Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ'ευχαριστω παρα πολυ.

Για απλη χρηση καρτας αυτη κανει ->http://www.skroutz.gr/s/336094/Kingston-MicroSD-16GB-SDC4-16GB.html

 

Σκαλιζα τις ρυθμισεις απο το handcent αλλα ειχα ζαλιστει απο το σκαλισμα.....

Μαλλον και κατι λαθος πρεπει να εκανα, γιατι τα μνμ που στελνω εχουν ολα κεφαλαια ασχετα αν εγω γραφω με μικρα...:(

Μια χαρα κανει,αν μπορουσες να παρεις μια με μεγαλυτερο class θα ηταν καλυτερο.Τωρα για τα sms δεν εχει να κανει με ρυθμισεις,μπαντα με κεφαλαια στελνονται και ας γραφουμε με μικρα.

ericsson t39m-nokia 3230-sony ericsson xperia neo v
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σας παρακαλω μπορειτε να μου απαντησετε αμα μπορω να αγορασω το νεο v με δωσεις??

 

Από το Πλαίσιο μπορείς. Από άλλα καταστήματα δεν γνωρίζω!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα κανει,αν μπορουσες να παρεις μια με μεγαλυτερο class θα ηταν καλυτερο.Τωρα για τα sms δεν εχει να κανει με ρυθμισεις,μπαντα με κεφαλαια στελνονται και ας γραφουμε με μικρα.

Παιζει κανα 10ρικο διαφορα απο αυτη http://www.skroutz.gr/s/336098/Kingston-MicroSD-16GB-SDC10-16GB.html αλλα θα δω...

ΟΚ για το αν γραφει παντα με κεφαλαια,απλα νομιζα πως απο αυτα που σκαλιζα κατι πειραξα λαθος...

Thanks again!:)

Link to comment
Share on other sites

Από το Πλαίσιο μπορείς. Από άλλα καταστήματα δεν γνωρίζω!

 

Mα νομιζω οτι το νεο v δεν κυκλοφορει στο πλαισιο αλλα μονο στην vodafone!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πριν καμιά δεκαριά ημέρες έκανα κάποιου είδους συγχρονισμό με το facebook και από τότε βλέπω στην συλλογή μου τις φωτογραφίες του facebook τις δικές μου και κάποιες "φίλων". Πως στον κόρακα διαγράφονται αυτές? Όταν τις μαρκάρω μέσα στην συλλογή δεν μου βγάζει επιλογή "διαγραφή"
Link to comment
Share on other sites

Παντως μεχρι τωρα δεν εχω βρει καποιο app που να μπορω να κανω overclocking... Μαλλον δεν μπορουμε να κανουμε στη δικια μας συσκευη. Ισως με αλλη rom...

 

Μπορείς να κάνεις, με αυτό:

https://market.android.com/details?id=com.mhuang.overclocking&feature=search_result

 

Το έχει αναφέρει και ο zxr στον οδηγό του

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=324085

- Vivo X80 Pro

- ZTE MC888 Pro

- Samsung Galaxy Tab S9 Ultra

ASUS TUF-AX3000 V2

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι από hancent στέλνει μόνο κεφαλαία, ασχέτως αν εσύ γράφεις με μικρά!

 

ισχυει αυτο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mα νομιζω οτι το νεο v δεν κυκλοφορει στο πλαισιο αλλα μονο στην vodafone!!

 

Το neoV κυκλοφορεί παντού! Το επιδοτεί όμως ΜΟΝΟ η Vodafone. Εγώ από Πλαίσιο αγόρασα το δικό μου, αλλά είναι σε έλλειψη τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι από hancent στέλνει μόνο κεφαλαία, ασχέτως αν εσύ γράφεις με μικρά!

 

ισχυει αυτο

 

Ισχυει αν εχεις επιλεγμενη την επιλογη με τους 160 χαρακτηρες! Αν δεν την εχεις επιλεγμενη στελνει με μικρα.

