Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την ics εχουμε ενα λινκ με οδηγιες πως να τη βαλω?

υπαρχει και pre rooted?

με boot loader δε θελω να μπλεξω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είναι ένα click root, αλλά δεν είναι όσο περίπλοκο μπορεί να σου φανεί στην αρχή...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=31886302

Link to comment
Share on other sites

θυμαμαι οτι το ειχα προσπαθησει ετσι οταν ειχα 4.0.4 αλλα δεν το ειχα καταφερει.

κανας οδηγος τελος παντων για το πως να τη βαλω ομως την 4.0.4?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια κι απο εμενα.Ειμαι καινουργια στο φορουμ και διαβασα με μεγαλο ενδιαφερον ολες τις αποψεις γι το P.Εγω το εχω 4 μηνες σχεδον κι αντιμετωπιζω μεγαλο προβλημα με το μικροφωνο.Δεν με ακουει κανεις με τιποτα παρα μονο με ανοιχτη ακροαση.Με ακουν πολυ στο βαθος εως καθολου καποιες φορες.Δεν συναντησα πουθενα αυτο το προβλημα εδω γι αυτο θα ηθελα τη βοηθεια σας.Πηρα τη sony και μου ειπαν να κανω format οπως κι εκανα αλλα τιποτα.Γενικως εχω θεματακια οπως το οτι ενω απανταω στην κληση αυτο συνεχιζει να χτυπαει,κλεινει μονο του κι ανοιγει μετα απο 10 λεπτα οτι και να κανω κι οτι δεν μου κραταει η μπαταρια το οποιο ειναι γνωστο αλλα αυτο που ενδιαφερει ποιο πολυ ειναι το μικροφωνο.Οποιος μπορει ας βοηθησει αλλιως μου ειπαν να το παω σε ενα καταστημα γερμανου και να το στειλουν αυτοι στη sony κι αν δεν ειναι εργοστασιακο το προβλημα θα το χρεωθω!!!Οταν εκανα το Φορματ για 2 μερες με ακουγαν μια χαρα και μετα παλι τα ιδια.Φταιει μηπως καποιο προγραμμα???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Είμαι νέος στο φόρουμ.Θα ήθελα την βοήθεια σας.

Θέλω να εγκαταστήσω κάποια custom rom και root στο κινητό αλλά δεν ξέρω ποιά από όλες όσες κυκλοφορούν καθώς επίσης και τον τρόπο με τον οποίο θα το κάνω.Έχω έκδοση 4.1.2 jelly bean 6.2.A.1.100

Είναι τόσες οι roms που κυκλοφορούν που δεν μπορώ να βγάλω άκρη...Έχετε να μου προτείνετε κάποια συγκεκριμένη;Με ποιό τρόπο θα την εγκαταστήσω;Διαβάζω στο xda αλλά είμαι λίγο άσχετος από αυτά.

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια κι απο εμενα.Ειμαι καινουργια στο φορουμ και διαβασα με μεγαλο ενδιαφερον ολες τις αποψεις γι το P.Εγω το εχω 4 μηνες σχεδον κι αντιμετωπιζω μεγαλο προβλημα με το μικροφωνο.Δεν με ακουει κανεις με τιποτα παρα μονο με ανοιχτη ακροαση.Με ακουν πολυ στο βαθος εως καθολου καποιες φορες.Δεν συναντησα πουθενα αυτο το προβλημα εδω γι αυτο θα ηθελα τη βοηθεια σας.Πηρα τη sony και μου ειπαν να κανω format οπως κι εκανα αλλα τιποτα.Γενικως εχω θεματακια οπως το οτι ενω απανταω στην κληση αυτο συνεχιζει να χτυπαει,κλεινει μονο του κι ανοιγει μετα απο 10 λεπτα οτι και να κανω κι οτι δεν μου κραταει η μπαταρια το οποιο ειναι γνωστο αλλα αυτο που ενδιαφερει ποιο πολυ ειναι το μικροφωνο.Οποιος μπορει ας βοηθησει αλλιως μου ειπαν να το παω σε ενα καταστημα γερμανου και να το στειλουν αυτοι στη sony κι αν δεν ειναι εργοστασιακο το προβλημα θα το χρεωθω!!!Οταν εκανα το Φορματ για 2 μερες με ακουγαν μια χαρα και μετα παλι τα ιδια.Φταιει μηπως καποιο προγραμμα???

