Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν απο καθε tweek εχει την γραμμη που ξεκιναει με # και εξηγειτ ειναι.Το περναω και αυτο?Ακομα την αντιγραφη που λες την κανουμε επικοληση στο τελος του built αρχειου?Κατω απο την τελευταια γραμμη?

Οποτε παω σε αυτο που με ενδιαφερει και απλα το μεταφερω μεσα στο αρχειο biult στο τελος της τελευταιας γραμμης..κατω κατω..σωστα?Ετσι βαζω και τα αλλα..κατω κατω?

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οταν μιλαω στο φορουμ οτι κατι παει καλα ολα αναποδιαζουνε

ελεγα οτι δεν εχω χρονολογιο στο φβ εδω την επομενη μερα μου ηρθε:lol:

 

ειπα εδω προχτες με τον ηλια οτι εκλεισα παλι 700 ωρες συνεχομενης λειτουργιας και σημερα εκανε ρεσταρτ μονο του στην τσεπη ενω το ειχα...:(

κατι θα λαγκαρε...δεν το εχει ξανακανει μετα απο μια φορα που το ειχα πιεσει...δεν νομιζω να ανυσυχω εε:(??

παντως αν δεν αντεχε 700 ωρες θα εκλεινε μονο του σωστα?δεν νομιζω να χαλασα τιποτα ετσι:(

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

οταν μιλαω στο φορουμ οτι κατι παει καλα ολα αναποδιαζουνε

ελεγα οτι δεν εχω χρονολογιο στο φβ εδω την επομενη μερα μου ηρθε:lol:

 

ειπα εδω προχτες με τον ηλια οτι εκλεισα παλι 700 ωρες συνεχομενης λειτουργιας και σημερα εκανε ρεσταρτ μονο του στην τσεπη ενω το ειχα...:(

κατι θα λαγκαρε...δεν το εχει ξανακανει μετα απο μια φορα που το ειχα πιεσει...δεν νομιζω να ανυσυχω εε:(??

παντως αν δεν αντεχε 700 ωρες θα εκλεινε μονο του σωστα?δεν νομιζω να χαλασα τιποτα ετσι:(

 

Βρε Γιώργο το fb αναμενόμενο!

Πες μου ότι είμαι κ γκαντεμης τώρα επειδή μιλάγαμε:p:eek:

Δε νομίζω να υπάρχει λόγος ανησυχίας,λογικο μετά από 700ώρες!!!

Να χάλασε τι;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Βρε Γιώργο το fb αναμενόμενο!

Πες μου ότι είμαι κ γκαντεμης τώρα επειδή μιλάγαμε:p:eek:

Δε νομίζω να υπάρχει λόγος ανησυχίας,λογικο μετά από 700ώρες!!!

Να χάλασε τι;

 

μετα τις 700 ωρες το ειχα κλεισει το κινητο...ειχε κλεισει 1 24ωρο νομιζω

εμμ να χαλασε και να κανει συνεχεια ρεσταρτ τωρα..αυτο εννοω

 

οχι εγω ειμαι ο γκαντεμης οχι εσυ:lol:

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Οποτε παω σε αυτο που με ενδιαφερει και απλα το μεταφερω μεσα στο αρχειο biult στο τελος της τελευταιας γραμμης..κατω κατω..σωστα?Ετσι βαζω και τα αλλα..κατω κατω?

Ναι, σωστά

ειπα εδω προχτες με τον ηλια οτι εκλεισα παλι 700 ωρες συνεχομενης λειτουργιας και σημερα εκανε ρεσταρτ μονο του στην τσεπη ενω το ειχα...:(

κατι θα λαγκαρε...δεν το εχει ξανακανει μετα απο μια φορα που το ειχα πιεσει...δεν νομιζω να ανυσυχω εε:(??

παντως αν δεν αντεχε 700 ωρες θα εκλεινε μονο του σωστα?δεν νομιζω να χαλασα τιποτα ετσι:(

Βρε συ θα μας τρελάνεις; Κινητό είναι, όχι server!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εδωσα το τηλέφωνο για να τραβήξουν φωτογραφίες και μόλις παρατήρησα, ότι συνδέοντας το με τον υπολογιστή, την ίδια φωτογραφία την έχει και στις δύο κατηγορίες! Δηλαδή DCIM, πατάς, ανοίγει: .thumbnails και 100ANDRO. Η ίδια φωτογραφία είναι και στα δύο αρχεία.

