Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να τις βάλες όλες μα όλες, μόνο με ρουτ και μετά link2sd. Αλλιώς μόνο όσες μεταφέρονται.
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μάλιστα...

Άρα είμαστε για root...

Επειδη είναι μεγάλη το θέμα για το κινητο οδηγό για root στην τελευταία έκδοση που μπορω να βρω;

Σας ευχαριστώ!!!

Edited by gagarin
Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι το κινητό ξεκλειδώνει αν πατήσω το κουμπί με τις 3 γραμμές ενώ είμαι στην lockscreen. Γίνεται να το απενεργοποιήσω αυτό; Είμαι σε UltimateHD 2.

Πηγαινε στο /data/local και σβησε το αρχείο : enable_menu_key

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να μεταφερω επαφες απο την μνημη στη καρτα sim?

 

Λογικά μπαίνεις στον κατάλογο ->δεξί πλήκτρο->Δημιουργία αντίγραφου ασφαλείας->σε SIM

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

εχθές έκανα ενα update που είχε για την συσκευή μας και νομίζω ότι την κατέστρεψα :(

 

ανοίγει κανονικά η συσκευή αλλά μόλις κλειδώσει η οθόνη δεν ξανα-ανοίγει. Μερικές φορές είναι τελείως τούβλο και άλλες φορές απλά αναβοσβήνει το ledaki στα πλάγια (πράσινο). Όσο και να περιμένω δεν ανοίγει ποτέ,πρέπει να βγάλεις την μπαταρία και την ξαναβάλεις.

 

Έχω κάνει hdh 2 format με το pc companion αλλά πάλι τα ίδια..

 

Η τελευταία εφαρμογή που εγκατέστησα πριν από το update ήταν η επίσιμη εφαρμογη του twitter μεσα απο το google play και δεν νομιζω να φταίει.

Η συσκευη δεν ηταν root και είχε την ICS με καμια 20ρια εφαρμογες ΟΛΕΣ κατεβασμένες από το google play.

Δεν μου έχει πέσει/βραχει κτλ κτλ ποτε

 

Καμια ιδέα;

να το πάω για σερβις ή για ανακύκλωση; :-p

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

εχθές έκανα ενα update που είχε για την συσκευή μας και νομίζω ότι την κατέστρεψα :(

 

ανοίγει κανονικά η συσκευή αλλά μόλις κλειδώσει η οθόνη δεν ξανα-ανοίγει. Μερικές φορές είναι τελείως τούβλο και άλλες φορές απλά αναβοσβήνει το ledaki στα πλάγια (πράσινο). Όσο και να περιμένω δεν ανοίγει ποτέ,πρέπει να βγάλεις την μπαταρία και την ξαναβάλεις.

 

Έχω κάνει hdh 2 format με το pc companion αλλά πάλι τα ίδια..

 

Η τελευταία εφαρμογή που εγκατέστησα πριν από το update ήταν η επίσιμη εφαρμογη του twitter μεσα απο το google play και δεν νομιζω να φταίει.

Η συσκευη δεν ηταν root και είχε την ICS με καμια 20ρια εφαρμογες ΟΛΕΣ κατεβασμένες από το google play.

Δεν μου έχει πέσει/βραχει κτλ κτλ ποτε

 

Καμια ιδέα;

να το πάω για σερβις ή για ανακύκλωση; :-p

 

Κατέβασε το sus από τη σελίδα της Sony κ κάνε μια προσπάθεια με αυτό

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

εχθές έκανα ενα update που είχε για την συσκευή μας και νομίζω ότι την κατέστρεψα :(

 

ανοίγει κανονικά η συσκευή αλλά μόλις κλειδώσει η οθόνη δεν ξανα-ανοίγει. Μερικές φορές είναι τελείως τούβλο και άλλες φορές απλά αναβοσβήνει το ledaki στα πλάγια (πράσινο). Όσο και να περιμένω δεν ανοίγει ποτέ,πρέπει να βγάλεις την μπαταρία και την ξαναβάλεις.

 

Έχω κάνει hdh 2 format με το pc companion αλλά πάλι τα ίδια..

 

Η τελευταία εφαρμογή που εγκατέστησα πριν από το update ήταν η επίσιμη εφαρμογη του twitter μεσα απο το google play και δεν νομιζω να φταίει.

Η συσκευη δεν ηταν root και είχε την ICS με καμια 20ρια εφαρμογες ΟΛΕΣ κατεβασμένες από το google play.

