Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρες σε όλους τους χρήστες.Μια ερωτησούλα μήπως ξέρετε πώς μπορώ να βάλω ένα application στην αρχική μου ώστε να βλέπω την κατάσταση της μπαταρίας;;;Πιο συγκεκριμένα θέλω να βλέπω το ποσοστό που έχει απομείνει για χρήση χωρίς να πηγαίνω όλη την ώρα στις ρυθμίσεις κ.τ.λ......Ευχαριστώ.!!!

 

Γραψε τη λεξη battery στο play store και θα βρεις παρα πολλες.

Εγω προτεινω BatteryLife..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αντε να γραψω και εγω μια απορια!Παρατηρησα οτι τις τελευταιες δυο βδομαδες οταν χτυπαει το ξυπνητηρι γινεται το εξης κουλο!Την ωρα που παει να χτυπησει το κινητο κανει τον ηχο του ''ξεκλειδωματος'' 3 φορες στα καπακια και μετα χτυπαει...Το ''τσουκ'' δλδ που κανει οταν σερνεις την μπαρα για να το ξεκλειδωσεις...Ειναι αρκετα σπαστικο γιατι εκει που κοιμαμαι αντι να ακουω το τραγουδακι μου σιγα σιγα ακουω πρωτα ενα ''ΤΣΟΥΚ ΤΣΟΥΚ ΤΣΟΥΚ'' σε τερμα ενταση και μετα το τραγουδι!!Εχω τον μαμα screen lock και το κιν ειναι rooted 0.42...Νομιζω οτι μου το πρωτοπαρουσιασε οταν εβαλα τα εικονιδια στη notification bar αλλα δεν ειμαι και σιγουρος :p

Μήπως, το βράδυ το βάζεις στον φορτιστή και το έχεις συνδεδεμένο μέχρι την ώρα που χτυπά το ξυπνητήρι; Αν ναι, τότε μήπως έχεις αντιστοιχίσει κάποια εφαρμογή στο liveware manager της SE κάποια εφαρμογή όταν συνδέεται ο φορτιστής;

* όπου φορτιστής, μπορεί να είναι και κάποιο άλλο αξεσουάρ.

 

Το λέω γιατί εγώ όταν είχα βάλει το ρολόι να ξεκινά αυτόματα όταν συνδεέται ο φορτιστής (οπότε το είχα και ως ρολόι νυκτός), μου χτύπαγε 3-4 φορές αυτό το "τσουκ" όταν συνδέονταν ο φορτιστής και ξανά όταν ξεκινούσε το ξυπνητήρι (όπως και σε εσένα...) Έλεγξε το!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες σε όλους τους χρήστες.Μια ερωτησούλα μήπως ξέρετε πώς μπορώ να βάλω ένα application στην αρχική μου ώστε να βλέπω την κατάσταση της μπαταρίας;;;Πιο συγκεκριμένα θέλω να βλέπω το ποσοστό που έχει απομείνει για χρήση χωρίς να πηγαίνω όλη την ώρα στις ρυθμίσεις κ.τ.λ......Ευχαριστώ.!!!

 

Battery Widget

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε τις οδηγίες αυτού του link φίλε μου.

 

http://www.trickyways.com/2010/09/how-to-transfer-files-between-android-computer-wireless/

 

Thanks mate. Πανεύκολη δουλειά με τις οδηγίες

Link to comment
Share on other sites

εβαλα τις ρυθμισεις χειροκινητα για να μπορω να στελνω mms αλλα και παλι μου λεει οτι η εικονα που θελω να στειλω ειναι σε ουρα...

Οι ρυθμισεις ειναι αυτες : http://magic-tips.blogspot.com/2010/03/internet-mms.html

Οταν παω να σβησω τα ΜΝC και MCC γιατι ειναι κενα στις οδηγιες, δεν με αφηνει το τηλεφωνο.

Κανω κατι λαθος?

Εχω Whats Up.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω to sony ericsson xperia neo v και θέλω να ξέρω, αν μπορείτε να με βοηθήσετε, πόση εσωτερική μνήμη έχει?? Το φυλλάδιο της Vodafon γράφει 1 gb. Σε διάφορα site όμως βλέπω άλλα ...

Επίσης, θέλω να ξέρω αν μπορώ να βάλω το navigon δωρεάν. Ισχύέι κάτι τέτοιο????

Σας ευχαριστώ πολύ !!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω to sony ericsson xperia neo v και θέλω να ξέρω, αν μπορείτε να με βοηθήσετε, πόση εσωτερική μνήμη έχει?? Το φυλλάδιο της Vodafon γράφει 1 gb. Σε διάφορα site όμως βλέπω άλλα ...

