Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πας στο site που θες.Το κάνεις save σαν σελειδοδείκτη και θα βγαίνει με εικονίδιο.Απλά αν πας και προσθέσεις τον σελιδοδείκτη χωρίς να ανοίξεις την σελίδα δεν θα έχει εικονίδιο.Εγώ έτσι το κάνω στον ''μαμά'' browser του κινητού.Τώρα εσύ που χρησιμοποιείς τον

dolphin δεν νομίζω να έχει διαφορά μιας και όλοι οι browser ακόμα και στα pc λειτουργούν έτσι όπως σου περιέγραψα.

 

Στον stock browser βγαζει το εικονιδιο κανονικα,στον dolphin οχι..ισως να μην το υποστηριζει ο dolphin...κ στον stock δεν το κανει σε ολα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στον stock browser βγαζει το εικονιδιο κανονικα,στον dolphin οχι..ισως να μην το υποστηριζει ο dolphin...κ στον stock δεν το κανει σε ολα..

 

Στο stock σε μένα τα βγάζει όλα τα site κανονικά με εικονίδιο.Περίεργο.Θα βάλω κ γω τον dolphin lite να το τσεκάρω κ ίσως τον κρατήσω.Τον είχα παλιά και ήμουν ευχαριστημένος αλλά και ο ''μαμά'' browser τα πάει μια χαρά...

 

Μου λέει copy failed, read only file. Λες όταν το αντέγραψα από το pc στην sd να είχε επιλεγμένο αυτό στις ιδιότητες κ να μη μπορώ να το τρέξω;;;

Θα μας τρελάνει βραδιάτικα :confused:

 

Κάνε ένα backup το κινητό με το cwm και δοκίμασε να κάνεις wipe data.Αν λειτουργήσει μετά πάει να πει πως κάτι έχεις διαφορετικά ρυθμισμένο ή κάποια εφαρμογή σου μπλόκαρε κάτι και σκάλωσε.Μήπως χρησιμοποιείς κάποιο antivirus και σου τα προκαλεί όλα αυτά?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Να 'σαι καλά, ευχαριστώ.

Η επιλογή για τα παιχνίδια δική ΤΗΣ, όχι δική μου. :)

 

Απλά κάτι ποιο βασικό. Θα χρειαστεί να ξαναστήσω το κινητό; Γίνεται hard reset;

 

hard reset γινεται με ενα προγραμμα που λεγετε sus...καλυτερα ομως να μεινεις στην 2.3.4 ειναι πιο βολικια

αλλα κατι ακουγεται για μια αναβαθμιση...θα δουμε..

με το pc companion δεν χανεις τιποτα

 

Παιδια ερωτηση κ απο εμενα.Βαζω με bookmark το site του myphone στην αρχικη οθονη.γινεται καπως να εχει μονο το εικονιδιο του myphone αντι για το εικονιδιο του dolphin κ διπλα του σε μικρο του myphone?εννοειται οτι η ερωτηση παει για καθε bookmark που δημιουργουμε ετσι;κ κατι ακομη..στην 4.0.4 το link to sd δουλευει κανονικα;thnx in advance!

 

νομιζω αυτο θελει ρουτ νομιζω..

edit...ακυρο

 

Πας στο site που θες.Το κάνεις save σαν σελειδοδείκτη και θα βγαίνει με εικονίδιο.Απλά αν πας και προσθέσεις τον σελιδοδείκτη χωρίς να ανοίξεις την σελίδα δεν θα έχει εικονίδιο.Εγώ έτσι το κάνω στον ''μαμά'' browser του κινητού.Τώρα εσύ που χρησιμοποιείς τον

dolphin δεν νομίζω να έχει διαφορά μιας και όλοι οι browser ακόμα και στα pc λειτουργούν έτσι όπως σου περιέγραψα.

 

και παλι θα βγει σαν σελιδοδεικτης στην αρχικη νομιζω

Edited by giothesuper

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Μου λέει copy failed, read only file. Λες όταν το αντέγραψα από το pc στην sd να είχε επιλεγμένο αυτό στις ιδιότητες κ να μη μπορώ να το τρέξω;;;

Θα μας τρελάνει βραδιάτικα :confused:

Δοκιμασε να κανεις εγκατασταση με καποιον αλλο file manager.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε να μου προτείνετε κάποιο navigator?

Έχω κατεβασμένο το Sygic απο το ******* το οποίο όποτε του καπνίσει κολλάει και είναι πολύ εκνευριστικό!

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Μου λέει copy failed, read only file. Λες όταν το αντέγραψα από το pc στην sd να είχε επιλεγμένο αυτό στις ιδιότητες κ να μη μπορώ να το τρέξω;;;

Θα μας τρελάνει βραδιάτικα :confused:

 

Μήπως οι εφαρμογές τρέχουν μονο σε gb?

Μήπως πρεπει να βάλεις την τελαιυταια έκδοση της εφαρμογής;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε να μου προτείνετε κάποιο navigator?

