Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest alexmi900
Να σε καλά φίλε μου κατατοπιστικότατος.Έχω μπερδευτεί και εγώ αρκετά για πιο απο τα 2 να αγοράσω.Η οθόνη του x5 είναι κατα 0.1" μεγαλύτερη απο του neo v και μπορώ να συμβιβαστώ.Τώρα που μου είπες για τις +100 μονάδες στο quadrant του x5 προβληματίστικα πάλι.Στα + του neo v είναι και η επίσημη υποστήριξη για την έκδοση 4 του android.

 

εγω επειδη ειχα και τα δυο πρεπει να αναφερω και το σχετικα υψηλο sar του neo v καθως και το digitizer του χ5 που εχει μεγαλη αποσταση απο την οθονη και το κανει να φαινεται φτηνιαρικο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

βασικα τι παραπανω θα μπορω να κανω με ροοτ ;

 

Βρε συ, έχεις ξεζουμίσει το Χ8 που είχες και ρωτάς τι θα μπορείς να κάνεις με το root. Και μόνο το γεγονός ότι θα μπορείς να εγκαταστήσεις εφαρμογές που το απαιτούν, φτάνει

 

@zxr.....και οποιον αλλον, τελος παντων, επειδη κοντευω να τρελαθω! παραθετω μερικες ενδεικτικες φωτογραφιες (η τελευταια ειναι alcatel).....any idea?:wacko:

Αυτή είναι η stock εφαρμογή για τα μηνύματα. Γιατί είχα την εντύπωση ότι μου μιλούσαμε για το handcent;:wacko::confused:

 

Η stock εφαρμογή το εμφανίζει το υπόλοιπο αλλά.... δεν το εμφανίζει κιόλας!!! Προτού σε τρελάνω εξηγώ! Αν γράψεις το μήνυμά σου σε landscape προσανατολισμό και πατήσεις το κουμπί με το πληκτρολόγιο και το βελάκι κάτω αριστερά θα δεις ότι εμφανίζεται ο μετρητής. Μάλλον δεν μπορείς να κάνεις κάτι περισσότερο μιας και είναι προγραμματιστική παράλειψη.

 

να κανω μια ερώτηση και εγω.. οταν κανουμε εγκατάσταση παιχνιδια η μεγάλες εφαρμογές πχ gps οπου η εφαρμογή κατεβάζει μετα μόνη της αλλα 500 mb πχ απο wifi τοτε οταν κάνουμε uninstall γιατι τα 500 μένουν μεσα και βγάζει μονο το .apk? υπάρχει καμια εφαρμογή στο μαρκετ που να τα ξηλώνει ολα στο uninstal?? ευχαριστώ !

Το .apk είναι αρχείο συστήματος και απεγκαθίσταται. Οι χάρτες όμως όχι οπότε πρέπει να το κάνεις χειροκίνητα. Βρίσκεις το φάκελο του προγράμματος και τον σβήνεις

Παιδια εχω βαλει το handset sms, εχω απενεργοποιησει τις ειδοποιησεις αλλα μου δειχνει νεα μηνυματα στην lockscreen και στο εικονιδιο του εργοστασιακου προγραμματος.

 

Πως το βαζω να μην δεχεται μηνυματα;

Ανοίγεις την stock εφαρμογή και απενεργοποιείς τις ειδοποιήσεις από αυτό.

Θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής αν κάποιος γνωρίζει. Επειδή χρησιμοποιώ αρκετά το κινητό για μουσική υπάρχει κάποιος καλός player για να οργανώσω playlists, shuffling κλπ? Του Neo-V μου φαίνεται πολύ λίγος για την μουσική.

 

Και πάνω σε αυτό έρχεται και το 2ο ερώτημα μου. Τόσα χρόνια είχα το W705 το οποίο με είχε βολέψει αφάνταστα ως walkman χρήση το οποίο έδινε την δυνατότητα αλλαγής τραγουδιού κρατώντας πατημένα τα πλαϊνά κουμπιά της έντασης ενώ το κινητό ήταν κλειδωμένο. Υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει αυτό και στο Neo-V καθώς είναι μια πολύ χρήσιμη δυνατότητα προκειμένου να αλλάζεις τραγούδια χωρίς να βγει το κινητό από την τσέπη σου.