 

Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας. Η γνώμη μου είναι να το πας σε ένα sony centre και να τους ζητήσεις επισκευή (και να τους περιεργαψεις τα προβλήματα) . Το πρόβλημα με το μικρόφωνο, πιθανότατα είναι θέμα hardware. Τα υπόλοιπα προβλήματα που περιεγραψες,λίγο πολύ τα έχουμε όλοι μετά την τελευταία αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια κι απο εμενα.Ειμαι καινουργια στο φορουμ και διαβασα με μεγαλο ενδιαφερον ολες τις αποψεις γι το P.Εγω το εχω 4 μηνες σχεδον κι αντιμετωπιζω μεγαλο προβλημα με το μικροφωνο.Δεν με ακουει κανεις με τιποτα παρα μονο με ανοιχτη ακροαση.Με ακουν πολυ στο βαθος εως καθολου καποιες φορες.Δεν συναντησα πουθενα αυτο το προβλημα εδω γι αυτο θα ηθελα τη βοηθεια σας.Πηρα τη sony και μου ειπαν να κανω format οπως κι εκανα αλλα τιποτα.Γενικως εχω θεματακια οπως το οτι ενω απανταω στην κληση αυτο συνεχιζει να χτυπαει,κλεινει μονο του κι ανοιγει μετα απο 10 λεπτα οτι και να κανω κι οτι δεν μου κραταει η μπαταρια το οποιο ειναι γνωστο αλλα αυτο που ενδιαφερει ποιο πολυ ειναι το μικροφωνο.Οποιος μπορει ας βοηθησει αλλιως μου ειπαν να το παω σε ενα καταστημα γερμανου και να το στειλουν αυτοι στη sony κι αν δεν ειναι εργοστασιακο το προβλημα θα το χρεωθω!!!Οταν εκανα το Φορματ για 2 μερες με ακουγαν μια χαρα και μετα παλι τα ιδια.Φταιει μηπως καποιο προγραμμα???

 

αυτό με το μικκροφονο είναι κατά πάσα πιθανότητα το ίδιο το μικρόφωνο..... το αλλο με της κλισεις ειναι λογισμικο και το μονο που μπορείς να κάνεις είναι να γυρίσεις σε isc (τώρα έχεις jelly bean)

 

ίσος αν γυρίσεις σε ics λύνεται το θέμα και με το Μικρόφωνο

 

ΟΔΗΓΟΣ ΠΩΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ICS (μερικοί μου το ζήτησαν)

(εγγύηση κλπ δεν χάνετε)

 

1. κατεβάζουμε τα εξής αρχεία

Flashtool v0.9.11.0

Sony Xperia P_6.1.1.b.1.75 (είναι τελευταια ics)

Flashtool drivers

 

 

2. τρέχουμε το Flashtool-drivers και επιλέγουμε "xperia p, u , sola το "flashmode drivers" και το "fastboot drivers" παταμε install και τα αυγατιστούμε

 

3. τρέχουμε το Flashtool v0.9.11.0 και το αυγατιστούμε κανονικά (από προεπιλογή εγγατιστατε στο φάκελο c:\flashtool μόλις τελειώσει η εγκατάσταση αντιγράφουμε το αρχείο Sony Xperia P_6.1.1.b.1.75_Generic World.ftf που κατεβάσαμε στο φάκελο C:\Flashtool\firmwares

 

4. κάνουμε backup επαφές κλπ απο την συσκευή (γιατί θα σβηστούν όλα)

 

5. κλείνουμε το κινητό συνδέουμε καλώδιο usb στον υπολογιστή (στο κινητό όχι ακομι) και ανοίγουμε το πρόγραμμα (flashtool)

 

 

6 πατάμε και κρατάμε πατημένο το κουμπάκι volume down (αυτό που κατεβάζει την φωνή) συνδέουμε το καλοδιο usb στο κινητό μόλις ακούσουμε ήχο από τον υπολογιστή ότι συνδέθηκε συσκευή (ο κλασσικός ηχος) αφήνουμε το κουμπάκι ο υπολογιστής θα ψάξει και θα εγκαταστήσει τα drivers και στο προγραμα θα γράψει ότι συσκευή συνδέθηκε σε flashmode (αν αποτύχει η το κινητό μετά από λίγο θα κανει restart και θα αρχίζει να φορτίζει απλός ξανακάνετε το βήμα 6 )