Έχω κατεβασμένο το Sygic απο το ****** το οποίο όποτε του καπνίσει κολλάει και είναι πολύ εκνευριστικό!

 

Αγορασε αυτο με 10 ευρω κι εισαι κομπλε:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cit.citisnav&hl=el

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

προσφατα νεος κατοχος του sony u, ηθελα να ρωτησω, στα μηνυματα, οταν θελεις να διαγραψεις καποιο μηνυμα, απο συγκεκριμενη επαφη, η οποια σου εχει στειλει, περαν του ενος, μηνυματα, οταν πηγαινεις στην επιλογη διαγραφη, σου λεει διαγραφη ολης της συνομιλιας (δλδ ολων των μηνυματων που εχεις ανταλλαξει με την συγκεκριμενη επαφη) κ οχι ενος που θα επιλεξεις εσυ.

Τι γινεται, κανω κατι λαθος; δεν μπορω να διαγραψω συγκεκριμενο μηνυμα;

 

Οπως επισης για μεταφορα ολων των επαφων μου απο το προηγουμενο sony ericsson u10i, ο καλυτερος τροπος ειναι μεσω υπολογιστη, να μεταφερω με την βοηθεια του καταλληλου προγραμματος της σονι, τις επαφες στο pc, κ μετα να τις αντιγραψω στο νεο μου κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Για να διαγραψεις συγκεκριμενο sms θα πας στο sms και θα κρατησεις παρατεταμενα το δακτυλο σου πανω του. Θα σου βγαλει επιλογη για διαγραφη.

 

Μπορεις να μεταφερεις τις επαφες με τον τροπο που λες,μεταφεροντας τες στη σιμ και μετα στο τηλεφωνο,υπαρχουν διαφοροι τροποι. Καλυτερα αφου τις μεταφερεις να τις αποθηκευσεις στο gmail για να μη ξαναχρειαστει να κανεις χειροκινητη μεταφορα,αλλα να γινεται αυτοματα με συγχρονισμο.

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω για τα μηνυματα το ειδα.

ΓΙα τις επαφες τωρα επειδη η σιμ χωραει, απο οσο εχω δει 200 επαφες κ εγω περισσοτερες που ειναι συμπληρωματικα αποθηκευμενες στο τηλεφωνο, δεν μπορω να τις μεταφερω ολες στην σιμ, οποτε λογικα θα τις μεταφερω χειροκινητα, ξεχωριστα απο σιμ κ απο την μνημη του τηλεφωνου, ωστε να μεταφερθουν στην συνεχεια στο νεο τηλεφωνο.

 

Για την μεθοδο του gmail ειμαι επιφυλακτικος ως προς την διαθεση τοσων πολλων προσωπικων στοιχειων....

Link to comment
Share on other sites

E ολοι εκει τις εχουν τις επαφες τους στα android. Ειναι μεγαλη διευκολυνση. Τωρα,αν η google θελησει καποια στιγμη να χρησιμοποιησει με δολιο τροπο την επαφη μου soulaki love :p, ε ας το κανει τι να πω,μπορει και να την εχω χωρισει μεχρι τοτε:frog:
Link to comment
Share on other sites

Να ξαναρωτησω μιας και δεν καταλαβα καλα.Αν μεσω companion επιλεξω την επιλογη που μου βγαζει (αν εχει προβλημα το τηλεφωνο πατηστε εδω!!) τι θα κανει?Επαναφορα σε τι?Το εχει κανει κανεις με ICS?

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία στο dolphin browser με το που βγαίνω από τη εφαρμογή κολλάει κ μόνο με βγαλσιμο μπαταρίας ή το αφήνω μόνο του να κάνει reboot.

Το χει κανείς άλλος;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει πως θα διαβασω φλασακια με το otg

γιατι εχω διαβασει στο xda και δεν βγαζω ακρη?

ειμαι 2.3.4 ροοτ

 

παιδια η δουλεια εγινε βαζοντας αυτη την εφαρμογη

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=wired.usbotg&feature=also_installed#?t=W251bGwsMSwxLDEwNCwid2lyZWQudXNib3RnIl0.

SE xperia Neo V 2.3.4 Codename 9.0

ευχαριστω το φιλο Soulfunkdjx για τη βοηθεια :bow:

Link to comment
Share on other sites

παιδια η δουλεια εγινε βαζοντας αυτη την εφαρμογη

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=wired.usbotg&feature=also_installed#?t=W251bGwsMSwxLDEwNCwid2lyZWQudXNib3RnIl0.

 

Μπορώ να το κάνω και στο neo v αυτό με το φλασάκι???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε να μου προτείνετε κάποιο navigator?

Έχω κατεβασμένο το Sygic απο το ****** το οποίο όποτε του καπνίσει κολλάει και είναι πολύ εκνευριστικό!

