Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω δοκιμασει απιρες φορες να το κανω αυτο οπος και να στιλω sms Internet στο 1333...αλα απλα δεν σινδεετε! Καμια αλη ιδεα?

ρυθμισεις για internet

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετά απο root στην 4.0.2.Α.0.62 και σβήσιμο εφαρμογών, κάπου θα έκανα κάποιο λάθος και το hard home button δεν λειτουργεί :( επίσης οταν κρατάω πατημένο το power μου βγάζει μόνο 2 επιλογές , την απενεργοποίηση και την λήψη στιγμιότυπου οθόνης , πριν είχε πιο πολλες επιλογές. αυτά τα δύο πώς θα τα διορθώσω ; Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει;

Edit: Μόλις είδα οτι δεν υπάρχει και το κλείδωμα της οθονης που ειχε το ξεκλείδωμα και το αθόρυβο , επίσης δεν μπορώ να δεχθώ κλήσεις :(

ούτε η κάμερα δουλεύει...:(

Edited by giannis78
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο root στην 4.0.2.Α.0.62 και σβήσιμο εφαρμογών, κάπου θα έκανα κάποιο λάθος και το hard home button δεν λειτουργεί :( επίσης οταν κρατάω πατημένο το power μου βγάζει μόνο 2 επιλογές , την απενεργοποίηση και την λήψη στιγμιότυπου οθόνης , πριν είχε πιο πολλες επιλογές. αυτά τα δύο πώς θα τα διορθώσω ; Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει;

Edit: Μόλις είδα οτι δεν υπάρχει και το κλείδωμα της οθονης που ειχε το ξεκλείδωμα και το αθόρυβο , επίσης δεν μπορώ να δεχθώ κλήσεις :(

 

ξαναβαλε το semcsetupwizard.apk στο system/app,δωσε permissions rw-r--r κανε επανεκκινηση κ λογικα θα σου βγαλει τον οδηγο εγκαταστασης.αν οχι τρεξε τον απο τηις εφαρμογες σου.σε περιπτωση που δεν εχεις το αρχειο παρτο απο εδω

Link to comment
Share on other sites

ξαναβαλε το semcsetupwizard.apk στο system/app,δωσε permissions rw-r--r κανε επανεκκινηση κ λογικα θα σου βγαλει τον οδηγο εγκαταστασης.αν οχι τρεξε τον απο τηις εφαρμογες σου.σε περιπτωση που δεν εχεις το αρχειο παρτο απο εδω

Σε ευχαριστώ , θα το δοκιμάσω.

Edit: Τελικά αυτο το αρχείο ήταν το πρόβλημα , το εγκατέστησα και όλα καλα τώρα. Απλά δεν δούλεψε με το αρχείο που μου ανέβασες , το βρήκα αλλου όμως και είναι μια χαρά !

Σε ευχαριστώ και πάλι!

Edited by giannis78
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ , θα το δοκιμάσω.

Edit: Τελικά αυτο το αρχείο ήταν το πρόβλημα , το εγκατέστησα και όλα καλα τώρα. Απλά δεν δούλεψε με το αρχείο που μου ανέβασες , το βρήκα αλλου όμως και είναι μια χαρά !

Σε ευχαριστώ και πάλι!

 

ωπ βλακεια μου.αυτο που σου ανεβασα ειναι απο ICS ενω εσυ εχεις GB.τωρα το προσεξα sorry!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν εχεις κανει κατι εσυ.ετσι ειναι αυτες οι εφαρμογες.για να απαλαχτεις απο αυτες πρεπει να τις σβησεις απο τον φακελο system/etc/product

 

Ευχαριστωωω

Link to comment
Share on other sites

Το dsp manager και το terminal emulator στη cm10 έχουν κάποια χρησιμότητα; πειράζει αν τα διαγράψω;
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

ωπ βλακεια μου.αυτο που σου ανεβασα ειναι απο ICS ενω εσυ εχεις GB.τωρα το προσεξα sorry!!!

Δεν πειράζει , τουλάχιστον μου έδειξες το "δρόμο" και αυτό ήταν υπέρ αρκετο , γιατι εκείνη την στιγμή που δεν δούλευε σχεδόν τίποτα είχα πελαγώσει! Ευχαριστώ και πάλι !:up:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω το neo v και εχει android 2.3.4 αν του κανω αναβαθμιση θα γινει android 4?

 

Λογικά ναι, εχει κυκλοφορήσει επίσημα για τη συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το dsp manager και το terminal emulator στη cm10 έχουν κάποια χρησιμότητα; πειράζει αν τα διαγράψω;

 

O DSP Manager είναι equalizer για την μουσική, τις ταινίες και τα λοιπά, εάν δεν σε ενδιαφέρει να "παίξεις" με αυτές τις ρυθμίσεις τότε μπορείς να τον διαγράψεις. Το terminal emulator είναι αυτό ακριβώς που υποδηλώνει το όνομά του, ένας emulator του terminal που μπορείς να βρεις σε οποιαδήποτε διανομή linux, εάν δεν σκοπεύεις να το χρησιμοποιήσεις μπορείς να το διαγράψεις και αυτό. Κάποιοι kernels δέχονται εντολές για κάποιες πολύ ειδικές ρυθμίσεις μόνο από την κονσόλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορείτε να μου προτείνετε την καλύτερη πιο γρήγορη και πιο σταθερή ρομ για GingerBread?Διχως πολλά εφε κτλ. Έχω Βοοtloader κλειδωμένο. Ευχαριστώ πολύ!

