Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ακόμα το παλεύω και δεν βγάζω άκρη, έχεις κανείς καμία ιδέα ???

μιλάω για την σύνδεση hdmi

να η εφαρμογη

http://www.sendspace.com/file/wvfrp6

 

ποια εκδοση λογισμικου εχει η συσκευη σου?

με αλλο καλωδιο το εχεις δοκιμασει?

σε αλλη τηλεοραση το εχεις δοκιμασει?

κι αν ναι σε ολα,παρε ενα backup οτι σου χρειαζετε και κανε επαναφορα με sus

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

 

Με κοκκινα γραμματα ειναι οι εφαρμογες συστηματοrefς.Με ασπρα ολες οι υπολοιπες και αυτες που ειναι πρασινες ειναι αυτες που εχεις κανει backup.

 

 

 

Τι εννοεις την χανει?Δεν εμφανιζεται καθολου στο μενου των εφαρμογων?Τραβα μια απεγκατασταση απο το Titanium,κατεβασε το Gmail απο το playstore και μετα μπες Titanium και κανε επαναφορα ΜΟΝΟ των δεδομενων του Gmail για να το εχεις οπως πριν.

Ναι κάθε φορά που ανοίγω το κινητό Σα να απεγκαθιστατε από μόνη της...

Μα την κάνω απεγκατάσταση εφαρμογής και όταν πάω στο google play μου λέει είναι εγκαταστημένη!!! Να τρελαθω είμαι!

Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια εδω μηπως σε βοηθησει...

http://duopetalflower.blogspot.gr/2012/08/flashtool-in-ubuntu-linux.html

 

Θα το προσπαθήσω! ουφ! εχει πονέσει το κεφαλι μου και δεν εχω windows να βαλω!

Ευχαριστώ για την γρήγορη βοηθεια!

Μου βγαζει αυτο:

16/037/2013 01:37:59 - INFO  - <- This level is successfully initialized
16/037/2013 01:37:59 - INFO  - Flashtool Version 0.9.9.0 built on 2012-11-21 23:08:19
16/037/2013 01:37:59 - INFO  - You can drag and drop ftf files here to start flashing them
16/038/2013 01:38:00 - INFO  - Device disconnected
16/038/2013 01:38:18 - INFO  - Selected Ne0V_4.0.2.A.0.42.ftf
16/038/2013 01:38:18 - INFO  - Preparing files for flashing
16/038/2013 01:38:24 - INFO  - Please connect your device into flashmode.
16/038/2013 01:38:37 - INFO  - Device connected in flash mode
16/038/2013 01:38:37 - INFO  - Opening device for R/W
16/038/2013 01:38:39 - INFO  - Device ready for R/W.
16/038/2013 01:38:39 - INFO  - Reading device information
16/038/2013 01:38:39 - INFO  - Unable to read from phone after having opened it.
16/038/2013 01:38:39 - INFO  - trying to continue anyway
16/038/2013 01:38:39 - INFO  - Start Flashing
16/038/2013 01:38:39 - INFO  - Processing loader
16/038/2013 01:38:39 - INFO  -     Checking header
16/038/2013 01:38:39 - INFO  - Ending flash session
16/038/2013 01:38:39 - ERROR - Cannot read from device
16/038/2013 01:38:39 - ERROR - Error flashing. Aborted
16/038/2013 01:38:42 - INFO  - Device connected in flash mode
16/039/2013 01:39:14 - INFO  - Device disconnected

εχω Ubuntu 12.04 και την τελευταια εκδοση flashtool

Link to comment
Share on other sites

σαφώς κ θα δοκιμάσω κ αλλες Rom !!! Μα μ έκανε εντύπωση η τόσο καθαρή εικόνα που εχει το κινητακι... αν κ το ταλαιπώρησα πολυ σε streaming επι ώρες σήμερα μ κολλησε μόνο μια φορά κ αυτο γτ επεσε το wifi ειναι απίστευτο !!!!

Ευχαριστώ. είστε όλοι σούπερ!!! :rolleyes:

ευα.

Link to comment
Share on other sites

Περασαμε λοιπον την Ultimate HD!!

εχω ενα θεματακι ομως.

Οταν ενεργοποιω την επιλογη rotation, οταν γυρναω στο πλαι η οθονη γυρναει 180 μοιρες προς την αντιθετη πλευρα,με αποτελεσμα να τα βλεπω...αναποδα..

Και μολις γυρισει μια φορα οριζοντια , μετα δεν επανερχεται εαν δεν πατησω back.