Κάνω κάτι να το επαναφέρω ή έτσι ήταν ανέκαθεν και εγώ τώρα το πήρα είδηση; :p

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

@rodi.

 

στο thumnails εχει μικρά αντίγραφα των κανονικων φωτο (που βρισκονται στο 100andro), και χρησιμοποιουνται για προεπισκοπηση

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει αν μπορει να κανει επιδιορθώσει λειτουργικου γιατι προσπαθω απο την κυριακη τα ξημερωματα και δεν γινετε τιποτα; και τωρα πηρα την sony και μου λεει οτι επρεπε να γινετε κανονικα δεν εχουν καποια ενημερωση ενω ειδα σε site οτι hackers ριξαν τους server του sonymobile.com και εχουν αναρτησει και την λιστα της βασης... Εχω χαλασει το αρχειο systemUI.apk και δε μπορω να κανω επιδιόρθωση απο την Κυριακη τα ξημερωματα αν ειναι δυνατον... Ας το προσπαθησει καποιος να με ενημερωσει ευχαριστω!
Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις καποιο προγραμμα που να μεταφερει μια συνομιλια απο τα μηνυματα του κινητου στον υπολογιστη?

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει αν μπορει να κανει επιδιορθώσει λειτουργικου γιατι προσπαθω απο την κυριακη τα ξημερωματα και δεν γινετε τιποτα; και τωρα πηρα την sony και μου λεει οτι επρεπε να γινετε κανονικα δεν εχουν καποια ενημερωση ενω ειδα σε site οτι hackers ριξαν τους server του sonymobile.com και εχουν αναρτησει και την λιστα της βασης... Εχω χαλασει το αρχειο systemUI.apk και δε μπορω να κανω επιδιόρθωση απο την Κυριακη τα ξημερωματα αν ειναι δυνατον... Ας το προσπαθησει καποιος να με ενημερωσει ευχαριστω!

Δεν μπορει καποιος που εχει το αρχειο να το ανεβασει καπου?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βάλει κάποιος την 4.1.Β.0.587 ?

Έχω την 4.1.Β.0.431 και μου κάνει σπασίματα όταν τραβάω HD βίντεο και όταν παίζει μια ταινία HD και ρωτάω μήπως το διόρθωσαν στην καινούργια έκδοση...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορει καποιος που εχει το αρχειο να το ανεβασει καπου?

Αυτά είναι εύκολα!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις καποιο προγραμμα που να μεταφερει μια συνομιλια απο τα μηνυματα του κινητου στον υπολογιστη?

 

myphoneexplorer

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει αν μπορει να κανει επιδιορθώσει λειτουργικου γιατι προσπαθω απο την κυριακη τα ξημερωματα και δεν γινετε τιποτα; και τωρα πηρα την sony και μου λεει οτι επρεπε να γινετε κανονικα δεν εχουν καποια ενημερωση ενω ειδα σε site οτι hackers ριξαν τους server του sonymobile.com και εχουν αναρτησει και την λιστα της βασης... Εχω χαλασει το αρχειο systemUI.apk και δε μπορω να κανω επιδιόρθωση απο την Κυριακη τα ξημερωματα αν ειναι δυνατον... Ας το προσπαθησει καποιος να με ενημερωσει ευχαριστω!

Το ανεβασε για εσενα ο zxr :up:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!θα ηθελα να ρωτησω οποιος το εχει αν τα κουμπια επιλογης εχουν δονηση;;;

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Βρε συ θα μας τρελάνεις; Κινητό είναι, όχι server!

 

τι θες να πεις με αυτο??σορρυ που σας εχω ζαλησει αλλα μαλλον δεν θα μου δωθει η ευκαιρια αμα παθει κατι η συσκευη να παρω ανταξια της...για αυτο ανησυχω γιατι εχω ερωτευτει το κινητο:love::love:

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.. Πρεπει να βρω επιγοντως touch panel για το neo v μου.. Τωρα που το χρειαζομαι οσο τιποτε αλλο το κινητο, τωρα ετυχε να μου χαλασει και δεν μπορω να βρω! Εψαξα σε ενα σαιτ Ελληνικο, αλλα εχει εδω και 10 μερες τιποτα.. Μου ειπαν κατοπιν τηλεφωνηματος, οτι δεν τους τα εχουν στειλει απο το εξωτερικο ( ενω μεσα στο σαιτ γραφει οτι ειναι διαθεσιμα .. τελος παντων μην πω τπτ ) και οτι τους πανε απο... βδομαδα σε βδομαδα! Αν γνωριζει καποιος οτιδηποτε, ας μου πει.. Η εδω, η με πμ.. Ευχαριστω , προκαταβολικα..
Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

