Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω εχω κολησει στα πολυ απλα!

Πως βαζω ηχο για sms(:wacko::wacko::wacko:)

Kαι γιατι αυξο-μειωνει η ενταση ηχου κλησης ετσι ευκολα?

 

Ρυθμίσεις-ρυθμίσεις ήχου-ήχος ειδοποίησης και επιλέγεις όποιον θες.Τώρα για το ανεβοκατέβασμα που λες στον ήχο δε ξέρω,εμένα πάντως μου παίρνει τα αυτια:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ερώτηση Κρίσεως:

 

Λέω να πάρω μια δεύτερη μπαταρία για backup!

Έχω δει στο ebay ορισμένες με 2430MAH. Αυτές κατά πόσο είναι ασφαλείς;

Δεν υπάρχει ας πούμε κίνδυνος έκρηξης;

Αν λένε πως είναι CE να τις εμπιστευτώ;

:wacko::wacko::wacko:

Η' έστω μία κανονική, όχι μανίσια, στις ίδιες MAH.

 

Θυμάμαι πριν χρόνια που είχανε δημιουργηθεί τέτοια θέματα και θέλω να μάθω κατά πόσο ίσχυε κάτι τέτοιο!

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου βγάζει 1404.. :confused: :confused: γιατί?

 

Μια μέτρηση έκανες;κανε 2μετρησεις.παιζει ρόλο κ τη ελεύθερη μνήμη ραμ έχεις

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλά σε όλους!

Πείτε μου κατι, η συσκευασία δεν έχει μεσα hands free??

Η οθόνη δεν είχε το σύνηθες "ψεύτικο" screen protector?

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

καλημερα , και χρονια πολλα . Μηπως ξερει κανεις αν γινεται να αλλαξω τα πλαστικα του κινητου π.χ. απο μπλε να το κανω ασπρο ;

 

Χρονια πολλά σε όλους!

Πείτε μου κατι, η συσκευασία δεν έχει μεσα hands free??

Η οθόνη δεν είχε το σύνηθες "ψεύτικο" screen protector?

 

εχει Hands free εκει που εχει τα βιβλια. το screen protector οχι. το ειχε σε μια θηκουλα μεσα το κινητο χωρις καμια ζελατινη.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα σε ολους.

Ξερει κανεις να μου πει γιατι, απο εχθες που εβαλα το titanium pro και του εκανα back up αταν ανοιγω το τηλ μου αλλαζει συνεχεια τις θεσεις των εφαρμογων μεσα στο μενου?

 

Ειναι σπαστικο γιατι πρεπει καθε φορα που ανοιγω το τηλ μετα απο απενεργοποιηση βεβαια να τους αλλαζω θεση!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα σε ολους.

Ξερει κανεις να μου πει γιατι, απο εχθες που εβαλα το titanium pro και του εκανα back up αταν ανοιγω το τηλ μου αλλαζει συνεχεια τις θεσεις των εφαρμογων μεσα στο μενου?

 

Ειναι σπαστικο γιατι πρεπει καθε φορα που ανοιγω το τηλ μετα απο απενεργοποιηση βεβαια να τους αλλαζω θεση!!

 

να το βγαλεις και να κανεις μια επαννεκινηση δοκιμασες..?

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλά σε όλους!

Πείτε μου κατι, η συσκευασία δεν έχει μεσα hands free??

Η οθόνη δεν είχε το σύνηθες "ψεύτικο" screen protector?

 

Έχει hands free μέσα η συσκευασία!

Και κάρτα 2GB, η οποία βρίσκεται προ-εγκατεστημένη στο κινητό.

Screen Protector δεν έχει η συσκευασία, η οθόνη θεωρητικά είναι scratch resistant.

 

καλημερα , και χρονια πολλα . Μηπως ξερει κανεις αν γινεται να αλλαξω τα πλαστικα του κινητου π.χ. απο μπλε να το κανω ασπρο ;

 

Δύσκολο, στο service της SE το αποκλείω, ακόμα κι αν πληρώσεις.

Τώρα, σε "άλλα" μαγαζιά, ίσως...

Στο ebay έχω δει να πουλάνε αυθεντικά πίσω καπάκια (συνήθως από κινητά που επιστράφηκαν λόγω DOA) αλλά δεν έχω βρει μπροστά καπάκι!

Επίσης, αν κάνεις αλλαγή στο χρώμα, ίσως έχεις θέμα με την εγγύηση, μιας και η απόδειξη θα είναι για το μπλε Xperia Neo V με το τάδε ΙΜΕΙ.