Πρόσφατα είχα βάλει τον MixZing και έκανε όλα όσα ζητάς. Είχε επιλογή που μπορούσες να αλλάζεις τραγούδια χωρίς να ξεκλειδώνεις το κινητό. Δες εδώ

 

Από κει και πέρα δοκιμή σφάλμα παιδιά μέχρι να βρείτε αυτό που θέλετε.

το κινητό πως ανταποκρίνεται στα παιχνίδια που κατεβάζετε,είναι smooth ?

 

Τα τρέχει άνετα,ή έχει σκαλώματα(λόγω ανεπάρκειας του hardware)?

 

Τα παιχνίδια/εφαρμογές που παίζουν σε αυτή την έκδοση android θα παίζουν και στην 4 όταν έρθει με το καλό ?

 

Και η ποιότητα μουσικής από τα ακουστικά πως είναι ?

Αν και δεν παίζω παιχνίδια κατέβασα ένα για να τεστάρω. Κανένα απόλύτως πρόβλημα στο Fruit Ninja που δοκίμασα. Το αν θα παίζουν στην 4 δεν είναι θέμα SE αλλά θέμα developer που θα κάνει την αναβάθμιση.

 

Τα ακουστικά δεν είναι και τα καλύτερα. Σε σχέση με τα ακουστικά walkman που είχαν τα walkman κινητά της SE είναι μέρα με τη νύχτα.

 

@mary19 & @zxr

όσον αφορά το Νο 4, μήπως όταν θέλετε να βγείτε από το market π.χ. πατάτε το πλήκτρο home (μεσαίο); Μια φορά που το πάτησα καταλάθος, μου είχε κρατήσει την τελευταία αναζήτηση στο market, ενώ όταν βγαίνω πατώντας το back (αριστερό πλήκτρο) είναι όλα ΟΚ.

Πάντα με το back έξοδος από μια εφαρμογή.

παιδια μια ερωτηση

ειμαι περιπου στην 4η φορτιση.. το αφηνω να σβησει απο μπαταρια και το βαζω στο φορτιστη.. κανει 1,5-2 ωρες (!)

το ανοιγω... και μου λεει οτι η μπαταρια ειναι στο 90% 'η και λιγοτερο! λογικο?

Ποτέ μην το αφήνεις να σβήσει από μπαταρία. Μόλις φτάσει στο 90% και το ανοίξεις, κλείστο πάλι, άνοιξε το και συνέχισε τη φόρτιση.

μηπως ξερει κανεις κανενα remote control tv???

 

Έχεις ξαναρωτήσει και σου έχω ξανααπαντήσει. Με τι θες να ελέγξεις την τηλεόραση και ψάχνεις για remote control; Με IR, με wifi; Αυτό που θέλω να πω είναι ότι πρωτα σκέψου αν μπορεί το κινητό από θέμα hardware να ελέγξει ασύρματα μια τηλεόραση, κατόπιν αν μπορεί η τηλεόραση να δεχτεί έλεγχο από θέμα harware και μετά φτάνεις στην υλοποίηση (που είναι η αναζήτηση του κατάλληλου λογισμικού)

 

 

@achillevs

Μετά από πολλές δοκιμές σε dialer και εφαρμογές επαφών κατέληξα στον DW Contacts & Phone & Dialer (το γιατί στον οδηγό που ετοιμάζεται). Ωστόσο μην μείνεις σε αυτό. Όλες οι εφαρμογές επαφών έχουν δημιουργία αγαπημένων (Go Contacts, Dialer One κτλ). Ότι σε βολέψει

Edited by zxr
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Βρε συ, έχεις ξεζουμίσει το Χ8 που είχες και ρωτάς τι θα μπορείς να κάνεις με το root.

Βασικα ξερω πως θα εχω προσβαση στισ συστεμ αππς ξςρω και οτι θα εχω ροοτ απκ. Ομως εγω δε θελω να πειραξω τιποτα μονο να βγαλω το facebook θελω,γιατι πιανει 50μβ ραμ.

 

 

Sent from my Xperia Neo V

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που ανα πάσα ώρα και στιγμή μπορείς να κάνεις unroot δεν βλέπω το λόγο γιατί να μην το κάνεις. Anyway, γούστα είναι αυτά. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. Ειμαι και γω ενας κατοχος του neo V.

