Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To Xperia neo V (MT11i) γινεται root?? Υπαρχει κανενας οδηγος??

 

Γιατί να μη γίνεται;

Υπάρχει οδηγός,ποια έκδοση έχεις;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εκδοση 4.0.2.Α.62

 

Κοιτα εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4288470#post4288470

 

κι οταν γινεις root μετα αλλαζεις και rom κι οτι θελεις

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4288470#post4288470

 

κι οταν γινεις root μετα αλλαζεις και rom κι οτι θελεις

 

ΟΟΟΧΙ αυτον τον οδηγο... για αλλη εκδοση ειναι αυτο...

ΠΕΝΥ ΠΡΟΣΕΧΕ τι link δινεις......

 

Διαβασε εδω,... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327513 για ροοτ στην εκδοση σου...

Edited by xristos9298
Link to comment
Share on other sites

ΟΟΟΧΙ αυτον τον οδηγο... για αλλη εκδοση ειναι αυτο...

ΠΕΝΥ ΠΡΟΣΕΧΕ τι link δινεις......

 

Διαβασε εδω,... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327513 για ροοτ στην εκδοση σου...

 

Οκ.. θενκς!! Θα το προσπαθησω και θα ενημερωσω για την επι/απο-τυχια

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες....επειδη δεν βρηκα να υπαρχει καπου αυτο το θεμα (με αναζητηση και μηχανικη και με το χερι) ηθελα να ρωτησω,...ξερεις κανεις τι πρεπει να κανω για να εχω gps στο παραπανω κινητο?ειναι με τις εργοστασιακες ρυθμισεις αρουταριστο και μη πειραγμενο....δν εχω το χρονο για να κανω κατι παρομοιο(πχ ρουτ) οποτε θα ηθελα να μου δωσετε τα φωτα σας πανω στο τι χρειαζεται για να εχει...ευχαριστω:):)

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, στο κινητο εχω την official ιce cream unroot (4,0,4 ειναι νομιζω). δεν μ'αφηνει να εγκαταστησω κανενα προγραμμα και μου λεει πως η μνημη ειναι γεματη ενω εχω 40 μβ.

καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια καλή ερώτηση:

 

Στις πληροφορίες της μπαταρίας (*#*#7378423#*#*) τι τιμές σας γράφει..? Εμένα λέει:

 

Actual Batt(uAh): 1320000

Batt Health Status:

Good, no need to replace it.

 

Αυτό το "1320000" τι είναι? Τα mAh..? Δηλαδή από 1500 έχουν πέσει στα 1320..? Το κινητό το έχω πάντως από το Δεκέμβρη του 2011.

 

Μάλλον είναι τα Ah.

Εμένα λέει 1410000, επίσης αγορασμένο τον Δεκέμβρη του '11.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Γιά όσους με κλειδωμένο bootloader για one click root κατεβάστε αυτό.

ERoot-1.0.16.

Ψάξτε το στο google και θα το βρείτε.

Απο που να το κατεβασουμε ρε μαστορα.. ?

Στο google βγαζει μονο ενα αποτελεσμα που δεν μου κανει και για πολυ εμπιστο site.... και σε ποια εκδοση αυτο το προγραμμα κανει ροοτ? ...ειναι και .exe ...

θα ηταν πιο χρησιμο να δωσεις κανα λινκ απο xda... με καμια οδηγια χρησης....

Edited by xristos9298
Link to comment
Share on other sites

Απο που να το κατεβασουμε ρε μαστορα.. ?

Στο google βγαζει μονο ενα αποτελεσμα που δεν μου κανει και για πολυ εμπιστο site.... και σε ποια εκδοση αυτο το προγραμμα κανει ροοτ? ...ειναι και .exe ...

θα ηταν πιο χρησιμο να δωσεις κανα λινκ απο xda... με καμια οδηγια χρησης....

 

1?!!!!

Οριστε μαστορα ;)

https://www.google.com/search?hl=el&client=ms-android-google&site=webhp&ei=4gJnUan8LcSWO_vWgKAH&q=eroot-1.0.16&oq=eroot-1.0.16&gs_l=mobile-gws-serp.12...16845.27560.0.30174.7.7.0.0.0.0.417.1616.0j1j4j0j1.6.0...0.0...1c.1.8.mobile-gws-serp.mz9WwnA55YI

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ηθελα να πω ειναι οτι, πεταει καποιος ενα ονομα προγραμματος στο φορουμ χωρις να πει τιποτα παραπανω ουτε καν που το βρηκε... αν το δοκιμασε, πως το εκανε? πετυχε? με ενα ψαξιμο που εκανα βρηκα την προηγουμενη εκδοση 1.0.14 σε τερμα κινεζικο site η οποια δεν δευλευει σε πολλα κινητα... και δεν αναφερει πουθενα το neo v.

