Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοεί να περιμένει τα πρώτα Updates της ICS, το οποίο το προτείνω..

 

και εγω το ιδιο και αυτο θα ακολουθησω...γιατι δεν θελω να μπλεκω με seus κλπ;)

 

oι φωτογραφικες μηχανες της sony εχουν μετρητη με συνεχομενη αριθμηση και βλεπεις ποσες φωτογραφιες εχει βγαλει η μηχανη σε ολη την ιστορια της

ετσι ακομα κι αν αφαιρεσεις τις τελευταιες ληψεις ο μετρητης δεν κανει reset, πραγμα απολυτως βολικο

τωρα αν το android ή sony δεν εχει αυτη την λειτουργια στα κινητα δεν το γνωριζω, αλλα μου φαινεται περιττο να πρεπει να κανω rename (οσο ευκολο κι αν ειναι) τη στιγμη που πολυ απλα η φωτογραφικη θα μπορουσε να εχει συνεχομενο counter

 

γενικα ολα ετσι ειναι...απο το να κατηγορουμε την εταιρεια δεν καταφερνουμε και τιποτα και παρολο αυτα γινομαστε αδικοι...αυτο που εχει να κανει ο φιλος ειναι να αλλαξει ονομα...και ας μην τσακωνομαστε για ασυμαντα πραγματα

Edited by giothesuper

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ξερει κανεις γιατι καποιες φορες,ενω το τηλεφωνο ειναι κλειδωμενο,η οθονη αναβοσβηνει?

δεν ειναι κατι το φοβερο αλλα μολις αναψει,νομιζω πως θα χτυπησει κληση και ψαρωνω :p

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω patched τον bootloader μεσω Sony και χάσω τα DRM keys, τι ακριβώς χάνω;

Ας πουμε το track id που θα χάσω δεν με ενδιαφέρει. Το έχω απεγκαταστήσει ήδη. Χάνω κάποια σημαντική εφαρμογή (πχ gps, wifi, bluetooth, Facebook, twitter κλπ) ή μονο εφαρμογές τύπου track id που δεν με ενδιαφέρουν;

 

Τι ακριβώς κάνουν τα DRM keys;

Link to comment
Share on other sites

Με καλυψατε με τις απαντησεις σας, και βρηκα λυση να ειστε καλα.

 

Ευχαριστω.

 

Αφού βρήκες την λύση, δεν την αναφέρεις για να μάθουμε και οι υπόλοιποι; Ίσως να το έχει και κάποιος άλλο απορία.

 

Μηπως ειναι θεμα app? Σε 4 μηνες που χω το κινητο (οπου μπηκα και στο κοσμο των android) αντε να εχω καταφερει να ανεβασω 5 φωτο!!! Οσες φορες το επιχειρησα μου ελεγε πως δεν ανεβηκε!

 

Ειχα ρωτησει και μου ειπαν πως το ειχα κι αλλοι αυτο το προβλημα! :/ Οποτε παιζει να ειναι προβλημα της εφαρμογης!

 

Νομίζω πως ήταν bug της προηγούμενης έκδοσης, το οποίο εξαλείφθηκε μετά το update, υποτίθεται. Ίσως να φταίει κάτι άλλο.

Σημείωση: το upload δοκίμασα να το κάνω μέσω δικτύου κινητής και όχι κάποιο WiFi.

 

αυτό που αναφέρθηκε για το ανέβασμα φωτο στο Facebook δουλεύει κανονικά σ εμένα. official Rom χωρίς root

 

Ποία έκδοση φοράς; (2.3.4 ή 4.0.3;) Επίσης, ανέβασες από WiFi;

 

EDIT: ΟΚ, βρέθηκε το πρόβλημα. Αν κάνετε share μια φωτό από την συλλογή, τότε συμβαίνει αυτό που αναφέρθηκε (εμφανίζεται η ειδοποίηση στο 0%). Αν ανεβάσετε την φωτό μέσα από την εφαρμογή του facebook τότε όλα κυλούν ομαλά.

Edited by DeJaVu
Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει ανταπτορας ,για το βύσμα των ακουστικών από τα SE σειρά Κ στο δικό μας;Έχω ένα φορητό ηχείο από το Κ800 και θέλω να το συνδέσω με το neo v
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις γιατι καποιες φορες,ενω το τηλεφωνο ειναι κλειδωμενο,η οθονη αναβοσβηνει?