Θελω να παρω μια μεγαλυτερη καρτουλα. Μαλλον την 16αρα. Θα χρειαστει να κανω καποιες ενεργειες πριν την βαλω? Δεν εχω βαλει ακομη εφαρμογες η επαφες στο τηλεφωνο, οποτε δεν με νοιαζει αν σβηστει κατι.

Το μονο που με ανησυχει μηπως χρειαζονται καποια απαραιτητα files στην νεα καρτα και δεν θα μπορεσει να bootarei σωστα!

Ειναι η πρωτη μου android συσκευη, δεν την εκανα ρουτ ακομη, οποτε συγχωρεστε με για τα τυχον αυτονοητα που σας ρωταω :p

Link to comment
Share on other sites

αν μπορουσε να το περιγραψεις λιγο πιο αναλυτικα. Δεν ξερω ολο το μενου του τηλεφωνου.

 

συνδεεις την καρτα με το πισι,κανεις copy τα αρχεια που εχει μεσα,ξεσυνδεεις την καρτα,βαζεις την αλλη,συνδεεις με το πισι και κανεις paste τα αρχεια στην νεα καρτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους!

Επανέρχομαι στο πρόβλημα που σας είχα απασχολήσει προχθές. Το wifi ξαφνικά έπαψε να λειτουργεί. Ούτε αναζήτηση κ φυσικά ούτε σύνδεση. Έκανα ότι μου προτείνατε (φλασάρισμα,κτλ) αλλά δυστυχώς και πάλι δεν λειτουργεί.Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω ή το στέλνω αντιπροσωπεία??Τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους!

Επανέρχομαι στο πρόβλημα που σας είχα απασχολήσει προχθές. Το wifi ξαφνικά έπαψε να λειτουργεί. Ούτε αναζήτηση κ φυσικά ούτε σύνδεση. Έκανα ότι μου προτείνατε (φλασάρισμα,κτλ) αλλά δυστυχώς και πάλι δεν λειτουργεί.Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω ή το στέλνω αντιπροσωπεία??Τι λέτε?

 

Μην το σκεφτεσαι καν..κατευθειαν στο service..και πολυ το κρατησες φιλε...

 

 

"επισης παρηγγειλα μολις θηκη σιλικονης απο ebay περιπου στα 2Ε με δωρεαν μεταφορικα οποιος θελει μπορει να κανει το ιδιο..4 εχουν μεινει λεει και λογικα θαβαλει στοκ και αλλα..το λινκ ειναι ΑΥΤΟ

 

και η φωτογραφια http://d3d71ba2asa5oz.cloudfront.net/62000683/images/cel010cas03013_a.jpg

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Σε τι μπορεί να οφείλεται η μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας σε stand by; Στη προηγούμενη φόρτιση μου κράτησε 55 ώρες. στη τελευταία ούτε τις μισές. το βράδυ την ώρα του ύπνου έπεσε μόνο 3% στη προηγούμενη φόρτιση. Στη τελευταία έχασε 15%. Όταν κοίταξα στις ρυθμίσεις τι είχε καταναλώσει η μπαταρία είδα ότι η μεγαλύτερη κατανάλωση και με διάφορα (πάνω από 50%) ήταν από τις επαφές . μπορεί να δώσει κάποιος μια λογική εξήγηση;
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που ανα πάσα ώρα και στιγμή μπορείς να κάνεις unroot δεν βλέπω το λόγο γιατί να μην το κάνεις. Anyway, γούστα είναι αυτά. :)

 

Δεν ξερω θα δω αργοτερα μωρε. αναλογως τα κεφια :p

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η stock εφαρμογή για τα μηνύματα. Γιατί είχα την εντύπωση ότι μου μιλούσαμε για το handcent;:wacko::confused:

Η stock εφαρμογή το εμφανίζει το υπόλοιπο αλλά.... δεν το εμφανίζει κιόλας!!! Προτού σε τρελάνω εξηγώ! Αν γράψεις το μήνυμά σου σε landscape προσανατολισμό και πατήσεις το κουμπί με το πληκτρολόγιο και το βελάκι κάτω αριστερά θα δεις ότι εμφανίζεται ο μετρητής. Μάλλον δεν μπορείς να κάνεις κάτι περισσότερο μιας και είναι προγραμματιστική παράλειψη.

