Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα,οταν θελετε να παρετε τηλεφωνο και πατατε το προγραμμα του κινητου με το "ακουστικο" για να βρειτε τις τελευταιες κλησεις. το τηλεφωνο σας κολλαει καθολου; εμενα μου εχει σπασει τα νευρα εδω και κανενα μηνα.

ξερεις κανεις ενα αλλο προγραμμα αντιστοιχο που να παιρνει τηλεφωνο να εχει τελευταιες κλησεις,διαρκεια κλησεων κτλ; ειχα βαλει παλιοτερα ενα πολυ καλο,αλλα το εσβησα και δεν θυμαμαι πως το λενε τωρα

ευχαριστω!

Edited by vasilisx
ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,οταν θελετε να παρετε τηλεφωνο και πατατε το προγραμμα του κινητου με το "ακουστικο" για να βρειτε τις τελευταιες κλησεις. το τηλεφωνο σας κολλαει καθολου; εμενα μου εχει σπασει τα νευρα εδω και κανενα μηνα.

ξερεις κανεις ενα αλλο προγραμμα αντιστοιχο που να παιρνει τηλεφωνο να εχει τελευταιες κλησεις,διαρκεια κλησεων κτλ; ειχα βαλει παλιοτερα ενα πολυ καλο,αλλα το εσβησα και δεν θυμαμαι πως το λενε τωρα

ευχαριστω!

 

δοκιμασε αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.modoohut.dialer&feature=search_result

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..πριν περιπου 2 μηνες, η μπαταρια αρχιζε να κανει τα δικα της,μολις εφτανε 20% και επερνα ενα τηλ πηγαινε αυτοματως στο 1% και μετα εκλεινε αυτο δεν μου το εκανε και τοσο συνεχεια μεχρι που πριν λιγο το βαζω να φορτισει και δεν κανει απολυτως τπτ,δεν φορτιζει καθολου εβγαλα την μπαταρια κανα 2λεπτο τπτ το εχω συνδεσει και στο pc μηπως φταει ο φορτιστης αλλα τπτ..φταιει η μπαταρια να υποθεσω ε? α! και οταν συνδεω και τα ακουστικα και παιρνω τηλ κλεινει και δεν μπορω να παρω μολις τα βγαζω παιρνει κανοπνικα..δωστε τα φωτα σας. ευχαριστω:)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το usb on the go

με πιο καλώδιο δουλεύει;

 

βλέπει τα στικακια; ή θέλει τροφοδοσία;

Θα πρέπει να προσέξεις το καλώδιο που θα πάρεις να υποστηρίζει usb on the go. Δεν το υποστηρίζουν όλα.

Εμενα δεν πανε εκει... Αρα και η μεθοδος ληψης μπορει ν

 

Να μην ειναι αυτη!

Αυτή είναι. Δεν υπάρχει άλλη. Ψάξε λίγο καλύτερα και σίγουρα θα βρεις τα screenshot. :)

Αν καποιος γνωριζει κατι για καποια fast rom για το κινητο ας με πληροφορησει σας παρακαλω..αν κ το ρουταρα κ ξεφορτωθηκα αρκετα το κινητό δεν είναι smooth καθολου ομως...οποτε αν καποις ξερει η εχει εμπειρια απο κάποια καλή rom

Θα του ημουν υπόχρεος

Στη θέση σου δεν θα έψαχνα για custom rom αλλά θα δοκίμαζα να κάνω ένα clean install τη rom του κινητού ώστε να είναι φρέσκο. Αν συνεχίσει να κολλάει τότε συζητάμε για custom.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να προσέξεις το καλώδιο που θα πάρεις να υποστηρίζει usb on the go. Δεν το υποστηρίζουν όλα.

έχεις κανένα υπόψη;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

από το Ελλάδα παρακαλώ! :)

 

εμένα τα screenshots

αποθηκεύονται

στο pictures/screenshots

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Εχω το συγκεκριμενο τηλεφωνο και συχνα πυκνα σε σημεια με ελευθερη ασυρματη συνδεση το δικο μου ειναι το μονο που δεν εντοπιζει την ελευθερη συνδεση.

 

Ενας φιλος που εχει το ιδιο μου ειπε οτι πρεπει να του κανω αναβαθμιση.

