Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε Zenor αποφάσισα να ακολουθήσω τον οδηγό σου κι έκανα κι εγώ root(επιτέλους). Αυτή η καινούργια εφαρμογή superuser πώς μπορεί να χρησιμοποιηθει;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η εφαρμογή αυτή δίνει δικαιώματα admin σε εφαρμογές που το χρειάζονται, π.χ στο Titanium Backup, αφού τρέξεις την εφαρμογή θα ανοίξει ένα παράθυρο που θα σε ρωτήσει αν θες να δώσεις δικαιώματα στην συγκεκριμένη εφαρμογή για να μπορέσει να λειτουργήσει.

 

Αναλυτικά εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146#post3645021

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλους.

Σκέφτομαι να προβώ σε αγορά του πρώτου μου κινητού σε android και προσανατολίζομαι στο συγκεκριμένο της sony.

Ποιο από τα skroutzομάγαζα προτείνετε για αγορά για να είμαι καλυμένος και στο θέμα εγγύησης στην Ελλάδα ή για ότι άλλο χρειαστεί? (πχ αναβαθμίσεις κ.ά).

Ευχαριστώ.

 

Καλημέρα.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

Ευχαριστώ.

Καλημέρα φίλε. Δεν υπάρχει πρόβλημα σε θέμα εγγύησης. Τώρα από καταστήματα πάνω κάτω τα ίδια είναι. Edited by BMW116i
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

Ευχαριστώ.

 

Από όπου και να το πάρεις θα έχεις εγγύηση.Αρκεί να είναι για χώρα τής Ευρωπαϊκής Ένωσης.

Οι αναβαθμίσεις είναι άσχετες με το μαγαζί.Όταν έχεις αναβάθμιση θα την κάνεις και θα είσαι οκ...

Link to comment
Share on other sites

Έδωσα το Xperia P στη γυναίκα μου και πήρα το Samsung S3 (i9300). Το αγόρασα 384 ευρώ, όσο και το Xperia P πρίν 7 μήνες (τώρα το P παίζει στα 235 ευρώ). Οι εντυπώσεις μου:

 

Οθόνη: πραγματικά το μόνο πλεονέκτημα που έχει το S3 είναι η οθόνη λόγω superAmoled. Δεν αναφέρομαι στην διάσταση φυσικά (αυτό είναι προσωπική επιλογή του καθένα τι τον βολέυει), αλλά στην αίσθηση που σου δίνει με τη φωτεινότητα και τη ζωηράδα που έχουν η Amoled οθόνες. Είναι ακριβώς η ίδια εντύπωση που μου προκάλεσε όταν είχα αλλάξει από Samsung Wave σε Xperia P. Είχα νιώσει σαν να κατέβηκα 1-2 κατηγορίες σε επίπεδο οθόνης. Έτσι και τώρα νιώθω να αναβαθμίστηκα αρκετά προς τα πάνω.

Φωτογραφία/βίντεο: ισοπαλία (αν και χρειάστηκε να θυσιάσω την HDMI θύρα του Χperia P που μου έδινε τη δυνατότητα της άμεσης αναπαραγωγής HD στην τηλεόρασή μου).

Υπόλοιπα: από Xperia P σε S3 (i9300) νιώθω ότι υποβιβάστηκα. Κυρίως αναφέρομαι στην ταχύτητα με την οποία αποκρίνεται το τηλέφωνο στις εντολές μου.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τελικα καποια λυση?

για το προβλημα ?

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τελικα καποια λυση?

για το προβλημα ?

 

Δοκίμασε να περάσεις ξανά την stock rom ή να κάνεις factory reset κτλ μήπως φτιάξει. Δεν έχω ακούσει από άλλον να έχει τέτοιο πρόβλημα.

Μήπως είναι και θέμα παρόχου/σήματος;

Link to comment
Share on other sites

αρκετες φορες μπορω να πω αλλα μετα απο ωρες η 2-3 μερες κανει τα ιδια.