 

Καταρχην σε ευχαριστω πολυ για το χρονο σου, που τον διαθετεις σε οποιον αντιμετωπιζει προβληματα ή απλως εχει αποριες. Εισαι το help desk του NeoV:p

 

Ειτε με την stock εφαρμογη SMS, ειτε με Handcet, ειτε με αλλη που δοκιμασα, καθως και με αρκετα διαφορετικα "Keyboards" πλην του stock, οτι κι αν εκανα.....μετρητη χαρακτηρων σε landscape mode...δεν ειδα, κι οχι μονο εγω ως φαινεται, αλλα -μαλλον- οι περισσοτεροι χρηστες ανα τον κοσμο, που πληκτρολογουν σε οριζοντια θεση. Εχουν δημιουργηθει καμποοσα θεματα σε διαφορα fora, εχει ανοιχθει θεμα στο επισημο support forum google, αλλα μαλλον δεν ειναι κατι που θεωρουν οι προγραμματιστες της οτι χρηζει διορθωσης...

 

Ανyway. Εγω ζητησα απο καποιον να μου το επιβεβαιωσει, ωστε να το διασταυρωσω και ο ιδιος, αλλα φαινεται οτι οι περισσοτεροι χρηστες δεν ασχολουνται, και το μοναδικο προβλημα που -αγωνιωδως- προσπαθουν να λυσουν ειναι πως θα ερμηνευσουν τις οδηγιες ενος how to, ή τι ζελατινα θα κολλησουν στην scratch resistant οθονη...

 

Τελος παντων. Σε ευχαριστω και παλι για τη φιλοτιμη προσπαθεια σου να βοηθησεις:)

 

ΥΓ. αν θελεις να εμπλουτισεις το sticky σου περι NeoV:

ΥΓ. βρηκα το παρακατω χρησιμο link, τι μπορουμε να διαγραψουμε με ασφαλεια...http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1089470
Link to comment
Share on other sites

συνδεεις την καρτα με το πισι,κανεις copy τα αρχεια που εχει μεσα,ξεσυνδεεις την καρτα,βαζεις την αλλη,συνδεεις με το πισι και κανεις paste τα αρχεια στην νεα καρτα.

 

Γιατι η μαμα καρτα που ειχε , τι περιεχει ? Εγω προσωπικα εβαλα κατευθειαν τη δικια μου. Και την μαμα την εδωσα στον θειο μου

 

Sent from my Xperia Neo V

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Να σε καλά φίλε μου κατατοπιστικότατος.Έχω μπερδευτεί και εγώ αρκετά για πιο απο τα 2 να αγοράσω.Η οθόνη του x5 είναι κατα 0.1" μεγαλύτερη απο του neo v και μπορώ να συμβιβαστώ.Τώρα που μου είπες για τις +100 μονάδες στο quadrant του x5 προβληματίστικα πάλι.Στα + του neo v είναι και η επίσημη υποστήριξη για την έκδοση 4 του android.

 

 

Ξανά έτρεξα τα benchrest, είναι μεγαλύτερη η διαφορά, το NeoV μου έβγαλε 1.388 και το Χ5 .. 2.121 ..

 

Συμπλήρωσα και το αρχικό μου μήνυμα.

 

μηπως ξερει κανεις κανενα remote control tv???

 

Για να δουλέψει σαν remote control, θέλεις πομπό υπερύθρων που τα smartphone δεν έχουν, οπότε, δεν γίνεται.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

:X

Ο πραγματικός χαρακτήρας κάποιου φαίνεται σε υπολογιστή με αργό ιντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

Γιατι η μαμα καρτα που ειχε , τι περιεχει ? Εγω προσωπικα εβαλα κατευθειαν τη δικια μου. Και την μαμα την εδωσα στον θειο μου

 

Sent from my Xperia Neo V

 

Εχεις τους φακελους που δημιουργουν οι εφαρμογες.(αν αλλαξεις καρτα και τρεξεις μια εφαρμογη,αυτη ξαναδημιουργει φακελο) και κατι φωτο και βιντεακια της SE.γιαυτο και απο τα 2 γιγα,πολλα ειναι δεσμευμενα.

