Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την τελευταία εβδομάδα με παρουσίασε τα παρακάτω προβλήματα:

Α) ξαφνικά έσβησε μόνο και κόλησε δεν άνοιγε.

Β) μιλούσα και από μόνο του έκανε επανεκκίνηση

Τι συμβαίνει με το κινητό? είναι τυχαία συμβάντα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα παρέλαβα και εγώ με ανυπομονησία το xperia p μου και συνειδητοποιησα οτι εχει ελαττωμα εμφανισιακα!

 

το πλαστικο καπακι στ πανω μερος της συσκευής στην αριστερη πλευρα εξειχε προς τα πανω σα να ήταν ξεκολλημένο ή στραβοκολλημένο.

Η συσκευασία σφραγισμένη οπότε σίγουρα πρόβλημα από την παραγωγή :(

 

Το χει συναντήσει κανείς αυτό ή είναι καθαρά δική μου ατυχία? Τώρα περιμένω να δω αν θα γίνει αντικατάσταση με βάση DOA οπότε θα θελα να ξερα αν υπάρχει άλλη περίπτωση τέτοια....

nokia 3310-->sony ericsson T610-->samsung E360 :O -->samsung J700 -->LG GT505-->Sony Xperia P
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!περιμενω απο μερα σε μερα το νεο μου κινητο και εχω αγχωθει γιατι πρωτη φορα θα χρησιμοποιησω android.πως πρεπει να κανω αναβαθμιση στο λογισμικο;απο που θα κατεβασω εφαρμογες και υπαρχει τροπος να κατεβαζω δωρεαν εφαρμογες που κανονικα πληρωνεις;

 

Α!επισης ηθελα να ρωτησω ποσες ωρες ειναι η πρωτη φορτιση πριν το ανοιξω το κινητο;:wacko:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Την mali 400mp της ARM...Παιδία τώρα τελευταία μπορεί όταν τελειώνει η μπαταρία,να πέσει απότομα απο το 15% στο 0 και να σβήσει,ειδικά αν ανοίξω τα data,ή κανα κάτι εναργοβόρο..Μετά το κινητό ξαναενεργοποιείται και κάνα και 10λεπτη κλήση...Φαίνεται πως υπάρχει μια αυξομοίωση στα volts που μπερδεύει το κιν και νομίζει πως τελείωσε απότομα η μαπαταρία...Το έχει πάθει κανείς??

 

και εγω εχω προβλημα με την μπαταρια με το ζορι να βγαλει 1 μερα και οταν ειναι στο 20% πεφτει κατακορυφα :cry:

ξερετε πως μπορω να δω ποιες εφαρμογες τρεχουν στο παρασκηνιο και πως μπορω να απενεργοποιησω να τρεχουν στον παρασκηνιο επισεις ποιο ειναι το λινκ για να δω πως μπορω να κανω ροοτ το p

Edited by jcb
Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω προβλημα με την μπαταρια με το ζορι να βγαλει 1 μερα και οταν ειναι στο 20% πεφτει κατακορυφα :cry:

ξερετε πως μπορω να δω ποιες εφαρμογες τρεχουν στο παρασκηνιο και πως μπορω να απενεργοποιησω να τρεχουν στον παρασκηνιο επισεις ποιο ειναι το λινκ για να δω πως μπορω να κανω ροοτ το p

 

Καλημέρα παιδιά,

εγώ έκανα αυτά: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1978469

 

και ειδικότερα αυτά: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=34301505&postcount=9

 

και έιμαι με φυσιολογική χρήση στο 21% μετα από 50 ώρες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω προβλημα με την μπαταρια με το ζορι να βγαλει 1 μερα και οταν ειναι στο 20% πεφτει κατακορυφα :cry:

ξερετε πως μπορω να δω ποιες εφαρμογες τρεχουν στο παρασκηνιο και πως μπορω να απενεργοποιησω να τρεχουν στον παρασκηνιο επισεις ποιο ειναι το λινκ για να δω πως μπορω να κανω ροοτ το p

 

 

Τώρα τελευταία πέφτει κατακόρυφα...έχω κάνει και battery calibration αλλά δεν έκανε δουλειά..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα γερμανικά (t mobile) έχουν Ελληνική γλώσσα η την περνάτε με morelocale?
Link to comment
Share on other sites

Κάντε ένα repair με το pcc και θα στρώσει!!

