Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά ενώ μπαίνω να παίξω κάποιο παιχνίδι. μου βγάζει αναγκαστικό κλείσιμο η με πετάει χωρίς να μου βγσλει κάποιο μήνυμα..τι φταει??ΥΑ παιχνίδια τα εσβησα κ τα ξανακατεβασα αλλά πάλι τ ίδιο

 

κ κάτι άλλο..όταν γράφω μήνυμα συνήθως μου βγάζει κ λεξεις συναφείς με αυτές που πληκτρολογησα..πως μπορώ να το απενεργοποίηση αυτό?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κ κάτι άλλο..όταν γράφω μήνυμα συνήθως μου βγάζει κ λεξεις συναφείς με αυτές που πληκτρολογησα..πως μπορώ να το απενεργοποίηση αυτό?

 

Ψάξε να βρεις στις ρυθμίσεις νομίζω αυτόματη διόρθωση είναικ ξετικαρισε το.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος αν κάνει αυτή η μνήμη http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Photography/Memory-Cards/Transcend-MicroSDHC-Class-10-with-SDadapter-16GB-TS16GUSDHC10.htm για το "neo v" και αν έχει καλή τιμή για αυτά που προσφέρει??

 

Αν σε προλαβα...

 

http://www.mymemory.co.uk/Micro-SDHC/Lexar/Lexar-32GB-Micro-SD-Card-%28SDHC%29---Class-10-%2B-USB-Card-Reader

 

με επιπλεον μειωση

Link to comment
Share on other sites

Σε συγκεκριμενο χωρο,φιλος με iphone 3 ειχε σημα απο wifi αλλου σπιτιου και εγω επρεπε να βγω στο μπαλκονι για να το πιασω. Υπαρχει καποιος τροπος για να βελτιωσω το wifi του κινητου μου η απλα δεν ειναι τοσο δυνατο; Υπαρχει κατι που πρεπει να προσεχω; Ευχαριστω πολυ!

 

σου συμβαινει σε ολα τα ρουτερ αυτο?

Η αληθεια ειναι οτι δεν το δοκιμασα σε αλλα ρουτερ.

 

Ψάξε για εφαρμογές όπως η Better Signal

Δεν την βρηκα στο market. Που ειναι;

Μηπως οι παρακατω εφαρμογες;

OpenSignalMaps, Mobile Signal Widget , Network Booster Free, Fresh Network Booster ;

 

Σας ευχαριστω πολυ παιδια!

Edited by BASILISP
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια! μολις πηρα το sony neo v και εγω!!!!!! πολυ καλο,εντυπωσιακο! πηρα ομως προστασιας ζελατινα display film protection μα δε καταφερα να τη "κολλησω" πανω στη οθονη,,,φευγει τωρα δε εκατσε,κριμα τα χρηματακια που εδωσα,

αφηνει δαχτυλιες η οθονη παντως....ουφ...

 

εσωσα στο pc τα αρχεια της SD ΠΟΥ ΕΙΧΕ μεσα (2GB) και βαζω τωρα με copy paste στη νεα sd 8GB μεσω pc οτι φακελους ειχε μεσα.(καπου 424 mB ηταν ολα. σωστα δε κανω με αυτο το τροπο?) επομενο βημα μου ειναι να συνδεθω μεσω wi fi στο ρουτερ σταθερου μου υπολογιστη (εχω thomson 585v7) ωστε να αρχισω να κατεβαζω εφαρμογες κτλπ!

 

 

(πρωην κατοχος galaxy ace,.....)

Σ.Σ εβγαλα μια φωτο στο ιδιο σημειο εξω που ημουν,και σαφως τα χρωματα απο το neo v ειναι καλυτερα απο το galaxy ace ...... στο ιδιο δρομο την ιδια ωρα με προχτες........αν ανεβασω τις δυο φωτο θα σας δωσω λινκ να δειτε! πιο φυσικα χρωματα και καλυτερη ευκρινεια!

 

(οι ηχοι που εχει μεσα το sony neo v που στο καλο βρισκονται στους φακελους της sd που εχει μεσα?)

εχει γνωστο ηχο κλησης κα ιμου αρεσει να το βαλω και σε αλλη μαρκα κινητου.) δε μπορεσα να το βρω!

 

και κατι αλλο: αρχειακι απ οεπαφες μου που εκανα εξαγωγη απο το ace σε μορφη vcard file θα εισαχθει στο ericsson αν το βαλω χυμα στη sd του?

Edited by papig
Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος ανέφερε ότι το τρίξιμο στα πλάγια λύνεται. Με ποιον τρόπο γίνεται αυτό;
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελευταία έχω ένα πρόβλημα με το touchscreen και δε μπορώ να καταλήξω στο αν είναι software η hardware.

