Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βαζω την ultimate αλλά εκει που ειναι να διαλεξω διαδρομη μου λεει δε μπορει να βρεθει το αρχειο και aborted....

TI KANΩ;;;;;;;;;;;;;;

 

Που σου το γραφει αυτο?Στο CWM?Επιλεγεις το zip και στο λεει?Γινε πιο συγκεκριμενη.

 

παιδιά καλησπέρα. Με τα πολύ καλα λόγια που έχετε πει για την ultimate 2.0 αποφάσισα να την δοκιμάσω και να μεταπηδήσω απο την jellysandwich. Καταρχήν εχω καλές εντυπώσεις αλλά ακόμα εχω καιρό να την δω...... Εχω 2 ερωτήσεις για αυτούς που χρησιμοποιούν την rom. Πώς επιλέγω λιγότερες αρχικές οθόνες και πώς βάζω φωτογραφεία σε πλαίσιο στην αρχική οθόνη, δεν πρέπει να εχει τέτοιες επιλογές, υπάρχει κάτι για να τα κάνω αυτά;

 

Η 2.0 ειναι η καλυτερη απο ολες τις Ultimate μην το σκεφτεις να πας 2.0.2 κλπ...Εννοειται πολυ καλυτερη απο JS.Αναλογα τι launcher επελεξες στον Aroma installer.Στον Xperia T 5x4 δεν μπορεις να παρεμβεις στις αρχικες οθονες ουτε και στον Sole launcher.Μονο ο GX ειναι customizable.Το widget πλαισιο εικονας το εχει αφαιρεσει ο dev οπως και τις ζωντανες ταπετσαριες.Αν το εχει κανενας σε .apk ας το ανεβασει.To πλαισιο εικονας εννοω,το live wallpaper το χω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Που σου το γραφει αυτο?Στο CWM?Επιλεγεις το zip και στο λεει?Γινε πιο συγκεκριμενη.

Ναι κανω την διαδικασια και τη στιγμη που φτανω για να βρει το αρχειο ζιπ μου λεει δε το βρισκει και γραφει aborted...

Link to comment
Share on other sites

MT11i_4.1.B.0.587_Customized_NCB_Nordic.ftf Αυτο το αρχειο που κατεβασα ειναι η ιδια ROM με αυτην που μου βαζει και το SUS ? Διοτι μου βγαζει αλλο εικονιδιο για μια εφαρμογη και επισης πηγα να κανω SUS μετα απο την εγκατασταση της MT11i_4.1.B.0.587_Customized_NCB_Nordic.ftf και κατεβαζει παλι το αρχειο για την αναβαθμιση ενω χτες βραδυ το ειχα ξανακανει SUS και αναγνωρισε πως ειχε παλι το αρχειο απο μια παλαιοτερη φορα που την ειχα ξανααναβαθμισει. Το αρχειο MT11i_4.1.B.0.587_Customized_NCB_Nordic.ftf ειναι 376 ΜΒ ενω αυτο που μου κατεβαζει για την αναβαθμιση το SUS ειναι 206ΜΒ.
"Music Is My Life"
Link to comment
Share on other sites

Ναι κανω την διαδικασια και τη στιγμη που φτανω για να βρει το αρχειο ζιπ μου λεει δε το βρισκει και γραφει aborted...

 

Μπορει να ειναι κατεστραμμενο το zip που εχεις.Ξανακατεβασε το και δοκιμασε με το καινουριο.

 

Και τι κάνω τώρα για τις οθόνες. Κάνω ξανά εγκατάσταση της Rom; Αν ναι μόνο με wipe change; θα μου σβήσουν εφαρμογές;

 

Αν δε βαριεσαι να μπεις σε αυτη τη διαδικασια ναι.Λογικα μονο με wipe cache partition και wipe dalvik cache δε θα εχεις προβλημα.Εγω παντως στη θεση σου θα την ξαναεκανα απο την αρχη με περασμα της stock πρωτα και μετα τα υπολοιπα.Ναι θα σου σβηστουν ολα.

 

MT11i_4.1.B.0.587_Customized_NCB_Nordic.ftf Αυτο το αρχειο που κατεβασα ειναι η ιδια ROM με αυτην που μου βαζει και το SUS ? Διοτι μου βγαζει αλλο εικονιδιο για μια εφαρμογη και επισης πηγα να κανω SUS μετα απο την εγκατασταση της MT11i_4.1.B.0.587_Customized_NCB_Nordic.ftf και κατεβαζει παλι το αρχειο για την αναβαθμιση ενω χτες βραδυ το ειχα ξανακανει SUS και αναγνωρισε πως ειχε παλι το αρχειο απο μια παλαιοτερη φορα που την ειχα ξανααναβαθμισει. Το αρχειο MT11i_4.1.B.0.587_Customized_NCB_Nordic.ftf ειναι 376 ΜΒ ενω αυτο που μου κατεβαζει για την αναβαθμιση το SUS ειναι 206ΜΒ.

