Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω αλλάξει τα πάντα. Δεν είναι κάτι δύσκολο αν έχεις βασικές γνώσεις. Το θέμα είναι ότι πρέπει να

ξεκολλήσεις την οθόνη κι εκεί είναι η μόνη δυσκολία. Αν έχεις ξαναλλάξει οθόνες δε θα έχεις θέμα.

 

Ευχαριστώ :up:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Γνωριζει κανεις αν γλινεται να αλλαξω το πλαίσιο της οθονης απο το xperia p?

Εχει γεμισει σπασιματα! Εχω βρει ανταλλακτικα στο ebay αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως μπορει να γινει αλλαγη. Σ'ενα σημειο σερβις θα μπορουσαν να μου το κανουν??

 

Youtube is your friend :)

http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!Έχω ένα πρόβλημα με το κινητό.Προσπάθησα να κάνω relock το bootloader μέσω flashtool και τώρα δεν ανοίγει καν.Προσπάθησα να περάσω ξανά kernel από το flashtool και μου βγάζει σφάλμα ότι πρέπει να εγκαταστήσω τους drivers,παρόλο που το έχω κάνει ήδη.Επίσης όταν συνδέω το κινητό στον υπολογιστή, αποσυνδέεται μετά από μερικά δευτερόλεπτα.Σώζεται η κατάσταση;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου αποφασισε οτι βαρεθηκε να δουλευει το ηχειο του...

Και ακουγοταν ελαχιστα

Εστρωσε μονο του μετα απο δυο μερες αλλα παλι τα ιδια.

Και δε ξερω τωρα αν ειναι θεμα τουfirmware η αν τα φτυσε το ηχειο.

Δε το γλιτωνω το reset και αν δε βγει ακρη,αντε τρεχα μετα για εγγυηση...

Link to comment
Share on other sites

Εχθές έκανα update αλλά δεν κατάλαβα τι άλλαξε/διορθώθηκε :confused:

Το βρήκα:

Included in this software

There are many new features in this upgrade for your Xperia™ smartphone, some examples are:

Updated, more intuitive versions of Sony Media apps: WALKMAN, Album and Movies

Lets you view and access all your photos, videos and tunes in one place.

Increased options for personalisation

A revamped home screen experience for handling widgets, apps and shortcuts… With up to 7 desktop panes, widgets that auto-resize and actionable notifications, you have complete flexibility to create the interface you want / need with a few simple touches!

Improved app organisation and search

Application tray sorting is that bit breezier – just press and hold on any app – move, add it to your desktop or create a folder within the tray by dropping it on top of another! We’ve also added a new search function within the application tray that makes it easy to locate your local apps.

Battery STAMINA mode

Make your battery last longer with the new and improved Battery Stamina mode.

Google Now

Combining the power of Google search and user profiling, Google Now helps you accomplish daily tasks more efficiently.

Edited by niknik
Link to comment
Share on other sites

Τι έκπληξη είναι αυτή. Διάβασα τα μηνύματα για το update και δεν πίστευα στα μάτια μου. Αν δεν το σύνδεα με το pc companion δεν θα το πίστευα. Για πείτε καμιά εντύπωση όσοι τολμηροί την έχετε περάσει.
Link to comment
Share on other sites

H Jelly bean 4.1.2 (6.2.A.1.100 firmware) αναβάθμιση πρέπει να είναι για το P,τίποτα καινούργιο..
http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

καλύτερα να το πας σε ένα service γιατί μπορει να κάνεις καμιά πατάτα στο ανοιγμα η στο κλεισιμο και να έχει πρόβλημα μετα....
Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα, όσοι έχετε ακόμα το P, να ξεκλειδώνατε τον bootloader και να βάζατε κάποια cm ή κάποια custom rom, πραγματικά γίνεται άλλο κινητό
Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα, όσοι έχετε ακόμα το P, να ξεκλειδώνατε τον bootloader και να βάζατε κάποια cm ή κάποια custom rom, πραγματικά γίνεται άλλο κινητό

 

Θα συμφωνήσω με κλειστά μάτια!!!

 

:lol: :lol:

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάνα μήνα σχεδόν με moonwalker οι εντυπώσεις είναι πολύ καλές! Γρήγορη rom με καλή διαχείριση ram,μπαταρία εντάξει δε θα δείτε θαύματα αλλά με 3g αποκλειστικά γράφει 2:30 με 3 ώρες κοντά, το πρόβλημα με το force close στο ui όταν πας να δεις τις πρόσφατες εφαρμογές δεν υπάρχει , το σημαντικό είναι ότι το πρόβλημα με τις κλήσεις (φτου φτου) δε το ξαναειδα,ενώ στην enigma υπήρχε έστω κ λίγο! Στο μείον της moonwalker είναι ότι ο ήχος του ηχείου είναι λίγο χαμηλός σε σχέση με την enigma. Θέλω να τον δυναμώσω λίγο μέσω root explorer αλλά δε μπορώ να βρω άκρη!

Χωρίς να θέλω να προσβάλλω τον δικό μας developer της enigma, είναι ελαφρώς καλύτερη η moonwalker.