 

Εγώ πάλι έψαχνα για πλαϊνό, μιας και το δικό μου "τρίζει"!

:wacko::wacko::wacko:

Και από όσο ξέρω, αλλάζει πολύ εύκολα, ξεβιδώνοντας τρεις βιδίτσες!

Επίσης, αν κάνεις αλλαγή στο χρώμα, ίσως έχεις θέμα με την εγγύηση, μιας και η απόδειξη θα είναι για το μπλε Xperia Neo V με το τάδε ΙΜΕΙ.

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Έχει hands free μέσα η συσκευασία!

Δύσκολο, στο service της SE το αποκλείω, ακόμα κι αν πληρώσεις.

Τώρα, σε "άλλα" μαγαζιά, ίσως...

Στο ebay έχω δει να πουλάνε αυθεντικά πίσω καπάκια (συνήθως από κινητά που επιστράφηκαν λόγω DOA) αλλά δεν έχω βρει μπροστά καπάκι!

Επίσης, αν κάνεις αλλαγή στο χρώμα, ίσως έχεις θέμα με την εγγύηση, μιας και η απόδειξη θα είναι για το μπλε Xperia Neo V με το τάδε ΙΜΕΙ.

 

Εγώ πάλι έψαχνα για πλαϊνό, μιας και το δικό μου "τρίζει"!

:wacko::wacko::wacko:

Και από όσο ξέρω, αλλάζει πολύ εύκολα, ξεβιδώνοντας τρεις βιδίτσες!

Επίσης, αν κάνεις αλλαγή στο χρώμα, ίσως έχεις θέμα με την εγγύηση, μιας και η απόδειξη θα είναι για το μπλε Xperia Neo V με το τάδε ΙΜΕΙ.

 

αα.. δεν ηξερα οτι θα εχουμε τοσο μεγαλο θεμα. εγω το εχω κρατησει απο τα παλια κινητα που αλλαζαμε προσοψη. μηπως γινοταν κατι αντιστοιχο και εδω.. Anyway , δεν πειραζει. απλα ηθελα να εχω μια γευση απο ασπρο :p

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

αα.. δεν ηξερα οτι θα εχουμε τοσο μεγαλο θεμα. εγω το εχω κρατησει απο τα παλια κινητα που αλλαζαμε προσοψη. μηπως γινοταν κατι αντιστοιχο και εδω.. Anyway , δεν πειραζει. απλα ηθελα να εχω μια γευση απο ασπρο :p

 

Δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημαμε εγγύηση για ενα απλο καπακι!το imei στη πλακετα επανω ειναι.ας πούμε οτι υπάρχει προβλημα ομως ξαναλλάζεις καπακια.κ μενα αρχιζει να τριζει,πρόχειρη λυση χαρτάκι?αν ναι που;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει περίπτωση με την αναβάθμιση σε android 4 να γίνει πιο αργό το κινητό;
Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστω πολυ , παω να το παρω τωρα !!! Το βρηκα διαθεσιμο, υπαρχει κατι που πρεπει να κοιταξω επειδη το βρηκα σε ενα μαγαζι οχι και τοσο μεγαλης αλυσιδας?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ενημερωτικά... τα "thank you" post αφαιρούνται στα πλαίσια καθαρισμού του forum από ανούσια μηνύματα που γεμίζουν άσκοπα τα thread. Παρακαλώ προς συμμόρφωση όλων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, είχα ένα πρόβλημα με την μπαταρία σήμερα..

Το έβαλα το βράδυ να φορτίσει και το έβγαλα στις 1 όταν γεμισε. Το πρωί που ξύπνησα στις 9 η μπαταρία έφτασε στο 15%, πάτησα χρήση μπαταρίας να ελέγξω και έλεγε

ΕΤΟΙΜΟΤΗΤΑ ΚΥΨΕΛΗΣ 45%, ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ GOOGLE 32% και κάτι αλλά από 6% πάνω κάτω.

Πρέπει να το χω κλειστό το βράδυ; Τι να κάνω για να μη ξαναγίνει αυτο;

Εβγαλα και μια φωτό πως είναι τώρα η κατάσταση..

http://img845.imageshack.us/img845/2609/2a1cf474d1644015b7fb702.png

Edited by hereretical
HERETICAL
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει περίπτωση με την αναβάθμιση σε android 4 να γίνει πιο αργό το κινητό;

 

Βασικα επειδη θα ερθει επισημη αναβαθμιση , δεν υπαρχει τετια περιπτωση. Αν το android 4 το εκανε πιο αργο η SE δε θα το αναβαθμιζε καν.

