Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδη ρε παιδια αμα την φλασαρω αυτη την ROM χωρις unlocked bootloader.. Τι θα γινει?? :worry:

 

Θα το κάνεις τούβλο, κατά πάσα πιθανότητα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα ηθελα να ρωτησω και κατι ακομη.Αφου εχει καλωδιο hdmi kai συνδεεται με τηλεοραση θα μπορω να βαλω στην καρτα του κινητου ενα αρχειο mkv 1080p μαζι με υποτιτλους και με τη βοηθεια καποιου player το κινητο να παιζει τηv ταινια με τους υποτιτλους και εγω να την βλεπω στην τηλεοραση μεσω του hdmi???

 

Kαλα κινητο, πηρες, οχι υπολογιστη :p

Bαρια βαρια, να παιζει 720p, και αυτο οχι καλα, θα το κανει Upscale απο την αναλυση του κινητου (854x480)

 

Η ερωτηση παραμενει:

 

Δεν ειναι πολυ δυνατο,να φανταστεις οτι πριν ειχα ενα κινεζικο τηλεψωνο και ο δεκτης wii ηταν ΠΟΛΥ καλυτερος

(γι'αυτό εχω ζητησει κι'ολας απο τα παιδια εδω μηπως μπορουμε να δυναμωσουμε το σημα)

Σε μενα προσωπικα με την .42 μου κανει και διακοπες

 

ker2zw1

εγω με μια καρτα 4class που εβαλα,τα αρχεια 1080 μου τα παιζει με σπασιματα,ας απαντησει καποιος με ποιο γρηγορη καρτα

 

Με mobo player αναπαράγονται κανονικά τα αρχεία 1080p, αλλά ορισμένα με υψηλό bitrate είτε έκαναν σπασίματα είτε δεν έπαιζαν καθόλου. Χρησιμοποιώ κάρτα 16 gb class 10. Πάντως γενικά το κινητό μπορεί άνετα να χρησιμοποιηθεί ως media player.

 

εκανα αναβαθμιση το κινητο και ειχα ext3 second partition τωρα που ξαναεγκατεστησα το linksd δεν αναγνωριζει το δευτερο διαμερισμα...πρεπει να κανω και κατι αλλο??

 

Δυστυχώς το μόνο που μου δούλεψε εμένα σε αντίστοιχη περίπτωση ήταν εκ νέου format της κάρτας και δημιουργία ext3 ή ext4.

 

Παιδια αν ξεκλειδωσω τον bootloader με τον επισημο τροπο, μπορω να ξανα κλειδωσω ωστε να ειμαι μεσα στην εγγυηση , ή την χανω;

 

Μπορείς να τον ξανακλειδώσεις, αλλά φαίνεται ότι έχει γίνει unlock, συνεπώς μπορούν να το δουν σε τυχόν service που θα το πας, και να σου ακυρώσουν την εγγύηση

 

Αν κάνω patched τον bootloader μεσω Sony και χάσω τα DRM keys, τι ακριβώς χάνω;

Ας πουμε το track id που θα χάσω δεν με ενδιαφέρει. Το έχω απεγκαταστήσει ήδη. Χάνω κάποια σημαντική εφαρμογή (πχ gps, wifi, bluetooth, Facebook, twitter κλπ) ή μονο εφαρμογές τύπου track id που δεν με ενδιαφέρουν;

 

Τι ακριβώς κάνουν τα DRM keys;

 

Τα DRM Keys χρησιμοποιούνται από διάφορες εφαρμογές (κυρίως μουσικές αλλά και άλλες) που απαιτούν δικαιώματα χρήσης, όπως το Track ID που ανέφερες. gps, wifi, bluetooth, Facebook, twitter δε θα πάθουν τπτ. Με τον επίσημο τρόπο ο bootloader δε γίνεται patched, και μαζί με τα DRM Keys χάνεις και εγγύηση

 

Εχει βαλει κανεις ICS MIUI να μας πει εντυπωσεις σε σχεση με το ICS της SONY?

 

Είναι τελείως διαφορετικά τα πάντα στο κινητό, κεντρικές οθόνες, μενού, ρυθμίσεις, app drawer, κλπ. Θέλει το χρόνο του να το συνηθίσεις. Πολύ καλύτερη διαχείρηση μνήμης ram από τη stock είναι το μεγάλο πλεονέκτημα, και βασικό μειονέκτημα πως δεν παίζουν ραδιόφωνο και hdmi (τουλάχιστον στην έκδοση που έχω δοκιμάσει εγώ, έχουν βγει κι άλλες έκτοτε, μπορεί να έφτιαξαν αυτά.)

