Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω περασμενη την HD Ultimate 2.0 και θελω να γυρισω πισω στην εργοστασιακη ROM που μας δινει η Sony. Τι πρεπει να κανω? Εχω εγκατεστημενο και το cwm. Με την επαναφορα ερχονται ολα στο μηδεν και εχω παλι εγγυηση σωστα?
"Music Is My Life"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω περασμενη την HD Ultimate 2.0 και θελω να γυρισω πισω στην εργοστασιακη ROM που μας δινει η Sony. Τι πρεπει να κανω? Εχω εγκατεστημενο και το cwm. Με την επαναφορα ερχονται ολα στο μηδεν και εχω παλι εγγυηση σωστα?

 

Σωστά ή με sus ή pc companion κάνεις επαναφορά.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,εχω το neo v με την 4.0.4 και θελω να το κανω root,οτι ομως εχω διαβασει πρεπει να ανοιξεις το τηλεφωνο,πραγμα αδυνατον για μενα.

Υπαρχει καποιος τροπος με καποιο προγραμμα να το κανω root?

Παιδια σας ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,εχω το neo v με την 4.0.4 και θελω να το κανω root,οτι ομως εχω διαβασει πρεπει να ανοιξεις το τηλεφωνο,πραγμα αδυνατον για μενα.

Υπαρχει καποιος τροπος με καποιο προγραμμα να το κανω root?

Παιδια σας ευχαριστω πολυ

Τι εννοείς να ανοίξεις το τηλέφωνο;;;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς να ανοίξεις το τηλέφωνο;;;:confused:

 

Οτι πρεπει να φτιαξω καλωδια για να μπορεσω να το rootαρω απο οτι διαβασα στο σιτε για να κανω root :confused:

Link to comment
Share on other sites

Οτι πρεπει να φτιαξω καλωδια για να μπορεσω να το rootαρω απο οτι διαβασα στο σιτε για να κανω root :confused:

 

Κάτι διάβασες πολύ λάθος!αυτό είναι για να ξεκλειδώσεις τον bootloader!

Ποιά έκδοση έχεις;τη .562 να υποθέσω;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Κάτι διάβασες πολύ λάθος!αυτό είναι για να ξεκλειδώσεις τον bootloader!

Ποιά έκδοση έχεις;τη .562 να υποθέσω;

Οχι την 4.1.Β.0.587

Αν μπορουσες να με παραπεμψεις καπου να βρω λυση με σωνεις:cry:

Link to comment
Share on other sites

@chris24best

για ποιο λογο βγαζεις την ultimate;

 

μαρακι εχω διαφορα κολληματα στο κινητο τα οποια τα κανει συνεχεια, οπως αυτα που εχω προαναφερει 2-3 σελιδες πιο πριν. Τωρα συνδεσα το κινητο στον υπολογιστη και παρατηρησα πως με το SUS ενω εχω επανω την HD Ultimate μου δειχνει πως το κινητο μου ειναι ενημερωμενο με το πιο προσφατο λογισμικο ενω με το PC Companion αναγνωριζει πως ειναι Arc S και ειναι ενημερωμενο. Πως μπορω να περασω παλι το λειτουργικο της μαμας?

Edited by chris24best
"Music Is My Life"
Link to comment
Share on other sites

Οχι την 4.1.Β.0.587

Αν μπορουσες να με παραπεμψεις καπου να βρω λυση με σωνεις:cry:

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=31159404&postcount=422

Θα ακολουθήσεις τον οδηγό που λέει για lock bootloader.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

μαρακι εχω διαφορα κολληματα στο κινητο τα οποια τα κανει συνεχεια, οπως αυτα που εχω προαναφερει 2-3 σελιδες πιο πριν. Τωρα συνδεσα το κινητο στον υπολογιστη και παρατηρησα πως με το SUS ενω εχω επανω την HD Ultimate μου δειχνει πως το κινητο μου ειναι ενημερωμενο με το πιο προσφατο λογισμικο ενω με το PC Companion αναγνωριζει μονο πως εχω συνδεσει κινητο της SE. Πως μπορω να περασω παλι το λειτουργικο της μαμας?