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει αν εχεις επιλεγμενη την επιλογη με τους 160 χαρακτηρες! Αν δεν την εχεις επιλεγμενη στελνει με μικρα.

 

νομιζα οτι αυτο εννοειται!!ποιος ειναι τοσο "αδαης" να στελνει με 70 χαρακτηρες;;

(ειναι μαλιστα ενας απο τους κυριους λογους που πολλοι προτιμουν το handcent απο μαμα εφαρμογη)

 

φιλε tzagaritos αν υπαρχει στο πλαισιο εννοειται μπορεις να πληρωσεις με δοσεις..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

νομιζα οτι αυτο εννοειται!!ποιος ειναι τοσο "αδαης" να στελνει με 70 χαρακτηρες;;

(ειναι μαλιστα ενας απο τους κυριους λογους που πολλοι προτιμουν το handcent απο μαμα εφαρμογη)

 

φιλε tzagaritos αν υπαρχει στο πλαισιο εννοειται μπορεις να πληρωσεις με δοσεις..:)

 

Καλου-κακου ανεφερε το εσυ γιατι ποτε δεν ξερεις! Εχω ακουσει απο γνωστους μου κατι μαργαριταρια...:p:ninja: (δεν μιλαω για καποιον απο εδω)

Link to comment
Share on other sites

Stock εφαρμογη για SMS, με μονη προσθηκη ενα επιπλεον "keyboard" (https://market.android.com/details?id=net.bitquill.inputmethod.greek&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm5ldC5iaXRxdWlsbC5pbnB1dG1ldGhvZC5ncmVlayJd)

 

Τα εισερχομενα μηνυματα μου.....ειναι διπλά! Παραθετω μια φωτο για να καταλαβετε. Καμια ιδεα κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου κατι ασχετο με την ερωτηση σου. Απ οτι ειδα στη φωτο που ανεβασες χρησιμοποιεις το juice defender. Βελτιωνει καθολου τη μπαταρια;
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίηση της αυτόματης φωτεινότητας (the hard way!!!)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3939311#post3939311

 

Τα αποτελέσματα είναι ίδια με αυτά της χρήσης του Disable Auto Brightness;

Si senior!

Παντως μεχρι τωρα δεν εχω βρει καποιο app που να μπορω να κανω overclocking... Μαλλον δεν μπορουμε να κανουμε στη δικια μας συσκευη. Ισως με αλλη rom...

SetCPU δοκίμασες;

 

σας παρακαλω μπορειτε να μου απαντησετε αμα μπορω να αγορασω το νεο v με δωσεις??

Νομίζω ότι είναι πιο εύκολο να πάρεις ένα τηλέφωνο σε κάποιο από τα μεγάλα καταστήματα για να μάθεις λεπτομερώς και σωστά αυτό που ρωτάς. Ότι και να σου απαντήσουμε εμείς εδώ μέσα δεν νομίζω να είναι έγκυρο.

Stock εφαρμογη για SMS, με μονη προσθηκη ενα επιπλεον "keyboard" (https://market.android.com/details?id=net.bitquill.inputmethod.greek&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm5ldC5iaXRxdWlsbC5pbnB1dG1ldGhvZC5ncmVlayJd)

 

Τα εισερχομενα μηνυματα μου.....ειναι διπλά! Παραθετω μια φωτο για να καταλαβετε. Καμια ιδεα κανεις?