Edited by rioener

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

απ το να λέμε πόσο μας διαρκεί η μπαταρία καλύτερα να λέμε πόσο μας διαρκεί με οθόνη σε λειτουργία. ρυθμίσεις - μπαταρία και κλικ στο οθόνη

 

εμένα με από φουλ μπαταρία μέχρι να σβήσει βγάζει γύρω στις 6 ώρες

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα εχω την σκανδιναβική έκδοση της ics πως μπορώ να το γυρίσω στην μαμά κατάσταση ελληνική πάντα

 

το ρωταω αυτο γιατι ενω εβαλα την GB απο τον οδηγο του lousou76 μου δειχνει οτι το

ro.semc.version.cust=1254-8478

ro.semc.version.cust_revision=R6D

ενω απο΄τι ξερω πρεπει να ειναι αλλα 1254-5797 και R2D.

please help

Link to comment
Share on other sites

τα βιντεο mp4 παιζουν γιατι εμενα χανετε η φωνη δεν καταλαβαινω γιατι?αυτα που ειχα τραβηξει πριν την αναβαθμιση?και περνα και αυτο που εστειλες μετα τελευταιο,γενικα καποιες φορες παιζουν τα βιντεο ειτε στην συλλογη της google ειτε στην συλλογη xperia αλλα οχι παντα σας συμβαινει και εσας?

 

με το βιντεο που ειπες δεν εχω κανενα προβλημα... ανοιγει και παιζει κανονικα με ηχο ειτε με το "ταινιες" ειτε με το "προγραμμα αναπαραγωγης βιντεο"...

δεν εχω δοκιμασει με αλλο player

 

μου την βιδωσε που δεν υπαρχει το widget επαφων που ειχε η gb(πολυ σημαντικο και βολικο για μενα). αντ' αυτου εχει μια βλακεια και μιση.

 

τι εγινε το widget επαφων που μπορουμε να το κατεβασουμε εαν υπαρχει?

 

το βρηκα, το εκανα εγκατασταση και δουλευει κανονικα.. δοκιμαστε το..

http://oron.com/i2iil589k29t

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εβαλα και εγω την ICS εκανα και το root μπαμ μπαμ και ολα καλα.Με το απαραιτητο πλεον σβησιμο ολης της σαβουρας που ειχε μεσα το τηλεφωνακι φυσαει!Τοσο πολυ που μαλλον δεν θα απεγκαταστησω το facebook :p !Αλλα εχω θεμα με το sygic αφου κρασαρει συνεχεια και απο οτι καταλαβα μαλλον δεν ειναι συμβατο με την ICS...Επειδη το gps το χρειαζομαι αν μπορει να βοηθησει καποιος με pm ας στειλει να βρουμε καμια ακρη...Εννοειται οτι ηταν απτα γνωστα μαγαζακια ετσι...Δεν χρειαζομαι απαραιτητως το sygic μου κανουν και αλλα free προγραμματα...Αντε τα υπολοιπα με pm...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια απάντηση σε αυτά που ρώτησα σε προηγούμενο post μου εδώ;

:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ συμφωνώ απόλυτα μαζί με όσους έχουν γράψει από πάνω αλλά έχω κάποιες ερωτήσεις:

 

1)Άμα επιλέξω στις «Ρυθμίσεις/Επιλογές για προγραμματιστές» Όριο διεργασ. παρασκηνίου, εώς και 4 (από το «τυπικό όριο») το κινητό θα τρέχει καλύτερα? Λογικά επειδή δεν θα είναι υπερφορτωμένο με εφαρμογές θα δουλεύει πιο ομαλά…Ή μήπως το κινητό θα ξανανοίγει τις εφαρμογές που θα έπρεπε να ήταν φορτωμένες στη RAM, συνεπώς να γίνεται πιο αργό αφού συνέχεια θα κάνει αυτό το πράγμα?

 

2)Αξίζει να επιλέξω «Αναγκαστική απόδοση 2D», στις Επιλογές για προγραμματιστές?

Δοκίμασα να κάνω κάποια 2D τεστ στο quadrant advanced με/χωρίς αυτή την επιλογή και τα αποτελέσματα με επιλεγμένη αυτή τη λειτουργία ήταν πολύ καλύτερα, με έως και διπλάσια απόδοση…τι λέτε, αξίζει ή θα δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα..?