 

Το έχω σκεφτεί,αλλά δεν θέλω να χάσω τα δεδομένα των εφαρμογών..Λογικά γι αυτό φροντίζει το titanium backup,αλλά δεν εχω μπει στον κόπο να καταλαβω πως λειτουργεί,όποιος ξέρει ας με διαφωτίσει!!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!περιμενω απο μερα σε μερα το νεο μου κινητο και εχω αγχωθει γιατι πρωτη φορα θα χρησιμοποιησω android.πως πρεπει να κανω αναβαθμιση στο λογισμικο;απο που θα κατεβασω εφαρμογες και υπαρχει τροπος να κατεβαζω δωρεαν εφαρμογες που κανονικα πληρωνεις;

 

Α!επισης ηθελα να ρωτησω ποσες ωρες ειναι η πρωτη φορτιση πριν το ανοιξω το κινητο;:wacko:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3918412#post3918412

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρηγγειλα το p απο birdphone! Θα το παραλαβω αυριο! ελπιζω να εχουν διορθωθει οι νεες παρτιδες και να μην αντιμετωπισω μικροθεματακια οπως πολλα παιδια εδω στο φορουμ ... :rolleyes: Παιδια ισχυει οτι αφου το βγαλουμε απο την φορτιση κανουμε καθε φορα ενα reboot για να λειτουργει καλυτερα η μπαταρια? στο xperia μινι που εχω μεχρι τωρα ειναι must, για να κραταει η μπαταρια παραπανω! :)
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρηγγειλα το p απο birdphone! Θα το παραλαβω αυριο! ελπιζω να εχουν διορθωθει οι νεες παρτιδες και να μην αντιμετωπισω μικροθεματακια οπως πολλα παιδια εδω στο φορουμ ... :rolleyes: Παιδια ισχυει οτι αφου το βγαλουμε απο την φορτιση κανουμε καθε φορα ενα reboot για να λειτουργει καλυτερα η μπαταρια? στο xperia μινι που εχω μεχρι τωρα ειναι must, για να κραταει η μπαταρια παραπανω! :)

 

Και εγω το κανω παντα. Ισως ειναι συνηθεια απο παλια...αλλα το.κανω κ σαν τροπο να «ξεμπουκωσει» λιγο η μνημη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για την πρωτη φορτιση μιας και αναφερθηκε παραπανω,απο την σονυ μου συνεστησαν το εξης: οι 5 πρωτες φορτισεις να ειναι τετραωρες με απενεργοποιημενο το κινητο, και με χαμηλα τα επιπεδα της ενεργειας(π.χ 10-20%). για τις υπολοιπες φορες φορτιζουμε οπως και οσο θελουμε εμεις.αυτα μου ειπαν πριν δυο εβδομαδες.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω το κανω παντα. Ισως ειναι συνηθεια απο παλια...αλλα το.κανω κ σαν τροπο να «ξεμπουκωσει» λιγο η μνημη

 

 

θες να πεις φιλε μου οτι εχει θεματακι με τη μνημη και ψιλομπουκωνει? η το κανεις απλα για να νιωθεις οτι ειναι ετοιμοπολεμο?? :D

Link to comment
Share on other sites

θες να πεις φιλε μου οτι εχει θεματακι με τη μνημη και ψιλομπουκωνει? η το κανεις απλα για να νιωθεις οτι ειναι ετοιμοπολεμο?? :D

 

