Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολυ κολλημα ρε παιδια.. Κολλαει στο facebook μου βγαζει η εφαρμογη οτι κολλαει.. Κολλαει οταν ειμαι στο μενου.. Κολλαει γενικα :/ Παγωνει σχετικα συχνα η οθονη και πρεπει να βγαλω την μπαταρια για να ξεκολλησει.. Τι να φταιει; Το εκανα μια επιδιορθωση τωρα με SEUS.. Αντε να δουμε πως θα τα παει..
Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

MonDeChristo εχω ακομα την GB και εχω περασει baseband 70 μεσω flashtool.Προβλημα δεν ειδα καποιο αλλα και βελτιωση δε μπορεσα να δω,ισως εχει καλυτερο σημα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Έψαξα για λίγη ώρα το thread αλλά δεν βρήκα την ίδια απορία με την δική μου μέχρι στιγμής η οποία είναι..

 

Αγόρασα μνήμη 32gb για το κινητό και μου γράφει "Phone storage space is getting low" ενώ έχω περάσει μια μια τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης μέσω των settings και τις φωτογραφίες όλες στο pc γιατί δεν μπορώ να καταλάβω πώς τις περνάω στην εξωτερική μνήμη.Η απορία μου λοιπόν είναι πως γίνεται να περνάνε όλα στην εξωτερική μνήμη και τίποτα στην μνήμη του κινητού;

 

Επίσης υπάρχει εφαρμογή που βάζει όλα τα apps σε φακελάκια σαν του iphone;

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Έψαξα για λίγη ώρα το thread αλλά δεν βρήκα την ίδια απορία με την δική μου μέχρι στιγμής η οποία είναι..

 

Αγόρασα μνήμη 32gb για το κινητό και μου γράφει "Phone storage space is getting low" ενώ έχω περάσει μια μια τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης μέσω των settings και τις φωτογραφίες όλες στο pc γιατί δεν μπορώ να καταλάβω πώς τις περνάω στην εξωτερική μνήμη.Η απορία μου λοιπόν είναι πως γίνεται να περνάνε όλα στην εξωτερική μνήμη και τίποτα στην μνήμη του κινητού;

 

Επίσης υπάρχει εφαρμογή που βάζει όλα τα apps σε φακελάκια σαν του iphone;

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά

 

ολα πηγαινουν απο μονα τους στην καρτα

μερικες εφαρμογες εχουν επιλογη για μετακινηση (χειροκίνητα) αλλες οχι,αναλογα τον κατασκευαστή

υπαρχουν και εφαρμογές που σου μετακινουν τα παντα στην καρτα χωρίς πρόβλημα αλλα χρειάζεται root (link2sd)

για τους φακελους γινεται πανεύκολα,δημιουργείς φακελο και βαζεις μεσα οτι θες

Link to comment
Share on other sites

οπως γραφεις πατας στο μολυβακι;)

 

Γεια χαρά,

Δυστυχώς δεν μπόρεσα να βρω το "μολυβακι" που αναφέρεις...

Μήπως παίζει κάποια άλλη ρύθμιση ???

υ.γ)) Εχω αναβαθμισει το κινητό στην τελευταία του έκδοση (ics)

G_KOR
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Έψαξα για λίγη ώρα το thread αλλά δεν βρήκα την ίδια απορία με την δική μου μέχρι στιγμής η οποία είναι..

 

Αγόρασα μνήμη 32gb για το κινητό και μου γράφει "Phone storage space is getting low" ενώ έχω περάσει μια μια τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης μέσω των settings και τις φωτογραφίες όλες στο pc γιατί δεν μπορώ να καταλάβω πώς τις περνάω στην εξωτερική μνήμη.Η απορία μου λοιπόν είναι πως γίνεται να περνάνε όλα στην εξωτερική μνήμη και τίποτα στην μνήμη του κινητού;

 

Επίσης υπάρχει εφαρμογή που βάζει όλα τα apps σε φακελάκια σαν του iphone;

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά

 

μπορεις να βαλεις καποιες εφαρμογες στην καρτα μνημης μεσω των ρυθμισεων

η εφαρμογη app2sd θελει ρουτ

τα δεδομενα καποια πανε στην μνημη καποια στην μνημη του κινητου

φωτο που τραβας και αποθηκευεις μεσω υπολογιστη πανε καρτα μνημης

τραγουδια το ιδιο καθως ο υπολογιστης βλεπει μονο την καρτα μνημης

 

για φακελους πας...πιεσμενα την οθονη και πατας φακελοι..και φτιαχνεις

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει Nordic rom και custom κερνελ.