 

3)Λίγο άκυρο...Άμα αγοράσω ένα USB host θα μπορώ να χρησιμοποιώ ασύρματο ποντίκι-πληκτρολόγιο? Έτσι θα μπορώ να μπαίνω πιο εύκολα στο internet ειδικά όταν το συνδέω με hdmi στην TV...Επίσης υποστηρίζει χειριστήριο (το κλασσικό με τους 2 μοχλούς)ώστε παίζω pro..? Σοβαρά μιλάω...

 

Παιδιά μετά από μια εβδομάδα με ICS (από PC Companion) και τα γνωστά προβλήματα αποφάσισα να κάνω επιδιόρθωση και μετά να την ξαναπεράσω με SEUS...Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές: έχει μειωθεί αρκετά το lag και το κινητό τρέχει λίγο καλύτερα από πριν. Επίσης δεν έκανα κανένα αντίγραφο ασφαλείας γιατί κατάλαβα ότι οι περισσότερες εφαρμογές που είχα δεν μου χρειάζονταν και πέρασα πάλι μόνο τις εφαρμογές που πραγματικά χρειαζόμουν...Ίσως συνέβαλε και αυτό στο ότι το κινητό τρέχει καλύτερα τώρα...Αυτό που με εντυπωσίασε όμως είναι ότι άδειασαν περίπου 100mb από τη μνήμη του τηλεφώνου και άλλα 50 από τις εφαρμογές που έσβησα. Πάντως θεωρώ πως άξιζε όλο αυτό...

Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

 

  1. Στην αρχική οθόνη, στην μπάρα πληροφοριών, μου βγάζει αυτό το σύμβολο :!: και το μήνυμα-alert: σφάλμα σύνδεσης για τον λογαριασμό teitzis@youtube.com.

Θα πρέπει να τον αλλάξω με τον gmail λογαριασμό μου; Και αν ναι, πώς γίνεται αυτό; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Πας ρυθμίσεις/λογαριασμοί συγχρονισμός/ επιλέγεις έναν μετά πατάς το κουμπί με της γραμμές και θα σου εμφανίσει αφαίρεση λογαριασμού (remove acount)

Και μετά κάνεις προσθήκη λογαριασμού.

Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό μετά από την αναβάθμιση (χωρίς ρουτ) να έχει γεμίσει η μνήμη; Γράφει ότι στον Αποθηκευτικό χώρο έχει: εσωτερικός χώρος (420 ΜΒ, εφαρμογές 290 ΜΒ, διαθέσιμο 113ΜΒ) / κάρτα Sd: συνολικός 1,84 GΒ, εφαρμογές 79,19 ΜΒ, εικόνες-βίντεο 244 ΜΒ, ήχος 120 ΜΒ & διαθέσιμο μόλις 2,69 !). Ο υπόλοιπος χώρος τί έγινε; Έλιωσε το "παγωτό" και τον γέμισε; Τί φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο 1 εβδομαδα με ics επανερχομαι με εντυπωσεις. καταρχας να πω οτι το κινητο δεν ηταν ροοτ και ειχα περασει πανω απο την παλια εκδοση την ics χωρις κανενα προβλημα στη λειτουργια του τηλεφωνου.Ημουν αρκετα ικανοποιημενος, αλλα υπηρχαν μικροπροβληματα.(lag,κολλημα της αρχικης οθονης, αργο στο ανοιγα εφαρμογων, και αλλα που εχουν αναφερθει τισ τελευταιες μερες).

ολα αυτα μεχρι την παρασκευη που με ετρωγε (ειπα να το δοκιμασω για πρωτη φορα) να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και στο καπακι ροοτ με τον οδηγο του zxr. (απαιχτο το παληκαρι).

εντυπωσεις.

ολα πολυ πιο ομαλα.

ΘΕΤΙΚΑ

τα μικρο lag εξαφανιστηκαν τελειως, το κινητο πεταει σε ταχυτητα με 92 εφαρμογες πανω.

πολυ πιο παραμετροποιησιμο μενου.

το gps ( igo) παει σφαιρα. το δοκιμασα χτες σε μια εκδρομη που εκανα και κλειδωσε 2-3 φορες πιο γρηγορα απο του αυτοκινητου.

το disable auto brightness μεταμορφωσε την οθονη του κινητου θεαματικα.

μετα την αφαιρεση περιπου 10-12 αχρηστων μαμισιων εφαρμογων , η μνημη ram εκτοξευτηκε κατακορυφα και ειναι πλεον παντα πανω απο 100-110.