Εδω δινουμε οδηγιες οσο πιο αναλυτικα γινεται και δεν τα καταφερνουν σχεδον οι μισοι.... φαντασου για κατι που δεν εχει ξανανεφερθει ποτε.. Τελος παντων οποιος το δοκιμασει ας πει τη γνωμη του και τα αποτελεσματα.

sorry...2 !!!! (και οχι Περίπου 2.250.000 αποτελέσματα (0,33 δευτερόλεπτα) ) :oops:

Edited by xristos9298
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ηθελα να πω ειναι οτι, πεταει καποιος ενα ονομα προγραμματος στο φορουμ χωρις να πει τιποτα παραπανω ουτε καν που το βρηκε... αν το δοκιμασε, πως το εκανε? πετυχε? με ενα ψαξιμο που εκανα βρηκα την προηγουμενη εκδοση 1.0.14 σε τερμα κινεζικο site η οποια δεν δευλευει σε πολλα κινητα... και δεν αναφερει πουθενα το neo v.

Εδω δινουμε οδηγιες οσο πιο αναλυτικα γινεται και δεν τα καταφερνουν σχεδον οι μισοι.... φαντασου για κατι που δεν εχει ξανανεφερθει ποτε.. Τελος παντων οποιος το δοκιμασει ας πει τη γνωμη του και τα αποτελεσματα.

 

sorry...2 !!!! (και οχι Περίπου 2.250.000 αποτελέσματα (0,33 δευτερόλεπτα) ) :oops:

Φίλε μου είμαι με ξεκλείδωτο bootloader ούτως η άλλως.

Ναί είναι στα Κινέζικα έχω ήδη φτιάξει ενα Arc και ένα neo v και το μόνο που πρέπει να κοιτάξεις είναι όταν σου βγάλει την επιλογή root (αυτή δεν είναι στα Κινέζικα) να την πατήσεις και σε 10 δτλ είσαι οκ.

Αν θυμάμαι καλά τις οδηγίες βάζεις το κινητό σε fastboot και μετά το ανοίγεις αλλά δεν είμαι σίγουρος θα επανέλθω όμως...

UPDATE.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2219711

Και άλλη φορά...μάστορα μη θίγεσαι τόσο πολύ xda ήθελες xda σου δίνω...

Edited by harispao
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είμαι με ξεκλείδωτο bootloader ούτως η άλλως.

Ναί είναι στα Κινέζικα έχω ήδη φτιάξει ενα Arc και ένα neo v και το μόνο που πρέπει να κοιτάξεις είναι όταν σου βγάλει την επιλογή root (αυτή δεν είναι στα Κινέζικα) να την πατήσεις και σε 10 δτλ είσαι οκ.

Αν θυμάμαι καλά τις οδηγίες βάζεις το κινητό σε fastboot και μετά το ανοίγεις αλλά δεν είμαι σίγουρος θα επανέλθω όμως...

UPDATE.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2219711

Και άλλη φορά...μάστορα μη θίγεσαι τόσο πολύ xda ήθελες xda σου δίνω...

 

Ευχαριστουμε πολυ αγαπητε harispao που καταφερες και εκανες ενα σχεδον ολοκληρομενο ποστ κατοπιν οδηγιων και παροτρυνσεων μου. Οταν λοιπον κανεις και αλλο κινητο ροοτ και σιγουρευτεις οτι το βαζουμε σε fastboot 'η flashmode... ενημερωσε μας. (λογικα απλα το συνδεεις ανοιχτο)

Ετσι και αλλιως φιλε μου για το καλο των αρχαριων τα ζηταω, και εγω με ξεκλειδωτο bootloader ειμαι...

Υ.Γ: Οσο για το οτι θιχτηκα εγω εχεις πολυ αδικο, μαλλον αλλος θιχτηκε... αλλα οκ, αν εχεις αλλη αποψη δεν ειναι το καταλληλο μερος να το αναλυσουμε περαιτερω...

