Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Zxr το next launcher από το play τον βρήκες; Μόνο το 3d βρίσκω. Λέει τίποτα αυτός που έχεις;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω την έκδοση 1.0. Από ότι βλέπω αυτός που λες είναι η 1.16.

Καλός είναι γενικά, πιο ελαφρύς από τον 360 που είχα αλλά έτσι όπως το έχω κάνει το κινητό μόνο με επιδιόρθωση θα έρθει πάλι στα ίσια του!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

πως μπορούμε να κάνουμε overclocking και μέχρι πόσο μπορούμε να το ανεβάσουμε?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

πως μπορούμε να κάνουμε overclocking και μέχρι πόσο μπορούμε να το ανεβάσουμε?

 

Overclocking μονο με ξεκλειδωτο bootloader και custom kernel.Οι stock kernels δεν το επιτρεπουν.Εγω το δουλευω στο 1,6 εδω και 3 μηνες απροβληματιστα.

Link to comment
Share on other sites

Overclocking μονο με ξεκλειδωτο bootloader και custom kernel.Οι stock kernels δεν το επιτρεπουν.Εγω το δουλευω στο 1,6 εδω και 3 μηνες απροβληματιστα.

 

κανα οδηγό για να το κάνω?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...εσεις με ultimate hd πως τα πατε με την μπαταρια??εγω εχω την 2.0.3 και με 3g ολη μερα ανοιχτο και λιγα μηνυματα με viber δεν μου βγαζει απο το πρωι σβηνει γυρω στης 9 με 10 το πολυ...εχω κανει battery calibration
Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...εσεις με ultimate hd πως τα πατε με την μπαταρια??εγω εχω την 2.0.3 και με 3g ολη μερα ανοιχτο και λιγα μηνυματα με viber δεν μου βγαζει απο το πρωι σβηνει γυρω στης 9 με 10 το πολυ...εχω κανει battery calibration

 

Εγώ πάντως είμαι υπερ ευχαριστημένος, μου έχει πάει αναμονή μέχρι και τρείς ημέρες.......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Overclocking μονο με ξεκλειδωτο bootloader και custom kernel.Οι stock kernels δεν το επιτρεπουν.Εγω το δουλευω στο 1,6 εδω και 3 μηνες απροβληματιστα.

η μπαταρια πως παει? τι χρονους αναμονης, ομιλιας εχεις με τετοιο overclock?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

για δωστε μου τα φωτα σας.

οταν η μπαταρια φτασει στο 15%, βγαινει ειδοποιηση οτι η σταθμη ειναι σε αυτο το ποσοστο. μετα το υπενθιμιζει παλι οταν φτασει στα 10%, στα 5% κλπ. ετσι γινοταν τουλαχιστον.

προχτες ομως, μολις εφτασε στο 15% και βγηκε η ειδοποιηση, το τηλεφωνο εκλεισε αμεσως. προσπαθουσα να το ενεργοποιησω αλλα τζιφος. επρεπε να το φορτισω. το φορτισα λοιπον και σημερα μου εκανε παλι το ιδιο. με το που εφτασε στο 15%, εκλεισε παλι. το συνδεω λοιπον να το φορτισω. το ανοιγω κ μου εγραφε οτι η μπαταρια ηταν στο 15%. αφου παει στο 20%, το βγαζω, ασχολουμε λιγο και μολις εφτασε παλι στο 15%, εκλεισε.

ειναι θεμα μπαταριας ή κατι ποιο σοβαρο? το τηλ το εχω απο τον απριλιο-μαιο.

 

δοκιμασε να κατεβασεις καποιο app για calibration στη μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα... θέλω μια βοήθεια!

ενώ έχω μνήμη στο κινητό (γύρω στα 40 mb) δεν με αφήνει απο το play store να κατεβάσω κάποια εφαρμογή ή να κάνω ενημέρωση κάποιας άλλης!Μου βγάζει οτι δεν υπάρχει επαρκής διαθέσιμος αποθηκευτικός χώρος! Ξέρει κάποιος για ποιο λόγο το κάνει αυτό και πως διορθώνεται?

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να μεταφέρεις και άλλες εφαρμογές στη κάρτα.

Μπορεί η ενημέρωση ή η εφαρμογή που θες να κατεβάσεις να είναι παραπάνω από 40 mb

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε UltimateHD 2 με ξεκλειδωμένο bootloader και θέλω να περάσω με flashtool την stock gingerbread για να βάλω την codename αλλά το flashtool βγάζει αυτό: http://i46.tinypic.com/x28och.png . Καμία ιδέα;
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να μεταφέρεις και άλλες εφαρμογές στη κάρτα.

Μπορεί η ενημέρωση ή η εφαρμογή που θες να κατεβάσεις να είναι παραπάνω από 40 mb

 

οσες μπορουν να μεταφερθουν τις εχω μεταφερει και οι ενημερωσεις και οι εφαρμογες που δοκιμασα να κατεβασω δεν ηταν παραπανω απο 6 mb! :confused:

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να κατεβασεις καποιο app για calibration στη μπαταρια.

 

 

ειδα πως οι περισσουτερες τετοιες εφαρμογες, θελουν συσκευη που εχει ρουταριστει... ας ελπισουμε πως θα δουλεψει σε μενα (δεν εχω κανει ρουτ).

 

ενας φιλος εχει την ιδια συσκευη με μενα. οποτε δοκιμασα εμ τη δικη του μπαταρια να δω αν το κανει. και ναι το κανει. αυτο πρεπει να με ανησυχει???

Edited by ilias_7610
http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σου το κάνει γιατί δεν είναι θέμα της μπαταρίας, hardware δηλαδή, αλλά software. Το λογισμικό "νομίζει" εσφαλμένα ότι η μπαταρία δεν έχει άλλη ενέργεια και δίνει εντολή για απενεργοποίηση. Για αυτό σου είπαν τα παιδιά να κάνεις calibration και να σβήσεις τα battery stats. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι πως το μυαλο μου πηγε σε κατι πιο σοβαρο (καμια πλακετα)

θα δοκιμασω με αυτην την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.battery.repair.calibrator&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5iYXR0ZXJ5LnJlcGFpci5jYWxpYnJhdG9yIl0.

ειναι η μονη που βρηκα που δουλευει σε μη ρουτ συσκευες.

ευχαριστω

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. από τότε που πέρασα την hd 2.0 στο play store δεν μου κατεβαίνει κανένα πρόγραμμα ούτε κάνει update. μου γράφει, Σφάλμα ανάκτησης πληροφοριών απο τον διακομιστή. [RPC:S-5:AEC-0]

ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι το κινητό ξεκλειδώνει αν πατήσω το κουμπί με τις 3 γραμμές ενώ είμαι στην lockscreen. Γίνεται να το απενεργοποιήσω αυτό; Είμαι σε UltimateHD 2. Edited by yiannis_volos
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα για να κάνω ένα format το κινητό ποιο προγράμμα να χρησιμοποιήσω;

 

Επίσης τι μπορω να κάνω να περάσω όλες τις εφαρμογές που κατεβάζω απο play store στην memory card γιατι με 10 εφαρμογές το κινητό γέμισε κ δεν έχω μνήμη

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς root δεν γίνεται;
Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...