Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό εννοώ

 

:up: Ευχαριστώ και τους 2 παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Υπόψιν ότι σβήνονται τα πάντα.

 

Αυτό θέλω κι εγώ. Πριν δώσω τη συσκευή για πούλημα, ας πούμε. Αρκεί να κρατάει την τωρινή έκδοση λογισμικού (ICS)

Link to comment
Share on other sites

Nαι την κρατάει. Σε περίπτωση που δώσεις το κινητό αυτή είναι η ιδανική λύση (και ένα format στην sd φυσικά ;) )
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλε.

Ειχα την IC και γυρισα σε gb 0.42. Εκανα ρουτ, και στην συνεχεια μεσω αυτοματης αναβαθμισης του κινητου, περασα στην 0.62, και κρατησε και το ρουτ! Το ιδιο καναν και πολλοι φιλοι απο δω μεσα με τα ιδια αποτελεσματα. Οποτε προχωρα αφοβα.

 

 

 

εγω τωρα που εσβησα με root unistaler to update

πως θα την παρει μεσω ΟΤΑ την εκδοση?

SE xperia Neo V 2.3.4 Codename 9.0

ευχαριστω το φιλο Soulfunkdjx για τη βοηθεια :bow:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλε.

Ειχα την IC και γυρισα σε gb 0.42. Εκανα ρουτ, και στην συνεχεια μεσω αυτοματης αναβαθμισης του κινητου, περασα στην 0.62, και κρατησε και το ρουτ! Το ιδιο καναν και πολλοι φιλοι απο δω μεσα με τα ιδια αποτελεσματα. Οποτε προχωρα αφοβα.

 

 

 

εγω τωρα που εσβησα με root unistaler to update

πως θα την παρει μεσω ΟΤΑ την εκδοση?

 

Αν σου δώσει κάποιος το apk του update center θα πετύχει;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Αν σου δώσει κάποιος το apk του update center θα πετύχει;

 

θα πετυχει? δεν ξερω :O

SE xperia Neo V 2.3.4 Codename 9.0

ευχαριστω το φιλο Soulfunkdjx για τη βοηθεια :bow:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλε.

Ειχα την IC και γυρισα σε gb 0.42. Εκανα ρουτ, και στην συνεχεια μεσω αυτοματης αναβαθμισης του κινητου, περασα στην 0.62, και κρατησε και το ρουτ! Το ιδιο καναν και πολλοι φιλοι απο δω μεσα με τα ιδια αποτελεσματα. Οποτε προχωρα αφοβα.

 

 

 

εγω τωρα που εσβησα με root unistaler to update

πως θα την παρει μεσω ΟΤΑ την εκδοση?

 

Αν κατάλαβα καλά είσαι ήδη στην .62 και θέλεις να πας σε ICS, οπότε δεν χρειάζεσαι το update center καθώς η αναβάθμιση σε ICS δεν γίνεται ΟΤΑ αλλά μόνο μεσω pc...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη βοήθειά σας λίγο.

 

Έχω το Neo V. Βγαίνει σε 2 εκδόσεις με μόνη διαφορά το 3G Network

HSDPA 900 / 2100 - MT11i

HSDPA 850 / 1900 / 2100 - MT11a

 

Εγώ έχω την MT11a (ζω στην Αμερική). Την πάτησα με την t-mobile, καθώς οι προδιαγραφές τους είναι 1700/2100. Θεώρησα ότι υπάρχει διαζευκτικό (δηλαδή ή 1700 ή 2100) για να παίξει το 3g, αλλά η t-mobile έχει την παγκόσμια πρωτοτυπία να χρειάζεται και τις 2 συχνότητες. Άρα κόλλησα στο EDGE. Το καλό είναι ότι στους επόμενους 1-2 μήνες θα γυρίσει το δίκτυό της στα 1900, και λογικά θα παίζει.

 

Ο λόγος που πήρα το συγκεκριμένο μοντέλο, είναι για να παίζει και στην Ελλάδα.. Αλλά με αυτό που έπαθα τρόμαξα. Με λίγα λόγια, αν το κρατήσω, στην Ελλάδα θα παίζει;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

παιδια τ πηρα χθες τ κινητο και εχω μερικες αποριες!πως μπορω να κανω ομαδες τις επαφες μου?μπορει ν φυγει απο την αρχικη οθονη το timescape?να σβησω το αντιβαιρους που εχει?..θελω να βαλω κοσμοτε συνδεση κ θ μου δινει και μερικα mb τζαμπα..υπαρρχει περιπτωση να μου υπερχρεωνονται τ mb απο καποια εφαρμογη?

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη βοήθειά σας λίγο.

 

Έχω το Neo V. Βγαίνει σε 2 εκδόσεις με μόνη διαφορά το 3G Network

HSDPA 900 / 2100 - MT11i

HSDPA 850 / 1900 / 2100 - MT11a

 

Εγώ έχω την MT11a (ζω στην Αμερική). Την πάτησα με την t-mobile, καθώς οι προδιαγραφές τους είναι 1700/2100. Θεώρησα ότι υπάρχει διαζευκτικό (δηλαδή ή 1700 ή 2100) για να παίξει το 3g, αλλά η t-mobile έχει την παγκόσμια πρωτοτυπία να χρειάζεται και τις 2 συχνότητες. Άρα κόλλησα στο EDGE. Το καλό είναι ότι στους επόμενους 1-2 μήνες θα γυρίσει το δίκτυό της στα 1900, και λογικά θα παίζει.

