Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά τις τελευταίες μέρες όλο μου χάνει τον ήχο κλήσης κ τον γενικό αλλά και τον ήχο κλήσης επαφής! Δαίμονίστηκε;;:-D

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια..εκανα μια βλακεια και στο πληκτρολογιο μου βγαζει μονο κινεζικα και αγγλικα..Ψαχνω απεγνωσμενα να βρω τα ελληνικα αλλα τιποτα..Πως το βαζω ξανα ελληνικα ξερει κανεις? :p
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..εκανα μια βλακεια και στο πληκτρολογιο μου βγαζει μονο κινεζικα και αγγλικα..Ψαχνω απεγνωσμενα να βρω τα ελληνικα αλλα τιποτα..Πως το βαζω ξανα ελληνικα ξερει κανεις? :p

 

Στο πληκτρολόγιο θα υπάρχει ένα πληκτρο που αν το πατήσεις παρατεταμένα θα σε πάει στις ρυθμίσεις του. Συνήθως είναι δίπλα από το space. Το πατάς και μετά πας γλώσσες εισόδου και βάζεις τα ελληνικά..

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι θέλει ΠΟΛΥ σταθερό χέρι για να καταφέρεις να τραβήξεις 3D..

 

και εγω δυσκολευομαι...πρεπει να εχεις και την καταληλη φορα...δηλαδη θελει και αναλογη ταχυτητα

 

Καλησπέρα!

Έχω παρατηρήσει τον τελευταίο καιρό κάτι το περίεργο: εκεί που το έχω μακριά μου και δεν το χρησιμοποιώ ξαφνικά ανάβει η οθόνη από μόνη της! Και είτε θα μένει αναμένει, είτε θα ανάβει και θα σβήνει για λίγο, μέχρι που κάποια στιγμή θα βαρεθεί και θα το σταματήσει.. Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι παρόμοιο; τι μπορεί να φταίει;

 

τρεχει κανενα live wallpaper απο πισω η εφαρμογη;)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

και εγω δυσκολευομαι...πρεπει να εχεις και την καταληλη φορα...δηλαδη θελει και αναλογη ταχυτητα

 

Βρε Γιωργάκη, μη μου τα λες επιστημονικά! Με απλά ελληνικά για να σε καταλαβαίνω!:lol::p

Τι ανάλογες ταχύτητες λες;;;;:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Βρε Γιωργάκη, μη μου τα λες επιστημονικά! Με απλά ελληνικά για να σε καταλαβαίνω!:lol::p

Τι ανάλογες ταχύτητες λες;;;;:wacko:

 

εσενα πηγε το μυαλο σου στα μαθηματικα:lol:?

εννοω οτι πρεπει να ειναι και κανονικα το χερι σου να μην πηγαινει πανω κατω αλλα και να μην πηγαινει ουτε γρηγορα ουτε αργα..σε μια μεση ταχυτητα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

εσενα πηγε το μυαλο σου στα μαθηματικα:lol:?

εννοω οτι πρεπει να ειναι και κανονικα το χερι σου να μην πηγαινει πανω κατω αλλα και να μην πηγαινει ουτε γρηγορα ουτε αργα..σε μια μεση ταχυτητα

 

Κάπου εκεί. Φυσική, μαθηματικά....:wacko::p

Τώρα έτσι όπως το εξηγείς, είναι κατανοητό!

Link to comment
Share on other sites

Που να μιλούσε και για ταχύτητες περιστροφής, γωνιακές ταχύτητες, στροφορμές και φυγόκεντρο!!!! Εκεί θα χάναμε τη μπάλα!

Άντε πάμε πάλι on topic!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Nα σας ρωτησω ρε παιδια.. Για να κατεβασεις απο google play θελει μονο πιστωτικη; Γινεται με χρεωστικη; μηπως ξερει καποιος;
Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Nα σας ρωτησω ρε παιδια.. Για να κατεβασεις απο google play θελει μονο πιστωτικη; Γινεται με χρεωστικη; μηπως ξερει καποιος;

 

ναι κανονικοτατα και πιστευω συμφερει κατα πολυ

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Η 2.3.4 είναι αρκετά καλή, αλλά το θέμα της κοπελιάς είναι ότι γεμίζει η εσ. μνήμη και κρασάρουν αρκετές εφαρμογές. Βλέπω ότι δεν έχω πρόσβαση στην εσωτ. μνήμη από PC ή από EZ Explorer. Πώς καθαρίζετε εσείς την μνήμη; να πάω σε επίσημη 4.1 ή θα είναι χειρότερο;
Link to comment
Share on other sites

4.0.4. Δεν χρειάζεται κάποιος οδηγός. PC Companion ή SEUS και γίνεται αυτόματα.

