Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε εμένα το GPS έχει περίπου 20 μέτρα λάθος στίγμα. Έχω δοκιμάσει igo αλλά και Google maps.

Επίσης στην ίδια θέση που το βάζω στο αυτοκίνητο, χάνει συχνά το σήμα σε σχέση με το Xperia neo που είχα.

Ένα search που έκανα, είδα ότι στο forum της sony και άλλοι έχουν λάθος στίγμα .Οι λύσεις που προτείνουν δεν μου έλυσαν το πρόβλημα, όπως και σε άλλους.

 

Με jb δεν υπάρχει κάποιος με τέτοιο θέμα;

 

ακριβώς με το neo κλειδώνω σε 12 δορυφόρους με πολυ ισχυρό σήμα και μάλιστα με ακρίβεια 2 μέτρα ενο με αυτό στους 6 δορυφόρους με χαμηλό σήμα που κόβετε οπότε γουστάρει με μια ακρίβεια στην καλύτερη 20 μέτρα τα ίδια και η πυξίδα όταν θέλει δουλεύει όταν θέλει όχι

όλα αυτά λόγο μεταλλικής κατασκευής το έβγαλα μια φορά από μέσα το αναψα όλα δουλεύουν άψογα χωρίς καπάκι...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

o SEUS μου βγαζει error οτι εχω πειραγμενο software και δεν μπορει να κανει update. Σε αυτη τη περιπτωση θα πρεπει να περασω την JB απευθειας μεσω flashtool?

 

Ακριβώς. Κάνε και ένα factory reset πριν φλασάρεις την rom για να καθαρίσει το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει κάνει κανά περίεργο κλείδωμα η Sony σε σύγκριση με τις προηγούμενες φορές ίσως γι αυτό δεν έχουν βγάλει. Δεν ξέρω βέβαια αν το δουλεύει και κάποιος dev.
Link to comment
Share on other sites

ακριβώς με το neo κλειδώνω σε 12 δορυφόρους με πολυ ισχυρό σήμα και μάλιστα με ακρίβεια 2 μέτρα ενο με αυτό στους 6 δορυφόρους με χαμηλό σήμα που κόβετε οπότε γουστάρει με μια ακρίβεια στην καλύτερη 20 μέτρα τα ίδια και η πυξίδα όταν θέλει δουλεύει όταν θέλει όχι

όλα αυτά λόγο μεταλλικής κατασκευής το έβγαλα μια φορά από μέσα το αναψα όλα δουλεύουν άψογα χωρίς καπάκι...

 

Εννοείς το επάνω καπάκι που μπαίνουν τα ακουστικά,το καπάκι στο πίσω μέρος ή και τα 2;

www.slotgames.gr
Link to comment
Share on other sites

κανα καλο προγραμμα για πυξιδα?? Edited by Nos1453

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς το επάνω καπάκι που μπαίνουν τα ακουστικά,το καπάκι στο πίσω μέρος ή και τα 2;

 

όχι εννοώ να βγάλω τελείως μητρική κλπ έξω και να τα δουλέψω έτσι χωρίς το αλουμινένιο περίβλημα

Link to comment
Share on other sites

Στο P έχει εμφανίσει το πρόβλημα με τις κλήσεις να αργούν; Με την stock jb? Εννοώ να καθυστερεί η πραγματοποίηση της κλήσης η απόρριψη κλπ. Στο go έχει παρατηρηθεί από κάποιους.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Στο P έχει εμφανίσει το πρόβλημα με τις κλήσεις να αργούν; Με την stock jb? Εννοώ να καθυστερεί η πραγματοποίηση της κλήσης η απόρριψη κλπ. Στο go έχει παρατηρηθεί από κάποιους.

 

ο ναι και μάλιστα έντονο.......... πολλές φορές δεν κατάφερνα να απατήσω κλιση δλδ τραβάω το κουμπί απάντησης πάει εξαφανίζετε και αυτό συνεχίζει και χτυπάει........ (το ίδιο και σε απόρριψη)

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Μιλάμε για το ίδιο πράγμα. Και εμένα αυτό ακριβώς κάνει στο Xperia go. Αν και νομίζω δεν το έκανε εξαρχής. Άρα μάλλον θέμα της rom είναι.

