Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυθεντικό stock Android Jelly Bean για το πολυαγαπημένο neo v δίχως κανένα bug: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2139136
Ραφαήλ Μητόπουλος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μμμμμ όντως δεν το είχα σκεφτεί...τα έχω τα modules μιας και είμαι σε locked bootloader. Το θέμα είναι ότι μου το ξεκίνησε απο την στιγμή που άλλαξα router....Θα δοκιμάσω και αν δεν....θα βάλω πάλι το παλιό router να δω αν συνεχίσει να το κάνει. Ευχαριστώ πάντως.

 

Επειδη τωρα μολις επαιζα με αυτο θα σου πω τι εκανα εγω.Παιζει να ειστε πολλα router μαζεμενα και να κανουν conflict.Αφου οπως ειπες εβαλες νεο router μπες στις ρυθμισεις του και αλλαξε το channel του.Δε θα σου πω ποιο να βαλεις αλλα κατεβασε απο το play store το wifi analyzer και παιξε με τις ρυθμισεις.Μπορει να ειστε στο ιδιο channel 5-6 router και να γινεται ο κακος χαμος.Ακομα χειροτερα μπορει το νεο σου router να ειναι στο auto-channel.Εγω με τα λιγα με τα πολλα σε διπατο σπιτι με το router πανω,πιανω στον κατω οροφο -69dbm με 2 ''κουτακια'' γεματα στην ενδειξη του κινητου.Παιξε λιγο να δοκιμασεις!:lol:

Link to comment
Share on other sites

έκανα φορματ στην κάρτα και επαναφορά ρυθμίσεων στο κινητό

μόλις ανοίγω το κινητό λέει προετοιμασία της κάρτας μνήμης...

όταν πάω να δω φωτογραφίες, λέει "λείπει ή έχει αποσυνδεθεί η κάρτα μνήμης"

δεν μπορώ να καταλάβω, καινούργια κάρτα είναι

Link to comment
Share on other sites

Αυθεντικό stock Android Jelly Bean για το πολυαγαπημένο neo v δίχως κανένα bug: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2139136

Όταν λες χωρίς κανένα bug; Δουλεύει το HDMI;

Η ΤΥΧΗ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΣΟΥ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ, ΑΛΛΑ Η ΑΤΥΧΙΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΥΠΟΜΟΝΗ
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες χωρίς κανένα bug; Δουλεύει το HDMI;

 

οχι το HDMI δεν δουλευει εννοειτε!εννοει απο τα υπολοιπα γιατι το HDMI ειναι ξεγραμμενο πιστευω πια απο AOSP!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλησπερα σε ολους. Μπορει μηπως καποιος να μου πει γιατι μετα την αναβαθμιση που εκανα σε ICS, η ram του τηλεφωνου μεσα απο το μενου εφαρμογες φαινεται συνολικα να εχει 388ΜΒ (269 ΜΒ σε χρ. / 119 ΜΒ ελευθ)???? Δεν θα επρεπε το συνολο να ειναι 512 ΜΒ??? Εβαλα και το z-device test και μου εβγαλε και αυτο 388..... Η υπολοιπη μνημη που πηγε????????????
Link to comment
Share on other sites

οχι το HDMI δεν δουλευει εννοειτε!εννοει απο τα υπολοιπα γιατι το HDMI ειναι ξεγραμμενο πιστευω πια απο AOSP!

Είπα και γω... Κρίμα. Είδες καμιά διαφορά σε σχέση με την official CM10; Μη μπω στη διαδικασία για φλασαρίσματα για να έχω μια από τα ίδια:p

Η ΤΥΧΗ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΣΟΥ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ, ΑΛΛΑ Η ΑΤΥΧΙΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΥΠΟΜΟΝΗ
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, θελω να ρωτησω, το κινητο μου ειναι στην εκδοση 4.1.B.0.431, και μου βγαζει οτι ειναι διαθεσιμη νεα εκδοση 4.1.B.0.587.

αν κανω την αναβαθμιση θα πειραχτει τιποτα απο το κινητο; το εχω και root, θα μου το χαλασει; την εχει βαλει κανεις την νεα εκδοση; εχει κανενα προβλημα;;; ευχαριστω!

ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, θελω να ρωτησω, το κινητο μου ειναι στην εκδοση 4.1.B.0.431, και μου βγαζει οτι ειναι διαθεσιμη νεα εκδοση 4.1.B.0.587.

αν κανω την αναβαθμιση θα πειραχτει τιποτα απο το κινητο; το εχω και root, θα μου το χαλασει; την εχει βαλει κανεις την νεα εκδοση; εχει κανενα προβλημα;;; ευχαριστω!

 

Αν θυμάμαι καλά το ρουτ χάνεται και η 587 δεν ρουταρετε όσο απλά ρουταρες την 431..

Link to comment
Share on other sites

Είπα και γω... Κρίμα. Είδες καμιά διαφορά σε σχέση με την official CM10; Μη μπω στη διαδικασία για φλασαρίσματα για να έχω μια από τα ίδια:p

 

Εχω πολυ καιρο να δοκιμάσω καποια cm10 αλλα καποια ιδιαίτερη διαφορα δεν εχουν μεταξύ τους.το κακο ειναι οτι δεν δουλευουν τα κυριοτερα οπως εγγραφή βίντεο HD κ το HDMI.