 

εχω κανει format στη sd card κ εχασα το 2 partition κ το link2 sd δν μου το αναγνωριζει.πως μπορω να το ξανακανω?help!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Έκδοση λειτουργικού;

 

Κάποια εφαρμογή που εγκατέστησες πρόσφατα, κάποιο παιχνίδι, Go Locker (αν έχεις), live wallpaper κτλ

 

καταρχην ευχαριστω .εκδοση android 2.3.4 . εκδοση kernel .2.6.32.9-perf. αριθμος εκδοσης 4.0.2.Α.0.69

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Δεν μπορώ να κάνω ανβάθμηση μέσω του pc companion σε ics. Μου βγάζει σφάλμα. Μπορείς κάπιος να βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Η 2.3.4 είναι αρκετά καλή, αλλά το θέμα της κοπελιάς είναι ότι γεμίζει η εσ. μνήμη και κρασάρουν αρκετές εφαρμογές. Βλέπω ότι δεν έχω πρόσβαση στην εσωτ. μνήμη από PC ή από EZ Explorer. Πώς καθαρίζετε εσείς την μνήμη; να πάω σε επίσημη 4.1 ή θα είναι χειρότερο;

μαλλον δεν ειναι root η συσκευη σου ε?

αν ειναι υπαρχει λυση εδω και εδω

εχω κανει format στη sd card κ εχασα το 2 partition κ το link2 sd δν μου το αναγνωριζει.πως μπορω να το ξανακανω?help!!

δοκιμασε με το minitool partition wizard

Καλησπέρα.

Δεν μπορώ να κάνω ανβάθμηση μέσω του pc companion σε ics. Μου βγάζει σφάλμα. Μπορείς κάπιος να βοηθήσει?

γιατι δεν δοκιμαζεις με sus?

Edited by aDo
Link to comment
Share on other sites

Έχω την codename 8 και στους χάρτες μου εμφανίζει "Η τρέχουσα τοποθεσία σας είναι προσωρινά μη διαθέσιμη". Τι πρέπει να κάνω;
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Έχω την codename 8 και στους χάρτες μου εμφανίζει "Η τρέχουσα τοποθεσία σας είναι προσωρινά μη διαθέσιμη". Τι πρέπει να κάνω;

 

Βγες σε ανοικτό χώρο και περίμενε να κλειδώσει δορυφόρους το gps.

Link to comment
Share on other sites

Βγες σε ανοικτό χώρο και περίμενε να κλειδώσει δορυφόρους το gps.

 

Αυτό έκανα και τίποτα....Μήπως πρέπει να flasharo τίποτα για το gps;

Ή μήπως παίζει κάτι με τον kernel;

Edited by yiannis_volos
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έψαξα όλο το φόρουμ και δεν βρήκα απάντηση.Τελικά υπάρχει τρόπος να διατηρηθούν οι τιμές στα tweeks του zxr στο minfree του /sys/module/lowmemorykiller/parameters/ και μετά το restart;

(Το echo "6144,9216,12288,18432,21504,24576" > /sys/module/lowmemorykiller/parameters/

minfree το έγραψα στο τέλος του /system/etc/hw_config.sh, το .back αρχείο το βρήκα, το διέγραψα αλλά τίποτα).:(:(:(:(

 

το ιδιο προβλημα ειχα κ εγω συν οτι δεν βρισκω το back αρχειο σημερα ομως περσα το Autokiller Memory Optimizer ειχα ειδη τις τιμες του ZXR και πλεον τις κραταει κανονικα,και ενωειτε οτι μπορεις να τις αλλαξεις κ απο την εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά.εχω το εξής πρόβλημα ...τον πάω να ξεκλειδωσω το κινητό μου δυσκολευομαι να το σειρά προς τα δεξιά που θέλει.και οταν τα καταφέρω και μπω στο μενου με τιν παραμικρη επαφη ανοιγει οποιο προγραμμα ακουμπισω.αυτο για 5-6 δευτερα.μετα ξεκολαει και ολα κανονικα.αν το κλειδωσω μετα παλι τα ιδια για 5-6 δευτερα....απο οτι καταλαβα τα πρωτα 5-6 δευτερα δινει εντωλη στην παραμικρη επαφη οτι και καλα κανω κλικ.ενω εγω θελω πχ να γυρισω σελιδα.αν εχει καποιο καποιο αντιστυχο προβλημα ας μου απαντησει γιατι ειναι πολυ σπαστικο,το ξεκλειδωνω με 1000 ζωρια και μετα στο μενου για να αλλαξω σελιδα ανοιγω 2-3 προγραμματα χωρις να το θελω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.υπαρχει dialer με μεγαλυτερα νουμερα-πληκτρα απο τον stock της ics? να πιανει αν ειναι δυνατον ολη την οθονη? ευχαριστω

Αν εισαι με ics : ρυθμισεις> οθονη> μεγεθος γραμματοσειρας. Μεγαλωνουν ολα τα γραμματα σε ολο το μενου.

Αν θες μονο στον dialer https://play.google.com/store/apps/details?id=com.modoohut.dialer&hl=el

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...