Edited by xristos9298
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου για τις πολύτιμες οδηγίες σου και τις παροτρύνσεις σου,

ελπίζω μια μέρα να τα καταφέρω να κάνω ένα ολοκληρωμένο post.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε πολυ αγαπητε harispao που καταφερες και εκανες ενα σχεδον ολοκληρομενο ποστ κατοπιν οδηγιων και παροτρυνσεων μου. Οταν λοιπον κανεις και αλλο κινητο ροοτ και σιγουρευτεις οτι το βαζουμε σε fastboot 'η flashmode... ενημερωσε μας. (λογικα απλα το συνδεεις ανοιχτο)

Ετσι και αλλιως φιλε μου για το καλο των αρχαριων τα ζηταω, και εγω με ξεκλειδωτο bootloader ειμαι...

Υ.Γ: Οσο για το οτι θιχτηκα εγω εχεις πολυ αδικο, μαλλον αλλος θιχτηκε... αλλα οκ, αν εχεις αλλη αποψη δεν ειναι το καταλληλο μερος να το αναλυσουμε περαιτερω...

 

καλημερα, προσπάθησα να κάνω στην και δεν γίνεται... όταν παω να πατήσω το root κλείνει to παράθυρο.

τελικά πρέπει να το βάλω να σε fastboot h flashmode?

έχω την 587 και kernel 2.6.32.9.perf

Edited by giannhsd87
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες....επειδη το να διβασω ολοοο το ποστ ειναι λιγο απθανο...τεραστιο και αυτη τη στιγμγη δεν εχω τον χρονο(δινω πανελλαδικες)μπορει καποιος ευκολα να με ενημερωσει στο παραπανω μηνυμα για το gps?μου εξηγειτε παρακαλω τι πρεπει να κανω για να λειτουργησει?ευχαριστω

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες....επειδη το να διβασω ολοοο το ποστ ειναι λιγο απθανο...τεραστιο και αυτη τη στιγμγη δεν εχω τον χρονο(δινω πανελλαδικες)μπορει καποιος ευκολα να με ενημερωσει στο παραπανω μηνυμα για το gps?μου εξηγειτε παρακαλω τι πρεπει να κανω για να λειτουργησει?ευχαριστω

 

Τιποτα ιδιαιτερο, αγοραζεις ενα προγραμμα gps το εγκαθιστας και απλα ανοιγεις απο τις ρυθμισεις τον δεκτη gps...

 

Υ.Γ: ασχετο αλλα..

Χρειαζεται και κουμπι "like" στο φορουμ!

Edited by xristos9298
Link to comment
Share on other sites

Μπα δε νομίζω

:lol::lol::lol:

Η ΤΥΧΗ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΣΟΥ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ, ΑΛΛΑ Η ΑΤΥΧΙΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΥΠΟΜΟΝΗ
Link to comment
Share on other sites

Μπα δε νομίζω

Ελπίζω ο φίλος LEFTK να καταλαβαίνει ότι ο firekostas κάνει απλά χιούμορ και να μην υπάρχει καμία παρεξήγηση.

Υ.Γ: ασχετο αλλα..

Χρειαζεται και κουμπι "like" στο φορουμ!

 

Υπάρχει στο κάτω μέρος της κάθε σελίδας κουμπί για like.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

 

Υπάρχει στο κάτω μέρος της κάθε σελίδας κουμπί για like.

 

 

εννοει μετα απο καθε ποστ....

 

 

με το θεμα μου παιδες μια βοηθεια?

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την έκδοση 4.0.2.Α.0.62 ποιός έιναι ο πιό εύκολος ή αν δεν υπάρει εύκολος, ο καλύτερος τρόπος για να κάνω root; Δεν θέλω να πάω σε ice cream θέλω να μείνω στην έκδοση που είμαι και απλά να το κάνω root για να βγάλω facebook κτλπ. Σε οδηγούς και στην πρώτη σελίδα του νήματος δεν βρήκα για την δική μου έκδοση μόνο για .587.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, πριν με τρελάνουν. Κάνω τη σύγκριση συσκευών στο site της vodafone, και βλέπω ότι τα U και J δεν έχουν bluetooth για μεταφορά δεδομένων. ΤΟ miro με -40ε έχει!

 

Είναι δυνατόν;

 

Το U εχει bluetooth πάντως...μην ανησυχείς

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...