 

7. αν όλα καλά με το βήμα 6 (δλδ γράφει ότι το κινητό είναι σε flashmode) στο προγραμα πατάτε κεραυνό από αριστερά -> και επιλέγετε το flashmode και πατάτε οκ θα σας βγάλει κάποια αρχεία μαζί με το αρχείο που αντιγράψατε στον φάκελο firmware το επιλέγετε και πατάτε οκ και περιμένετε να τελειώσει την εγκατάσταση (θα κάνει κάνα 10 λεπτό ) (κλασσικά αν αποτύχει κάνετε πάλι την διαδικασία βάζετε το κινητό σε flashmode και παλι το βιμα 7)

 

8. πίνετε και κάνα καφέ όσο τα κάνετε :p

 

 

btw: αν θέλει καποιος έχω κάνει μια καλή και συμμαζεμένη rom βασισμένη στην cm9 όποιος έχει unlocked bootloader και την θέλει βάζω link (την περνας και τέλος ούτε gaaps ουτε τπτ δεν θέλει αργότερα μόνο αν θέλετε περνάτε ένα skin αυτό )

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

ΟΔΗΓΟΣ ΠΩΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ICS (μερικοί μου το ζήτησαν)

(εγγύηση κλπ δεν χάνετε)

 

1. κατεβάζουμε τα εξής αρχεία

Flashtool v0.9.11.0

Sony Xperia P_6.1.1.b.1.75 (είναι τελευταια ics)

Flashtool drivers

 

 

2. τρέχουμε το Flashtool-drivers και επιλέγουμε "xperia p, u , sola το "flashmode drivers" και το "fastboot drivers" παταμε install και τα αυγατιστούμε

 

3. τρέχουμε το Flashtool v0.9.11.0 και το αυγατιστούμε κανονικά (από προεπιλογή εγγατιστατε στο φάκελο c:\flashtool μόλις τελειώσει η εγκατάσταση αντιγράφουμε το αρχείο Sony Xperia P_6.1.1.b.1.75_Generic World.ftf που κατεβάσαμε στο φάκελο C:\Flashtool\firmwares

 

4. κάνουμε backup επαφές κλπ απο την συσκευή (γιατί θα σβηστούν όλα)

 

5. κλείνουμε το κινητό συνδέουμε καλώδιο usb στον υπολογιστή (στο κινητό όχι ακομι) και ανοίγουμε το πρόγραμμα (flashtool)

 

 

6 πατάμε και κρατάμε πατημένο το κουμπάκι volume down (αυτό που κατεβάζει την φωνή) συνδέουμε το καλοδιο usb στο κινητό μόλις ακούσουμε ήχο από τον υπολογιστή ότι συνδέθηκε συσκευή (ο κλασσικός ηχος) αφήνουμε το κουμπάκι ο υπολογιστής θα ψάξει και θα εγκαταστήσει τα drivers και στο προγραμα θα γράψει ότι συσκευή συνδέθηκε σε flashmode (αν αποτύχει η το κινητό μετά από λίγο θα κανει restart και θα αρχίζει να φορτίζει απλός ξανακάνετε το βήμα 6 )

 

7. αν όλα καλά με το βήμα 6 (δλδ γράφει ότι το κινητό είναι σε flashmode) στο προγραμα πατάτε κεραυνό από αριστερά -> και επιλέγετε το flashmode και πατάτε οκ θα σας βγάλει κάποια αρχεία μαζί με το αρχείο που αντιγράψατε στον φάκελο firmware το επιλέγετε και πατάτε οκ και περιμένετε να τελειώσει την εγκατάσταση (θα κάνει κάνα 10 λεπτό ) (κλασσικά αν αποτύχει κάνετε πάλι την διαδικασία βάζετε το κινητό σε flashmode και παλι το βιμα 7)

 

8. πίνετε και κάνα καφέ όσο τα κάνετε :p

 

ωραιος ο egodemis! θα περασω και γω ics σιγα σιγα για να βαλω μετα απο πανω την jelly cream για να χω και look jelly bean :lol:

Link to comment
Share on other sites

αυτό με το μικκροφονο είναι κατά πάσα πιθανότητα το ίδιο το μικρόφωνο..... το αλλο με της κλισεις ειναι λογισμικο και το μονο που μπορείς να κάνεις είναι να γυρίσεις σε isc (τώρα έχεις jelly bean)

 

ίσος αν γυρίσεις σε ics λύνεται το θέμα και με το Μικρόφωνο

 

Δεν ξερω καν ποιο λογισμικο εχω...Μονο μια αναβαθμιση μου εβγαλε και την εκανα.Ειμαι λιγο ασχετη γιατι ειναι το πρωτο μου adroid! :O Πως μπορω να δω ποιο λογισμικο εχω? Στην ενοτητα σχετικα με το τηλεφωνο λεει εκδοση adroid 4.1.2.Δεν ξερω αν βοηθαει αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να μην κολλάει και να κυλάει καλύτερα το Samsung Galaxy Mini από το Sony Xperia P...???

 

btw: αν θέλει καποιος έχω κάνει μια καλή και συμμαζεμένη rom βασισμένη στην cm9 όποιος έχει unlocked bootloader και την θέλει βάζω link (την περνας και τέλος ούτε gaaps ουτε τπτ δεν θέλει αργότερα μόνο αν θέλετε περνάτε ένα skin αυτό )

 

μηπως θα βοηθησει αυτο??

Edited by JimmyTrelas
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω καν ποιο λογισμικο εχω...Μονο μια αναβαθμιση μου εβγαλε και την εκανα.Ειμαι λιγο ασχετη γιατι ειναι το πρωτο μου adroid! :O Πως μπορω να δω ποιο λογισμικο εχω? Στην ενοτητα σχετικα με το τηλεφωνο λεει εκδοση adroid 4.1.2.Δεν ξερω αν βοηθαει αυτο...

 

ναι αυτό είναι το 4.1.2 αν βάλεις το 4.0.4 θα είσαι μια χαρά (έγραψα και οδηγώ αν θέλεις να δεις βοηθάμε και εμείς όπου κολλήσεις)

 

ωραιος ο egodemis! θα περασω και γω ics σιγα σιγα για να βαλω μετα απο πανω την jelly cream για να χω και look jelly bean :lol:

 

:lol: άντε ξεκίνα :p

 

Πως γίνεται να μην κολλάει και να κυλάει καλύτερα το Samsung Galaxy Mini από το Sony Xperia P...???

 

 

 

μηπως θα βοηθησει αυτο??

 

θα βοηθήσει και πάρα πολύ μαλιστα αλλά όπως είπα θέλει ξεκλείδωτο bootloader αν το έχεις ξεκλειδώσει (δλδ πάει η εγγύηση) τότε πέρνα μια υποσημείωση όμως να ξέρεις fm radio δεν έχει η rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Είμαι νέος στο φόρουμ.Θα ήθελα την βοήθεια σας.

Θέλω να εγκαταστήσω κάποια custom rom και root στο κινητό αλλά δεν ξέρω ποιά από όλες όσες κυκλοφορούν καθώς επίσης και τον τρόπο με τον οποίο θα το κάνω.Έχω έκδοση 4.1.2 jelly bean 6.2.A.1.100

Είναι τόσες οι roms που κυκλοφορούν που δεν μπορώ να βγάλω άκρη...Έχετε να μου προτείνετε κάποια συγκεκριμένη;Με ποιό τρόπο θα την εγκαταστήσω;Διαβάζω στο xda αλλά είμαι λίγο άσχετος από αυτά.

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Μήπως μπορεί να με βοηθήσει και εμένα κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να με βοηθήσει και εμένα κάποιος;

 

Αυτη η σελιδα ειναι για ευκολο ρουτ!! (http://waledacdroid.blogspot.com/2013/06/how-to-root-xperia-p-xperia-go-on-412.html).

 

τωρα οσο για ρομ σε καποιες θα πρεπει να εχεις unlock bootloader για να την περασεις!!!!!

 

Egodemis εχεις να προτείνεις κανα καλο mod για την cm9.1?