Ο Κωνσταντίνος δεν έχει το p :p

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Χεχεχ! Οχι δεν εχω το P αλλα το εκανα παντα ωστε να αδειαζει η μνημη. Το P φυσικα και δεν εχει προβλημα με την μνημη. Απλα ειναι ενα κουσουρι που μου χει μεινει απο τα παλια χρονια.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χεχεχ! Οχι δεν εχω το P αλλα το εκανα παντα ωστε να αδειαζει η μνημη. Το P φυσικα και δεν εχει προβλημα με την μνημη. Απλα ειναι ενα κουσουρι που μου χει μεινει απο τα παλια χρονια.

 

τα παει παααρα πολυ καλα με τη μνημη, καλυτερα απο το Τ που του εχουν αφησει λιγοτερη ελευθερη οι ανοητοι!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

όσοι έχετε ήδη το xperia p, έχετε αντιμετωπίσει προβλήμα τν μπροστινή κάμερα?

Συνέχεια όταν πάω ν κανω την μετάβαση από την πίσω κάμερα στην μπροστά παγώνει η εικονα στην πίσω κάμερα ακόμα.

 

Υπάρχει κάποιος που το χει πάθει?κ αν ναι τι έκανε?

nokia 3310-->sony ericsson T610-->samsung E360 :O -->samsung J700 -->LG GT505-->Sony Xperia P
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το παρελαβα και γω! Προς το παρον δεν εχω να πω κατι εκτος του οτι εχει καταπληκτικη οθονη, και οτι ειναι πολυ ομορφο και στιβαρο! :) Μολις το μαθω καλα, θα πω εντυπωσεις! :) Το μονο προβλημα ως τωρα ειναι οτι απ τα τρια φωτεινα λεντακια κατω απ την οθονη το δεξιο ειναι πιο σκοτεινο απ τα αλλα...μου χτυπησε απ την αρχη στο ματι!

 

Για αρχη, αυτο που με ενδιαφερει ειναι να διαγραψω ολη τη σαβουρα της σονυ που μου τη δινει στα νευρα...πως το κανω αυτο? θελει ρουτ?

 

Να σημειωσω οτι το πηρα απο το birdphone (το χα παραγγειλει γτ ειχε ελλειψη) και οτι μια μερα αφου κανανε τη νεα παραλαβη, εξαντληθηκε ηδη το μαυρο και το κοκκινο!!! Πρεπει να γινεται πανικος με τα xperia p!! και μετα μου λεει ο αλλος στο γερμανο οτι δεν εχει πωλησεις! αχαχαχαχ :lol:

 

Σήμερα ξεπουλούσαν τα Ρ στα Public, σφραγισμένα, στα 249 ευρώ! Οποιος πρόλαβε, τον Κύριον είδε! :innocent: Εγώ πάντως πρόλαβα και Τον είδα, στο Cosmos! Δε νομίζω να Τον πρόλαβαν πολλοί, αλλά όσοι Τον πρόλαβαν, βγήκαν κερδισμένοι! :dance:

 

Μπραβο το παμπλικ!! Φαινεται αποφασισαν επιτελους να αρχισουν να ανταγωνιζονται τα ονλαιν μαγαζια! :D

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εννοεις το προβλημμα που αναφερω μερικες σελιδες πιο πισω????

Ενω το βαζω το βραδυ να φορτιζει και μου δειχνει κανονικα την ενδειξη της φορτισης οταν το κοιταζω το πρωι δειχνει την ενδειξη της μπαταριας που ειχε το βραδυ....(π.χ. 20% ).

Αν εννοεις αυτο στην ουσια δεν ειναι τιποτα....με μια επανεκινηση επανερχεται στο 100%..... Δεν εχω ανακαλυψει ακομα τι φταιει αλλα μου το κανει μια φορα στις 5 φορτισεις.....

 

Τελικά βρήκατε λύση γιατί έχω το ίδιο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...