Δεν μου έχει πέσει/βραχει κτλ κτλ ποτε

 

Καμια ιδέα;

να το πάω για σερβις ή για ανακύκλωση; :-p

 

 

Καλημερα.Δοκιμασε για αρχη μια επαναφορα με το SEUS

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Δοκιμασε για αρχη μια επαναφορα με το SEUS

δοκίμασα αλλά τίποτα..

το πήγα στην vodafone και μου είπαν πολύ περιέργο.. με ρώτησαν αν το έχω ρουτάρει και από που κατεβάζω εφαρμογες.

1 μήνα μου είπαν χωρίς κινητό και δεν είχαν να μου δώσουν κάποιο backup

 

ευχαριστώ πάντως για την βοήθεια και τους δυο σας (iliasx8 & firekostas)

σε κανένα μήνα που θα έχω νεότερα θα σας ενημερώσω τι παίζει :lol:

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα αλλά τίποτα..

το πήγα στην vodafone και μου είπαν πολύ περιέργο.. με ρώτησαν αν το έχω ρουτάρει και από που κατεβάζω εφαρμογες.

1 μήνα μου είπαν χωρίς κινητό και δεν είχαν να μου δώσουν κάποιο backup

 

ευχαριστώ πάντως για την βοήθεια και τους δυο σας (iliasx8 & firekostas)

σε κανένα μήνα που θα έχω νεότερα θα σας ενημερώσω τι παίζει :lol:

 

Περιεργο δεν ειναι αφου αν ειχες ρουταρει το κινητο σου δεν θα ειχες εγγυηση...Εφαρμογες σε ρωτησε απο που κατεβαζεις γιατι και καλα υπαρχουν οι λεγομενες ''αγνωστες πηγες'' που λεει και η Sony οι οποιες μπορει να βλαψουν την συσκευη αρα παλι χανεις την εγγυηση..

Να σε ρωτησω και εγω τωρα με τη σειρα μου...Ησουνα εντος εγγυησης?Σου ειπανε στο περιπου ποσο θα στοιχισει η επισκευη του αν δεν το καλυπτει η εγγυηση?Ρωταω γιατι το κινητο κοστιζε 199 ευρω οταν κυκλοφορησε πριν 1,5 χρονο..Σημερα καινουριο δεν υπαρχει μονο μεταχειρισμενο και παιζει στα 100-120 ευρω..Αν λοιπον σου βγαλουν κανα 50αρι την ζημια + τον 1 μηνα αναμονης,αποψη μου δε συμφερει.Ψαξε για κατι αλλο αν σε παιρνει.Ή παλι για Neo V μεταχειρισμενο και εχει και αυτο για ανταλλακτικα π.χ. μπαταρια,καμια οθονη με το digitizer κλπ..

Link to comment
Share on other sites

αποφασισα να βγαλω το προστατευτικο απο την οθονη επειδη γεμιζε πολυ ευκολα με δαχτυλιες και ξοδευα περισσοτερο χρονο καθαριζοντας παρα χρησιμοποιωντας το.πρεπει να το προσεχω περισσοτερο;υπαρχει επισης καμια jelly bean rom;αν ναι αξιζει την ενασχοληση;

Anyone who has never made a mistake has never tried anything new

 

nokia 6610,motorola c261,motorola razr v3i,nokia 5320 xpressmusic,sony ericsson w995,nokia c6-01,sony xperia u,nokia lumia 630 dual

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο δεν ειναι αφου αν ειχες ρουταρει το κινητο σου δεν θα ειχες εγγυηση...Εφαρμογες σε ρωτησε απο που κατεβαζεις γιατι και καλα υπαρχουν οι λεγομενες ''αγνωστες πηγες'' που λεει και η Sony οι οποιες μπορει να βλαψουν την συσκευη αρα παλι χανεις την εγγυηση..

Να σε ρωτησω και εγω τωρα με τη σειρα μου...Ησουνα εντος εγγυησης?Σου ειπανε στο περιπου ποσο θα στοιχισει η επισκευη του αν δεν το καλυπτει η εγγυηση?Ρωταω γιατι το κινητο κοστιζε 199 ευρω οταν κυκλοφορησε πριν 1,5 χρονο..Σημερα καινουριο δεν υπαρχει μονο μεταχειρισμενο και παιζει στα 100-120 ευρω..Αν λοιπον σου βγαλουν κανα 50αρι την ζημια + τον 1 μηνα αναμονης,αποψη μου δε συμφερει.Ψαξε για κατι αλλο αν σε παιρνει.Ή παλι για Neo V μεταχειρισμενο και εχει και αυτο για ανταλλακτικα π.χ. μπαταρια,καμια οθονη με το digitizer κλπ..