Επίσης, θέλω να ξέρω αν μπορώ να βάλω το navigon δωρεάν. Ισχύέι κάτι τέτοιο????

Σας ευχαριστώ πολύ !!!!:)

 

320 mb μνήμη έχει και όχι δεν είναι δωρεάν το navigon

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες σε όλους τους χρήστες.Μια ερωτησούλα μήπως ξέρετε πώς μπορώ να βάλω ένα application στην αρχική μου ώστε να βλέπω την κατάσταση της μπαταρίας;;;Πιο συγκεκριμένα θέλω να βλέπω το ποσοστό που έχει απομείνει για χρήση χωρίς να πηγαίνω όλη την ώρα στις ρυθμίσεις κ.τ.λ......Ευχαριστώ.!!!

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.larryvgs.battery#?t=W251bGwsMSwxLDUwMSwiY29tLmxhcnJ5dmdzLmJhdHRlcnkiXQ..

αυτο σε λεει πανω αριστερα στην οθονη συνεχως την κατασταση της μπαταριας ποσο στα εκατο ειναι η μπαταρια σου καθε στιγμη και σε προειδοποιει αναλογα με τις ρυθμισεις που θα το κανεις και ποτε θελει φορτιση

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω μπας και ξέρει κανείς, τι τιμές πρέπει να έχουμε και σε ποιά πεδία του build.prop ώστε να αναγνωρίζεται ως neo V στο market?

Ρωτάω για να μπορέσω να εγκαταστήσω αυτό

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

320 mb μνήμη έχει και όχι δεν είναι δωρεάν το navigon
512 εχει αλλα το λειτουργικο χρησιμοποιει τα 180
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω μπας και ξέρει κανείς, τι τιμές πρέπει να έχουμε και σε ποιά πεδία του build.prop ώστε να αναγνωρίζεται ως neo V στο market?

Ρωτάω για να μπορέσω να εγκαταστήσω αυτό

 

Με ποιο κινητό μπαίνεις;

Αν θες στείλε μου pm το mail σου να σου στείλω το δικό μου build.prop!

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε κάνα νέο σχετικά με την αναβάθμιση σε ICS; Και αν ξέρετε με ποιον τρόπο θα γίνει (αν θα είναι εύκολο κ.τ.λ.);
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

το κινητο μου κατι επαθε παλι... ειχα μοτιβο για ξεκλειδωμα οθονης και εκει που σκαλιζα ειδα το χρηση εμφανους μοτιβου και το ξετικαρω να δω τι ειναι. απο τοτε οποτε παω να βαλω το μοτιβο η οθονη αφης 'τρελενεται' και δεν μπορω να το ξεκλειδωσω. καμια προταση?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε θα σταθώ στο ότι χτυπάει πρώτα το τσουκ τσουκ ,αλλά στο ότι ακούς το τσουκ τσουκ:p

Έχεις το στοκ ξυπνητήρι ή άλλο;

 

Το στοκ εχω...Ε το ακουω τι να κανω αφου χτυπαει ΤΕΡΜΑ το γα:Xο

 

Μήπως, το βράδυ το βάζεις στον φορτιστή και το έχεις συνδεδεμένο μέχρι την ώρα που χτυπά το ξυπνητήρι; Αν ναι, τότε μήπως έχεις αντιστοιχίσει κάποια εφαρμογή στο liveware manager της SE κάποια εφαρμογή όταν συνδέεται ο φορτιστής;

* όπου φορτιστής, μπορεί να είναι και κάποιο άλλο αξεσουάρ.

 

Το λέω γιατί εγώ όταν είχα βάλει το ρολόι να ξεκινά αυτόματα όταν συνδεέται ο φορτιστής (οπότε το είχα και ως ρολόι νυκτός), μου χτύπαγε 3-4 φορές αυτό το "τσουκ" όταν συνδέονταν ο φορτιστής και ξανά όταν ξεκινούσε το ξυπνητήρι (όπως και σε εσένα...) Έλεγξε το!

 

Λοιπον το δοκιμασα και χτυπαει και με τον φορτιστη και χωρις τον φορτιστη!!Οχι δεν εχω βαλει καμια εφαργμογη στο liveware γιατι το liveware το χω διαγραψει!!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω μπας και ξέρει κανείς, τι τιμές πρέπει να έχουμε και σε ποιά πεδία του build.prop ώστε να αναγνωρίζεται ως neo V στο market?

Ρωτάω για να μπορέσω να εγκαταστήσω αυτό

 

μουφα παντως ο αρκας δεν τρελαθηκα με την εφαρμογη(προσωπικα παντα)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε κάνα νέο σχετικά με την αναβάθμιση σε ICS; Και αν ξέρετε με ποιον τρόπο θα γίνει (αν θα είναι εύκολο κ.τ.λ.);

 

Τέλη Μάρτη με αρχές Απρίλη λένε.