το wi-fi δεν αποσυνδεεται οπως εκανε συχνα στην gb.

ΑΡΝΗΤΙΚΑ

η μπαταρια αδειαζει αρκετα πιο γρηγορα. με wi-fi ανοικτο ολη μερα. 1' ωρα internet, 30' λεπτα ομιλια και 1' ωρα σκαλισμα διαρκει περιπου 24-26 ωρες. αντιστοιχα στην gb πανω απο 35-40.

 

μου την βιδωσε που δεν υπαρχει το widget επαφων που ειχε η gb(πολυ σημαντικο και βολικο για μενα). αντ' αυτου εχει μια βλακεια και μιση.

αργει πολυ να αποθηκευσει τις φωτογραφιες που τραβαω, καθως και τα βιντεο, γεγονος που ειναι εκνευριστικο γιατι δεν μπορεις να βγαλεις γρηγορα φωτογραφιες.

 

σε γενικες γραμμες το κινητο ειναι καλυτερο με ics. ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ καντε επαναφορα εργ. ρυθμισεων ή εγκατασταση με seus.(αλλο τηλεφωνο μετα) και προσωπικα εκτιμω οτι και το ροοτ βοηθησε πολυ την συσκευη.ελπιζω να μη κουρασα πολυ παιδες. καλη πρωτομαγια σε ολους.

 

τι ειχε???...εχω υπογραμμισει με μαυρα την ερωτηση μου

 

Οχι για το widget..δες την φοτο:

 

οχι...δεν γινεται κατι...μονο με κανενα launcher να βρεις κατι παρομοιο

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

το βρηκα, το εκανα εγκατασταση και δουλευει κανονικα.. δοκιμαστε το..

http://oron.com/i2iil589k29t

 

τέλειος! ευχαριστούμε!

Link to comment
Share on other sites

εγώ πριν βάλω ics είχα ελεύθερα 100mb στην κάρτα. μόλις την έβαλα γέμισε τελείως. βρήκα ότι διαμορφώνονταν κάποια temp αρχεία βλέποντας την κάρτα στο pc. έκανα επαναφορά εργοστασιακών και φορμάτ στην κάρτα και πλέον έχω κοντά στο giga ελεύθερο. μάλλον κάποια backup δεδομένων σχηματίζονται για να μπορέσουν να τρέξουν οι εφαρμογές που είχες και πριν. συνιστώ ανεπιφύλακτα το στήσιμο των εφαρμογών απ την αρχή.

 

Παιδες εβαλα και εγω την ICS εκανα και το root μπαμ μπαμ και ολα καλα.Με το απαραιτητο πλεον σβησιμο ολης της σαβουρας που ειχε μεσα το τηλεφωνακι φυσαει!Τοσο πολυ που μαλλον δεν θα απεγκαταστησω το facebook :p !Αλλα εχω θεμα με το sygic αφου κρασαρει συνεχεια και απο οτι καταλαβα μαλλον δεν ειναι συμβατο με την ICS...Επειδη το gps το χρειαζομαι αν μπορει να βοηθησει καποιος με pm ας στειλει να βρουμε καμια ακρη...Εννοειται οτι ηταν απτα γνωστα μαγαζακια ετσι...Δεν χρειαζομαι απαραιτητως το sygic μου κανουν και αλλα free προγραμματα...Αντε τα υπολοιπα με pm...

 

το mobile maps 10 version 8.2 δουλεύει κανονικότατα πάντως (official Rom - no root)

Edited by zxr
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

εγώ πριν βάλω ics είχα ελεύθερα 100mb στην κάρτα. μόλις την έβαλα γέμισε τελείως. βρήκα ότι διαμορφώνονταν κάποια temp αρχεία βλέποντας την κάρτα στο pc. έκανα επαναφορά εργοστασιακών και φορμάτ στην κάρτα και πλέον έχω κοντά στο giga ελεύθερο. μάλλον κάποια backup δεδομένων σχηματίζονται για να μπορέσουν να τρέξουν οι εφαρμογές που είχες και πριν. συνιστώ ανεπιφύλακτα το στήσιμο των εφαρμογών απ την αρχή.