 

μπορεις να ψαξεις να βρεις το ftf αρχειο της 4.1.Β.0.587 (καπου θα το εχει στους xda και να το φλασαρεις με το flashtool. οδηγιες για το πως φλασαρεις με το Flashttol θα βρεις σιγουρα αντιστοιχα παραδειγματα εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=324085

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να ψαξεις να βρεις το ftf αρχειο της 4.1.Β.0.587 (καπου θα το εχει στους xda και να το φλασαρεις με το flashtool. οδηγιες για το πως φλασαρεις με το Flashttol θα βρεις σιγουρα αντιστοιχα παραδειγματα εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=324085

 

 

Ήμουν έτοιμος να του γράψω τη διαδικασία!!

 

 

Σε ευχαριστω φιλε μου θα το ψαξω

 

Μπες στον οδηγό που σου δώσε ο Χρήστος κ θα βγάλεις άκρη!

Δεν είναι δύσκολο αρκεί να ακολουθήσεις κατά γράμμα τις οδηγίες!όπου κολλήσεις εδώ είμαστε

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω πολυ αρχιζω την προσπαθεια και ενημερωνω :)

 

Παιδια βοηθεια ειμαι στο 4 βημα του οδηγου του zxr ¨"Τσεκάρουμε αυτά που φαίνονται στην εικόνα και πατάμε ΟΚ" αλλα δεν μου ανοιγει η εικονα να δω τι ειναι τσεκαρισμενο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από 2 μήνες χρήση της ultimate 2.0 μπορώ να πω, πως είναι εξαιρετική...! Ειδικά με Xperia GX Launcher(ο οποίος είναι και παραμετροποιήσιμος), που έχω βάλει εγώ...

Το μόνο αρνητικό είναι ότι τελειώνει σχετικά πιο γρήγορα η μπαταρία απ'ότι τελείωνε όταν ήμουν σε codename 9.1...

 

Έχω και μια ερώτηση:

 

Ενώ κάθε φορά επιλέγω στα Δίκτυα Κινητής Τηλεφωνίας ΜΟΝΟ GSM, μόλις κλείσω το κινητό μου ξαναεπιλέγει από μόνο του WCDMA/GSM...Τι πρέπει να κάνω για να αποθηκεύεται αυτή η ρύθμιση..?

Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

 

Έχω και μια ερώτηση:

 

Ενώ κάθε φορά επιλέγω στα Δίκτυα Κινητής Τηλεφωνίας ΜΟΝΟ GSM, μόλις κλείσω το κινητό μου ξαναεπιλέγει από μόνο του WCDMA/GSM...Τι πρέπει να κάνω για να αποθηκεύεται αυτή η ρύθμιση..?

 

Προφανώς ειναι bug της rom , όπως σε πολλές σε διάφορα κινητά της SE. Αν δε το διορθώσει ο developer σε επερχόμενο update θα χρειαστεί να το αλλάζεις κάθε φορά που κάνεις restart.

Link to comment
Share on other sites

κι εγω το ιδιο προβλημα αντινετωπιζα και με την Ultimate 2.0 αλλα και με το λειτουργικο της μαμας σε root και μη ...
"Music Is My Life"
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια δεν μου δειχνει τη να τσεκαρω στο flashtool και εχω μεινει στην μεση

 

Που έχεις μείνει;τι γράφει το flashtool;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

@chris24best για να ξαναπερασει το αρχικο πρεπει να κανεις επαναφορα με SUS

 

 

@ilias12377_ εδω θα σου γραψω ολους τους οδηγους. τα γραφουν τα παιδια πολυ αναλυτικα

1) root 4.0.4

2) CWM ΒΗΜΑ 3

3) αν θες ultimate 2.0

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω χασει τα γνησια handsfree του Neo v θελω να μου πειτε αν ειναι συμβατα τα παρακατω και ποιο μου προτεινετε!

http://www.tech-world-dire...nesMH-610Black

http://www.sonymobile.com/...headset-mh650/

http://www.sonymobile.com/...headset-mh710/

http://www.sonymobile.com/...headset-mh750/

Ευχαριστω!

.

Συγνωμη για το τριτο ποστ αλλα δεν πηρα καμια απαντηση! Αν γνωριζει καποιος ας μου απαντησει!:thanks:
:confused::confused::confused::!: Edited by lakisman46
Link to comment
Share on other sites

μαρια δεν γινοταν με SUS ουτε με PC Companion επειδη το αναγνωριζε σαν ARC S ... επρεπε να κανω flash και να περασω την εκδοση που θελω με αυτον τον τροπο.

Οταν εχεις καποιος καθαρη μνημη με το που εχει περασει το λειτουργικο μετα το πρωτο ανοιγμα ποση ελευθερη μνημη πρεπει να εχουμε?

"Music Is My Life"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...