Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ !

Για τα υπολοιπα tweaks ομως τι γινεται? ουτε αυτα μπορουν να ισχυσουν μετα απο καθε επανεκιννηση? Ολα Δηλαδη τα κανουμε μια φορα μεχρι να το κλεισουμε?

 

Οχι ρει.Μονο στο minfree το κανει.Στα υπολοιπα βαρα κατα βουληση :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα, νεα κατοχος του τηλεφωνου εδω και 5 μερες. Αλλα απο χθες οταν παω να στειλω mail ξαφνικα το κινητο κανει επανεκιννηση και μου ζηταει ξανα να κανω τις ρυθμισεις....Το παω πισω η μπορω να κανω κατι πριν υποστω την ταλαιπωρια του service?
Link to comment
Share on other sites

λοιπον πριν περασω την 3,να κανω πρωτα ξεκλεισωμα του μπουτ?

η μπορω να την κανω και μετα χωρις να πειραχτει κατι..η αν την κανω πριν,θα χασω τιποτα?

επισης ενα λινκ για τον kernel suave να την περασω μετα το ξεκλειδωμα απεθειας

 

μπορει να μου απαντησει καποιος σε αυτα τα ερωτηματα??

Link to comment
Share on other sites

λοιπον πριν περασω την 3,να κανω πρωτα ξεκλεισωμα του μπουτ?

η μπορω να την κανω και μετα χωρις να πειραχτει κατι..η αν την κανω πριν,θα χασω τιποτα?

επισης ενα λινκ για τον kernel suave να την περασω μετα το ξεκλειδωμα απεθειας

 

μπορει να μου απαντησει καποιος σε αυτα τα ερωτηματα??

Αν εχεις σκοπο να τον ξεκλειδωσεις ουτως η αλλως καντο πριν περασεις αλλη ρομ καλυτερα (αν και εχω την εντυπωση οτι οταν το ειχα κανει εγω με τη μεθοδο με το καλωδιο δεν εχασα κατι,) αλλα οπως και να εχει πριν πειραξουμε το κινητο (αλλαγη ρομ ξεκλειδωμα bootloader klp) κραταμε ΠΑΝΤΑ backup με το cwm,

και με διαφορα αλλα προγραμματακια τα μηνυματα, τις επαφες, τις κλησεις, τα προγραμματα...

Οσο για το λινκ... :google:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον πριν περασω την 3,να κανω πρωτα ξεκλεισωμα του μπουτ?

η μπορω να την κανω και μετα χωρις να πειραχτει κατι..η αν την κανω πριν,θα χασω τιποτα?

επισης ενα λινκ για τον kernel suave να την περασω μετα το ξεκλειδωμα απεθειας

 

μπορει να μου απαντησει καποιος σε αυτα τα ερωτηματα??

 

εγω δεν περασα κανεναν κερνελ και ειτε ειναι κλειδωμενο το bootloader ειτε ξεκλειδωτο δεν

παιζει ρολο, εμενα ειναι κλειδωμενο και περασα αλλη ρομ αλλα ειχα παρει backup με titanium

και τα επανεφερα ολα

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

λοιπον πριν περασω την 3,να κανω πρωτα ξεκλεισωμα του μπουτ?

η μπορω να την κανω και μετα χωρις να πειραχτει κατι..η αν την κανω πριν,θα χασω τιποτα?

επισης ενα λινκ για τον kernel suave να την περασω μετα το ξεκλειδωμα απεθειας

 

μπορει να μου απαντησει καποιος σε αυτα τα ερωτηματα??

 

Δεν είναι υποχρεωτικο να ξεκλειδώσεις boot loader για να αλλάξεις ROM.τα θετικά και τα αρνητικά τα έχουμε συζητήσει άπειρες φορες.ψάξε στο thread και θα τα βρεις όλα.απο κει και πέρα αν ξεκλειδώσεις χάνονται τα ΠΑΝΤΑ.οποτε κρατα backup οτι χρειαζεσαι με tb και πέρασε τα στο PC για σιγουριά.link για τον suave κοιτά στο xda.στα πρωτα είναι στο development thread του neo v.μη τα περιμένετε όλα στα χέρια σας.ψαξτε και λίγο.

Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει zelly ας δοκιμασει να βαλει το Outlook.com το εβαλα και κρασαρει ,δοκιμαστε να μου πειτε.οκ?
Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει zelly ας δοκιμασει να βαλει το Outlook.com το εβαλα και κρασαρει ,δοκιμαστε να μου πειτε.οκ?

 

εγω το εβαλα και δουλευει μια χαρα

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

εγω το εβαλα και δουλευει μια χαρα

 

εμενα κρασαρει μετα απο εκκαθαριση δεδομενων ,απεγκατασταση και ξαναεγκατασταση δεν καταλαβαινω γιατι;

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχει να κάνει με rooting και τα συναφή η ερώτηση, καλώδιο/μετατροπέας σύνδεσης της εξόδου HDMI με είσοδο RCA ενισχυτή Ηi-Fi υπάρχει για τη συσκευή μας;

Ευχαριστώ.

 

με εξοδο rca ενοεις? μηπως κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, νεα κατοχος του τηλεφωνου εδω και 5 μερες. Αλλα απο χθες οταν παω να στειλω mail ξαφνικα το κινητο κανει επανεκιννηση και μου ζηταει ξανα να κανω τις ρυθμισεις....Το παω πισω η μπορω να κανω κατι πριν υποστω την ταλαιπωρια του service?

 

Καλημέρα! Δοκίμασε να κάνεις επαναφορά ρυθμίσεων, με πλήρη διαγραφή τα πάντα. Φτιάξτο πάλι και αν δεν επανέλθει, φοβάμαι δεν το γλυτώνεις το service.

Happiness resides not in possessions, and not in gold, happiness dwells in the soul.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα ! :)

 

απλά ήθελα να ρωτήσω δε ξέρω άμα έκανα πατάτα, έβαλα τη viper 5 με στοκ κέρνελ.. όμως πριν την περάσω ρουταρα το τηλ κ ξέχασα να βάλω τον .587, και έμεινα με .562kernel , όχι ότι έχω πρόβλημα απεναντίας.. το κινητό μου πετάει σε ταχύτητα σε wifi,,BLT , music, Τηλ γενικά, για τι στιγμη δεν μου κολλάει πουθενά.. απο μπαταρία είμαι στα μισά από χτες το απόγευμα που το φόρτισα και το χρησιμοποίησα αρκετά λόγο skype είμαι πολυ ευχαριστημένη.. να το αφήσω έτσι τι λέτε?

Ευχαριστώ. είστε όλοι σούπερ!!! :rolleyes:

ευα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια καλή ερώτηση:

 

Στις πληροφορίες της μπαταρίας (*#*#7378423#*#*) τι τιμές σας γράφει..? Εμένα λέει:

 

Actual Batt(uAh): 1320000

Batt Health Status:

Good, no need to replace it.

 

Αυτό το "1320000" τι είναι? Τα mAh..? Δηλαδή από 1500 έχουν πέσει στα 1320..? Το κινητό το έχω πάντως από το Δεκέμβρη του 2011.

 

Mια που το δοκίμασα μου έβγαλε

 

Actual Batt(uAh): 1500000

Batt Health Status:

Good, no need to replace it.

 

Oπότε μάλλον τα mAh πρέπει να είναι.Το δικό μου σε λίγο κλείνει χρόνο.

Mess With The Best,Die Like The Rest :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σοβαρο θεμα σεεμενα τουλαχιστον ειναι οτι ενεργοποιείται αυτόματα ο συγχρονισμός.. και μου τρωει την μπαταρια σε χρονο μηδεν. Παντα οταν ανοιγω το ασυρματο, ενεργοποιείται και ο συγχρονισμος.. αλλα οταν το κλεινω.. απενεργοποιω τον συγχρονισμο ομως αυτος ανοιγει ασχετες στιγμες. Υπαρχει καποιος τροπος να το αποτρεψουμε;
Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να βάλω τι statusbar που έχουν τα αλλα android? που είναι το wifi bluetooth κτλ κτλ. υπάρχει κάτι?

έχω την official 4.0.4 rooted

Edited by giannhsd87
Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να βάλω τι statusbar που έχουν τα αλλα android? που είναι το wifi bluetooth κτλ κτλ. υπάρχει κάτι?

έχω την official 4.0.4 rooted

ψαξε στους xda εχει παραπολλες .

Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να βάλω τι statusbar που έχουν τα αλλα android? που είναι το wifi bluetooth κτλ κτλ. υπάρχει κάτι?