εκανα μια αναζητηση στο google και βλεπω πολλους με το ιδιο θεμα τη να συμβενει

αραγε?προβληματικα καποια κινητα? https://www.google.gr/search?q=xperia+p+problem&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:el:official&client=firefox-a#hl=el&client=firefox-a&hs=bZV&rls=org.mozilla:el%3Aofficial&sclient=psy-ab&q=xperia+p+signal+problem&oq=xperia+p+problem+si&gs_l=serp.1.0.0i8i30l3.6460.10281.0.12141.3.3.0.0.0.0.177.482.0j3.3.0...0.0...1c.1.8.psy-ab.1hro4wvhGhE&pbx=1&bav=on.2,or.r_cp.r_qf.&bvm=bv.44770516,d.ZWU&fp=18103dabe95045eb&biw=1366&bih=666

Edited by ddesign

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

αρκετες φορες μπορω να πω αλλα μετα απο ωρες η 2-3 μερες κανει τα ιδια.

εκανα μια αναζητηση στο google και βλεπω πολλους με το ιδιο θεμα τη να συμβενει

αραγε?προβληματικα καποια κινητα? https://www.google.gr/search?q=xperia+p+problem&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:el:official&client=firefox-a#hl=el&client=firefox-a&hs=bZV&rls=org.mozilla:el%3Aofficial&sclient=psy-ab&q=xperia+p+signal+problem&oq=xperia+p+problem+si&gs_l=serp.1.0.0i8i30l3.6460.10281.0.12141.3.3.0.0.0.0.177.482.0j3.3.0...0.0...1c.1.8.psy-ab.1hro4wvhGhE&pbx=1&bav=on.2,or.r_cp.r_qf.&bvm=bv.44770516,d.ZWU&fp=18103dabe95045eb&biw=1366&bih=666

 

 

Το P γενικα εχει λιγο θεμα με το σημα του...αν δεν το κρατας σωστα πχ οταν μιλας, μπορει να μην ακους καλα τον αλλον αλλα ακομα και να σου τερματιστει η κληση!!! (το παθαινω πολυ συχνα) Απ εκει και περα θα σου προτεινα να παρεις τηλ στην εξυπηρετηση πελατων του παροχου σου να σιγουρεψεις οτι δεν εχει προβλημα το δικτυο.

Οσον αφορα τη συσκευη, δυστυχως δεν γνωριζω κατι περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Το P γενικα εχει λιγο θεμα με το σημα του...αν δεν το κρατας σωστα πχ οταν μιλας, μπορει να μην ακους καλα τον αλλον αλλα ακομα και να σου τερματιστει η κληση!!! (το παθαινω πολυ συχνα) Απ εκει και περα θα σου προτεινα να παρεις τηλ στην εξυπηρετηση πελατων του παροχου σου να σιγουρεψεις οτι δεν εχει προβλημα το δικτυο.

Οσον αφορα τη συσκευη, δυστυχως δεν γνωριζω κατι περισσοτερο.

 

 

 

φιλε τα p δεν εχουν τετοια προβληματα να ξερομε τι λεμε ισως το δικοσου να εχη προβλημα το εχω 4 μηνες και ειναι απεχτο το πηρα φυσικα απο γερμανο και το πληροσα 400 ευρω με τα παραεισαγωγης εχουν αρκετοι προβληματα ας προσεχατε το φτηνο δεν ειναι και καλο φυλικα

Edited by moyro
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το έχω από τον Σεπτέμβρη (πσραεισαγωγη) και δεν έχει βγάλει κανένα πρόβλημα. Στο θέμα του φίλου, καλό θα ήταν να μιλήσει με τον παροχο τηλεφωνίας. Ίσως αν δοκίμαζε να χρησιμοποιήσει μια άλλη sim, να δει αν το πρόβλημα παραμένει
Link to comment
Share on other sites

Το P γενικα εχει λιγο θεμα με το σημα του...αν δεν το κρατας σωστα πχ οταν μιλας, μπορει να μην ακους καλα τον αλλον αλλα ακομα και να σου τερματιστει η κληση!!! (το παθαινω πολυ συχνα) Απ εκει και περα θα σου προτεινα να παρεις τηλ στην εξυπηρετηση πελατων του παροχου σου να σιγουρεψεις οτι δεν εχει προβλημα το δικτυο.

Οσον αφορα τη συσκευη, δυστυχως δεν γνωριζω κατι περισσοτερο.

 

φιλε τα p δεν εχουν τετοια προβληματα να ξερομε τι λεμε ισως το δικοσου να εχη προβλημα το εχω 4 μηνες και ειναι απεχτο το πηρα φυσικα απο γερμανο και το πληροσα 400 ευρω με τα παραεισαγωγης εχουν αρκετοι προβληματα ας προσεχατε το φτηνο δεν ειναι και καλο φυλικα

Το p ειχε ενα θεμα με το σημα οπως γραφει ο AntonisStaras, αν το επιανες στο κατω μερος .