Κάποιες φορές βγάζω το κινητό απ τη τσέπη το ξεκλειδώνω και δυσκολεύεται να ξεκλειδώσει ενώ μετά δε δουλεέυει κομμάτι τιης οθόνης πάνω, δηλ δε κατεβαίνει το notification bar. Στην αρχή νόμιζα έφταιγε ο Launcher αλλά δοκίμασα κ άλλον.

 

Για να ξεκολλήσει έβγαζα τη μπαταρία γιατί δε κατάφερνα να το κάνω reboot από το μενού.

Δείχνει σα να πιέζεται συνέχεια η οθόνη και να κολλάει.

 

Υπάρχει ένα service menu περασμένο το οποίο ανοίγει με κάποιο dial κωδικό μήπως το ξέρει κανείς?

Κατάφερα να το βρώ στα activities και να το ανοίξω για να κάνω τα service tests και όταν δεν είναι κολλημένη δουλεέυει παντού μια χαρά η οθόνη, αλλά όταν κολλάει δείχνει να μη δουλεέυει οτ πάνω και το κάτω κομμάτι.

 

Θ αέλεγα σε όσους το έχουν στην κωλότσεπη ή έχουν περασμένο screen protector όπως εγώ να έχουν το νού τους.

Μια και δε μπορώ να βγάλω άκρη ακόμα το παρατηρώ. Θα δοκιμάσω να βγάλω το screen protector και να κάνω και κανένα reset να τα ξαναπεράσω όλα μήπως είναι software. Είχε κανε΄ςι ανάλογη εμπειρία?

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος ανέφερε ότι το τρίξιμο στα πλάγια λύνεται. Με ποιον τρόπο γίνεται αυτό;

 

Ναι για πειτε πως??

 

(Και κατι αλλο....γιατι να μην ειναι χωρισμενο σε ενοτητες αναλογα με το θεμα για να μην ψαχνουμε αναμεσα σε 500 σελιδες???)

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

μια γρηγορη ερωτηση: επιφανειες να βαλω συντομευσεις εικονιδιων εχει 5 στο neo v πως θα προσθεσω και αλλες? να κατεβασω εφαρμογη ή γινετε και μεσω μενου του ericsson?

 

πχ να εβαζα την GO Launcher EX (αν εχει απ οτη μανα του το ericcson πειτε μου πως να προσθεσω επιφανειες)

 

 

*** για φωτεινοτητα τι κατεβαζω ? πως ανεβαινει κα ιαλλο? το εχω στο φουλ και ηθελα και αλλο!

 

 

στην επιφανεια που εχει τις πολλαπλες μικρογραφιες (πχ συνδεσα το facebook) και ου δειχνει σε μικρογραφιες τα νεα κτλπ των φιλων... τα κουμπακια απο κατω τι κανουν ενα σα δεικτης v και ενα διπλα σα φακελακι με βελακι το δεξιο θαναι για ανανεωση. (εκει στις μικρογραφιες μποιανουν κι οσα μουλενε στα sms του κινητου να βλεπω- δε πιστευω να ανεβαινουν οι συνομιλιες στο facebook) πειτε μου για τα κουμπακια τα 3 τι κανουν απο κατω.. ευχαριστωωωωωωωωω

 

(τελειο να συνδεεσαι facebook παντως μεσω του ericsson)

 

πως παω στο δικο μου προφιλ μεσω μικρογραφιων απο εκει?

Edited by papig
Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελευταία έχω ένα πρόβλημα με το touchscreen και δε μπορώ να καταλήξω στο αν είναι software η hardware.

Κάποιες φορές βγάζω το κινητό απ τη τσέπη το ξεκλειδώνω και δυσκολεύεται να ξεκλειδώσει ενώ μετά δε δουλεέυει κομμάτι τιης οθόνης πάνω, δηλ δε κατεβαίνει το notification bar. Στην αρχή νόμιζα έφταιγε ο Launcher αλλά δοκίμασα κ άλλον.

 

Για να ξεκολλήσει έβγαζα τη μπαταρία γιατί δε κατάφερνα να το κάνω reboot από το μενού.

Δείχνει σα να πιέζεται συνέχεια η οθόνη και να κολλάει.

 

Υπάρχει ένα service menu περασμένο το οποίο ανοίγει με κάποιο dial κωδικό μήπως το ξέρει κανείς?

Κατάφερα να το βρώ στα activities και να το ανοίξω για να κάνω τα service tests και όταν δεν είναι κολλημένη δουλεέυει παντού μια χαρά η οθόνη, αλλά όταν κολλάει δείχνει να μη δουλεέυει οτ πάνω και το κάτω κομμάτι.

 

Θ αέλεγα σε όσους το έχουν στην κωλότσεπη ή έχουν περασμένο screen protector όπως εγώ να έχουν το νού τους.

Μια και δε μπορώ να βγάλω άκρη ακόμα το παρατηρώ. Θα δοκιμάσω να βγάλω το screen protector και να κάνω και κανένα reset να τα ξαναπεράσω όλα μήπως είναι software. Είχε κανε΄ςι ανάλογη εμπειρία?