δεν ειναι κατι το φοβερο αλλα μολις αναψει,νομιζω πως θα χτυπησει κληση και ψαρωνω :p

 

99% οφείλεται σε κάποιο live wallpaper που έχεις εγκαταστήσει και 1% σε κάποια άλλη εφαρμογή συνήθως κάποιο παιχνίδι

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω patched τον bootloader μεσω Sony και χάσω τα DRM keys, τι ακριβώς χάνω;

Ας πουμε το track id που θα χάσω δεν με ενδιαφέρει. Το έχω απεγκαταστήσει ήδη. Χάνω κάποια σημαντική εφαρμογή (πχ gps, wifi, bluetooth, Facebook, twitter κλπ) ή μονο εφαρμογές τύπου track id που δεν με ενδιαφέρουν;

 

Τι ακριβώς κάνουν τα DRM keys;

 

δε θα μπορεις να κανεις διαφορες official αναβαθμισεις..π.χ αν η sony δωσει Jelly bean 5.0 στο neo v εσυ δε θα μπορεις να κανεις την αναβαθμιση αλλα μονο με φλασαρισμα οπως και αναβαθμισεις σε διαφορα apk.

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα χθες στη διαδικασία να κάνω επιδιόρθωση με pc companion κ στο καπάκι με sus..

Όντως έχει αισθητή διαφορά!!

Scrollαρει καλύτερα κ λίγο ταχύτερο σε σχέση με το πέρασμα μόνο με pc companion.

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-6

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Στο παγωτο η εφαρμογη για κλησεις/επαφες ειναι χαλια.. Ποια προτεινετε ? :)

 

exdialer..θα σου περάσει μαζί και το ex contacts.

Link to comment
Share on other sites

έχει βρει κανεις το HTC Ime πληκτρολογιο για το κινητο μας και να ειναι συμβατο με την ICS??

 

Ψάξε να βρείς το Swype v3.26.92.35548 GR-EN,είναι πολύ καλύτερο απο αυτό που ζητάς!!Το ξέρω γιατι είχα και τα δύο!!!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχω καταλάβει κάτι όσες σελίδες κι αν έχω διαβάσει...τι είναι το SEUS και από που το κατεβάζω..?

Εγώ που πέρασα ICS, μετά από official 2.3.4 χωρίς root, αξίζει να κάνω επιδιόρθωση και μετά να την ξαναπεράσω με SEUS..?

Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχω καταλάβει κάτι όσες σελίδες κι αν έχω διαβάσει...τι είναι το SEUS και από που το κατεβάζω..?

Εγώ που πέρασα ICS, μετά από official 2.3.4 χωρίς root, αξίζει να κάνω επιδιόρθωση και μετά να την ξαναπεράσω με SEUS..?

 

Sony Ericsson Update Service.

Στο site της sony ή googlαρε το.

Με τι τρόπο πέρασες την ics;με pc companion να φανταστώ..

Εγώ έκανα επιδιόρθωση με pc companion κ αμέσως μετά με sus,για μένα αξίζει

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-6

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

δε θα μπορεις να κανεις διαφορες official αναβαθμισεις..π.χ αν η sony δωσει Jelly bean 5.0 στο neo v εσυ δε θα μπορεις να κανεις την αναβαθμιση αλλα μονο με φλασαρισμα οπως και αναβαθμισεις σε διαφορα apk.

Θα μπορω να φλασαρω official rom απο το xda με το flashtool(λογικα ναι)?

Αναβαθμισεις στα .apk της sony ή και σε καποια αλλα?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

έκανα flashάρισμα με το SEUS, αλλά μετά, είδα πως το widgetακι με τις φωτογραφίες έχει αλλάξει... το έχει μεν, αλλά όχι σε 2χ2 αλλά 3χ4. τι βλακεία είναι αυτή πάλι? επίσης για να μην την ξαναπατήσω με τις επαφές, πως τις σώζουμε πριν από το flashάρισμα?
Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κανείς τα πλαστικά στο κινητό του;

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-6

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

έκανα flashάρισμα με το SEUS, αλλά μετά, είδα πως το widgetακι με τις φωτογραφίες έχει αλλάξει... το έχει μεν, αλλά όχι σε 2χ2 αλλά 3χ4. τι βλακεία είναι αυτή πάλι? επίσης για να μην την ξαναπατήσω με τις επαφές, πως τις σώζουμε πριν από το flashάρισμα?