 

Απο οποιο μαγαζι ή απο οποια χωρα και αν το αγορασεις η κατασκευη ειναι ιδια.

Αυτο που γραφεις δεν υπαρχει, ειναι σαν να λες οτι η καθε εταιρεια που κατασκευαζει τηλεφωνα εχει αλλη κατασκευη για τα ''επισημα'' καταστηματα και αλλη για τα ιντερνετομαγαζα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Το p ειχε ενα θεμα με το σημα οπως γραφει ο AntonisStaras, αν το επιανες στο κατω μερος .

 

Απο οποιο μαγαζι ή απο οποια χωρα και αν το αγορασεις η κατασκευη ειναι ιδια.

Αυτο που γραφεις δεν υπαρχει, ειναι σαν να λες οτι η καθε εταιρεια που κατασκευαζει τηλεφωνα εχει αλλη κατασκευη για τα ''επισημα'' καταστηματα και αλλη για τα ιντερνετομαγαζα.

 

φιλε νομιζης δεν ξερεις τα παραεισαγωγης απο που ειναι τα ελληνικα ερχοντε απο το εργοστασιο εισαγοντε μεσο ελληνικης αντιπροσοπειας τα παραεισαγωγης ειναι μεσο τριτον και βαλε οτι φανταστης με το μιαλοσου το τι πεζεται

Link to comment
Share on other sites

Απ'όσο γνωρίζω όσα προορίζονται για ευρωπαϊκή αγορά δεν υπάρχει θέμα. Τώρα αν κάποια παρουσιάζουν πρόβλημα είναι άλλο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ολους για της αμεσες απαντησεις σας.

ποια εκδοση νομιζετε οτι ειναι η καλυτερη στα P μας?

.559 .54 .75

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

φιλε νομιζης δεν ξερεις τα παραεισαγωγης απο που ειναι τα ελληνικα ερχοντε απο το εργοστασιο εισαγοντε μεσο ελληνικης αντιπροσοπειας τα παραεισαγωγης ειναι μεσο τριτον και βαλε οτι φανταστης με το μιαλοσου το τι πεζεται

Φίλε ξέρουμε από που είναι τα παραεισαγωγης για την ακρίβεια ξέρουμε για ποια χώρα προορίζονται, γράφουν στο κουτί τους την χώρα προορισμού.

Η λέξη παραεισαγωγη δεν είναι "κακιά" λέξη, παραεισαγωγης λέμε τα τηλέφωνα που έρχεται στη χώρα παρακάμπτοντας τον επίσημο εισαγωγέα/αντιπρόσωπο.

Σκέψου ότι πας σε μια ευρωπαϊκή χώρα και αγοράζεις το p, είναι ίδιο με αυτά που πωλούνται στην Ελλάδα και η εγγύηση σου ισχύει κανονικά στην Ελλάδα.

Όλα τα xperia p φεύγουν από το ίδιο εργοστάσιο, από την ίδια γραμμή παραγωγής.

Το μυαλό το δικό μου ξέρει ότι από τι στιγμή που ένα τηλέφωνο προορίζεται για την ευρωπαϊκή αγορά ισχύει η εγγύηση από οποία χώρα και αν το αγοραστεί.

 

Αυτά που γράφεις είναι σαν αυτά που λένε οι πωλητές στα ελληνικά καταστήματα για να "ψήσουν" τον πελάτη.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ξέρουμε από που είναι τα παραεισαγωγης για την ακρίβεια ξέρουμε για ποια χώρα προορίζονται, γράφουν στο κουτί τους την χώρα προορισμού.

Η λέξη παραεισαγωγη δεν είναι "κακιά" λέξη, παραεισαγωγης λέμε τα τηλέφωνα που έρχεται στη χώρα παρακάμπτοντας τον επίσημο εισαγωγέα/αντιπρόσωπο.

Σκέψου ότι πας σε μια ευρωπαϊκή χώρα και αγοράζεις το p, είναι ίδιο με αυτά που πωλούνται στην Ελλάδα και η εγγύηση σου ισχύει κανονικά στην Ελλάδα.