 

Ο φιλος με ρωτησε πως μπορει να μεταφερει τα αρχεια απο την μια καρτα στην αλλη.πραγμα που σημαινει οτι εχει περασει διαφορα στην καρτα μνημης του ως τωρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σου έχει βγάζει δηλαδη "πλήρες" και σου δείχνει την τιμη που γράφεις;

Απο που το βλέπεις αυτο; σε κάποιο widget ή απο "χρήση μπαταρίας;

 

απο χρηση μπαταριας.. αναβει το πρασινο φωτακι και το αποσυνδεω (γιατι το φορτιζω σβηστο) τρωει 10% για να ανοιξει??

Link to comment
Share on other sites

Ξανά έτρεξα τα benchrest, είναι μεγαλύτερη η διαφορά, το NeoV μου έβγαλε 1.388 και το Χ5 .. 2.121 ..

 

Συμπλήρωσα και το αρχικό μου μήνυμα.

 

Σε στοκ κατάσταση το Χ5 η με custom rom?

 

Εμένα στο antutu το neo v πάει 2900+ ενώ το desire με supernova Rom στα 2409.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Edited by Ergaleios
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα. εκλεισα 7 μερες ως νεος κατοχος του τηλεφωνου και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. για 200 ευρω πιστευω ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει στην αγορα.μεχρι στιγμης δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα με την συσκευη,η μπαταρια μου αντεχει ανετα 40-48 ωρες αναλογα με την χρηση χωρις να εχω πειραξει τιποτα στην συσκευη,πολυ γρηγορο και στο ιντερνετ και στην αποκριση του. εχω μονο δυο θεματακια με το κινητο.

α) εχω κατεβασει την εφαρμογη ελληνικο εορτολογιο και στο μενου της, στα γενεθλια, μου βγαζει αναγκαστικο κλεισιμο της εφαρμογης λογω σφαλματος, ενω και το widget της εφαρμογης δεν λειτουργει καθολου.μου την εχει δωσει στα νευρα γιατι οτι και να εκανα δεν βγαζω ακρη, ενω βαζοντας την ιδια εφαρμογη σε htc wildfire s λειτουργει αψογα.

β)δεν βρισκω τροπο να βαλω ταχεια κληση απο τισ επαφες μου στο αριθμητικο πληκτρολογιο του τηλεφωνου. στο wildfire s γινεται ανετα.

αν μπορει καποιος να με διαφωτισει θα ημουν υποχρεως.ειδικα για την εφαρμογη που την ειχα και ηταν πολυ βολικη.

καλες γιορτες με υγεια και χαρα.

slaine.

panasonic g600 - sony ericsson t18s - nokia 3310 -panasonic gd75 - nokia 8310 - sony ericsson t68ι - sony ericsson κ750 - sony ericsson κ800 - sony ericsson κ850 - samsung i8910 hd - xperia x10 mini - xperia x8 - xperia neo v - xperia sp
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ευκολο να καθησει να γραψει καποιος, 140+ χαρακτηρες στην εφαρμογη SMS (σε οριζοντιο πληκτρολογιο-landscape mode) και να μου πει αν εμφανιζεται ο "μετρητης χαρακτηρων" που υπολειπονται για τους 160?

 

Γιατι με μια μικρη ερευνα που εκανα, βρηκα αρκετες αναφορες σχετικα με αυτο το προβλημα και μαλλον ειναι bug του Gingerbread.

 

Ευχαριστω.

 

όχι δεν βγάζει κάτι! τρελη λακιαμα. μόνο όταν περνάς τους 160 χαρακτήρες σου βγάζει ότι είσαι στο δεύτερο μήνυμα..

μιλάω πάντα για landscape

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Ξανά έτρεξα τα benchrest, είναι μεγαλύτερη η διαφορά, το NeoV μου έβγαλε 1.388 και το Χ5 .. 2.121 ..

 

Συμπλήρωσα και το αρχικό μου μήνυμα.

 

 

Σε στοκ κατάσταση το Χ5 η με custom rom?

 

Εμένα στο antutu το neo v πάει 2900+ ενώ το desire με supernova Rom στα 2409.

 

 

Παιδιά ο ένας μιλάει για το benchrest και ο άλλος για το antutu.Οπότε πιστεύω το x5 τα χτυπάει άνετα τα 3500 στο antutu σύμφωνα με τα δεδομένα μας.