 

Καλησπερα...

egodemis τα screenshot που σου χρωσταω...Αν και νομιζω λιγη σημασια εχει (τουλαχιστον για εμενα ;) )

Το gps βρηκε τους δορυφορους σχεδον αμεσως σε ανοιχτο δρομο με μια αποκλιση 9 μετρων (σε ποδια το μετραει....)

Η τελευταια ειναι βραδυνη σε τελειως ανοιχτο πεδιο με λιγοτερη αποκλιση...Ομως....και στις δυο περιπτωσεις τεσταρα και τον MLS που χρησιμοποιω στο αμαξι...Τα ιδια ακριβως μου εδειχνε και αυτος με λιγο μικροτερη αποκλιση απο το xperia ( κοντα στο ενα ποδι....).

Και δεν βρεθηκα ουτε καζαμπλανκα ουτε σε λαθος στενο :D .

Μπορω να πω οτι εχω αλλο ενα συστημα που δουλευει καλα στο κινητο μου :lol:

Αν βρω και λυση να κανω την μπαταρια να κραταει πανω απο 2 μερες με χρηση (γιατι βλεπω κατι στατιστικα στο facebook που αμφιβαλω αν το δουλευουν το κινητο !!!!!!!!!!)....Θα το πουλησω στην αρχικη του τιμη :D :D

Τα υπολοιπα αυριο γιατι τωρα γυρισα απο την δουλεια και ....:yawn: :zzz:

 

 

Φιλε μου εγω το gps το χρησιμοποιώ συχνα!!! αργει βεβαια να πιασει το σημα σε κινηση παντα αλλα δοξα το θεο με παει παντου μια χαρα!!! δεν εχω παραπονο!!!!:rolleyes:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

ροοτ έκανα,τώρα για το custom rom δεν ξέρω.Θέλω να φύγουν όλες αυτές οι εφαρμογές που βάζουν μέσα οι εταιρίες κινητής.

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

ροοτ έκανα,τώρα για το custom rom δεν ξέρω.Θέλω να φύγουν όλες αυτές οι εφαρμογές που βάζουν μέσα οι εταιρίες κινητής.

Ευχαριστώ πολύ!

 

με καποια εφαρμογη απο το play store μπορεις να της διαγραψεις!!! για rom googlare κ κατι θα σου βγαλει!!! Α!!!!! αν εισαι lock bootloader βρες ρομ με lock bootloader!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ξεκλείδωτο bootloader αλλά δεν με προβληματίζει το να τον ξεκλειδωσω...Πως??? Μόνο το fm radio δεν δουλεύει...??
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ξεκλείδωτο bootloader αλλά δεν με προβληματίζει το να τον ξεκλειδωσω...Πως??? Μόνο το fm radio δεν δουλεύει...??

 

αν ξεκλειδωεσεις το bootloader δεν χανεις κανενα ραδιο!!! μονο καποιες rom το εχουν αφτο πχ η cm δεν εχει ραδιο!!!! Να ξερεις πως αν το ξεκλειδωσεις χανεις αυτοματα την εγγυηση του κινιτου!! η σελιδα ειναι εδω!!! http://www.myphone.gr/forum/newreply.php?do=newreply&p=4825098!!!! Σκεψουτο πριν το κανεις!!!!:!:

Link to comment
Share on other sites

Egodemis εχεις να προτείνεις κανα καλο mod για την cm9.1?

 

τα έχει όλα επάνω της μόνο mod για ήχο πέρασα (για ακουστικά δλδ) άλλη camera και άλλο galery α ναι και αλλο skin κάτι άλλο δεν του λείπει

Δεν έχω ξεκλείδωτο bootloader αλλά δεν με προβληματίζει το να τον ξεκλειδωσω...Πως??? Μόνο το fm radio δεν δουλεύει...??

 

ναι μόνο fm radio δεν δουλεύει και το φωτάκι από τα κουνούπια κατο

αν ξεκλειδωεσεις το bootloader δεν χανεις κανενα ραδιο!!! μονο καποιες rom το εχουν αφτο πχ η cm δεν εχει ραδιο!!!! Να ξερεις πως αν το ξεκλειδωσεις χανεις αυτοματα την εγγυηση του κινιτου!! η σελιδα ειναι εδω!!! http://www.myphone.gr/forum/newreply.php?do=newreply&p=4825098!!!! Σκεψουτο πριν το κανεις!!!!:!:

 