 

Sent from my MT11i using Tapatalk

 

Καλημέρα παιδιά, είχα ένα πρόβλημα με την μπαταρία σήμερα..

Το έβαλα το βράδυ να φορτίσει και το έβγαλα στις 1 όταν γεμισε. Το πρωί που ξύπνησα στις 9 η μπαταρία έφτασε στο 15%, πάτησα χρήση μπαταρίας να ελέγξω και έλεγε

ΕΤΟΙΜΟΤΗΤΑ ΚΥΨΕΛΗΣ 45%, ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ GOOGLE 32% και κάτι αλλά από 6% πάνω κάτω.

Πρέπει να το χω κλειστό το βράδυ; Τι να κάνω για να μη ξαναγίνει αυτο;

Εβγαλα και μια φωτό πως είναι τώρα η κατάσταση..

http://img440.imageshack.us/img440/1210/3b93c68a23d64dc99f81dfc.png

 

 

Φτεει η ετοιμοτητα κυψελης. Το βραδυ αν το αφηνουμε ανοιχτο το βαζουμε σε λειτουργια πτησης και καιει μεχρι και5% μπαταριας. Βασικα βγαλε το mcfee security γιατι προσωπικα πιστευω ειναι αχρηστο

Sent from my MT11i using Tapatalk

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, είχα ένα πρόβλημα με την μπαταρία σήμερα..

Το έβαλα το βράδυ να φορτίσει και το έβγαλα στις 1 όταν γεμισε. Το πρωί που ξύπνησα στις 9 η μπαταρία έφτασε στο 15%, πάτησα χρήση μπαταρίας να ελέγξω και έλεγε

ΕΤΟΙΜΟΤΗΤΑ ΚΥΨΕΛΗΣ 45%, ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ GOOGLE 32% και κάτι αλλά από 6% πάνω κάτω.

Πρέπει να το χω κλειστό το βράδυ; Τι να κάνω για να μη ξαναγίνει αυτο;

Εβγαλα και μια φωτό πως είναι τώρα η κατάσταση..

http://img845.imageshack.us/img845/2609/2a1cf474d1644015b7fb702.png

 

να το βάζεις σε λειτουργιά πτήσης όταν κοιμάσαι

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η ετοιμοτητα κυψελης τι ειναι; Εψαξα στο google να δω τι ειναι αλλα δεν βρηκα κατι!!! χιχιχι χαζη ερωτηση ε;

Ειναι το σημα

 

 

Sent from my Xperia Neo V

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Μήπως φταίει που μένουν ανοιχτά τα προγράμματα?? τι να πώ? μου φάνηκε παράξενο μέσα σε 8 ώρες στην αναμονή να φάει όλη την μπαταρία!! και αν κατάλαβα καλά η αναζήτηση σήματος καταναλώνει κυρίως την μπαταρία...

κατα τα άλλα είμαι ευχαριστημένος με την συσκευή, ωραίες φωτό, κλπ...

HERETICAL
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα, δεν το ειχα ξανα ακουσει λολ!!! Και πως τρωει τοση μπαταρια;;; χμμ περιεργο τεσπα! :)

 

Ψαχνει σημα ισως.

Βλεπω κ fb ανοιχτο.τρωει αρκετά κ αυτο

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Μήπως φταίει που μένουν ανοιχτά τα προγράμματα?? τι να πώ? μου φάνηκε παράξενο μέσα σε 8 ώρες στην αναμονή να φάει όλη την μπαταρία!! και αν κατάλαβα καλά η αναζήτηση σήματος καταναλώνει κυρίως την μπαταρία...

κατα τα άλλα είμαι ευχαριστημένος με την συσκευή, ωραίες φωτό, κλπ...

 

Εγω χθες το αφησα ανοιχτο με σημα κανονικα και μου φαγε 10-20% μπαταρια

 

Edit: Ηλια επισης το facebook τρωει πολυ ραμ . 50 mb τρωει.! Εγω αφου βγω το κανω κιλλ

 

 

Sent from my Xperia Neo V

Edited by eu8umhc
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

να το βγαλεις και να κανεις μια επαννεκινηση δοκιμασες..?

 

Αν καταλαβα καλα να κανω απεγκατασταση το titanium και μετα ξανα εγκατασταση?

ρωταω γιατι ειμαι λιγο ασχετος

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα να κανω απεγκατασταση το titanium και μετα ξανα εγκατασταση?

ρωταω γιατι ειμαι λιγο ασχετος

 

κανε το απεγκατασταση και επανεκινιση χωρις αυτο να δεις τι παιζει

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...