Όλα τα xperia p φεύγουν από το ίδιο εργοστάσιο, από την ίδια γραμμή παραγωγής.

Το μυαλό το δικό μου ξέρει ότι από τι στιγμή που ένα τηλέφωνο προορίζεται για την ευρωπαϊκή αγορά ισχύει η εγγύηση από οποία χώρα και αν το αγοραστεί.

 

Αυτά που γράφεις είναι σαν αυτά που λένε οι πωλητές στα ελληνικά καταστήματα για να "ψήσουν" τον πελάτη.

πρωτον δεν εχω σκοπο να ψησο κανεναν δευτερον δεν εχω καταστημα και τριτον παντα την αγοραμου την κανο επισημα με αποδειξι Α4 λεπτομερης αναγραφεται η αγορα του τηλεφωνου και οχι με αποδειξι μπακαλη που δινουν στα παραεισαγωγης και μαθε οτι δεν ειναι ολλα οπως νομιζης ομορφα και ωραια οταν περνανε απο πολα χερια τα τηλεφωνα καθε χωρας συνοδευοντε και με της εκαστοτε προδιαγραφες και της εγγυησης δεν εχουν ολες οι χωρες 2 χρονια εγγυηση οπως η ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

πρωτον δεν εχω σκοπο να ψησο κανεναν δευτερον δεν εχω καταστημα και τριτον παντα την αγοραμου την κανο επισημα με αποδειξι Α4 λεπτομερης αναγραφεται η αγορα του τηλεφωνου και οχι με αποδειξι μπακαλη που δινουν στα παραεισαγωγης και μαθε οτι δεν ειναι ολλα οπως νομιζης ομορφα και ωραια οταν περνανε απο πολα χερια τα τηλεφωνα καθε χωρας συνοδευοντε και με της εκαστοτε προδιαγραφες και της εγγυησης δεν εχουν ολες οι χωρες 2 χρονια εγγυηση οπως η ελλαδα

Οι αγορές από το internet είναι επίσημες αγορές.

Η εγκυρότητα της απόδειξης αγοράς δεν πάει με το μέγεθος.

Η εγγύηση 2 ετών ισχύει για όλες τις χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης.

Από κει και πέρα ο καθένας κάνει ότι θέλει.

Απλά έχεις μια εντύπωση για τις αγορές μέσω internet ,σαν να πρόκειται για παράνομες συναλλαγές.

Τουλάχιστον αυτό φαίνεται από τα γραφόμενα σου...

Edited by SERS1612
Link to comment
Share on other sites

πρωτον δεν εχω σκοπο να ψησο κανεναν δευτερον δεν εχω καταστημα και τριτον παντα την αγοραμου την κανο επισημα με αποδειξι Α4 λεπτομερης αναγραφεται η αγορα του τηλεφωνου και οχι με αποδειξι μπακαλη που δινουν στα παραεισαγωγης και μαθε οτι δεν ειναι ολλα οπως νομιζης ομορφα και ωραια οταν περνανε απο πολα χερια τα τηλεφωνα καθε χωρας συνοδευοντε και με της εκαστοτε προδιαγραφες και της εγγυησης δεν εχουν ολες οι χωρες 2 χρονια εγγυηση οπως η ελλαδα

 

Αυτα που λες δεν στεκουν.

Τα τηλέφωνα,τα λεγόμενα παραεισαγωγης ειναι ακριβώς τα ΙΔΙΑ με αυτα που πληρώνουν οι αφελείς στα καταστήματα στην Ελλάδα στις εξωφρενικές τιμές που τα δίνουν.

Το οτι δεν εχει γινει εισαγωγή απο τον αντιπρόσωπο?ε και?

Ουδέποτε αντιμετώπισα προβλημα με τηλεφωνο παραεισαγωγης στο service.και νομίζω οτι αυτοί ξέρουν καλυτερα απο μας αν ειναι ΙΔΙΑ η οχι τα τηλέφωνα αυτα.και ειναι ΙΔΙΑ.

Σε λιγο θα ακούσουμε οτι ειναι και μαϊμού τα τηλεφωνα αυτα.μηπως μας τα πουλάνε και μεταχειρισμένα?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αυτα που λες δεν στεκουν.

Τα τηλέφωνα,τα λεγόμενα παραεισαγωγης ειναι ακριβώς τα ΙΔΙΑ με αυτα που πληρώνουν οι αφελείς στα καταστήματα στην Ελλάδα στις εξωφρενικές τιμές που τα δίνουν.