 

Πως μπορω να κανω reset το τηλεφωνο και να περασω την πρεπουσα αναβαθμιση σε 'Ελληνικη' rom????

 

Δοκιμαζω με SEUS και companion αλλα μου λενε οτι εχω modified software και δεν κανουν τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει Nordic rom και custom κερνελ.

 

Πως μπορω να κανω reset το τηλεφωνο και να περασω την πρεπουσα αναβαθμιση σε 'Ελληνικη' rom????

 

Δοκιμαζω με SEUS και companion αλλα μου λενε οτι εχω modified software και δεν κανουν τιποτα!

 

Οδηγός επιβίωσης για νέους χρήστες Android

 

ψαξε εδω θα βρεις αυτο που θελεις...

Link to comment
Share on other sites

Οδηγός επιβίωσης για νέους χρήστες Android

 

ψαξε εδω θα βρεις αυτο που θελεις...

 

Δεν μου δουλευει ο τροπος που λεει στον οδηγο αυτον.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου δουλευει ο τροπος που λεει στον οδηγο αυτον.

 

δηλαδη?τοτε εγω θα σου προτεινα να γυρισεις μεσω flashtool στην ο.42 θα περασεις το γνησιο build.prop και μετα θα ξανακανεις την αναβαθμιση σε μενα δουλεψε κανονικα αλλα σε αλλο υπολογιστη στον οποιο δεν ειχε ποτε drivers της ics...

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε link για την official rom για να την περασω με flashtool?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327513

Κατέβασε τη από εδώ και μετά SEUS.

Θα σου περάσει την ελληνική ICS.

Αν χρειαστείς κάτι, pm me!

 

Εγκατέστησα πριν λίγο τη Cyanogenmod 9!

Πρώτες εντυπώσεις πάρα πολύ καλές!

Θα επανέλθω με εντυπώσεις!

Edited by myweca
Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327513

Κατέβασε τη από εδώ και μετά SEUS.

Θα σου περάσει την ελληνική ICS.

Αν χρειαστείς κάτι, pm me!

 

Εγκατέστησε πριν λίγο τη Cyanogenmod 9!

Πρώτες εντυπώσεις πάρα πολύ καλές!

Θα επανέλθω με εντυπώσεις!

 

link φιλε μου;

Link to comment
Share on other sites

γινεται παιδια με το Notification Toggle να μην φαινεται οπως στη πρωτη

 

και να φαινεται οπως στη δευτερη?

 

επελεξε πιο πολλα οταν πατας 1st notification και μην τικαρεις το 2nd notification

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη?τοτε εγω θα σου προτεινα να γυρισεις μεσω flashtool στην ο.42 θα περασεις το γνησιο build.prop και μετα θα ξανακανεις την αναβαθμιση σε μενα δουλεψε κανονικα αλλα σε αλλο υπολογιστη στον οποιο δεν ειχε ποτε drivers της ics...

δηλ με την 0.42 κ αλλαζοντας το build.prop βαζοντας σε ελληνικο κ μετα την αναβαθμιση την εκανες σε αλλο υπολογιστη?κ ποιο build.prop σου εβγαλε?R5D η R2D?

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

link φιλε μου;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1445844

Εδώ είσαι! Ορισμένα ψιλοκολληματάκια βρήκα μόνο, αύριο θα την τεστάρω υπό φυσιολογικές συνθήκες χρήσης!

Να σημειώσω πως απαιτεί unlocked bootloader.

Ακολούθα κατά γράμμα τον τέλειο οδηγό του φίλου rioener (ο οποίος οδηγός είναι γενικότερα για custom roms) και θα είσαι κομπλέ!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=329948

Edited by myweca
Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

επελεξε πιο πολλα οταν πατας 1st notification και μην τικαρεις το 2nd notification

ευχαριστω φιλε...

δηλ με την 0.42 κ αλλαζοντας το build.prop βαζοντας σε ελληνικο κ μετα την αναβαθμιση την εκανες σε αλλο υπολογιστη?κ ποιο build.prop σου εβγαλε?R5D η R2D?