 

lousou πάτα *#*#7378423#*#*

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτοί οι αριθμοί;

 

τους πατάς στο κινητό σου στο dialer και σου βγάζει το service menu του κινητού

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μια γρηγορη ερωτηση: επιφανειες να βαλω συντομευσεις εικονιδιων εχει 5 στο neo v πως θα προσθεσω και αλλες? να κατεβασω εφαρμογη ή γινετε και μεσω μενου του ericsson?

 

πχ να εβαζα την GO Launcher EX (αν εχει απ οτη μανα του το ericcson πειτε μου πως να προσθεσω επιφανειες)

 

 

*** για φωτεινοτητα τι κατεβαζω ? πως ανεβαινει κα ιαλλο? το εχω στο φουλ και ηθελα και αλλο!

 

 

στην επιφανεια που εχει τις πολλαπλες μικρογραφιες (πχ συνδεσα το facebook) και ου δειχνει σε μικρογραφιες τα νεα κτλπ των φιλων... τα κουμπακια απο κατω τι κανουν ενα σα δεικτης v και ενα διπλα σα φακελακι με βελακι το δεξιο θαναι για ανανεωση. (εκει στις μικρογραφιες μποιανουν κι οσα μουλενε στα sms του κινητου να βλεπω- δε πιστευω να ανεβαινουν οι συνομιλιες στο facebook) πειτε μου για τα κουμπακια τα 3 τι κανουν απο κατω.. ευχαριστωωωωωωωωω

 

(τελειο να συνδεεσαι facebook παντως μεσω του ericsson)

 

πως παω στο δικο μου προφιλ μεσω μικρογραφιων απο εκει?

 

Να προσθέσεις επιπλέον ή να αφαιρέσεις δε γίνεται,go launcher κ κανεις ότι θες!

Φωτεινότητα παραπάνω κ γω ψάχνω να βρω αν γίνεται.

Αν δε σ'αρέσει η αυτόματη φωτεινότητα κατέβασε το disableauto brightness.

 

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-4

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος ανέφερε ότι το τρίξιμο στα πλάγια λύνεται. Με ποιον τρόπο γίνεται αυτό;

 

Σε παλιά ποστ είχαν πει εδώ ότι διορθώνεται με ένα χαρτάκι

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Δεν την βρηκα στο market. Που ειναι;

Μηπως οι παρακατω εφαρμογες;

OpenSignalMaps, Mobile Signal Widget , Network Booster Free, Fresh Network Booster ;

Παρόμοιες είναι. Για την αρχική εφαρμογή ψάξε στο google.

Κάποιος ανέφερε ότι το τρίξιμο στα πλάγια λύνεται. Με ποιον τρόπο γίνεται αυτό;

Χαρτάκι και βίδωμα της βίδας στο πλάι.

Παιδιά τελευταία έχω ένα πρόβλημα με το touchscreen και δε μπορώ να καταλήξω στο αν είναι software η hardware.

Όταν σου παρουσιάζει το πρόβλημα το έχεις στην πίσω τσέπη του παντελονιού σου; Αν ναι, το βάζεις μέσα σε αυτή έχοντας το πάνω μέρος του κινητού να βλέπει προς το κάτω; Αν και πάλι ναι, τότε δοκίμασε να πατήσεις με το χέρι σου το πάνω μέρος για λίγη ώρα και δες αν κάνει το ίδιο. Αν και πάλι, παλι ναι τότε έχουμε θέμα hardware!

(Και κατι αλλο....γιατι να μην ειναι χωρισμενο σε ενοτητες αναλογα με το θεμα για να μην ψαχνουμε αναμεσα σε 500 σελιδες???)

Ακόμα κι αν γίνεται σε ποιες ενότητες και το βασικότερο όλων: τι σε κάνει να πιστεύεις ότι όλοι θα πηγαίνουν να γράφουν το σωστό στην κάθε ενότητα. Για αυτό άλλωστε υπάρχει η αναζήτηση και μάλιστα η σύνθετη ώστε να βρίσκετε συγκεκριμένα πράγματα. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω στο πλαισιο το δινουν με χαρτες gps του don't panic χωρις εξτρα χρηματα.

 

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Sony-Ericsson-Neo-V-Blue-1121012311801.htm

 

Ετσι ειναι ναι :) Σε ολα τα android ισχυει :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Χαρτάκι που ακριβώς βάζουμε παιδιά;

 

Πιθανοτατα ξεβιδωνεις το καπακι και βαζεις ενα μικρο χαρτι στα πλαγια. Επειτα ξαναβιδωνεις και ολα οκ..

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μεσα απο το recovery πατησα format system

Kαι τωρα δεν ανοιγει το τηλ,γραφει μονο μπροστα στην

οθονη Sony erricsson.

Τι να κανω για να το επαναφερω

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει καποια εφαρμογη που να κανει ηχογραφηση ενω εχω τ ραδιοφωνο ενεργο?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294249

εδω εισαι:)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...