έχω την official 4.0.4 rooted

 

εγω εχω την εφαρμογη notification toggle....

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Παιδες γεια σας και απο μενα καταρχειν να σας πω και γω την αποψη μου... Aκομα δεν υπαρχει κανενας καλος kernel ουτε καμια καλη rom που να εχει ξεχωρισει... δηλαδη να ειναι the best για το neo v... οποτε για μενα καλο ειναι να μην ξεκλειδωσετε τον bl και ειδικα οση εχετε ακομα εγγυηση! custom rom μπορειτε να βαλετε και με κλειδωμενο bl για να αποφυγετε την αργη stock ics και εγω προτεινω ultimate 3.0.2 την βλεπω καλη στην διαχειρηση μνημης αυτο φυσικα ολες οι custom rom που συζηταμε στο forum πανω κατω ιδιες ειναι οπτικα αλλαζουν! αυτα απο μενα!!
Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

εγω δοκιμασα αυτην την μπαταρια http://www.ebay.com/itm/Sony-Eriscson-BA600-Xperia-U-2430mAh-HIGH-CAPACITY-BUSINESS-BATTERY-US-Seller-/320994454797?pt=PDA_Accessories&hash=item4abcc2ad0d

λεει οτι ειναι 2430mAh αλλα εγω δεν ειδα καμια διαφορα... και σε κουβεντα που ειχα με τον πωλιτη για αυτο το θεμα μου ειπε: ''Since they are the same size, so please do not expect a huge difference between them. Most people purchase our battery as an secondary battery for their phone and carry with them. The only battery that have more capacity than ours are the bigger one. Those battery you will need a different battery cover for your phone. Plus, that will make your phone fat, and heavier. You will not be able to use any cellphone case on your phone as well. Thank you''

 

 

εμένα η μπαταρία μου κρατάει μιση μέρα με χρήση 5 ωρες περιπου 3g

μέχρι και στο xperia mini είχα καλυτερη αυτονομία !!!!!

αγορασε κανεις τελικά κάποια μπαταρια να πει γνώμες ?

εγω πάντως σκεφτομαι πολυ σοβαρα να πάρω μια extra

Link to comment
Share on other sites

με εξοδο rca ενοεις? μηπως κατι τετοιο?

 

Ναι, περίπου. Βγάζει ψηφιακό σήμα βέβαια, αλλά δεν πειράζει γιατί η συσκευή που έχω το υποστηρίζει. Ευχαριστώ πολύ φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!! Εχω το neo v και μου κολλαει η οθονη.πιο συγκεκριμενα για να απαντησω σε μια κληση ή για να ξεκλιδωσω την οθονη θα πρεπει να το κανω 3 φορεσ για να πιασει....Γιατι συμβαινει αυτο ρε παιδια?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες γεια σας και απο μενα καταρχειν να σας πω και γω την αποψη μου... Aκομα δεν υπαρχει κανενας καλος kernel ουτε καμια καλη rom που να εχει ξεχωρισει... δηλαδη να ειναι the best για το neo v... οποτε για μενα καλο ειναι να μην ξεκλειδωσετε τον bl και ειδικα οση εχετε ακομα εγγυηση! custom rom μπορειτε να βαλετε και με κλειδωμενο bl για να αποφυγετε την αργη stock ics και εγω προτεινω ultimate 3.0.2 την βλεπω καλη στην διαχειρηση μνημης αυτο φυσικα ολες οι custom rom που συζηταμε στο forum πανω κατω ιδιες ειναι οπτικα αλλαζουν! αυτα απο μενα!!

 

δοκιμασε να βαλεις miui rom και θα παθεις πλακα...μιλαμε για "ακαριαιες"ταχυτητες σε οτι εργασιες να κανεις,

οτι και να εχεις ανοιχτο,παντα η ελευθερη μνημη θα ειναι πανω απο 180.Διαχειρηση μνημης σαν το iphone.

Εχω περασει στο κινητο μου ολη την "κοινοτητα" developer(μιλαω για roms) σαν τις miui roms καμια.

οσο για την δυναμη και την σταθεροτητα του σηματος wifi...ουτε λαπτοπ!!! να ηταν

 

δεν τις αλλαζω με τιποτα!!!

Edited by studiosakis
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...