τι θες να πεις με αυτο??σορρυ που σας εχω ζαλησει αλλα μαλλον δεν θα μου δωθει η ευκαιρια αμα παθει κατι η συσκευη να παρω ανταξια της...για αυτο ανησυχω γιατι εχω ερωτευτει το κινητο:love::love:

Θέλω να πω ότι είσαι υπερβολικός να ρωτάς αν έπαθε κάτι η συσκευή επειδή έκανε ένα restart μετά από 700 ώρες λειτουργίας!!! Ψυχαναγκασμός είναι αυτό!

Παιδια καλησπερα.. Πρεπει να βρω επιγοντως touch panel για το neo v μου.. Τωρα που το χρειαζομαι οσο τιποτε αλλο το κινητο, τωρα ετυχε να μου χαλασει και δεν μπορω να βρω! Εψαξα σε ενα σαιτ Ελληνικο, αλλα εχει εδω και 10 μερες τιποτα.. Μου ειπαν κατοπιν τηλεφωνηματος, οτι δεν τους τα εχουν στειλει απο το εξωτερικο ( ενω μεσα στο σαιτ γραφει οτι ειναι διαθεσιμα .. τελος παντων μην πω τπτ ) και οτι τους πανε απο... βδομαδα σε βδομαδα! Αν γνωριζει καποιος οτιδηποτε, ας μου πει.. Η εδω, η με πμ.. Ευχαριστω , προκαταβολικα..

Δες το ebay

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει αν μπορει να κανει επιδιορθώσει λειτουργικου γιατι προσπαθω απο την κυριακη τα ξημερωματα και δεν γινετε τιποτα; και τωρα πηρα την sony και μου λεει οτι επρεπε να γινετε κανονικα δεν εχουν καποια ενημερωση ενω ειδα σε site οτι hackers ριξαν τους server του sonymobile.com και εχουν αναρτησει και την λιστα της βασης... Εχω χαλασει το αρχειο systemUI.apk και δε μπορω να κανω επιδιόρθωση απο την Κυριακη τα ξημερωματα αν ειναι δυνατον... Ας το προσπαθησει καποιος να με ενημερωσει ευχαριστω!

 

Γιατί παιδεύεσαι και δεν κάνεις εγκατάσταση της official (ίσως όχι ελληνικής όμως) 4.0.4 μέσω flashtool;

Κατεβάζεις τα κατάλληλα αρχεία, ακολουθείς τις οδηγίες και καθάρισες! Ορίστε ο οδηγός.

 

Υ.Γ. Δοκίμασε τα παραπάνω σε περίπτωση που δεν μπορέσεις να περάσεις το SystemUI.apk στο κινητό.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν μπορει καποιος που εχει το αρχειο να το ανεβασει καπου?

 

Γιατί παιδεύεσαι και δεν κάνεις εγκατάσταση της official (ίσως όχι ελληνικής όμως) 4.0.4 μέσω flashtool;

Κατεβάζεις τα κατάλληλα αρχεία, ακολουθείς τις οδηγίες και καθάρισες! Ορίστε ο οδηγός.

 

Υ.Γ. Δοκίμασε τα παραπάνω σε περίπτωση που δεν μπορέσεις να περάσεις το SystemUI.apk στο κινητό.

 

Παιδια ευχαριστω πολυ οκ το εφτιαξα με το αρχειο systemui.apk αλλα θα περιμενω τα ζωα της sony να φτιαξουν τους servers τους για να κανω format μετα και να στησω το κινητο απο την αρχη... Ευχαριστω και παλι!! :D:D

Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου εχουν.

Τι εννοείτε;;:confused:

Να ρωτήσω και κάτι άλλο; Ανάβει το LED κάτω και για ειδοποίηση μηνυμάτων;;:confused:

Lumia 925
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πω ότι είσαι υπερβολικός να ρωτάς αν έπαθε κάτι η συσκευή επειδή έκανε ένα restart μετά από 700 ώρες λειτουργίας!!! Ψυχαναγκασμός είναι αυτό!

 

αλλο ειπα...στις 700 το ειχα κλεισει..ειχε κλεισει 12 ωρες και μετα εκλεισε...αμα ηταν 700 ωρες και εκλεινε δεν θα ειχα προβλημα...για αυτο το ανεφερα...

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...