:-(

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

ο ναι και μάλιστα έντονο.......... πολλές φορές δεν κατάφερνα να απατήσω κλιση δλδ τραβάω το κουμπί απάντησης πάει εξαφανίζετε και αυτό συνεχίζει και χτυπάει........ (το ίδιο και σε απόρριψη)

 

και σε σενα το ιδιο κανει, τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση??:wacko:

Link to comment
Share on other sites

και σε σενα το ιδιο κανει, τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση??:wacko:

 

θα προσπαθήσω εγώ να δω γιατί το κάνει αν το φτιάξω θα το γραψω πάντως είναι πολύ σοβαρό

 

Ωραία. Μιλάμε για το ίδιο πράγμα. Και εμένα αυτό ακριβώς κάνει στο Xperia go. Αν και νομίζω δεν το έκανε εξαρχής. Άρα μάλλον θέμα της rom είναι.

:-(

 

οχι δεν το έκανε εξαρχής μετά από λίγο ξεκίνησε και τώρα είναι υπερβολικά έντονο

 

ρώτησα και έναν γνωστό με το xperia go και εκεί οσο περνάνε μέρες τόσο ποιο δύσκολα γίνετε σήμερα ειπε ότι από 6 κλίσεις μια κατάφερε να απαντήσει 1........

πάνω κάτω τα ίδια και εγώ

θα κάτσω να δω μπας και φτιάχνετε

 

το restart βοηθάει αλλά για πολύ λίγο

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι βαριεμαι να αλλαζω/περναω ξανα τη ρομ απο την αρχη και κυριως να δερω τη συσκευη ξανα στα μετρα μου... Θα δοκιμασω να δω αν κανω πληρες back up απο την εφαρμογη της sony, περασμα εξαρχης την jb και μετα επαναφορα τα παντα πισω να δω αν διορθωνεται, εστω και προσωρινα. Αυριο ολα αυτα βεβαια...

 

Ευχαριστω για τις πληροφοριες παντως! Τουλαχιστον πλεον ερω οτι μαλλον ειναι θεμα ρομ και οχι ελαττωματικης συσκευης για καποιο λογο, ή βλακειας με καποια random εφαρμογη.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι βαριεμαι να αλλαζω/περναω ξανα τη ρομ απο την αρχη και κυριως να δερω τη συσκευη ξανα στα μετρα μου... Θα δοκιμασω να δω αν κανω πληρες back up απο την εφαρμογη της sony, περασμα εξαρχης την jb και μετα επαναφορα τα παντα πισω να δω αν διορθωνεται, εστω και προσωρινα. Αυριο ολα αυτα βεβαια...

 

Ευχαριστω για τις πληροφοριες παντως! Τουλαχιστον πλεον ερω οτι μαλλον ειναι θεμα ρομ και οχι ελαττωματικης συσκευης για καποιο λογο, ή βλακειας με καποια random εφαρμογη.

 

για λίγο ίσος ναι μετά πάλι τα ίδια θα κάνει

δεν είναι ότι το κάνει μόνο σε ένα σε όλους το κάνει σιγά σιγά αρχίζει σε όλους

 

πάντως τώρα δοκίμασα με μια εντολή έκανα να κρατάει το phone.apk στην μνήμη μόνιμα και το τεστάρω να δω διαφορά μεχρι τώρα θετικά τα αποτελέσματα

 

αν είναι καποιος root ας κάνει μια χάρη να το τεστάρει και αυτός

λοιπόν κατεβάζετε αυτό

https://www.dropbox.com/s/rgjhv53gdlyb91x/local.prop

 

πάτε με root explorer και βάζε το αρχείο local.prop στο /data

κάνετε restart και απλος παρατειρειτε χρησιμοποιώντας το κινητό αν φάει πάλι το σκάλωμα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Καταρχας ειμαι καινουριος στο forum....βρηκα σε Internetiκο site το Sony P με 213 ευρω ... να το πάρω??η μηπως βγει προβληματικο...επισης ειναι καλο το κινητο η μπα?:X

Κοίτα και το xperia t που με 70 ευρώ πιο πάνω θα έχεις Κάμερα: 13 MP, Οθόνη: 4.55" , Ανάλυση: 720 x 1280 pixels και σαφώς θα είσαι πολύ ικανοποιημένος .

Link to comment
Share on other sites

όχι εννοώ να βγάλω τελείως μητρική κλπ έξω και να τα δουλέψω έτσι χωρίς το αλουμινένιο περίβλημα

 

Η αληθεια ειναι οτι δε πιανει οσους δορυφορους επιανα με το neo v.

αλλα απο ακριβεια και αποκριση κτλ ειμαι ικανοποιημενος.στη μια φορα που το εχω δοκιμασει δηλαδη

 

Το ξαναδοκιμασα και η αληθεια ειναι οτι ψιλοαργησε να κλειδωσει(γυρω στα 2 λεπτα) και βρηκε 4-5 δορυφορους και η ακριβεια ηταν χαλια.