 

Η ερωτηση μου ειναι η εξης.Αμα κανω αναβαθμιση θα χαθουν οι επαφες και τα μηνυματα μου απο το κινητο?Πως μπορω να τα σωσω?Ψαχνοντας βρηκα ενα προγραμμα που κανεις back up τα μηνυματα και μαλιστα μου ηρθε και σε email ( που ειχα δηλωσει ) το back up των μηνυματων μου.Ομως δεν εχω κανει καπου back up τις επαφες. Ειναι ευκολο για μενα να κανω την αναβαθμιση η θα πρεπει να απευθυνθω σε ειδικο? Επισης μαζι με το κινητο ειχα παρει και τον πλοηγο genius .Θα μπορω να το διατηρησω στη συσκευη η θα χαθει?

 

Ευχαριστω

Nikos
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να κανεις αναβαθμηση μεσω SEUS. κρατα backup ομως πρωτα

 

μετα το χτεσινο δεν μου το αναγνωριζει ο υπολογιστης,κ τι μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

μετα το χτεσινο δεν μου το αναγνωριζει ο υπολογιστης,κ τι μπορει να φταιει?

Δεν στο αναγνωριζει οταν ειναι ανοιχτο φανταζομαι...

η επαναφορα με το sus γινεται με κλειστο κινητο... αρα δοκιμασε το.

Link to comment
Share on other sites

με την αναβαθμηση στην 4.0 εχω παρατηρησει οτι η γραφη στο intrnet εχει lag. πατας καποιο γραμμα και αργει λιγο να εμφανιστει.

επισης lag παρατηρησα και σε μια εφαρμογη, συγκεκριμενα στο fruit ninja.

η λογικη κ στα δυο λεει πως φταιει η εκδοση. ισως προσπαθησω να γυρισω στην 2.3. μπορω αν δεν ειμαι root?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

με την αναβαθμηση στην 4.0 εχω παρατηρησει οτι η γραφη στο intrnet εχει lag. πατας καποιο γραμμα και αργει λιγο να εμφανιστει.

επισης lag παρατηρησα και σε μια εφαρμογη, συγκεκριμενα στο fruit ninja.

η λογικη κ στα δυο λεει πως φταιει η εκδοση. ισως προσπαθησω να γυρισω στην 2.3. μπορω αν δεν ειμαι root?

 

Στον οδηγό της υπογραφής μου θα βρεις το τρόπο!Μπορείς κ χωρίς root

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη για την καθυστέρηση ήμουνα εκτώς. Το κινητό με την Jelly Bean πετάει και δεν μου έχει βγάλει κανένα πρόβλημα εκτός από το ότι δεν λειτουργεί το πανόραμα με την εφαρμογή για την φωτογραφική αλλά αν βάλετε κάποια άλλη εφαρμογή για πανοραμικές φωτογραφίες λειτουργεί κανονικά. θα προσπαθήσω να φτίαξω έναν οδηγό για το πως θα βάλετε τη rom. Απλά για να ξέρετε θα πρέπει να ξεκλειδώσετε τον bootloader ώστε να μπορέσετε να βάλετε στο κινητό σας οποιαδήποτε custom rom
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη για την καθυστέρηση ήμουνα εκτώς. Το κινητό με την Jelly Bean πετάει και δεν μου έχει βγάλει κανένα πρόβλημα εκτός από το ότι δεν λειτουργεί το πανόραμα με την εφαρμογή για την φωτογραφική αλλά αν βάλετε κάποια άλλη εφαρμογή για πανοραμικές φωτογραφίες λειτουργεί κανονικά. θα προσπαθήσω να φτίαξω έναν οδηγό για το πως θα βάλετε τη rom. Απλά για να ξέρετε θα πρέπει να ξεκλειδώσετε τον bootloader ώστε να μπορέσετε να βάλετε στο κινητό σας οποιαδήποτε custom rom

 

Το οτι δε γραφει video σε 720p δε σε ενοχλει...?Ρωταω γιατι και εγω περασα τη Super Jelly Bean η οποια βασιζεται σε Cm10 και εχει καποια tweaks με τα οποια η Rom απογειωνεται και οντως δουλευει κανονικα,αλλα αυτο με εχει ξενερωσει αρκετα...Νταξ για αλλους μπορει να μην ειναι προβλημα αλλα για μενα ειναι.Κατα τα αλλα ολα οκ.

 

P.S. Για να βαλεις custom rom δεν χρειαζεται υποχρεωτικα ξεκλειδωμα bootloader....Για να περασεις ομως Cm10 based roms τοτε χρειαζεται ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Εχω το συγκεκριμενο τηλεφωνο και συχνα πυκνα σε σημεια με ελευθερη ασυρματη συνδεση το δικο μου ειναι το μονο που δεν εντοπιζει την ελευθερη συνδεση.