 

σε αλλο υπολογιστη εκανα το ροοτ στην 0.42...

μου περασε την R5D και ειχα εξοικονομηση κοστους στα μηνυματα

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σε custom GB rom με custom kernel για oc.

 

Δεν ξαναπαω ποτε σε ICS!!!! Πεταειιιιιιι το κινητο!

 

τι ρομ κ τι κερνελ αν επιτρεπετε?απλα να περνουμε καμια γνωμη!!!

Link to comment
Share on other sites

τι ρομ κ τι κερνελ αν επιτρεπετε?απλα να περνουμε καμια γνωμη!!!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1566168

 

Oσο περναει η ωρα, τοσο πιο πολυ μου αρεσει.

Με την ICS ειχα θεματα πολλα.

 

Αυτο εδω τρεχει μεχρι τωρα νερακι.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1566168

 

Oσο περναει η ωρα, τοσο πιο πολυ μου αρεσει.

Με την ICS ειχα θεματα πολλα.

 

Αυτο εδω τρεχει μεχρι τωρα νερακι.

 

ναι "επιτυχια" ηταν η ics...!!!εδω στο 2.3.4 ακομα τον κερνελ απο τα froyo εχουν!κ παλι στo ics τετοιον βαλαν.ολοι βγαζουν ics με κερνελ 3 κ εμας προσπαθουν να βγαλουν ics με κερνελ απο το froyo akoma.....ουτε καν με κερνελ gingerbread....ελεος δηλαδη....!!!!:blink::blink::blink::wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω εαν κάποιος έχει αντιμετωπίσει παρόμοιο θέμα ή/και γνωρίζει την αιτία...

 

Χρησιμοποιώ εδώ κ λίγες ημέρες το neo v με bt sony ericsson vh300.

 

Μέσα σε διάστημα 10 ημερών, έχω διαπιστώσει ότι έχει καλέσει περισσότερα από 20 νούμερα που βρίσκονται αποθηκευμένα στις επαφές μου, παρότι "κλειδώνω" άμεσα την οθόνη του, για να αποφύγω ανεπιθύμητες κλήσεις.

 

Υπάρχει περίπτωση να έχω φωνητική κλήση κ να μη το γνωρίζω ή συμβαίνει κάτι άλλο;

 

Κ δε με νοιάζει τόσο πολύ για τις χρεώσεις, αλλά να μη γίνω ξεφτίλα, έχοντας κάποιον σε ακρόαση, χωρίς να το γνωρίζω!

 

Thank's anyway...

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω εαν κάποιος έχει αντιμετωπίσει παρόμοιο θέμα ή/και γνωρίζει την αιτία...

 

Χρησιμοποιώ εδώ κ λίγες ημέρες το neo v με bt sony ericsson vh300.

 

Μέσα σε διάστημα 10 ημερών, έχω διαπιστώσει ότι έχει καλέσει περισσότερα από 20 νούμερα που βρίσκονται αποθηκευμένα στις επαφές μου, παρότι "κλειδώνω" άμεσα την οθόνη του, για να αποφύγω ανεπιθύμητες κλήσεις.

 

Υπάρχει περίπτωση να έχω φωνητική κλήση κ να μη το γνωρίζω ή συμβαίνει κάτι άλλο;

 

Κ δε με νοιάζει τόσο πολύ για τις χρεώσεις, αλλά να μη γίνω ξεφτίλα, έχοντας κάποιον σε ακρόαση, χωρίς να το γνωρίζω!

 

Thank's anyway...

 

οχι,αυτο ειναι,θυμαμαι το ειχαν κι αλλοι αυτο το προβλημα και το ελυσαν ειτε παγωνωντας την φωνητικη κληση ειτε με απεγκατασταση της εφαρμογης

δυστηχως θελει root

Link to comment
Share on other sites

Άμα ξεκλειδώσω τον bootloader με τον επίσημο τρόπο τι χάνω ακριβώς;

Την εγγύηση

οχι,αυτο ειναι,θυμαμαι το ειχαν κι αλλοι αυτο το προβλημα και το ελυσαν ειτε παγωνωντας την φωνητικη κληση ειτε με απεγκατασταση της εφαρμογης

δυστηχως θελει root

Έτσι ακριβώς. Freeze την Φωνηική κλήση και τη Φωνητική αναζήτηση.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...