Link to comment
Share on other sites

Και ναι τα κατάφερα..Κοιτάζοντας χθες την οθόνη του κινητού συνειδητοποίησα ότι από τη μέσα πλευρά έχει μπει ένα κομματάκι καπνού(προφανώς από την τσέπη του μπουφάν) !!Καμιά ιδέα για καθαρισμό??
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος τρόπος μα βάλουμε το

google earth στο κινητό;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Εχω πολυ καιρο να δοκιμάσω καποια cm10 αλλα καποια ιδιαίτερη διαφορα δεν εχουν μεταξύ τους.το κακο ειναι οτι δεν δουλευουν τα κυριοτερα οπως εγγραφή βίντεο HD κ το HDMI.

Όντως, είναι κρίμα. Ωστόσο εγώ είμαι με CM10 εδώ και κάνα μήνα. Θεωρώ ότι είναι η πιο γρήγορη και με την καλύτερη διάρκεια μπαταρίας ρομ που έχω δοκιμάσει στο κινητό μου, και αν και δε μου αρέσουν οι ελλείψεις, το HDMI και το HD είναι παραχωρήσεις που μπορώ να κάνω.

Η ΤΥΧΗ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΣΟΥ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ, ΑΛΛΑ Η ΑΤΥΧΙΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΥΠΟΜΟΝΗ
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος τρόπος μα βάλουμε το

google earth στο κινητό;

 

Δες το ποστ μου #337 εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4488780#post4488780

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Όντως, είναι κρίμα. Ωστόσο εγώ είμαι με CM10 εδώ και κάνα μήνα. Θεωρώ ότι είναι η πιο γρήγορη και με την καλύτερη διάρκεια μπαταρίας ρομ που έχω δοκιμάσει στο κινητό μου, και αν και δε μου αρέσουν οι ελλείψεις, το HDMI και το HD είναι παραχωρήσεις που μπορώ να κάνω.

 

Mε CM kernel το δουλεύεις? Έχω βάλει Lupus v2 και είμαι αρκετά ικανοποιημένος.Με μέτρια χρήση 2 μέρες, με αρκετή χρήση μια μέρα.

Mess With The Best,Die Like The Rest :shifty:
Link to comment
Share on other sites

εχω ultimate hd δε μπορω να κανω ειδιορθωση με sus?εκανα και μου βγαζει πως εχω το πιο προσφατο λογισμικο και δεν μ λεει να ξαναεγκαταστησω το ιδιο απο πανω οπως εκανε...
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρά πολύ

 

να'σαι καλά

 

τρέχει

 

ειναι η 7.0.2.8421

 

αν μπορέσεις κάποτε ανέβασε την νεώτερη,

σήμερα βγήκε!!!

changelog

"New in 7.0.3.8527:

* Bug fixes"

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρά πολύ

 

να'σαι καλά

 

τρέχει

 

ειναι η 7.0.2.8421

 

αν μπορέσεις κάποτε ανέβασε την νεώτερη,

σήμερα βγήκε!!!

changelog

"New in 7.0.3.8527:

* Bug fixes"

Κατέβασε τη νέα έκδοση από εδώ http://dfiles.eu/files/vjw06dezz

 

Στο play > οι εφαρμογες μου >όλες, δεν σου το βγάζει? Στο δικό μου τηλέφωνο μου το βγάζει, στης αδελφής μου δεν το βγάζει.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Το οτι δε γραφει video σε 720p δε σε ενοχλει...?Ρωταω γιατι και εγω περασα τη Super Jelly Bean η οποια βασιζεται σε Cm10 και εχει καποια tweaks με τα οποια η Rom απογειωνεται και οντως δουλευει κανονικα,αλλα αυτο με εχει ξενερωσει αρκετα...Νταξ για αλλους μπορει να μην ειναι προβλημα αλλα για μενα ειναι.Κατα τα αλλα ολα οκ.

 

P.S. Για να βαλεις custom rom δεν χρειαζεται υποχρεωτικα ξεκλειδωμα bootloader....Για να περασεις ομως Cm10 based roms τοτε χρειαζεται ;)

 

φίλε μου τραβάει κανονικά 720p

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά το ρουτ χάνεται και η 587 δεν ρουταρετε όσο απλά ρουταρες την 431..

 

αν κανειςς την αναβαθμιση θα χαθει το ροοτ

ΚΟΙΤΑ το παρακατω ποστ μου

 

Αν θυμάμαι καλά το ρουτ χάνεται και η 587 δεν ρουταρετε όσο απλά ρουταρες την 431..

 

ρουταρεται μια χαρα και η 587.........χωρις κανενα προβλημα

 

κοτα εδω τι χω κανει εγω με την βοηθεια του χρηστου

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4288470#post4288470

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου τραβάει κανονικά 720p

 

Δε παιζει αυτο που λες.Απο τη στιγμη που ειναι CM 10 base δεν τραβαει HD video.Ακομα και αν το γραφει στις ρυθμισεις της καμερας δεν ειναι HD

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω και πάλι

 

δεν μου το βγάζει στις όλες δυστυχώς.

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Δε παιζει αυτο που λες.Απο τη στιγμη που ειναι CM 10 base δεν τραβαει HD video.Ακομα και αν το γραφει στις ρυθμισεις της καμερας δεν ειναι HD

 

απλα το εχουν απενεργοποιηση.νομιζω απο τον κερνελ οποτε αν βαλεις αλλον κερνελ που δεν ειναι απενεργοποιημενη η 720p λειτουργια θα τραβαει,αλλα δεν ειναι καλη η εγγραφη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...