Link to comment
Share on other sites

απο χρηση μπαταριας.. αναβει το πρασινο φωτακι και το αποσυνδεω (γιατι το φορτιζω σβηστο) τρωει 10% για να ανοιξει??

Το πράσινο φωτάκι ανάβει στο 90%, οπότε αν εσυ το βγάζεις από τον φορτιστή με το που ανάβει τότε είναι φυσιολογκικό να σου λέει 90%. Δοκίμασε να το φορτίσεις ανοιχτό, και μην αφήνεις το κινητό να εξαντλεί την μπαταρία, όταν πέφτει κάτω από το 20 - 15% καλό είναι να το βάζεις στον φορτιστή.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν βγάζει κάτι! τρελη λακιαμα. μόνο όταν περνάς τους 160 χαρακτήρες σου βγάζει ότι είσαι στο δεύτερο μήνυμα..

μιλάω πάντα για landscape

 

Σε ευχαριστω, ρε φιλε:) Αν και δεν λυσαμε το προβλημα μας, τουλαχιστον -πλεον- ξερουμε πως ειναι υπαρκτο και μπορουμε να κινηθουμε αναλογως:cool:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω, ρε φιλε:) Αν και δεν λυσαμε το προβλημα μας, τουλαχιστον -πλεον- ξερουμε πως ειναι υπαρκτο και μπορουμε να κινηθουμε αναλογως:cool:

 

εννοείς να βρούμε κάποια εφαρμογή για μηνύματα ε;

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά σε όλους από μένα. δύο απλεσ ερωτήσεις

1. πόση ώρα χρειάζεται για πλήρη φόρτιση?

2. με πολύ ίντερνετ (όχι παιχνίδια) δηλαδή 3-4 ώρες και ελάχιστες κλήσεις, κρατάει 1 μέρα?

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Σε στοκ κατάσταση το Χ5 η με custom rom?

 

Εμένα στο antutu το neo v πάει 2900+ ενώ το desire με supernova Rom στα 2409.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Τελείως μαμά!

:X

Ο πραγματικός χαρακτήρας κάποιου φαίνεται σε υπολογιστή με αργό ιντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. Ειμαι και γω ενας κατοχος του neo V.

Θελω να παρω μια μεγαλυτερη καρτουλα. Μαλλον την 16αρα. Θα χρειαστει να κανω καποιες ενεργειες πριν την βαλω?

Ένα format σε fat32 και μετά ένα απλό copy paste των αρχείων από την παλιά κάρτα στην νέα.

Επανέρχομαι στο πρόβλημα που σας είχα απασχολήσει προχθές. Το wifi ξαφνικά έπαψε να λειτουργεί. Ούτε αναζήτηση κ φυσικά ούτε σύνδεση. Έκανα ότι μου προτείνατε (φλασάρισμα,κτλ) αλλά δυστυχώς και πάλι δεν λειτουργεί.Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω ή το στέλνω αντιπροσωπεία??Τι λέτε?

Sony Ericsson Service Points

 

Σε τι μπορεί να οφείλεται η μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας σε stand by; μπορεί να δώσει κάποιος μια λογική εξήγηση;

 

Κάποιο widget έχεις βάλει που σου καταναλώνει διαρκώς μπαταρία τρέχοντας στο παρασκήνιο.

 

ΥΓ. αν θελεις να εμπλουτισεις το sticky σου περι NeoV:

Είναι στα υπόψιν. ;)

 

α) εχω κατεβασει την εφαρμογη ελληνικο εορτολογιο και στο μενου της, στα γενεθλια, μου βγαζει αναγκαστικο κλεισιμο της εφαρμογης λογω σφαλματος, ενω και το widget της εφαρμογης δεν λειτουργει καθολου.

β)δεν βρισκω τροπο να βαλω ταχεια κληση απο τισ επαφες μου στο αριθμητικο πληκτρολογιο του τηλεφωνου. .

 

α) Αναφέρεις το πρόβλημά σου εδώ

β) DW dialer, Dialer One, Go Dialer και ξεμπερδεύεις.

 

@ergaleios

Θα με μισήσεις! :p

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/medium/8MB.jpg

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...