Για μένα η καλύτερη rom του Νικόλα ήταν η v 5.8, μετά την v 6 άρχισαν τα μικροπροβλήματα.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα, όσοι έχετε ακόμα το P, να ξεκλειδώνατε τον bootloader και να βάζατε κάποια cm ή κάποια custom rom, πραγματικά γίνεται άλλο κινητό

 

Μπορείς να μου στείλεις κάποιο σχετικό link με bootloader unlocker και κάποια ROM που προτείνεις να βάλω;

Βελτιώνεται καθόλου το θέμα της μπαταρίας έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Βελτίωση στην μπαταρία δεν το λες (πολλές φορές χειρότερη),αλλά σε απόδοση και απόκριση αρκετά καλύτερα από stock.
http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

Service της sony στην αθηνα που εχει?

Μη μου πει κανεις τα αρχιλαμογια της αρβατο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου στείλεις κάποιο σχετικό link με bootloader unlocker και κάποια ROM που προτείνεις να βάλω;

Βελτιώνεται καθόλου το θέμα της μπαταρίας έτσι;

 

Ρίξε μια ματιά εδώ

 

Όσο για custom rom αν διαβάσεις λίγο πιο πίσω θα βρεις αρκετές πληροφορίες για διαφορες ρομ.

Εγώ χρησιμοποιώ Enigma και δεν έχω κανενα πρόβλημα.

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά εδώ

 

Όσο για custom rom αν διαβάσεις λίγο πιο πίσω θα βρεις αρκετές πληροφορίες για διαφορες ρομ.

Εγώ χρησιμοποιώ Enigma και δεν έχω κανενα πρόβλημα.

 

Σε ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!Έχω ένα πρόβλημα με το κινητό.Προσπάθησα να κάνω relock το bootloader μέσω flashtool και τώρα δεν ανοίγει καν.Προσπάθησα να περάσω ξανά kernel από το flashtool και μου βγάζει σφάλμα ότι πρέπει να εγκαταστήσω τους drivers,παρόλο που το έχω κάνει ήδη.Επίσης όταν συνδέω το κινητό στον υπολογιστή, αποσυνδέεται μετά από μερικά δευτερόλεπτα.Σώζεται η κατάσταση;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Μήπως κανένας έχει καμια ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ξανα εγκατασταση τους drivers που υπαρχουν μεσα στο φακελο του flashtool, σε αντιστοιχο φακελο, και μετα συνδεσε το κινητο σε flashmode και περνα μια stock rom. Ανοιξε το κινητο να ηρεμησεις και τσεκαρε αναλογα τι και πως εγινε και αναλογα κινεισαι μετα.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Service της sony στην αθηνα που εχει?

Μη μου πει κανεις τα αρχιλαμογια της αρβατο.

 

ο ναι αραβατο είναι ,,,,,,,

 

με λίγα λόγια στην ελλαδα είναι σαν να μην έχει service η sony......

Link to comment
Share on other sites

ο ναι αραβατο είναι ,,,,,,,

 

με λίγα λόγια στην ελλαδα είναι σαν να μην έχει service η sony......

 

Κατσε δεν υπαρχει κανενα τοπικο σερβις κτλ?

Γιατι θυμαμαι παλια επι εποχες W910i ειχε και στο γαλατσι ενα μικρο που το πηγαινα.

Αλλα δε το βρισκω τωρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πηρα τηλεφωνο στη sony και οντως η αρβατο ειναι τα κεντρικα τους...

Παει το κινητο λεμε.

Λεγετε πριν το στειλω τι να τους βαλω να υπογραψουν κατα τη παραλαβη!

Γιατι ειναι που ειναι και ταλαιπωρημενο,αυτοι μπορει να μου πουν οτι το παιρνα μαζι μου σε υποβρυχιες εκδρομες.

Link to comment
Share on other sites

Κατσε δεν υπαρχει κανενα τοπικο σερβις κτλ?

Γιατι θυμαμαι παλια επι εποχες W910i ειχε και στο γαλατσι ενα μικρο που το πηγαινα.

Αλλα δε το βρισκω τωρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πηρα τηλεφωνο στη sony και οντως η αρβατο ειναι τα κεντρικα τους...

Παει το κινητο λεμε.

Λεγετε πριν το στειλω τι να τους βαλω να υπογραψουν κατα τη παραλαβη!

Γιατι ειναι που ειναι και ταλαιπωρημενο,αυτοι μπορει να μου πουν οτι το παιρνα μαζι μου σε υποβρυχιες εκδρομες.

 

για αυτό και λέω είναι σαν αν μην υπάρχει service :lol::lol::lol:

 

για αρχή την υγρασία σίγουρα θα την βρουν :lol: :lol:

 

εκτός και αν πετύχεις σε κάποιον που έχει κέφια τότε πάνε άναψε κάνα κεράκι

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως που είχε όντως υγρασία....(το ειχα αφήσει πάνω στο πλυντήριο κι εκανα μπανιο και απο τους υδρατμους ακουγόταν μετα απο το ακουστικο παρα πολυ λιγο ο άλλος) τους το πηγα δεν ανεφερα το περιστατικό αυτό και μου το εφτιαξαν χωρις κανένα πρόβλημα....πιθανον να έχουν στρώσει...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...