Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείς οτι θα καλιμπραριστεί μονο του μετά απο κάποιες φορτίσεις ή οτι σε λιγο καιρό θα έχω πετάξει όλα τα άσχετα και θα ελαφρυνει;

Το πρώτο :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νέο μέλος στην κοινότητα του myphone αν και σας διαβάζω πολύ καιρό..

Ας περάσω όμως στο ψητό. Είμαι κάτοχος του NEO V απ΄τα Χριστούγεννα και απόλυτα ευχαριστημένος

απο την νέα μου συσκευή, ο λόγος που την πήρα ήταν περισσότερο οικονομικός και στην συνέχεια λόγω του

οτι είχε ανακοινωθεί η αναβάθμιση του (ICS).

Τώρα διαβάζω εκτός των άλλων (καθυστέρηση της αναβάθμισης) και τα τυχόν προβλήματα που ΙΣΩΣ έχει η συσκευή μετά την εγκατάσταση

του ICS.........., μα καλά θέλει να μας τρελάνει η SONY?

Εδώ μπορείτε να δείτε την νέα συσκευή της για την Κινέζικη αγορά (update του NEO V) .

http://developer.sonymobile.com/wp/2012/03/26/xperia-neo-l-announced-for-the-chinese-market-white-paper/

Τα χαρακτηριστικά του είναι ίδια με το δικό μας και με φορεμένη την νέα έκδοση, ποιος ο λόγος λοιπόν της ανακοίνωσης του 1GB ram

και δεν ξέρω τι άλλο..?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε είναι να περιμένουμε να έρθει με το καλό το update, να το δοκιμάσουμε και κατόπιν να αποφανθούμε αν βαραίνει το κινητό ή όχι. Οτιδήποτε άλλο στην παρούσα φάση είναι φιλολογική συζήτηση.

Το L προορίζεται μόνο για την Κινέζικη αγορά οπότε δεν αξίζει αναφοράς.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το κινητακι αντεχει 2 μερες γεματες.Με κανονικη χρηση τηλεφωνου...και πολυ ιντερνετ απο wifi.

 

Να πω οτι εχω κατεβασει το SetCpu και το εχω στα 1024 αλλα εχω βαλει εξτρα ρυθμιση να μην παει πανω απο 400 οταν κλεινει η οθονη!Φυσικα ειναι και root με την 42αρα εκδοση!

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά για neo v υπάρχει κάποια εφαρμογή η οποία για παράδειγμα κάθε φορά που συνδέομαι στο ίντερνετ μέσω wifi να μου ανοίγει δυο τρεις εφαρμογές που θέλω αυτόματα;

 

Ερώτηση 2. Γίνεται με κάποιο τρόπο να ανοίγω μια εφαρμογή (πχ wind radio) να την αφήνω να τρέχει στο background και παράλληλα να ανοίγω μια άλλη εφαρμογή; πχ ένα παιχνίδι, ή το εμαιλ μου.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν εγκατεστημένοι χάρτες που να λειτουργούν με gps, αλλά να μη χρειάζεται να συνδεθώ στο ίντερνετ προ κειμένου να λειτουργήσουν;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχουν εγκατεστημένοι χάρτες που να λειτουργούν με gps, αλλά να μη χρειάζεται να συνδεθώ στο ίντερνετ προ κειμένου να λειτουργήσουν;

 

Υπάρχουν πολλά, περισσότερες πληροφίες εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να δοκιμασω αυτην εδω την custom rom

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1507287

 

Aν παρω Nandroid backup, θα μπορω να επαναφερω το τηλεφωνο στην κατασταση που ειναι τωρα; Σε περιπτωση που δε μου αρεσει η rom ή ξερω εγω τι;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλά, περισσότερες πληροφίες εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

 

:bow: athanaso77

Link to comment
Share on other sites

Εχω την γλωσσα του τηλ σε Αγγλικα.

Πως μπορω να στελνω μηνυματα με 160 χαρακτηρες;

 

Με το μαμισιο, μου φτανει μεχρι 70, και το ιδιο και το το swiftkey.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την γλωσσα του τηλ σε Αγγλικα.

Πως μπορω να στελνω μηνυματα με 160 χαρακτηρες;

 

Με το μαμισιο, μου φτανει μεχρι 70, και το ιδιο και το το swiftkey.

 

Βάλε από το play το gosms ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι βοήθεια... έχω το κινητό τρεις μέρες.Μου φαίνεται αρκετά καλό για τα χρήματά του,αλλά παρά τις προσπάθειες που κάνω είναι αδύνατο να συνδεθώ σε ασύρματο δίκτυο.Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο φίλο.Πώς το αντιμετώπισε.Μήπως κάνω κάτι λάθος.Άν ξέρει κάποιος ας μου απαντήσει ,διότι μου έχει σπάσει τα νεύρα.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το router σου; Το έχεις σετάρει για ασύρματο; Μήπως έχει προστασία και πρέπει να πατήσεις κάτι για να μπει σε λειτουργία σύνδεσης νέας συσκευής (π.χ. Thomson); Έχεις βάλει τους κωδικούς σωστά; Εκπέμπει σε κανάλι ανάμεσα στο 1 και το 10; Το κινητό βλέπει το δίκτυο;

 

Πες μας κάτι παραπάνω από τη διαδικασία που ακολουθείς.

Edited by exelix
Link to comment
Share on other sites

Εχω την γλωσσα του τηλ σε Αγγλικα.

Πως μπορω να στελνω μηνυματα με 160 χαρακτηρες;

 

Με το μαμισιο, μου φτανει μεχρι 70, και το ιδιο και το το swiftkey.