Όλα; Ή μόνο του παρόχου που βλέπω; Ρίξε μια ματιά στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου αλλά μου φαίνεται λίγο απίθανο να φταίει αυτό

 

Τέλος να πω ότι το handcent όταν επιλέγουμε να γράφουμε 160 χαρακτήρες στέλνει το sms με κεφαλαίους χαρακτήρες ακόμα κι αν εμείς το έχουμε γράψει με μικρούς. Είναι περιορισμός της κωδικοποίησης. Μόνο όταν επιλέγουμε 70 χαρακτήρες στέλνει ότι γράφουμε!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πριν καμιά δεκαριά ημέρες έκανα κάποιου είδους συγχρονισμό με το facebook και από τότε βλέπω στην συλλογή μου τις φωτογραφίες του facebook τις δικές μου και κάποιες "φίλων". Πως στον κόρακα διαγράφονται αυτές? Όταν τις μαρκάρω μέσα στην συλλογή δεν μου βγάζει επιλογή "διαγραφή"

 

Εγώ παιδεύομαι για το αντίθετο:worry:...

Η εφαρμογή είναι η timescape, θα πας ρυθμίσεις-λογαριασμοί & συγχρονισμός και μετά από το εικονίδιο που λέει "facebook inside" κλπ μπορείς να επιλέξεις τον συγχρονισμό ΄η μη των φωτογραφιών. Μπορείς να αφαιρέσεις και τελείως τον λογαριασμό του facebook από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής timescape, αν θες. Δεν επηρεάζει τον βασικό συγχρονισμό της συσκευής με το facebook.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμιά offline εφαρμογή για GPS?

 

CoPilot 9.1

Mireo Don't Panic 4.4.5

Sygic Navigator 11.2.3

Navigon 4.0.2

NDrive 11.4.03

iGO 8.4.3

Link to comment
Share on other sites

Όλα; Ή μόνο του παρόχου που βλέπω; Ρίξε μια ματιά στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου αλλά μου φαίνεται λίγο απίθανο να φταίει αυτό

 

Και απο τους 3 παρόχους:wacko:

Το σκεφτηκα κι εγω για το εξτρα πληκτρολογιο και πιθανες ρυθμισεις "ειδοποιησης", αλλα αφ ενος δεν εχει τετοιου τυπου ρυθμισεις στο settings του "Greek input method" κι αφ ετερου με το ιδιο -εξτρα- πληκτρολογιο στο Alcatel OT-990 δεν αντιμετωπιζα παρομοιο προβλημα.....Κι εχω φαει τον τοπο στο googling, αλλα δε βλεπω αναλογες αναφορες.....Τουλαχιστον ξερω οτι ειμαι unique...:p

 

 

ΥΓ...κατι βρηκα στο XDA...για να δουμε

Edited by 1600
Link to comment
Share on other sites

Σχεδον ιδια την εχει ''γνωστο μεγαλο καταστημα παιχνιδιων'':X με 2,99 :happy: την εχω και εχω κοψει τον βραχιονα για να ειναι ποιο μικρος ;)

Διαβασα εδω οτι συνδεσατε στο τηλεφωνο εξωτερικο δισκο ποντικι κ.α., απορια/ερωτηση: με το mhl μηπως εχουμε καποιο οφελος-πλεονεκτηματα? θα φορτιζει κανονικα και θα μπορουμε να εχουμε συνδεδεμενα και αυτα που αναφερατε?

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p5197.m570.l1311&_nkw=mhl+adapter&_sacat=See-All-Categories

Η εικονα ειναι απο το τηλεφωνο της αδελφης μου neo v ρουταρισμενο με την .42, αναβαθμηση δεν της κανω μεχρι να βγει ευκολος τροπος για root στην .62.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδεύομαι για το αντίθετο:worry:...

Η εφαρμογή είναι η timescape, θα πας ρυθμίσεις-λογαριασμοί & συγχρονισμός και μετά από το εικονίδιο που λέει "facebook inside" κλπ μπορείς να επιλέξεις τον συγχρονισμό ΄η μη των φωτογραφιών. Μπορείς να αφαιρέσεις και τελείως τον λογαριασμό του facebook από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής timescape, αν θες. Δεν επηρεάζει τον βασικό συγχρονισμό της συσκευής με το facebook.

 

Φίλε μου σ' ευχαριστώ πολύ. Μ' έσωσες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...