Το εχει συναντησει κανεις αυτο?

Κατεβασα το ultimate rotation αλλα δε μπορω να βγαλω ακρη,μαλλον φταιει αυτο το προβλημα που εχει.

Ηξερα οτι παθαινουν vertigo τα αεροσκαφη,αλλα πρωτη φορα το βλεπω σε κινητο :)

*****edit**** και οσο το ψαχνω ολο και καποια μ@λ@κιουλ@ βρισκω.

Τη μια μου λεει οτι η καμερα δεν ειναι διαθεσιμη, την αλλη βγαζει κοκκινες φωτογραφιες..

και φυσικα το προβλημα του αισθητηρα,που οταν μετακινω το κινητο ωστε να κοιταζει πανω,η καμερα κοιταζει κατω.

Προφανως καπου τα εκανα σαλατα,αλλα εαν ξερετε που,πειτε μου για να το γλυτωσω στο μελλον.

 

Θα το προσπαθήσω! ουφ! εχει πονέσει το κεφαλι μου και δεν εχω windows να βαλω!

 

το πιο ευκολο πραγμα ειναι να βρεις windows..

Κατεβασε all in one windows 7 και θα βρεις τη υγεια σου σε πολλα θεματα.

Edited by webassasin
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Έχει ένα xperia U η μητέρα μου, και τώρα τελευταία ενώ δεν έχει κλείδωμα pin, μερικές φορές κλειδώνει και ζητάει κωδικό pin.. Γιατί μπορεί να γίνεται αυτό; Το εμφανίζει και σε άλλους;

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.εχω την τελευταια εκδοση της ice cream για neo v με απλο ρουτ .....μπορειτε να μου στειλετε εναν οδηγο για να γυρισω σε gingerbread και αν το κανω χανω την εγγυηση?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.εχω την τελευταια εκδοση της ice cream για neo v με απλο ρουτ .....μπορειτε να μου στειλετε εναν οδηγο για να γυρισω σε gingerbread και αν το κανω χανω την εγγυηση?

 

Εδω ο οδηγος απο τον ZXR.Την εγγυηση την εχεις χασει απο τη στιγμη που εκανες το root θεωρητικα.Μολις ομως γυρισεις σε 2.3 θα χασεις και το root αρα ξαναεχεις και εγγυηση :p

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.εχω την τελευταια εκδοση της ice cream για neo v με απλο ρουτ .....μπορειτε να μου στειλετε εναν οδηγο για να γυρισω σε gingerbread και αν το κανω χανω την εγγυηση?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4092789#post4092789

την εγγυηση υποτιθεται την χανεις και με το ροοτ... αλλα αν χρειαστεις εγγυηση κάνεις μια επαναφορα με sus και εχεις παλι εγγυηση.

@firekostas με προλαβες....

Link to comment
Share on other sites

Καμια ιδεα τι να κανω για το προβλημα με το gmail;;;

 

Αφου σου το εμφανιζει και στο play store κανε μια καταργηση εγκαταστασης απο το play store,μπες με εναν file explorer και σβησε οτι υπαρχει σχετικο με gmail κανε το ιδιο και με titanium και ξαναδοκιμασε εγκατασταση απο playstore.Σβησε και το backup απο το titanium για σιγουρια.

Link to comment
Share on other sites

Αφου σου το εμφανιζει και στο play store κανε μια καταργηση εγκαταστασης απο το play store,μπες με εναν file explorer και σβησε οτι υπαρχει σχετικο με gmail κανε το ιδιο και με titanium και ξαναδοκιμασε εγκατασταση απο playstore.Σβησε και το backup απο το titanium για σιγουρια.

τι ακριβως να σβησω μερσα απο την καρτα; σε ποιον φακελο να κοιταξω δλδ;

 

α και πως σβηνουμε το back up απο το τιτανιουμ;;

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως να σβησω μερσα απο την καρτα; σε ποιον φακελο να κοιταξω δλδ;

 

α και πως σβηνουμε το back up απο το τιτανιουμ;;

 

Μέσα από την κάρτα δε νομίζω να έχει κάτι να σβήσεις, πήγαινε στο titanium βρες αυτό που θέλεις-έχεις διαγράψει Πάτα επάνω του και στο νερό παράθυρο που θα σου ανοίξει Πάτα διαγραφή.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως να σβησω μερσα απο την καρτα; σε ποιον φακελο να κοιταξω δλδ;

 

α και πως σβηνουμε το back up απο το τιτανιουμ;;

 

Μπες ρε παιδακι μου με τον file explorer στην sdcard και οτι βρεις σχετικο με gmail σβηστο.Στο titanium πατας πανω στην εφαρμογη που θες και πατας διαγραφη.

