Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα! Οταν μπαινω στο internet με βαζει κανονικα στο zoo με το flash player που εχω οταν ομως μπαινω στο zoo απο την εφαρμογη google chrome μου λεει αυτη η προσθηκη δεν υποστηριζεται γιατι??

 

Γιατί ο chrome Δεν υποστηρίζει τη λειτουργία του flash player. Πρέπει να μπαίνεις η με την έκδοση explorer που έχει το κινητό σου ή κατέβασε από το play τον Boat browser.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατί ο chrome Δεν υποστηρίζει τη λειτουργία του flash player. Πρέπει να μπαίνεις η με την έκδοση explorer που έχει το κινητό σου ή κατέβασε από το play τον Boat browser.
Σε ευχαριστω πολυυυυ
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ο chrome Δεν υποστηρίζει τη λειτουργία του flash player. Πρέπει να μπαίνεις η με την έκδοση explorer που έχει το κινητό σου ή κατέβασε από το play τον Boat browser.

 

εγω και απο το εικονιδιο της γης που μπαινω το zoo δεν ανοιγει, δειχνει στη μεση μια κοκιδα και αν και παταω πανω της

δεν κανει τιποτα, τι αλλο πρεπει να κανω για να ανοιξει η σελιδα? παλια θυμαμαι εμπαινα, τωρα οχι

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

εγω και απο το εικονιδιο της γης που μπαινω το zoo δεν ανοιγει, δειχνει στη μεση μια κοκιδα και αν και παταω πανω της

δεν κανει τιποτα, τι αλλο πρεπει να κανω για να ανοιξει η σελιδα? παλια θυμαμαι εμπαινα, τωρα οχι

 

Τον flash playerτον έχεις περασμένο, είναι μερικά ποστ πιο πάνω η τελευταία έκδοση.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Τον flash playerτον έχεις περασμένο, είναι μερικά ποστ πιο πάνω η τελευταία έκδοση.

 

ναι το εχω εγκαταστησει

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

ναι το εχω εγκαταστησει

 

Στις ρυθμίσεις έχει μια επιλογή να ενεργοποιήσεις τα πρόσθετα. Κάπως έτσι το λέει.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι για κάποια custom rom και είμαι ανάμεσα σε HD Ultimate 3.0.2 και MIUI4.

Τι προτείνετε;

Ποια τα μείον για κάθε μια απ αυτές;

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Αφού έκλεισες τα δεδομένα δεν θα σε χρεώνει τίποτα. Όποτε θες να του κάνεις ανανέωση ανοίγεις data ή wifi και πατάς πάνω του για ανανέωση. Απόσο θυμάμαι κρατάει τις προβλέψεις για αρκετές ώρες αλλά τα καιρικά φαινόμενα αλλάζουν διαρκώς οπότε για να σαι ενημερωμένος ας το ενημερώνεις χειροκίνητα όποτε θες.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, άρα όταν ανοίγω data ή wifi πρέπει να κλικάρω το εικονίδιο του καιρού για να με χρεώσει δεδομένα. Το λέω αυτό γιατί φοβάμαι όταν είμαι στο δρόμο και θέλω να μπω στο internet να μην τρέχει παράλληλα και ο καιρός. Σωστά τα λέω;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, άρα όταν ανοίγω data ή wifi πρέπει να κλικάρω το εικονίδιο του καιρού για να με χρεώσει δεδομένα. Το λέω αυτό γιατί φοβάμαι όταν είμαι στο δρόμο και θέλω να μπω στο internet να μην τρέχει παράλληλα και ο καιρός. Σωστά τα λέω;

 

Οταν ανοιγεις τα data ή το wifi πολλες εφαρμογες ανεβοκατεβαζουν δεδομενα.. Ετσι ειναι γραμμενες να λειτουργουν. Αυτο κανει το android. Αρα δεν θα πρεπε να σε αγχωνει μονο ο καιρος..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι για κάποια custom rom και είμαι ανάμεσα σε HD Ultimate 3.0.2 και MIUI4.

Τι προτείνετε;

Ποια τα μείον για κάθε μια απ αυτές;

 

χρησημοποιησα και τις 2 αλλα οι miu4 ειχε ποιο πολλα κοληματα και γυρισα στιν HD Ultimate 3.0.2

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις έχει μια επιλογή να ενεργοποιήσεις τα πρόσθετα. Κάπως έτσι το λέει.