Το οτι δεν εχει γινει εισαγωγή απο τον αντιπρόσωπο?ε και?

Ουδέποτε αντιμετώπισα προβλημα με τηλεφωνο παραεισαγωγης στο service.και νομίζω οτι αυτοί ξέρουν καλυτερα απο μας αν ειναι ΙΔΙΑ η οχι τα τηλέφωνα αυτα.και ειναι ΙΔΙΑ.

Σε λιγο θα ακούσουμε οτι ειναι και μαϊμού τα τηλεφωνα αυτα.μηπως μας τα πουλάνε και μεταχειρισμένα?

πρωτον δεν ειπα οτι ειναι μαιμου προσπαθω να σας δωσο να καταλαβεται οτι στης περισοτερες τον περιπτοσεων σε προβληματα βλαβων ειναι στα παραεισαγωγης τυχαιο δεν νομιζο οσο για της αποδειξις φισικα δεν πανε με το μετρο αλλα οι ποιο πολες δεν ανταποκρινοντε γιατι δεν αναγραφουν το imeil του κινητου μηχανογραφιμενα αλλα με το χερι σε αυτη την περιπτωσι δεν εχης εγγυηση οσο για τον χρονο εγγυησης η αγγλια και η σερβια παρεχουν ενα χρονο εγγυησης και οχι δυο σιν που δεν εχουν ολλα τα αξεσουαρ στο κουτι

Link to comment
Share on other sites

πρωτον δεν εχω σκοπο να ψησο κανεναν δευτερον δεν εχω καταστημα και τριτον παντα την αγοραμου την κανο επισημα με αποδειξι Α4 λεπτομερης αναγραφεται η αγορα του τηλεφωνου και οχι με αποδειξι μπακαλη που δινουν στα παραεισαγωγης και μαθε οτι δεν ειναι ολλα οπως νομιζης ομορφα και ωραια οταν περνανε απο πολα χερια τα τηλεφωνα καθε χωρας συνοδευοντε και με της εκαστοτε προδιαγραφες και της εγγυησης δεν εχουν ολες οι χωρες 2 χρονια εγγυηση οπως η ελλαδα

Μην μπερδευεις τις λεξεις, εγραψα : Αυτά που γράφεις είναι σαν αυτά που λένε οι πωλητές στα ελληνικά καταστήματα για να "ψήσουν" τον πελάτη., δεν εγραψα πουθενα οτι εχεις σκοπο να ''ψησεις'' καποιον.

Ολοι μας αγοραζουμε με αποδειξη ή τιμολογιο.

Η αποδειξη μπακαλι δεν μου λεει τιποτα, καθε καταστημα εχει διαφορετικο συστημα παραστατικου πωλησης και ο καθε ενας τυπωνει αποδειξη σε οτι μεγεθος χαρτι θελει αναλογα με τον εκτυπωτη που εχει. Και σε Α3 μπορεις να κοβεις αποδειξη.

Οταν αγοραζουμε κατι καινουριο αυτο ειναι σφραγισμενο στο κουτι του με της ταινιες ασφαλειας.

Απο οσα χερια και αν περασει αυτα τα χερια κανουν μονο διακινηση, τιποτε αλλο.

Μιας και δεν ξερω και ενδιαφερομαι να μαθω, μπορεις να μου πεις τι ειναι/τι θες να πεις με αυτο που γραφεις? ''και μαθε οτι δεν ειναι ολλα οπως νομιζης ομορφα και ωραια οταν περνανε απο πολα χερια'', δωσε μου καποιες λεπτομεριες :)

Σχετικα με την εγγυηση μπορεις αν θελεις να διαβασεις εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327395 και εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

 

Μιας και εδω εχουμε βγει off topic και εγω και τα παιδια απο πανω που σχολιασαν, οτι αλλο σχετικο με E-Shops και Ηλεκτρονικές Αγορές υπαρχει σχετικο θεμα εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=27729

 

Οι αγορές από το internet είναι επίσημες αγορές.

Η εγκυρότητα της απόδειξης αγοράς δεν πάει με το μέγεθος.

Η εγγύηση 2 ετών ισχύει για όλες τις χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης.

Από κει και πέρα ο καθένας κάνει ότι θέλει.