 

Υ.Γ. Δεδομενου του βεβαρημενου ιστορικου σου (πλακα κανω :p ) μηπως περασες κανα zip με gapps?Λεω τωρα εγω γιατι εσυ ο,τι βρισκεις το περνας και μετα επανερχεσαι και λες ΒΟΗΘΕΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ?

Link to comment
Share on other sites

το πιο ευκολο πραγμα ειναι να βρεις windows..

Κατεβασε all in one windows 7 και θα βρεις τη υγεια σου σε πολλα θεματα.

 

Δεν ειναι δικο μου το λαπτοπ και δεν μπορω να βαλω windows! Με το ubuntu δεν γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Μπες ρε παιδακι μου με τον file explorer στην sdcard και οτι βρεις σχετικο με gmail σβηστο.Στο titanium πατας πανω στην εφαρμογη που θες και πατας διαγραφη.

 

Υ.Γ. Δεδομενου του βεβαρημενου ιστορικου σου (πλακα κανω :p ) μηπως περασες κανα zip με gapps?Λεω τωρα εγω γιατι εσυ ο,τι βρισκεις το περνας και μετα επανερχεσαι και λες ΒΟΗΘΕΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ?

 

Ε μα το εσβησα απο το τιτανιουμ και στο google play εχει μονο μια επιλογη "ανοιγμα"!!!!

 

Και τωρα ουτε μπορω να το εγκαταστησω....

 

Τι ζιπ; ;;;; οχι δε ξερω τετοια....

 

Ε ωραια τωρα ουτε καν μπορω να επαναφερω την εφαρμογη....:cry::cry::cry::cry:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ε ωραια τωρα ουτε καν μπορω να επαναφερω την εφαρμογη....:cry::cry::cry::cry:

 

Αφου την εσβησες απο το Titanium πως να την κανεις επαναφορα???Ρε συ ψαξτο λιγο και μονη σου,πειραματισου λιγο.Στο titanium στη λιστα με τις εφαρμογες δεν στο εμφανιζει καθολου?Ουτε στο μενου των εφαρμογων?Αν οχι και απλα στο play store σου βγαζει μονο ανοιγμα,και οταν το πατας δε γινεται τπτ ειναι θεμα playstore.Κανε ενα log out και ξανασυνδεσου.Κανε και κανα reboot την συσκευη.Ελεος μια εφαρμογη ειναι δε γινεται τοση ταλαιπωρια :blink:

 

Περασαμε λοιπον την Ultimate HD!!

εχω ενα θεματακι ομως.

Οταν ενεργοποιω την επιλογη rotation, οταν γυρναω στο πλαι η οθονη γυρναει 180 μοιρες προς την αντιθετη πλευρα,με αποτελεσμα να τα βλεπω...αναποδα..

Και μολις γυρισει μια φορα οριζοντια , μετα δεν επανερχεται εαν δεν πατησω back.

Το εχει συναντησει κανεις αυτο?

Κατεβασα το ultimate rotation αλλα δε μπορω να βγαλω ακρη,μαλλον φταιει αυτο το προβλημα που εχει.

Ηξερα οτι παθαινουν vertigo τα αεροσκαφη,αλλα πρωτη φορα το βλεπω σε κινητο :)

*****edit**** και οσο το ψαχνω ολο και καποια μ@λ@κιουλ@ βρισκω.

Τη μια μου λεει οτι η καμερα δεν ειναι διαθεσιμη, την αλλη βγαζει κοκκινες φωτογραφιες..

και φυσικα το προβλημα του αισθητηρα,που οταν μετακινω το κινητο ωστε να κοιταζει πανω,η καμερα κοιταζει κατω.

Προφανως καπου τα εκανα σαλατα,αλλα εαν ξερετε που,πειτε μου για να το γλυτωσω στο μελλον.

 

 

Φιλε μου οντως τα εκανες σαλατα γιατι κατα 99% ξεχασες στον AROMA installer να επιλεξεις το NeoV...Ολα αυτα που λες απο αυτο ειναι 100000%.Ξαναφλασαρε την και προσεξε τις επιλογες στον AROMA....

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι δικο μου το λαπτοπ και δεν μπορω να βαλω windows! Με το ubuntu δεν γινεται?

τελικα το βρηκα! εδωσα στο τερματικο μια μια τις εντολες:

cd ~/FlashTool
sudo su
./FlashToo

l

και εβαλα την εκδοση .42!