 

NAVIGON!!!!!!!!!!! ΑΠΛΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠ'ΟΣΑ ΔΟΚΙΜΑΣΑ!!!!

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυριο μου ερχεται το κινητό αλλα τωρα το έκαναν απλα service.Ευχομαι να ειναι καλα στον δρομο.. :worry: :love:

 

edit: Ηρθε και μου τό καναν απλώς επιδιωρθωση στο λειτουργικο :blink: και οπως ηταν αναμενομενο τα καμενα πιξελ δεν εφυγαν... :mad: . Και το καλύτερο? θα το ξαναδούνε και θα δουνε αμα ειναι να το αλλαξουν... Αλλες 10 μερες μου ειπαν να περιμενω.. :X :rocket: :knife:

Edited by S0LvE
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα που εχω και θα παρακαλεσω τους ειδικους να βοηθησουν ειναι οτι δεν βλεπει το wifi τα καναλια απο 11 και πανω.Κατα τα αλλα τρεχει το κινητο πολυ καλα!!

 

Αλλα στα everest ας πουμε δεν εχω.Ειναι σπαστικο!!

 

Το κινητο τα εβλεπε οταν ειχε την μαμα 2.3.4 πανω.Τοτε το ρουταρα και περασα την αναβαθμιση που ηρθε μεσω seus..Απο τοτε ειμαι στην 4.0.4 γνησια ρουτ...αλλα δεν βλεπει τα καναλια αυτα.....

 

Καμια λυση?

Γενικά υπάρχει ένα θέμα με τα Sony από εποχής Ericsson στο θέμα των καναλιών. Ειδικά από το 12 και πάνω. Η λύση ήταν να αλλάξεις κανάλι στο router σου αλλά όταν πρόκειται για δημόσια τότε σηκώνουμε τα χέρια.

Δε ξέρω αν στον οδηγό του zxr υπάρχει τρόπος.ρίξει μια ματιά

Δεν υπάρχει.

Παιδιά έχετε να μου προτείνετε κάποιο navigator?

Έχω κατεβασμένο το Sygic απο το ******* το οποίο όποτε του καπνίσει κολλάει και είναι πολύ εκνευριστικό!

Ο καθένας θα σου προτείνει ότι χρησιμοποιεί. Προσωπικά θα σου έλεγα το iGo. Αν δεν το είχα ακόμα στην Πολωνία θα ήμουν με το μπάχαλο που γίνεται εκεί. Δοκίμασε και κατέληξε σε όποιο σε βολέψει. :)

 

Υ.Γ.: Να θυμίσω ότι δεν μιλάμε στο παρών forum γιa παράνομους τρόπους κτήσης εμπορικού λογισμικού. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να το κάνω και στο neo v αυτό με το φλασάκι???

 

αν εισαι root και εχεις και το καλωδιο usb otg που χρειαζεται

βαζεις αυτη την εφαρμογη και μπορεις

SE xperia Neo V 2.3.4 Codename 9.0

ευχαριστω το φιλο Soulfunkdjx για τη βοηθεια :bow:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!Πριν λίγους μήνες αγόρασα το Neo v και μετά απο λίγο διάστημα έκανα Update με το τελευταίο λογισμικό της Sony.Εδώ και κάποιες μέρες όμως ξαφνικά όταν πατάω να ανοίξω την οθόνη ,ενώ είναι ήδη ανοιχτό το τηλέφωνο,μου βγάζει μια μαύρη οθόνη με 2 κόκκινες γραμμές και δεν ανοίγει!Χρειάζεται μεγάλη προσπάθεια για να το ξανανοίξω ακόμα κι αν αφαιρέσω την μπαταρία και την ξαναβάλω!Τι πρέπει να κάνω; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Κατι που μου ηρθε παλι ξαφνικα,υπαρχει radio transmitter για το κινητο μας;εστω με custom rom η οτιδηποτε;
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!Πριν λίγους μήνες αγόρασα το Neo v και μετά απο λίγο διάστημα έκανα Update με το τελευταίο λογισμικό της Sony.Εδώ και κάποιες μέρες όμως ξαφνικά όταν πατάω να ανοίξω την οθόνη ,ενώ είναι ήδη ανοιχτό το τηλέφωνο,μου βγάζει μια μαύρη οθόνη με 2 κόκκινες γραμμές και δεν ανοίγει!Χρειάζεται μεγάλη προσπάθεια για να το ξανανοίξω ακόμα κι αν αφαιρέσω την μπαταρία και την ξαναβάλω!Τι πρέπει να κάνω; :confused:

Κάνε μια επιδιόρθωση μέσω SEUS κι αν δεν στρώσει τότε Sony Ericsson Service Points

Κατι που μου ηρθε παλι ξαφνικα,υπαρχει radio transmitter για το κινητο μας;εστω με custom rom η οτιδηποτε;

Τι εννοείς; Τί ακριβώς θέλεις να κάνεις;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...