 

εβαλα το τελευταιο flash player Και ανοιξε η σελιδα του zoo αλλα το εικονιδιο που παω να κανω login κουνιεται πανω κατω και δεν βγαινει πληκτρολογιο να βαλω user name και κωδκο

 

χρησημοποιησα και τις 2 αλλα οι miu4 ειχε ποιο πολλα κοληματα και γυρισα στιν HD Ultimate 3.0.2

 

και ελεγα αποψε να βαλω την miu4

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα.
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

εβαλα το τελευταιο flash player Και ανοιξε η σελιδα του zoo αλλα το εικονιδιο που παω να κανω login κουνιεται πανω κατω και δεν βγαινει πληκτρολογιο να βαλω user name και κωδκο

 

 

 

και ελεγα αποψε να βαλω την miu4

 

Βάλτη απλά στο aroma μην βάλεις σχεδόν τίποτα για να έχει χώρο στο system και θα είσαι οκ.

Αλλωστε κράτα τη για λίγο και άμα δεν σου κάνει βάλε άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .Μου εδωσε ενα φιλαρακι το κινητο να το δω να του κανω οτι θελω και αμα μου κανει να το αγορασω απο αυτον.

Το κινητό έχει Android 2.3.4, αριθμό έκδοσης 4.0.2.Α.0.62 και kernel 2.6.32.9-perf και ΔΕΝ ειναι Root

Στον υπολογιστή εχω Windows 7 64-bit με service pack 1

θελω να ρωτησω τα εξης

1) πως κανω back up οτι εχει μεσα?

2)να του κανω root ή να του περασω την ποιο προσφατη έκδοση android που υπάρχει;

3)θα μπορουσατε να μου δώσετε οδηγιες για το root?

Link to comment
Share on other sites

Για να πάρεις backup όλο το κινητό πρέπει να κάνεις root και να εγκαταστήσεις το cwm. Επίσης μπορείς να παίρνεις μεμονωμένα backups εφαρμογών με το titanium backup αλλά πάλι πρέπει να είσαι root. Για να γίνεις root βάλε την τελευταία official rom μέσω του Pc companion ή του SEUS (official προγράμματα για το PC για τα κινητά XPERIA). Αφού βάλεις την τελευταία έκδοση ακολουθείς τον οδηγό μου http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4483719#post4483719 για να γίνεις root (αν και έχει βγει ένα προγραμματάκι που στο κάνει σε λίγα δευτερόλεπτα αλλά δε το έχω χρησιμοποιήσει). Αφού γίνεις root κατεβάζεις απο το market την εφαρμογή x-parts και μέσα απο αυτήν εγκαταστείς το cwm.
Link to comment
Share on other sites

....για να γίνεις root (αν και έχει βγει ένα προγραμματάκι που στο κάνει σε λίγα δευτερόλεπτα αλλά δε το έχω χρησιμοποιήσει).

Το δοκιμασα χθες απο περιεργεια και δουλευει κανονικα (εμφανιζει τουλαχιστον το superuser- δεν ασχοληθηκα παραπανω) στην .42 (υποθετω και στην .62) και στην .587

απαραιτητες βεβαια οι γνωστες προυποθεσεις για ροοτ

-adb drivers

-ενεργοποιημενες οι αγνωστες πηγες, το usb debugging, msc mode στο τροπο συνδεσης του usb.

Κλεινεις το pc companion, το sus, το flashtool αν ειναι ανοιχτα και μετα

απλα τρεχεις το προγραμμα με συνδεδεμενο το κινητο ανοιχτο, πατας το πρασινο κουμπι που σου πεταει και κανει κατι download μαλλον, και απλα μετα πατας το κουμπι που λεει root. Σε μισο λεπτακι εισαι ετοιμος!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2219711

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα χθες απο περιεργεια και δουλευει κανονικα (εμφανιζει τουλαχιστον το superuser- δεν ασχοληθηκα παραπανω) στην .42 (υποθετω και στην .62) και στην .587

απαραιτητες βεβαια οι γνωστες προυποθεσεις για ροοτ

-adb drivers

-ενεργοποιημενες οι αγνωστες πηγες, το usb debugging, msc mode στο τροπο συνδεσης του usb.

Κλεινεις το pc companion, το sus, το flashtool αν ειναι ανοιχτα και μετα

απλα τρεχεις το προγραμμα με συνδεδεμενο το κινητο ανοιχτο, πατας το πρασινο κουμπι που σου πεταει και κανει κατι download μαλλον, και απλα μετα πατας το κουμπι που λεει root. Σε μισο λεπτακι εισαι ετοιμος!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2219711

 

Αφού σου εμφανίζει το superuser τότε είσαι root.