Απλά έχεις μια εντύπωση για τις αγορές μέσω internet ,σαν να πρόκειται για παράνομες συναλλαγές.

Τουλάχιστον αυτό φαίνεται από τα γραφόμενα σου...

Αυτα που λες δεν στεκουν.

Τα τηλέφωνα,τα λεγόμενα παραεισαγωγης ειναι ακριβώς τα ΙΔΙΑ με αυτα που πληρώνουν οι αφελείς στα καταστήματα στην Ελλάδα στις εξωφρενικές τιμές που τα δίνουν.

Το οτι δεν εχει γινει εισαγωγή απο τον αντιπρόσωπο?ε και?

Ουδέποτε αντιμετώπισα προβλημα με τηλεφωνο παραεισαγωγης στο service.και νομίζω οτι αυτοί ξέρουν καλυτερα απο μας αν ειναι ΙΔΙΑ η οχι τα τηλέφωνα αυτα.και ειναι ΙΔΙΑ.

Σε λιγο θα ακούσουμε οτι ειναι και μαϊμού τα τηλεφωνα αυτα.μηπως μας τα πουλάνε και μεταχειρισμένα?

1000 ++++ και στους δυο σας για της αποψεις σας.

 

 

edit: εγραφα λαι τωρα ειδα το ποστ σου, καθε χωρα εχει διαφορετικα ''εξτρα'' στο κουτι του τηλεφωνου.

Σε αλλες χωρες εχουν πχ smart tags και μεμβρανη οθονης, σε αλλες χωρες εχουν hdmi μεμβρανη οθονης.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σε κανέναν η jb μέσω companion /SUS?

 

Υπομονή. Είχαν πει για τέλος Μαρτίου αλλά ως συνήθως θα μας καθυστερήσουν.

 

Σύμφωνα με όσα διαβάζω στο xda, είναι θέμα ημερών καθώς έχουν βγει στο net δηλώσεις στελεχών της Sony από διάφορες χώρες της Ευρώπης.

Link to comment
Share on other sites

φιλε τα p δεν εχουν τετοια προβληματα να ξερομε τι λεμε ισως το δικοσου να εχη προβλημα το εχω 4 μηνες και ειναι απεχτο το πηρα φυσικα απο γερμανο και το πληροσα 400 ευρω με τα παραεισαγωγης εχουν αρκετοι προβληματα ας προσεχατε το φτηνο δεν ειναι και καλο φυλικα

 

Αν ριξεις ενα ψαξιμο στο google θα δεις οτι το συγκεκριμενο κινητο, εχει θεμα οταν το κρατας με ολοκληρη την παλαμη στο κατω μερος του. Το ξερουν και οι πετρες αυτο. Πηγαινε σε ενα μερος που να μην εχει 100% σημα, βαλε την παλαμη σου απο πισω (κρατα το απο χαμηλα δηλαδη) και δες ταυτοχρονα το σημα της συσκευης. ;)

Να σημειωσω οτι το P που εχω, ΔΕΝ ειναι παραεισαγωγης (δεν τα κρινω απλα τοτε δεν ηξερα τι εστι παραεισαγωγη), αλλα προορισμενο για ελληνικη αγορα (φαινεται και στο κουτι του αυτο) και επισης δεν το πηρα 400 ευρω γιατι θεωρω ξεφτιλα να αγοραζω κατι χωρις πρωτα να κανω ερευνα αγορας :) φιλικα παντα :)

 

 

 

Απ'όσο γνωρίζω όσα προορίζονται για ευρωπαϊκή αγορά δεν υπάρχει θέμα. Τώρα αν κάποια παρουσιάζουν πρόβλημα είναι άλλο θέμα.

 

Φυσικα και δεν υπαρχει κανενα θεμα φιλε μου, καθως εχουν εγγυηση Ευρωπαικη. Μπορεις δηλαδη αγοραζοντας ενα κινητο π.χ απο την Γερμανια, να το επισκευασεις στην Ελλαδα, στο επισημο service. Το ιδιο ισχυει και για τα κινητα παραεισαγωγης απο οποιαδηποτε Ευρωπαικη χωρα.

Προβληματα μπορουν να εμφανισουν ολα και δεν εξαρταται απο την χωρα για την οποια προοριζονται αλλα απο την παρτιδα που προερχονται.

Edited by AntonisStaras
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...