 

ξέρω για τις άγνωστες πηγές. Απλά δεν έτυχε σε αυτό το κινητό να βάλω κάτι.

Δύο χρόνια έχω εγγύηση και ευτυχώς ισχύει ακόμα,(το αγόρασα 12/2011). Ρώτησα τι θα μου κοστίσει και το μόνο που μου είπαν ότι θα με πάρουν τηλ σε κανένα μήνα αν η ζημια είναι πάνω από 20 ευρώ για αν θέλω να το επισκευάσω. Πραγματικά, τα 50 ευρώ είνια το όριο που έχω βάλει..

Για κάτι νέο θα μου φύγει πάλι κανένα 200ρικο και δεν θέλω να τα δώσω. Ελπίζω να διορθωθεί γιατί πραγματικά με είχε βολέψει πάρα πολύ

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Τελικά χρειάζεται να έχουμε το Adobe flash player στην έκδοση 4.0.4.Η πλέον βλέπουμε τα βίντεο χωρίς αυτό.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια διαβασα καμιά 30ρια σελιδες αλλα θα ρωτησω...μπορω να βαλω 160 χαρακτηρες στα σμς;

 

Με το handcent sms ή το go sms.

 

Αν εισαι root υπαρχει και αλλος τροπος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με το handcent sms ή το go sms.

 

Αν εισαι root υπαρχει και αλλος τροπος

 

Καλημερα ρουτ ειμαι..μπορω να μαθω τον τροπο

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ο οποιος θελει να βαλει την lockscreen του sony xperia z μπορει να ακολουθησει αυτην την διαδικασια αρχικα στην σελιδα XS Lockscreen Aeon - All 2011 Xperia προσοχη στο parts αλλη σελιδα ειναι για την .587 εκδοση και αλλη για τηνν .431.Μολις τελειωσει την διαδικασια που περιγραφει πηγαινετε στην σελιδα Xperia JB Lockscreen for ICS κατεβαζετε το app και το αντιγραφετε στο system/app .Απλη διαδικασια. Θα προτεινα στην πριν κατεβάσετε τα parts να κάνετε ένα back up στο cmw.Δυστυχως φωτογραφιες δεν μπορουν να μπουν σαν θεμα της οθονης κλειδωματος μονο τα default wallpapers Edited by tolios32
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ο οποιος θελει να βαλει την lockscreen του sony xperia z μπορει να ακολουθησει αυτην την διαδικασια αρχικα στην σελιδα XS Lockscreen Aeon - All 2011 Xperia προσοχη στο parts αλλη σελιδα ειναι για την .587 εκδοση και αλλη για τηνν .431.Μολις τελειωσει την διαδικασια που περιγραφει πηγαινετε στην σελιδα Xperia JB Lockscreen for ICS κατεβαζετε το app και το αντιγραφετε στο system/app .Απλη διαδικασια. Θα προτεινα στην πριν κατεβάσετε τα parts να κάνετε ένα back up στο cmw.

 

Σε ultimate HD 2.0.3,μπορεί να μπει;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχω ξεκλειδώσει τον bootloader με κωδικό που ζητάω από την sony δεν θα υπάρξει πρόβλημα μετά με την εγγύηση αν τον ξανακλειδώσω? Και αφού τον ξεκλειδώσω μετά για να κάνω overclocking πρέπει να περάσω και κάτι άλλο?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπερα μου!

Icecream sandwich με hd ultimate,κολλαει το zedge full..

Το εσβησα,το ξαναπερασα,restart,εσβησα cache,εκανα reset,ολα..

Any ideas?

 

???????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ηelp ρε σεις :P

Edited by webassasin
Link to comment
Share on other sites

Αφού έχω ξεκλειδώσει τον bootloader με κωδικό που ζητάω από την sony δεν θα υπάρξει πρόβλημα μετά με την εγγύηση αν τον ξανακλειδώσω? Και αφού τον ξεκλειδώσω μετά για να κάνω overclocking πρέπει να περάσω και κάτι άλλο?

θα χάσεις την εγγύηση αν το ξεκλειδώσεις, έτσι πρέπει να βρεις τον τρόπο με τα καλώδια και τον τρόπο για επαναφορά για να μπορείς να το ξανά έχεις εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...