 

εγω εκανα της εξης μαγκια εγκατεστησα το widget απο την 2,3 κανονικα και το εβαλα το μεγαλο σε μια απο τις 5 οθονες και μετα περασα απο πανω το widget του sony xperia s και δουλεψε μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως υπαρχει καποιος τροπος να δυναμωσω το σημα wifi του ρουτερ μου για να πιανω wifi απτο κινητο ας πουμε οταν ειμαι εξω στην αυλη?
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε να βρείς το Swype v3.26.92.35548 GR-EN,είναι πολύ καλύτερο απο αυτό που ζητάς!!Το ξέρω γιατι είχα και τα δύο!!!

 

καλο ειναι το δοκιμασα αλλα χρησιμοποιω αρκετα και τις "φατσες" που ειχε το htc ime και σε αυτο απο οτι βλεπω δεν υπαρχουν...:(

Link to comment
Share on other sites

Ανανάθμισα σε ICS neo v που ήταν ήδη rooted και τώρα αποτυγχάνει η διαδικασία για νέο root. (κολλάει στο pushing busybox)

Το έχει κάνει κάποιος με επιτυχία;

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κανείς τα πλαστικά στο κινητό του;

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-6

 

τι εννοεις?

 

ξερει κανεις γιατι καποιες φορες,ενω το τηλεφωνο ειναι κλειδωμενο,η οθονη αναβοσβηνει?

δεν ειναι κατι το φοβερο αλλα μολις αναψει,νομιζω πως θα χτυπησει κληση και ψαρωνω :p

 

καποια εφαρμογη τρεχει απο πισω και το κανει αυτο;)

 

Ξέρει κανείς αν υπάρχει ανταπτορας ,για το βύσμα των ακουστικών από τα SE σειρά Κ στο δικό μας;Έχω ένα φορητό ηχείο από το Κ800 και θέλω να το συνδέσω με το neo v

 

εγω μια χαρα το συνδεω με ηχεια logitech

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως υπαρχει καποιος τροπος να δυναμωσω το σημα wifi του ρουτερ μου για να πιανω wifi απτο κινητο ας πουμε οταν ειμαι εξω στην αυλη?

 

Αν πιάνουν λίγο τα χέρια σου (σιγά τη χειροτεχνία δηλαδή) δοκίμασε αυτό, δουλεύει.

I (still) Sing the Body Electric: http://bodyelec.wix.com/restart
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις?

 

 

 

καποια εφαρμογη τρεχει απο πισω και το κανει αυτο;)

 

 

 

εγω μια χαρα το συνδεω με ηχεια logitech

 

Ναι εντάξει, απλά επειδή το έχω και κάθεται.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τη βοήθειά σας θα ήθελα. Έχω τα εξής θέματα (ICS χωρίς root) :

1) η επαφή του φορτιστή στο κινητό κουνιέται λίγο αριστερά δεξιά και δεν εφαρμόζει πάντα καλά. Πώς διορθώνεται αυτό; Αν μπορώ να αποφύγω το service...

2) προσπαθώ να βγάλω φωτογραφία και μου δείχνει σφάλμα ότι πρέπει να σβήσω κάποια αρχεία για να αδειάσει η μνήμη του τηλεφώνου. Αποθηκευτικός χώρος: εσωτερικός χώρος (420 ΜΒ, εφαρμογές 289 ΜΒ, διαθέσιμο 114ΜΒ) / κάρτα Sd: συνολικός 1,84 GΒ, εφαρμογές 79,12 ΜΒ, εικόνες-βίντεο 241 ΜΒ, ήχος 124 ΜΒ). Εμφανίζονται στη συλλογή 47 φωτογραφίες από facebook χωρίς thumbnails όμως. Σε ποιο φάκελο μπορεί να βρίσκονται αυτές οι φωτογραφίες ;

Καμιά ιδέα;

Edited by CDR
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...