μπορεις επισης να δοκιμασεις το handcent sms

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκρισή σου στην ερώτησή μου.Ο router είναι του ΟΤΕ SAGEM.Το άλλο τηλέφωνο που έχω το samsung συνδέται αμέσως της κόρης μου όταν έρχεται το ericson το σχέτο όχι το v συνδέεται κατευθείαν.Το δικό μου βλέπει το ασύρματο δίκτυο του σπιτιού μου ,γράφει σάρωση...σύνδεση και σε δευτερόλεπτα αποσυνδέθηκε.Το δοκίμασα και σε άλλο δίκτυο και κάνει τα ίδια.Δεν ξέρω μήπως η συγκεκριμένη συσκευή θέλει κάποια χειροκίνητη ρύθμιση ή έχει βλάβη.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκρισή σου στην ερώτησή μου.Ο router είναι του ΟΤΕ SAGEM.Το άλλο τηλέφωνο που έχω το samsung συνδέται αμέσως της κόρης μου όταν έρχεται το ericson το σχέτο όχι το v συνδέεται κατευθείαν.Το δικό μου βλέπει το ασύρματο δίκτυο του σπιτιού μου ,γράφει σάρωση...σύνδεση και σε δευτερόλεπτα αποσυνδέθηκε.Το δοκίμασα και σε άλλο δίκτυο και κάνει τα ίδια.Δεν ξέρω μήπως η συγκεκριμένη συσκευή θέλει κάποια χειροκίνητη ρύθμιση ή έχει βλάβη.Ευχαριστώ.

 

 

Κανε διαγραφη του wifi σου απο τις ρυθμισεις και ξαναπερασε σωστα τον κωδικο σου!Κατα 90% αυτο ειναι!!

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το δοκίμασα πολλές φορές αλλά δεν είναι θέμα λάθους κλειδιού.Κάτι άλλο φταίει αλλά τι.Πάντως σε ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το δοκίμασα πολλές φορές αλλά δεν είναι θέμα λάθους κλειδιού.Κάτι άλλο φταίει αλλά τι.Πάντως σε ευχαριστώ.

 

Δε ξέρω αν φταίει αυτό, όμως μπορείς να δοκιμάσεις να ενεργοποιήσεις όλα τα κανάλια του κινητού, και να δεις.

Για περισσότερα εδώ.

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις την beta ics απο εδω ? απο το επισημο site ειναι ε? και αν ναι,πως μπαινει>?

(ειδατε διαφορα μετα?)

 

http://dl-developer.sonymobile.com/Xperia/ICS/Beta/Xperia_neoV_ICS_beta_EULA.html

(και θελει μαλλον firmware που τελειωνει σε 0.42 και πανω- δε ξερω -τελος παντων....ας περιμενουμε την full αναβαθμιση )

Edited by papig
Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

Λίγο που κοίταξα σε ξένα φόρουμ λένε πως είτε πρόκειται για νέο update της gb(μάλλον το 2.3.7 για όσους

επιλέξουν να μείνουν στο gb) η για το ics.. Σε λίγες μέρες θα ξέρουμε!

Link to comment
Share on other sites

Λίγο που κοίταξα σε ξένα φόρουμ λένε πως είτε πρόκειται για νέο update της gb(μάλλον το 2.3.7 για όσους

επιλέξουν να μείνουν στο gb) η για το ics.. Σε λίγες μέρες θα ξέρουμε!

 

Με βλέπω με 2.3.7:p

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-5

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Μόλις έκανα ένα tweak στο Neo V μου και είπα να το μοιραστώ μαζί σας, ορισμένους ίσως σας αφορά!

Επειδή ταλαιπωρούμαι από συχνές αποσυνδέσεις με το router μου, έψαξα πώς θα αλλάξω τα "ασύρματα κανάλια" που βλέπει το Neo V - τώρα αναγνωρίζει και συνδέεται και στο 12 και στο 13!

Απαιτεί Root.

1) Πηγαίνουμε με το Root Explorer στο \system - φροντίζουμε να είναι ενεργοποιημένο το Mount R/W (πάνω δεξιά)

2) Κρατάμε πατημένο το δάχτυλο μας πάνω στο build.prop και μετά πατάμε Open With -> Text Editor

3) Βρίσκουμε τις γραμμές:

ro.product.locale.region=GB

ro.wifi.channels=

 

και τις αλλάζουμε σε:

ro.product.locale.region=EU

ro.wifi.channels=14

4) Πατάμε το Πίσω, αποθηκεύουμε το αρχείο, κάνουμε Reboot και έτοιμοι!

:happy::happy::happy:

αφού έχω κρατήσει πατημένο το system

και επάνω λέει "/system/read-write yaffs free 40m

το ανοίγω με yaffs--> open...-->Texte-->jota text editor

εκεί αλλάζω αυτά που αναφέρονται παραπάνω αλλά δεν με αφήνει να το αποθηκεύσω.

Τι κάνω λάθος????

 

edit έβαλα όλα τα permission και έγινε δουλειά.

όταν τα πάταγα προηγουμένως άλλα πάταγα και άλλα ενεργοποιούσε

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Ως τώρα διαπιστώνω οτι όταν έχω το κινητό στο μπουφάν δε κολάει το touchscreen.

Όταν κολλάει το touchscreen κολάει πάντα μία γραμμή όσο περίπου το Notification bar.

 

Όταν είναι κολλημένο αν πατήσω το power και σβήσει και ξαναανάψει η οθόνη ξεκολάει.

Τώρα αυτό είναι software η hardware? κ αν είναι hardware είναι το digitizer ή μήπως η πλακέτα..

 

Κ πώς το εξηγείς αυτό στο service αφού δεν είναι επαναλαμβανόμενο..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...