Μπορω να την κανω ροοτ και να εγκαταστησω το Clockworkmod και να αλλαξω κατευθειαν rom ή πρεπει να κανω αναβαθμιση πρωτα στην .62?

Link to comment
Share on other sites

Αφου την εσβησες απο το Titanium πως να την κανεις επαναφορα???Ρε συ ψαξτο λιγο και μονη σου,πειραματισου λιγο.Στο titanium στη λιστα με τις εφαρμογες δεν στο εμφανιζει καθολου?Ουτε στο μενου των εφαρμογων?Αν οχι και απλα στο play store σου βγαζει μονο ανοιγμα,και οταν το πατας δε γινεται τπτ ειναι θεμα playstore.Κανε ενα log out και ξανασυνδεσου.Κανε και κανα reboot την συσκευη.Ελεος μια εφαρμογη ειναι δε γινεται τοση ταλαιπωρια :blink:

 

Μα πειραματιζομαι. Οκιμαζω, βγαζω βαζω κλπ κλπ αλλά αποτελεσμα μηδεν.

Και που το απεγκατεστησα απο το τιτανιουμ στο ρυθμισεις-εφαρμογες παλι το εμφανιζει και κανω μετα αναγκαστικη διακοπη και απνεργοποιηση αλλά και παλι μετα στο google play μου δινει μονο την επιλογη ενεργοποιηση...

 

Πως κανω log out απο το google play;;; δε το βρισκω...

 

Ε μα ρε συ, συγνωμη που σε πρηζω και εσενα αλλά τι σκατα ηθελα και την utlimate ειμαι να αναρωτιεμαι...:O

Link to comment
Share on other sites

ποια εκδοση λογισμικου εχει η συσκευη σου?

με αλλο καλωδιο το εχεις δοκιμασει?

σε αλλη τηλεοραση το εχεις δοκιμασει?

κι αν ναι σε ολα,παρε ενα backup οτι σου χρειαζετε και κανε επαναφορα με sus

Κατ αρχάς ευχαριστώ που το κοίταξες γιατί έχω απογοητευτεί ....

έχω δοκιμάσει και με άλλο καλώδιο και σε άλλη τηλεόραση και με άλλο neo V το οποίο έπαιζε κανονικά ....

προχθες έκανα και "επισκευή" απο το pc companion και έχασα τα πάντα αλλά ούτε πάλι έπαιξε... είναι διαφορετικό αυτό απο το να δοκιμάσω με το sus ?

έκδοση 4.1.Β.0.587

Link to comment
Share on other sites

Πως κανω log out απο το google play;;; δε το βρισκω...

Πας ρυθμίσεις/Λογαριασμοί Και Συγχρονισμός(Accounts & Sync)/Επιλέγεις τον λογαριασμό που έχεις δώσει για Playstore/Πατάς το κουμπί δεξιά(με της γραμμούλες) και επιλέγεις Διαγραφή Λογαριασμού(Remove Account).

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση κρισεως: αν κανω επαναφορα με το SUS, ξαναβαλω root,cwm+ultimate 2.0, και επαναφορα εφαρμογων με τιτανιουμ θα εχω παλι προβλημα με το gmail; δεδομενου οτι πλεον δεν εχω αντιγραφο επαναφορς της εφαρμογης....
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση κρισεως: αν κανω επαναφορα με το SUS, ξαναβαλω root,cwm+ultimate 2.0, και επαναφορα εφαρμογων με τιτανιουμ θα εχω παλι προβλημα με το gmail; δεδομενου οτι πλεον δεν εχω αντιγραφο επαναφορς της εφαρμογης....

 

Οχι αφου εχει σβηστει το backup.Απλα θα κατεβασεις το gmail απο το playstore.

Link to comment
Share on other sites

Οχι αφου εχει σβηστει το backup.Απλα θα κατεβασεις το gmail απο το playstore.

 

Να ΣΕ πω, εισαι σιγουρος τωρα δλδ;

Εγω θα το κανω-αυριο ομως- και αν δε πετυχει ουτε αυτο, αν σε πετυχω πουθενα την εβαψες:lol:

Link to comment
Share on other sites

Να ΣΕ πω, εισαι σιγουρος τωρα δλδ;

Εγω θα το κανω-αυριο ομως- και αν δε πετυχει ουτε αυτο, αν σε πετυχω πουθενα την εβαψες:lol:

 

Σιγουροτατος.Πες ΜΕ οτι θες για,σιγουρος ειμαι αφου :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...