 

Οχι το SEUS βαζει την Central Europe λογικα.Απλα στο XDA χαθηκε καπου το link και ειπα να βαλει αυτη η Mary.Το ιδιο πραμα ειναι απλα αλλαζουν 2-3 πραματακια που λυνονται,ασε που θα περνουσε την Ultimate απο πανω οποτε δεν ειχε διαφορα...Καντο με το SEUS για σιγουρια.

Link to comment
Share on other sites

@firekostas Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΟΛΑ.

Kαποιο κολλημα πρεπει να ειχε φαει το zip αρχειο και το εκανε αυτο.Μετα ολα ΟΚ!

Εκανα με το SUS μια επαναφορα και ενα-ενα τα περασα απο την αρχη: root, cwm, ultimate 2.0.

 

@chris24best

δε ξερω τι ψαχνεις αλλά εδω θα τα βρεις ολα:

1.οδηγος για root

2. cwm

3. ultimate 2.0

Link to comment
Share on other sites

@firekostas Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΟΛΑ.

Kαποιο κολλημα πρεπει να ειχε φαει το zip αρχειο και το εκανε αυτο.Μετα ολα ΟΚ!

Εκανα με το SUS μια επαναφορα και ενα-ενα τα περασα απο την αρχη: root, cwm, ultimate 2.0.

 

Τιποτα μωρε,εσυ να'σαι καλα να μας αγχνωνεις :lol: Μιας και περασες την 2.0 κανε μου μια χαρη.Οταν κανεις το restore στις εφαρμογες σου και εισαι κομπλε (και αν βαλεις και κανα walkman απο το XDA) μπες στο Titanium και πες μου σε παρακαλω τι σου γραφει στη ROM συστηματος.Γιατι εμενα απο 120 mb ελευθερα,μολις περασα το walkman και τις ζωντανες ταπετσαριες μου επεσε κατευθειαν στα 21 mb!!!Να δω αν το κανει σε ολους ή αν εγω ειμαι ο γκαντεμης :p

Link to comment
Share on other sites

@chris24best

δε ξερω τι ψαχνεις αλλά εδω θα τα βρεις ολα:

1.οδηγος για root

2. cwm

3. ultimate 2.0

 

mary19 αυτο προσπαθω σημερα ολη μερα να κανω... εισια μεσα στο μυαλο μου! αλλα χαθηκα με τους οδηγους και τα εμπλεξα οποτε λεω ας παω στα γνωστα ... δεν εχω καταλαβει σε τι χρησιμευει το cwm και πως το κανω εγκατασταση, εχω χαθει... οσο για την ultimate 2.0 να την περασω? λεει?

 

Ultimate 2.0 ή καποια νεοτερη εκδοση οπως 2.0.2 η 2.0.3 καλυτερα?

 

@chris24best

δε ξερω τι ψαχνεις αλλά εδω θα τα βρεις ολα:

1.οδηγος για root

2. cwm

3. ultimate 2.0

 

mary19 αυτο προσπαθω σημερα ολη μερα να κανω... εισια μεσα στο μυαλο μου! αλλα χαθηκα με τους οδηγους και τα εμπλεξα οποτε λεω ας παω στα γνωστα ... δεν εχω καταλαβει σε τι χρησιμευει το cwm και πως το κανω εγκατασταση, εχω χαθει... οσο για την ultimate 2.0 να την περασω? λεει?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
"Music Is My Life"
Link to comment
Share on other sites

@firekostas για να εξιλεωθω που σας βασανισα τοσο,υποσχομαι να μη ξαναπειραξω άλλο το κινητο και θα παρακολουθω το θεμα για να μεταδιδω την εμπειρια μου και σε άλλους, πχ στον chris24best

 

Για αυτο που με ρωτας τωρα, εμένα λέει 103 mb ελευθερα αλλά πλεον δε θα βαζω ζωντανες ταπετσαριες.Συν οτι εχω την αμυδρη υποψια οτι τρωει πααααααρα πολυ μπαταρια η ultimate....

 

@chris24best να να κανεις ολα με τη σειρα που στα εχω γραψει ΚΑΙ το root ΚΑΙ το cwm ΚΑΙ την ultimate 2.0, οχι την 2.0.κατι γιατι δε λειτουργει το handcent στη πιο καινουργια..