3 τρόποι ξέρω ότι υπάρχουν.

Ota,seus,pc companion.

Όπως έκανες ενημέρωση στο κινητό σου έτσι είναι κ η αναβάθμιση.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Hello to all!!!

θελω την βοηθειά σας σε κάτι..

Αγόρασα το MLS destinator Android Edition με χάρτες Ελλάδας -Κύπρου, έκανα όλη την εγκατάσταση στο xperia neo v μου αλλα δεν τρέχει.

Οταν το τρέχω μου βγάζει επιλογη να ανατρέξω σε ένα site (http://www.destinatornavnavstor.com/andoid) και να κατεβάσω το resource package (κατι που το θεωρώ περίεργο αφου υποτίθεται οτι ήδη έχει τους χάρτες).

Anyway, τελικά το έκανα κι αυτο αλλα τζίφος, άνοιξα το zip αρχείο, έτρεξα το .exe που θα έπρεπε να εγκαταστησει το resource package στην SDcard μου αλλα δεν την βλέπει καν.

Έχει κανείς καμια ιδέα ποί είναι το πρόβλημα και για το τί μπορώ να κάνω

Ευχαριστω προκαταβολικά!!!

Link to comment
Share on other sites

512 εχει αλλα το λειτουργικο χρησιμοποιει τα 180

 

ουπς:p

λαθος εκανα:p

 

το κινητο μου κατι επαθε παλι... ειχα μοτιβο για ξεκλειδωμα οθονης και εκει που σκαλιζα ειδα το χρηση εμφανους μοτιβου και το ξετικαρω να δω τι ειναι. απο τοτε οποτε παω να βαλω το μοτιβο η οθονη αφης 'τρελενεται' και δεν μπορω να το ξεκλειδωσω. καμια προταση?

 

αυτο ειναι εξυπναδα την οποια την εκανα και εγω:lol:

θα κλειδωσεις το κινητο θα απαντησεις την ερωτηση (αν δεν την θυμασαι την εκατσες:lol:)

και μετα ξαναβαζεις το μοτιβο

μην το ξανα ξετικαρεις γιατι ετσι δεν θα μπορει να ξεκλειδωσει

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να ταξινομήσουμε την λίστα επαφών σύμφωνα με το επίθετο και όχι με το όνομα;

 

Με την stock εφαρμογή δεν γίνεται. Ο Angel dialer που χρησιμοποιώ, μπορεί να το κάνει από τις ρυθμίσεις.:)

Link to comment
Share on other sites

Hello to all!!!

θελω την βοηθειά σας σε κάτι..

Αγόρασα το MLS destinator Android Edition με χάρτες Ελλάδας -Κύπρου, έκανα όλη την εγκατάσταση στο xperia neo v μου αλλα δεν τρέχει.

Οταν το τρέχω μου βγάζει επιλογη να ανατρέξω σε ένα site (http://www.destinatornavnavstor.com/andoid) και να κατεβάσω το resource package (κατι που το θεωρώ περίεργο αφου υποτίθεται οτι ήδη έχει τους χάρτες).

Anyway, τελικά το έκανα κι αυτο αλλα τζίφος, άνοιξα το zip αρχείο, έτρεξα το .exe που θα έπρεπε να εγκαταστησει το resource package στην SDcard μου αλλα δεν την βλέπει καν.

Έχει κανείς καμια ιδέα ποί είναι το πρόβλημα και για το τί μπορώ να κάνω

Ευχαριστω προκαταβολικά!!!

 

Δοκίμασε να κάνεις (και) εδώ την ερώτησή σου.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες

λοιπον αγορασα το εν λογω κινητο

και σμρ κατεβασα απο το νετ στον υπολογιστη καποιοα wallpapers screensaver widgets

living wallpapers και ενα filemanager

το θεμα ειναι πως τα εγκαθηστω στο κινητο?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες

λοιπον αγορασα το εν λογω κινητο

και σμρ κατεβασα απο το νετ στον υπολογιστη καποιοα wallpapers screensaver widgets

living wallpapers και ενα filemanager

το θεμα ειναι πως τα εγκαθηστω στο κινητο?

 

για να ειναι εφαρμογες android πρεπει να εχουν καταληξη .apk εαν εχουν τα βαζεις στη καρτα μνημης,πας εκει που τα εβαλες μετα και τα κανεις εγκατασταση..

Link to comment
Share on other sites

ναι εχουν καταληξη apk

βασικα δεν τα διαβαζει δεν τα βρισκω

πως τα κανω εγκατασταση αν τα βρω?

 

Μεσω καποιου file manager (astro πχ..)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...