 

Δοκίμασε την codename 9.3 -> http://www.mediafire.com/?1xn2f09nl0as8du

και οδηγίες χρήσης

Κατεβάζεις την rom και την βάζεις στην κάρτα μνήμης σου (όπως είναι σε μορφή zip). Κάνεις επανεκκίνηση και μπαίνεις στο cwm. Από εκεί κάνετε τα εξής:

1.wipe data/factory reset

2.wipe cache partition

3.format /cache (από το μενού mounts & storage)

4.format /data (από το μενού mounts & storage)

5.format / system (από το μενού mounts & storage)

6.wipe Dalvik Cache (από το μενού advanced)

Αφού τα κάνετε αυτά διαλέγετε install zip from sdcard - choose zip from sdcard - και διαλέγετε την rom που κατεβάσατε (αναλόγως σε ποιο φάκελο την αντιγράψατε) και θα ξεκινήσει η εγκατάσταση.

Βασικό ότι πρέπει να έχεις kernel official 4.0.2.A.0.42

Link to comment
Share on other sites

πολυ ομορφη η viper αλλα εχει αρκετο lag και εχω φαει και 3 reboot παιζοντας csr kai real racing.

παω για δοκιμη zelly cream

SE xperia Neo V 2.3.4 Codename 9.0

ευχαριστω το φιλο Soulfunkdjx για τη βοηθεια :bow:

Link to comment
Share on other sites

πολυ ομορφη η viper αλλα εχει αρκετο lag και εχω φαει και 3 reboot παιζοντας csr kai real racing.

παω για δοκιμη zelly cream

 

αδερφέ το ίδιο θα πάθεις και εκεί. Πολλά παιχνίδια τρέχουν καλύτερα μόνο σε gb android. Βάλε codename 9.3 και θα δεις τι διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Η gb είναι το καλύτερο λειτουργικό για παιχνίδια! Αν σε ενδιαφέρουν πολύ τα παιχνίδια τότε είναι μονόδρομος ο δρόμος που χεις πάρει (όπως λέει και το γνωστό άσμα).

 

Είναι ότι πιο ανόητο έχω ακούσει, χωρίς παρεξήγηση. Υπάρχουν πάρα πολλές rom είτε ICS είτε JB που είναι πολύ καλύτερες σε απόδοση για να παίζεις παιχνίδια από ότι είναι οι GB roms. Χαρακτηριστικότατο παράδειγμα μάλιστα είναι η FXP215 με LuPuS kernel, με customized governor και scheduler.

Link to comment
Share on other sites

αδερφέ το ίδιο θα πάθεις και εκεί. Πολλά παιχνίδια τρέχουν καλύτερα μόνο σε gb android. Βάλε codename 9.3 και θα δεις τι διαφορά.

 

μολις το εφαγα και με zelly

για την codename ξερω την ειχα πριν τις αλλες αλλα τη βαρεθηκα και ηθελα να δοκιμασω

κατι αλλο ασε πυ νομιζω οτι και στη viper και στη zelly εχω καλυτερα ας πουμε γραφικα,μπορει να κανω

και λαθος.τωρα τι να δοκιμασω?

SE xperia Neo V 2.3.4 Codename 9.0

ευχαριστω το φιλο Soulfunkdjx για τη βοηθεια :bow:

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή μπορείς να δοκιμάσεις ένα PLAYSTATION 3 :lol::tease:

Βασικά δοκίμαζε μέχρι να σου κάτσει κάποια rom στις δικές σου ανάγκες. Μία συγκεκριμένη rom επειδή είναι γρήγορη σε κάποιον δε πάει να πει ότι θα είναι γρήγορη σε όλους. Μπορεί κάποιος άλλος να χρησιμοποιεί διαφορετικά το κινητό του απ'ότι εσύ.Πλέον όμως αφού θες για Games όλα τα τελευταία που βγαίνουν είναι για android 4. Κάποια παλιά τρέχουν πιο καλά σε gb. Τα έχω τεστάρει 1.000.000 φορές, πιστεψέ με....Το ίδιο παιχνίδι που δε μου έπαιζε σε ics σε gb έπαιζε κανονικά και το τηλέφωνο ήταν το ίδιο στημένο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορω και μονη μου να κανω την αναβαθμιση?

 

Πρώτα από όλα σε ποια έκδοση είσαι τώρα, αν είσαι ακόμη στην 2.3 φυσικά και μπορείς. Σύνδεσε το τηλ στον υπολογιστή σου και με τη βοήθεια του Pc companion κάνε την αναβάθμισή.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανω αναβαθμιση στο κινητο απο android 2.3.4 σε 4.04 μου εμπαινε στο zoo.gr και τωρα δεν μπαινει γιατι??? εχω ενεργοποιησει το javaScript Edited by StormWoman
Link to comment
Share on other sites

Από εδώ κατέβασε το flash-player: http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html μάλλον για αυτό δεν μπορείς.

Kατεβασα το 10.3 αλλα δεν μου ανοιγει που μπορω να το βρω στην εκδοση 2.3.4 μου εμπενε κανονικα στο ζοο και σε αλλες σελιδες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...