 

Ο λόγος που πήρα το συγκεκριμένο μοντέλο, είναι για να παίζει και στην Ελλάδα.. Αλλά με αυτό που έπαθα τρόμαξα. Με λίγα λόγια, αν το κρατήσω, στην Ελλάδα θα παίζει;

 

Ευχαριστώ.

 

Αν δεν κανω λαθος, εμεις παιζουμε με 850-900 οποτε αν δεν ειναι κλειδωμενο και απο τον carrier (T-Mobile), δεν θα εχει προβλημα.

Edited by z3et
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος, εμεις παιζουμε με 850-900 οποτε αν δεν ειναι κλειδωμενο και απο τον carrier (T-Mobile), δεν θα εχει προβλημα.

 

Από ότι βλέπω εδώ, στην ελλάδα έχουμε 2100

http://www.worldtimezone.com/gsm.html

 

Σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έτσι ξαφνικά στο έβγαλε ή πείραξες τίποτα;

 

Sorry για την καθυστερηση.Στο ξαφνικο εμφανιστηκε και εμεινε αλλα απ'οτι εχω καταλαβει πρεπει να φταιει η περιοδος οπου εκανα επεμβασεις στο build.prop - framework.res κτλ.Οταν εκανα αναβαθμιση για δοκιμη στην ics χωρις επαναφορα δεν υπηρχε προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη βοήθειά σας λίγο.

 

Έχω το Neo V. Βγαίνει σε 2 εκδόσεις με μόνη διαφορά το 3G Network

HSDPA 900 / 2100 - MT11i

HSDPA 850 / 1900 / 2100 - MT11a

 

Εγώ έχω την MT11a (ζω στην Αμερική). Την πάτησα με την t-mobile, καθώς οι προδιαγραφές τους είναι 1700/2100. Θεώρησα ότι υπάρχει διαζευκτικό (δηλαδή ή 1700 ή 2100) για να παίξει το 3g, αλλά η t-mobile έχει την παγκόσμια πρωτοτυπία να χρειάζεται και τις 2 συχνότητες. Άρα κόλλησα στο EDGE. Το καλό είναι ότι στους επόμενους 1-2 μήνες θα γυρίσει το δίκτυό της στα 1900, και λογικά θα παίζει.

 

Ο λόγος που πήρα το συγκεκριμένο μοντέλο, είναι για να παίζει και στην Ελλάδα.. Αλλά με αυτό που έπαθα τρόμαξα. Με λίγα λόγια, αν το κρατήσω, στην Ελλάδα θα παίζει;

 

Ευχαριστώ.

Με Wind, Voda σίγουρα δεν θα έχεις πρόβλημα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω τ φωτα σασ πηγα ν κανω root to τηλεφωνο μ οταν εκανα με το flashtool την πρωτη κινιση εσβισα το κινητο κ το εκανε κ μ το εγραψε κ στο προγραμμα οτι εγινε αλλα τωρα πλεον εχει νεκρωσει το κινητο ξερει κανενας τιποτα γιαυτο???

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

εχω το neo v εδω κ 2 μηνες περιπου,κ ακομα δεν μπορω να μαθω τον music player που εχει,μου βγαζει καποια τραγουδια με διπλες ονομασιες ενω εχω ενα τραγουδι κ με δυσκολευει πολυ η αναζητηση κομματιων.υπαρχει καποιος τροπος να γινει πιο ευκολο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας

 

Απο οτσν εβσλα την εκδοση 4 android το τηλεφωνο μου εχει προβλημα

ζεσταινεται κι οταν ακομα το εχω στη τσαντα μου και οταν ζεσταθει κολαει

ουτε σε κληση ν απαντησω ουτε τιποτα

σκεφτομαι να κανω επαναφορα εργοστασικων ρυθμισεων, και ηθελα να

ρωτησω αν το κανω θα επανελθει στην εκδοση 2.3 android ή θα πρεπει

αλλιως να την επαναφερω

 

ευχαριστω:)

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

εχω το neo v εδω κ 2 μηνες περιπου,κ ακομα δεν μπορω να μαθω τον music player που εχει,μου βγαζει καποια τραγουδια με διπλες ονομασιες ενω εχω ενα τραγουδι κ με δυσκολευει πολυ η αναζητηση κομματιων.υπαρχει καποιος τροπος να γινει πιο ευκολο?

 

 

Κατέβασε άλλον απο το μαρκετ

Link to comment
Share on other sites

@p3nny

Γενικά το κινητό ζεσταίνεται αλλά όχι σε σημείο να κολλάει. Κάνε μια επιδιόρθωση με SEUS κι αν δεν στρώσει η προς τα πίσω μετάβαση στην 2.3 γίνεται όπως περιγράφεται εδώ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά είσαι ήδη στην .62 και θέλεις να πας σε ICS, οπότε δεν χρειάζεσαι το update center καθώς η αναβάθμιση σε ICS δεν γίνεται ΟΤΑ αλλά μόνο μεσω pc...

 

οχι στη .42 ειμαι και θελω να παω στην .62 αλλα χωρις να χασω το ροοτ.

SE xperia Neo V 2.3.4 Codename 9.0

ευχαριστω το φιλο Soulfunkdjx για τη βοηθεια :bow:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις προβλήματα με restart ποιος ο πρακτικός λόγος να πας στην .062; Απλή περίεργεια εκφράζω...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα .το κινητό έφαγε κόλλημα κ δεν βγάζει ελληνικό πληκτρολόγιο,βγάζει ιαπωνικό κ αγγλικό .πώς το αλλάζω,

επίσησεις αξίζει η αναβάθμιση σε ics? υπάρχει εκδοσή ελαφριά που να μην κολλάει?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...