 

 

Δηλαδή για να καταλάβω, σβήνονται όλες οι εφαρμογές/φωτογραφίες.τραγούδια, κτλ. και πρέπει να τις περάσεις από την αρχή; Σβήνονται και όλες επαφές;;; Πώς γίνεται η επαναφορά εργοστασιακών-από ποιο μενού ; Το φορμάτ είναι κάτι άλλο; Συγγνώμη αν κουράζω, αλλά δεν τα ξέρω καλά αυτά και τα φοβάμαι. Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω, σβήνονται όλες οι εφαρμογές/φωτογραφίες.τραγούδια, κτλ. και πρέπει να τις περάσεις από την αρχή; Σβήνονται και όλες επαφές;;; Πώς γίνεται η επαναφορά εργοστασιακών-από ποιο μενού ; Το φορμάτ είναι κάτι άλλο; Συγγνώμη αν κουράζω, αλλά δεν τα ξέρω καλά αυτά και τα φοβάμαι. Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

η επαναφορά εργοστασιακών είναι στο μενού ρυθμίσεις - αντίγραφα ασφαλείας. σβήνει τα πάντα απ την εσωτερική μνήμη του τηλ. δηλαδή κατάλογο μηνύματα και εφαρμογές. για να σβήσεις την κάρτα μνήμης ρυθμίσεις αποθηκευτικός χώρος - διαγραφή κάρτας sd. από κει σβήνονται επίσης τα πάντα φωτο βίντεο και εφαρμογές. γενικά πριν ξεκινήσεις κράτα φωτο βίντεο μουσική σε backup στο pc και τα ξαναπερνάς μετά

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ συμφωνώ απόλυτα μαζί με όσους έχουν γράψει από πάνω αλλά έχω κάποιες ερωτήσεις:

 

1)Άμα επιλέξω στις «Ρυθμίσεις/Επιλογές για προγραμματιστές» Όριο διεργασ. παρασκηνίου, εώς και 4 (από το «τυπικό όριο») το κινητό θα τρέχει καλύτερα? Λογικά επειδή δεν θα είναι υπερφορτωμένο με εφαρμογές θα δουλεύει πιο ομαλά…Ή μήπως το κινητό θα ξανανοίγει τις εφαρμογές που θα έπρεπε να ήταν φορτωμένες στη RAM, συνεπώς να γίνεται πιο αργό αφού συνέχεια θα κάνει αυτό το πράγμα?

 

2)Αξίζει να επιλέξω «Αναγκαστική απόδοση 2D», στις Επιλογές για προγραμματιστές?

Εγώ που το διάλεξα μια φορά έσβηνε κάποιες εργασίες αλλά έκανε κ restart η αρχική οθόνη πράγμα πολύ σπαστικο να περιμένεις τα εικονίδια να φορτώσουν

.

 

 

 

Sent from my X8 using Tapatalk 2 Beta-6

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

οι φωτο που βγαζω, αποθηκευονται στη μνημη του τηλεφωνου.

απο που το ρυθμιζω για να αποθηκευονται απευθειας στην καρτα μνημης?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το Wi-Fi με official ics rom (όχι root). Όταν ανοίγω το Wi-Fi από το κινητό όταν δεν έχει ανάψει το λαμπάκι PPP τότε συνδέομαι κανονικά. Όμως όταν έχει ανάψει ήδη το PPP τότε δεν μπορώ να συνδεθώ, αν και το κινητό δείχνει ότι έχω συνδεθεί κανονικά.

Έχω δοκιμάσει repair με SEUS αλλά δεν κατάφερα τίποτα.Το δίκτυο είναι ασφαλισμένο με WPA2-PSK.Μπορείτε να βοηθήσετε;

Σας παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

οι φωτο που βγαζω, αποθηκευονται στη μνημη του τηλεφωνου.

απο που το ρυθμιζω για να αποθηκευονται απευθειας στην καρτα μνημης?

 

με 2.3.4 εισαι η 4.0.3?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

οι φωτο που βγαζω, αποθηκευονται στη μνημη του τηλεφωνου.

απο που το ρυθμιζω για να αποθηκευονται απευθειας στην καρτα μνημης?

 

Θα σου πρότεινα να κάνεις μήνυση στην Vodafone γιατί σου πούλησε σκάρτο προϊόν!

 

Αστειεύομαι φυσικά. Οι φωτό αποθηκεύονται στην κάρτα μνήμης και όχι στη μνήμη του κινητού.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

με 2.3.4 ειμαι.

 

τοτε γιατι μεσα απο τον file manager στα περιεχομενα της καρτας, βλεπω μονο αυτες που εχω περασει εγω κ οχι κ αυτες που εχω τραβηξει απο την καινουρια συσκευη?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...