία..Το είχα παρατηρήσει βέβαια,αλλά δεν ήξερα γιατί...Όσο πιο πολύ ψαχνόμαστε,τόσο το καλύτερο.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

spideman3

 

Ένα πρόβλημα με την φωτογραφία η πρώτη στα 8 και η τρίτη στα 6 και ακόμα να δώσουν λύση, τι περιμένουν στην sony? την JB? και μέχρι τότε βολευτήτε με τα 6? απαράδεκτο γεγονός κύριοι της sony

 

δυστυχως η SONY ξερει μονο να βγαζει καθε μερα κ απο ενα μοντελο φιλε μου,απο υποστηριξη ενημερωσεις κτλ πασχει πολυ...:mad::mad:

βλεπω να γυριζω ξανα στη SAMSUNG!:blink:

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

Το juice defender φαίνεται να κάνει δουλειά...

 

Για να κάνω tethering πρέπει να είμαι ρουτ; Αρνείται πεισματικά να γίνει hotspot το κινητακι μου! Κατά τα αλλα εξαιρετικό... Ότι πιο όμορφο είχα ποτέ σε κινητό..

 

Και λίγο flame... Καλύτερο από το 4s σε όλα εκτός από την αυτονομία!

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χρειάζεται να είσαι root. Βγάλε την κωδικοποίηση αν χρειαστεί μήπως και δουλέψει.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως η SONY ξερει μονο να βγαζει καθε μερα κ απο ενα μοντελο φιλε μου,απο υποστηριξη ενημερωσεις κτλ πασχει πολυ...:mad::mad:

βλεπω να γυριζω ξανα στη SAMSUNG!:blink:

 

σε ενα μηνα εχεις την jellybean.

 

δεν καταλαβα. γιατι κλαιγεσαι; η ζωη σου θα γινει καλυτερη δηλαδη;;

ποσα πραγματα νομιζεις θα αλλαξουν;

 

και αν νομιζεις οτι ειναι λογος να γυρισεις στην samsung για να παρεις μια ενημερωση , λιγο καιρο πιο πριν. καντο.

σιγα τον λογο. πανε παρε ενα κατωτερης ποιοτητας κινητο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...