Link to comment
Share on other sites

Αφού σου εμφανίζει το superuser τότε είσαι root.

 

Κατα 99,9% ναι ,αλλα επειδη ειναι κινεζικο το προγραμμα λεω μηπως ειναι καμια "μουφα" !:lol:

Αλλα δεν εβαλα ουτε ροοτ checker ουτε titanium για καμια δοκιμη (αν και δε νομιζω να υπαρχει κανα θεμα)

Link to comment
Share on other sites

Κατα 99,9% ναι ,αλλα επειδη ειναι κινεζικο το προγραμμα λεω μηπως ειναι καμια "μουφα" !:lol:

Αλλα δεν εβαλα ουτε ροοτ checker ουτε titanium για καμια δοκιμη (αν και δε νομιζω να υπαρχει κανα θεμα)

 

Καθόλου μούφα, εγώ το ανέβασα και από εκείνη την στιγμή έχω κάνει root αρκετά τηλ.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα χθες απο περιεργεια και δουλευει κανονικα (εμφανιζει τουλαχιστον το superuser- δεν ασχοληθηκα παραπανω) στην .42 (υποθετω και στην .62) και στην .587

απαραιτητες βεβαια οι γνωστες προυποθεσεις για ροοτ

-adb drivers

-ενεργοποιημενες οι αγνωστες πηγες, το usb debugging, msc mode στο τροπο συνδεσης του usb.

Κλεινεις το pc companion, το sus, το flashtool αν ειναι ανοιχτα και μετα

απλα τρεχεις το προγραμμα με συνδεδεμενο το κινητο ανοιχτο, πατας το πρασινο κουμπι που σου πεταει και κανει κατι download μαλλον, και απλα μετα πατας το κουμπι που λεει root. Σε μισο λεπτακι εισαι ετοιμος!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2219711

 

Λοιπον μια μικρη ανακεφαλέωση :

-κατεβάζω το sus ή το pc companion Και του κάνω την τελευταία αναβάθμηση

-κατεβάζω και βάζω τους adb drivers (υπάρχει λινκ?)είναι αυτοι που έχει ο οδηγός του soulfunkdjx )

-κλέινω το το sus ή το pc companion

-παω εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2219711 και κατεβάζω το ERoot-1.0.16.exe και ακολουθω οτι λεει το post

δεν χρειαζομαι το flashtool ή τιποτα αλλο.

τα λεω σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μια μικρη ανακεφαλέωση :

-κατεβάζω το sus ή το pc companion Και του κάνω την τελευταία αναβάθμηση

δεν νομιζω να ειναι πολυ απαραιτητο αλλα εγκατεστησε το! (εχω την εντυπωση οτι βαζοντας αυτα τα προγραμματα εχεις αυτοματα και adb drivers- δεν ειμαι σιγουρος)

-κατεβάζω και βάζω τους adb drivers (υπάρχει λινκ?)είναι αυτοι που έχει ο οδηγός του soulfunkdjx )

απο το λινκ του soulfunkdjx http://www.sendspace.com/filegroup/FBRJs5vxkJljXWQ%2BKs6oGQ

-κλέινω το το sus ή το pc companion

Σωστα

-παω εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2219711 και κατεβάζω το ERoot-1.0.16.exe και ακολουθω οτι λεει το post

Σωστα

δεν χρειαζομαι το flashtool ή τιποτα αλλο.

Σωστα

τα λεω σωστα?

Λογικα θα εισαι οκ

αν καπου κολλησεις εδω ειμαστε... κρατας backup καλου κακου επαφες μηνυματα κλησεις οτι θελεις τελος παντων!

Link to comment
Share on other sites

Το αυτό!

Ο Duc μας έσωσε!

 

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ κατά λάθος το βρήκα, και στην αρχή μου φάνηκε και εμένα μούφα, αλλά όταν έκανα το πρώτο τηλ root και πέτυχε μετά είδα ότι μετράει, είναι εργαλείο.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει το E-root! Kαι εγώ με αυτό έγινα root στην .62 σε xperia neo v αλλα και σε xperia ray που δοκίμασα μια χαρά δούλεψε. Έβαλα και το root checker και μου τα βγάζει root κανονικά! Απλά σε windows xp δεν μου δούλευε σωστά στο e-root σε windows 7 κανένα πρόβλημα!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...