Λεει και παραλεει η ultimate!ΓΑΜΑΤΗ πραγματικα!

Link to comment
Share on other sites

@firekostas για να εξιλεωθω που σας βασανισα τοσο,υποσχομαι να μη ξαναπειραξω άλλο το κινητο και θα παρακολουθω το θεμα για να μεταδιδω την εμπειρια μου και σε άλλους, πχ στον chris24best

 

Για αυτο που με ρωτας τωρα, εμένα λέει 103 mb ελευθερα αλλά πλεον δε θα βαζω ζωντανες ταπετσαριες.Συν οτι εχω την αμυδρη υποψια οτι τρωει πααααααρα πολυ μπαταρια η ultimate....

 

@chris24best να να κανεις ολα με τη σειρα που στα εχω γραψει ΚΑΙ το root ΚΑΙ το cwm ΚΑΙ την ultimate 2.0, οχι την 2.0.κατι γιατι δε λειτουργει το handcent στη πιο καινουργια..

Λεει και παραλεει η ultimate!ΓΑΜΑΤΗ πραγματικα!

 

@mary19 o οδηγος αυτος ( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327513 ) ειναι παλιος για το cwm, πρεπει δηλαδη να γυρισω πισω στην 2.3 για να το περασω? δεν μπορω να καταλαβω... επισης μολις περασα με SUS το κινητο και ειναι τελειως εργοστασιακο αυτην τη στιγμη και οταν παω να ανοιξω μια σελιδα μεσω facebook για παραδειγμα την ανοιγει δυο φορες ...

Edited by chris24best
"Music Is My Life"
Link to comment
Share on other sites

απο αυτον τον οδηγο που μου εγραψες θα περασεις ΜΟΝΟ το cwm

Απο το link που σου εδωσα εγω θα περασεις το root. Δλδ αυτον τον οδηγο.

Για το οτι ανοιγει 2 φορες ενα προγραμμα δε το ξερω...

Link to comment
Share on other sites

απο αυτον τον οδηγο που μου εγραψες θα περασεις ΜΟΝΟ το cwm

Απο το link που σου εδωσα εγω θα περασεις το root. Δλδ αυτον τον οδηγο.

Για το οτι ανοιγει 2 φορες ενα προγραμμα δε το ξερω...

 

με το Root δεν εχω προβλημα, το εχω καλα το θεμα. απο cwm και μετα δεν ξερω. πριν δεν ειπα πως ανοιγει δυο φορες ενα προγραμμα, αλλα οποιοδηποτε link ... για παραδειγμα αν ειμαι στο facebook και παω απο εκει να αδω καποια σελιδα την ανοιγει δυο φορες.

"Music Is My Life"
Link to comment
Share on other sites

με το Root δεν εχω προβλημα, το εχω καλα το θεμα. απο cwm και μετα δεν ξερω. πριν δεν ειπα πως ανοιγει δυο φορες ενα προγραμμα, αλλα οποιοδηποτε link ... για παραδειγμα αν ειμαι στο facebook και παω απο εκει να αδω καποια σελιδα την ανοιγει δυο φορες.

Ε το πιο δυσκολο κομματι τοτε το ξερεις!

Μετα περνας το cwm οπως γραφει το βημα 3 και μετα περνας την ultimate. Τη βαζεις δλδ χυμα στην sdcard και οταν ανοιξεις το κινητο πατας πολλες φορες το volume down για να μπεις στο μενου του cwm,μετα ακολουθεις οτι λεει αυτος ο οδηγος....

 

Για το άλλο που λες, σορυ αλλά δεν ξερω...:(

Link to comment
Share on other sites

 

 

Η 2.0 ειναι η καλυτερη απο ολες τις Ultimate μην το σκεφτεις να πας 2.0.2 κλπ...Εννοειται πολυ καλυτερη απο JS.Αναλογα τι launcher επελεξες στον Aroma installer.Στον Xperia T 5x4 δεν μπορεις να παρεμβεις στις αρχικες οθονες ουτε και στον Sole launcher.Μονο ο GX ειναι customizable.Το widget πλαισιο εικονας το εχει αφαιρεσει ο dev οπως και τις ζωντανες ταπετσαριες.Αν το εχει κανενας σε .apk ας το ανεβασει.To πλαισιο εικονας εννοω,το live wallpaper το χω

Δηλαδη ειναι δεδομενο οτι δεν αλλαζει σε live background με τιποτα?

Παλι φλασαρισμα δηλαδη?? :(

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ειναι δεδομενο οτι δεν αλλαζει σε live background με τιποτα?