Φαινεται παει αναλογα τη συσκευη γιατι στη προηγουμενη(μου την ειχαν αλλαξει με doa γιατι δε δουλευε το bluetooth) ηταν αψογο.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Το ξαναδοκιμασα και η αληθεια ειναι οτι ψιλοαργησε να κλειδωσει(γυρω στα 2 λεπτα) και βρηκε 4-5 δορυφορους και η ακριβεια ηταν χαλια.

Φαινεται παει αναλογα τη συσκευη γιατι στη προηγουμενη(μου την ειχαν αλλαξει με doa γιατι δε δουλευε το bluetooth) ηταν αψογο.

 

μεταλλική κατασκευή roules

 

 

τώρα σχετικά με την εφαρμογή τηλεφώνου που κολλάει σε μερικους όταν απαντάτε απορρίπτουν την κλήση με το tweak που έφτιαξα ποιο πάνω έχω λάβει από χτες 11 τηλέφωνα κανένα δεν κόλλησε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

Ψάχνω για αντικαταστάτη του Desire S και ένα από τα υποψήφια είναι και το P

 

Είστε ευχαριστημένοι με το κινητό ;

Η οθόνη, κάμερα τί λένε ;

Σπαστικά προβλήματα έχει ;

Να το πάρω ή όχι ;

Σας ευχαριστώ

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.7.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

κανενα ευρω παραπανω εχεις/θελεις να δωσεις;
Εξαρτάται πόσα εννοείς ...

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.7.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

Ψάχνω για αντικαταστάτη του Desire S και ένα από τα υποψήφια είναι και το P

 

Είστε ευχαριστημένοι με το κινητό ;

Η οθόνη, κάμερα τί λένε ;

Σπαστικά προβλήματα έχει ;

Να το πάρω ή όχι ;

Σας ευχαριστώ

 

οθόνη πολύ καλή

camera αρκετά καλή (το βραδιά μέτρια)

αν δεν χρησιμοποίης gps πολύ και καμία πυξίδα δεν έχει άλλα θέματα (και αυτά έχει επειδή είναι μεταλλικό)

 

με 200 ευρώ δεν παίρνεις και κάτι άλλο στης ίδιες δυνατότητες εκτός και αν δίνεις 280 για το xperia t

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται πόσα εννοείς ...

 

Στα λεφτά του είναι άπαιχτο. Έχω κλείσει πάνω από 9 μήνες συμβίωσης και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το μόνο αρνητικό του είναι η μπαταρία, η οποία βελτιώνεται μετά από ρουτ και τις κατάλληλες ρυθμίσεις.

Ο φίλος πιο πάνω ίσως να θέλει να σου προτείνει και το xperia t το οποίο στοιχίζει στα 280,αλλά σου προσφέρει μεγαλύτερη οθόνη (όχι όμως πιο φωτεινή) πιο γρήγορο επεξεργαστή, καλύτερη κάμερα και ίσως κάποια παραπάνω μελλοντική αναβάθμιση λογισμικού σε σχέση με το Ρ

Link to comment
Share on other sites

Αν λοιπόν αλλάξουμε τα καπάκια σε πλαστικά θα έχει καλύτερο GPS.

 

Αυτά που βρήκα όμως στο eBay είναι μεταλλικά.

 

Ίσως του βγάλω το επάνω καπάκι μιας και έχω τα εργαλεία και βάλω καμία θήκη.ψιλοξεφτιλα......

 

Να και ένα video που δείχνει πως το λύνεις και αλλάζεις και μπαταρία.

 

Edited by zirobabis
www.slotgames.gr
Link to comment
Share on other sites

Αν λοιπόν αλλάξουμε τα καπάκια σε πλαστικά θα έχει καλύτερο GPS.

 

Αυτά που βρήκα όμως στο eBay είναι μεταλλικά.

 

Ίσως του βγάλω το επάνω καπάκι μιας και έχω τα εργαλεία και βάλω καμία θήκη.ψιλοξεφτιλα......

 

Να και ένα video που δείχνει πως το λύνεις και αλλάζεις και μπαταρία.

 

 

μπα δεν κατάλαβες πρέπει να αφερεθει όλο το κράμα αλουμινίου γύρο γύρο ώστε να μην έχει μέταλλο μόνο τότε αρχίζει και ποιανει σωστά........

όταν καποιος κατασκευάζει κινητό από αλουμινiο πρέπει να πέσει μπόλικη έρευνα το που θα μπει το κάθε εξάρτημα κλπ στην περίπτωση μας δεν το έκαναν (οικονομικούς ο λόγος προφανώς)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κάποιοι που έβαλαν την τελευταία Enigma έγραψαν για πολύ γρήγορο κλείδωμα σε GPS και χωρίς data, οπότε ρίξτε μια ματιά.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...