θέλει cyanogen mod να περάσει και σε αυτό δεν έχει fm

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

μου έκανε ένα κουφο και θα ήθελα να ρωτησω εάν έχει τυχει σε καποιον

το έβαλα να φορτίσει και μετά από λίγο έκανε restart μόνο του και μπήκε κανονικά χωρίς να χρειαστεί να καταχωρήσω το pin και εμφάνησε σχεδόν φορτισμένη την μπαταρία :shock::shock::shock::shock::eek::eek::lost::lost:

Link to comment
Share on other sites

μου έκανε ένα κουφο και θα ήθελα να ρωτησω εάν έχει τυχει σε καποιον

το έβαλα να φορτίσει και μετά από λίγο έκανε restart μόνο του και μπήκε κανονικά χωρίς να χρειαστεί να καταχωρήσω το pin και εμφάνησε σχεδόν φορτισμένη την μπαταρία :shock::shock::shock::shock::eek::eek::lost::lost:

 

κρασαρε το kernel και έκανε softreboot (έχει πολλά κούφα η jelly bean δεν είδες τπτ ακομι )

Link to comment
Share on other sites

τα έχει όλα επάνω της μόνο mod για ήχο πέρασα (για ακουστικά δλδ) άλλη camera και άλλο galery α ναι και αλλο skin κάτι άλλο δεν του λείπει

 

 

ναι μόνο fm radio δεν δουλεύει και το φωτάκι από τα κουνούπια κατο

 

 

θέλει cyanogen mod να περάσει και σε αυτό δεν έχει fm

 

Mod, camera, gallery και skin θα πρέπει να τα αλλάξω και εγώ αυτά..??πως?? Δεν γίνεται κάτι με τα φωτάκια κάτω..??Ούτε με το notification bar από το play store..??Από αυτονομία Πως πάει η ρομ που μου προτείνεις...??

Edited by JimmyTrelas
Link to comment
Share on other sites

Mod, camera, gallery και skin θα πρέπει να τα αλλάξω και εγώ αυτά..??πως?? Δεν γίνεται κάτι με τα φωτάκια κάτω..??Ούτε με το notification bar από το play store..??Από αυτονομία Πως πάει η ρομ που μου προτείνεις...??

 

φωτάκια και κόσμο να γυρίσεις ανάποδα δεν γίνετε κάτι είναι κλειστού κώδικα (τα drivers)....... παιζει ας πούμε αυτό αν τα drivers βλέπουν οτι rom δεν είναι της sony απλός δεν λειτουργουν so simple

 

τα mods αν θέλεις είπα δεν χρειάζεται κιόλας αλλά τα ανέφερα

 

σε μένα πολύ καλά πάει η αυτονομνια (βεβαία εγώ όταν δεν χρησιμοποιώ 3g το γυρνάω σε 2g)

 

τα φωτάκια γιατί σε ενόχλησαν εγώ ποτέ δεν παρατήρησα την ελληψη

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτό είναι το 4.1.2 αν βάλεις το 4.0.4 θα είσαι μια χαρά (έγραψα και οδηγώ αν θέλεις να δεις βοηθάμε και εμείς όπου κολλήσεις)

 

 

 

:lol: άντε ξεκίνα :p

 

 

 

θα βοηθήσει και πάρα πολύ μαλιστα αλλά όπως είπα θέλει ξεκλείδωτο bootloader αν το έχεις ξεκλειδώσει (δλδ πάει η εγγύηση) τότε πέρνα μια υποσημείωση όμως να ξέρεις fm radio δεν έχει η rom

 

Αν το κάνω αυτό θα χάσω τα τηλέφωνα και τις φωτογραφίες;

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνω αυτό θα χάσω τα τηλέφωνα και τις φωτογραφίες;

 

τηλεφονα ναι θα χασεις (για αυτό καντα backup πας επαφές και έχει μια επιλογή όταν πατάς menu εξαγωγή επαφών στον αποθηκευτικό χώρο η κάπως ετσι μετά τα γυρνάς πίσω με επιλογή εισαγωγή )

Link to comment
Share on other sites

Κλείδωμα δορυφόρου σε 10" κ ακρίβεια 4 μέτρων σε 30".

Το άφησα κανα 3' κ κάτω από δέκα μέτρα δεν έπεσε,εν κινήσει.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...