Παλι φλασαρισμα δηλαδη?? :(

 

Δωσε μου 20 λεπτακια να ανεβασω τα αρχεια που χρειαζεται στο dropbox.Οταν τα ανεβασω θα σου πω πως να τα επαναφερεις.

Link to comment
Share on other sites

SOS περασα την ultimate μεσω cwm και εχει κολλησει η οθονη στο λογοτυπο της SONY εδω και ωρα και δεν κλεινει δεν νιωθει τπτ.... τι να κανω?
"Music Is My Life"
Link to comment
Share on other sites

SOS περασα την ultimate μεσω cwm και εχει κολλησει η οθονη στο λογοτυπο της SONY εδω και ωρα και δεν κλεινει δεν νιωθει τπτ.... τι να κανω?

 

Στα πρόχειρα....

1. Ξανά SUS

2. FLASHTOOL τον .562

3. ROOT

4. Με το X PARTS (είναι εφαρμογή στο Google Play Store) εγκαθιστάς ξανά το CWM

5. Βάζεις ξανά την ultimate χύμα στην sd card

6. Στην επανεκκίνηση όταν εμφανίσει το logo της SONY κάνεις επανειλημμένα tap πάνω του και θα ανοίξει το CWM.

 

Εγκαθιστάς την ρομ αφού κάνεις όσα αναλυτικά λέει ο οδηγός.

Edited by batafoukos
τυπογραφικό λάθος
Link to comment
Share on other sites

SOS περασα την ultimate μεσω cwm και εχει κολλησει η οθονη στο λογοτυπο της SONY εδω και ωρα και δεν κλεινει δεν νιωθει τπτ.... τι να κανω?

ειλικρινα απορω γιατι ολοι κολλατε εκει και κανετε το ιδιο λαθος... να πω οτι δεν ειναι σαφεις οι οδηγιες...? λεπτομερεστατες ειναι...

δοκιμαζεισ να το κανεις επαναφορα με το sus και αν δεν γινεται,,,, διαβαζεισ τισ τελευταιεσ 5-6 σελιδες του φορουμ και θα βρεισ την λυση π.χ flastool..

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινα απορω γιατι ολοι κολλατε εκει και κανετε το ιδιο λαθος... να πω οτι δεν ειναι σαφεις οι οδηγιες...? λεπτομερεστατες ειναι...

δοκιμαζεισ να το κανεις επαναφορα με το sus και αν δεν γινεται,,,, διαβαζεισ τισ τελευταιεσ 5-6 σελιδες του φορουμ και θα βρεισ την λυση π.χ flastool..

 

 

Και εγω την πατησα ετσι,γιατι διαβαζα τον οδηγο απο το XDA,που τα λεει μια χαρα αλλα οχι αναλυτικα,εαν κανεις ενα βημα πιο πριν απο το αλλο την πατας.

Προφανως για να καναμε ολοι το ιδιο λαθος,ηταν και ευκολο να γινει :)

 

Σε σενα ηθελα ρει.Να βαλεις ζωντανες ταπετσαριες δεν θελεις?

 

Ναι,αλλα ειδα που συζητουσες πιο πριν με τον αλλο τυπο και νομιζα οτι μπερδευτηκες.

Βρηκαμε ακρη τελικα με αυτο?

Οχι οτι καιγομαι να βαλω live,απλα με την προηγουμενη rom οταν εβαζα τις σταγονες τις βροχες κολλουσε,οποτε ηθελα να δω τι διαφορα θα εχει με την Ultimate Τωρα..

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως όταν μου κόλλησε στο Sony Logo μετά από την Ultimate HD ήταν γιατί ΕΓΩ έκανα λάθος και δεν ακολούθησα πιστά τον οδηγό! Παρέλειψα τα 2-3 βήματα που χρειάζεται να γίνουν από το "advanced menu" του CWM.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά. Έχω ένα πρόβλημα. Είμαι σε ICS 4.0.4 root με Ultimate 2.0 ROM και τωρα δεν μπορω να κατεβασω εφαρμογές απευθείας απο το Google Play store του Υπολογιστή (Chrome) στο κινητό. Δεν το βρίσκει. Τι μπορει να συμβαίνει;;; Απο το κινητο κατεβαζω κανονικά. Pls Help!:wacko:

 

Επίσης μπορώ να χρησιμοποιήσω τώρα με αυτη την rom Task killers?

Edited by ^Fenom^
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα δεν υπήρχαν οι ζωντανές ταπετσαρίες, αλλά είδα στο titanium ότι είχε από μόνο του σβησμένο αυτήν την δυνατότητα. Όποτε πήγα στο μενού του τιτανιουμ και απλά έκανα επαναφορά
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...