 

Ενας φιλος που εχει το ιδιο μου ειπε οτι πρεπει να του κανω αναβαθμιση.

 

Η ερωτηση μου ειναι η εξης.Αμα κανω αναβαθμιση θα χαθουν οι επαφες και τα μηνυματα μου απο το κινητο?Πως μπορω να τα σωσω?Ψαχνοντας βρηκα ενα προγραμμα που κανεις back up τα μηνυματα και μαλιστα μου ηρθε και σε email ( που ειχα δηλωσει ) το back up των μηνυματων μου.Ομως δεν εχω κανει καπου back up τις επαφες. Ειναι ευκολο για μενα να κανω την αναβαθμιση η θα πρεπει να απευθυνθω σε ειδικο? Επισης μαζι με το κινητο ειχα παρει και τον πλοηγο genius .Θα μπορω να το διατηρησω στη συσκευη η θα χαθει?

 

Ευχαριστω

 

Τις επαφες τις κανει backup το google, οποτε θα πας στο accounts-> google και θα κανεις Update contacts πριν κανεις οτιδηποτε.

 

Για να εισαι σιγουρος οτι εχει γινει backup, πηγαινε μετα στο Google Contacts απο τον υπολογιστη σου (https://www.google.com/contacts/) και δες τες!!

 

Μηνυματα, και call log, Θα κανεις backup με το SMS Backup +, ψαξε το στο Play Store, πολυ καλη εφαρμογη.

Για το genius δεν ξερω, ενδεχομενως να πρεπει να το κανεις μονος σου backup.

 

με την αναβαθμηση στην 4.0 εχω παρατηρησει οτι η γραφη στο intrnet εχει lag. πατας καποιο γραμμα και αργει λιγο να εμφανιστει.

επισης lag παρατηρησα και σε μια εφαρμογη, συγκεκριμενα στο fruit ninja.

η λογικη κ στα δυο λεει πως φταιει η εκδοση. ισως προσπαθησω να γυρισω στην 2.3. μπορω αν δεν ειμαι root?

 

Πως εκανες το update?

Τις περισσοτερες φορες, το θεμα ειναι οτι το update δεν γινεται σωστα, αν και γενικα η ics (4.0) ειναι χειροτερη σε αποδοση σε σχεση με την GB (2.3)

Edited by nikchris
Link to comment
Share on other sites

να η εφαρμογη

http://www.sendspace.com/file/wvfrp6

 

Σχετικά με την σύνδεση μέσο HDMI me TV

έχω φάει όλο το forum, έχω εγκαταστήσει το παραπάνω application αλλά πάλι δεν το βλέπει η τηλεόραση...

μήπως έχει κάποιος άλλη ιδέα τι μπορεί να φταίει ????? η αντιπροσωπεία μου είπε να τους το πάω απο εκεί και να τους το αφήσω αλλά δεν ψήνομαι ιδιαίτερα .....

Link to comment
Share on other sites

 

 

Πως εκανες το update?

Τις περισσοτερες φορες, το θεμα ειναι οτι το update δεν γινεται σωστα, αν και γενικα η ics (4.0) ειναι χειροτερη σε αποδοση σε σχεση με την GB (2.3)

 

στην αρχη μεσω pc companion. επειδη το προβλημε δεν λυθηκε (μπαταρια), την ξανα εκανα αλλα μεσω SEUS (το προβλημα λυθηκε)

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν στο αναγνωριζει οταν ειναι ανοιχτο φανταζομαι...

η επαναφορα με το sus γινεται με κλειστο κινητο... αρα δοκιμασε το.

 

το δοκιμασα και δεν κανει απολυτως τιποτα απολυτως.πιστευω παντως οτι δεν ειναι η μπαταρια.καμια αλλη ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.για τον φάκελο στις συντομεύσεις δεν ξέρουμε κάτι ε;

 

Τι εννοεις? Φακελο στην αρχικη οθονη? Παρε μια εφαρμογη απο το συρταρι εφαρμογων και τοποθετησε την πανω σε μια αλλη στην αρχικη οθονη. Ετοιμος ο φακελος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εκανα ρουτ, και οταν παω να βαλω την .587 μου βγαζει αυτο

 

νομιζω πως καλα το εχεις κανει

πρεπει να εχεις περασει την 587 για κοιτα

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...