Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φλάσαρε με το SEUS και θα είναι όπως το πήρες. Μη σου πω ότι μπορεί να μην χρειαστεί να πάει και για service.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρε με το SEUS και θα είναι όπως το πήρες. Μη σου πω ότι μπορεί να μην χρειαστεί να πάει και για service.

 

ναι ισως,μετα να μην εχει καν προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ρωταω απο περιεργια το PC COMPANION δεν ειναι το επισημο software για τα κινητα της εταιριας?το SEUS τι ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ρωταω απο περιεργια το PC COMPANION δεν ειναι το επισημο software για τα κινητα της εταιριας?το SEUS τι ειναι?

 

Sony Ericson Update Service

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ρωταω απο περιεργια το PC COMPANION δεν ειναι το επισημο software για τα κινητα της εταιριας?το SEUS τι ειναι?

 

πλεον ναι το pc companion ειναι το επισημο οπως λες

το seus ηταν επι sony ericsson αλλα εγινε sony mobile και δεν υφισταται seus (Sony Ericsson Update Service) επισημα

http://www.sonymobile.com/global-en/software/phones/xperia-neo-v/

αυτη ειναι η επισημη σελιδα της sony για το λογισμικο που χρειαζεται το neo v

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια παιδια.απεγκαταστεσα το wisepilot απο το κινητο.αλλα το εικονιδιο παραμενει και οταν τα παταω μπενει και μου λεει οτι δεν ειναι διαθεσημο.απο την διαχειρηση εφαρμογων εχει φυγει παντως.πως γινετε ναι υπαρχει αλλα να μην υπαρχει??χεχεχε.μηπως επειδη ηταν εγτατεστημενι απο το κινητο δεν φευγει τελειως???
Link to comment
Share on other sites

πλεον ναι το pc companion ειναι το επισημο οπως λες

το seus ηταν επι sony ericsson αλλα εγινε sony mobile και δεν υφισταται seus (Sony Ericsson Update Service) επισημα

http://www.sonymobile.com/global-en/software/phones/xperia-neo-v/

αυτη ειναι η επισημη σελιδα της sony για το λογισμικο που χρειαζεται το neo v

Eμένα ενώ ξεκινά η εγκατάσταση του PC Companion δεν συνεχίζει, κάτι παίζει με αυτή την έκδοση ή έχω θέμα με το PC?

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Δυο μάλλον χαζές ερωτήσεις αλλά έχω αρχίσει και εκνευρίζομαι.

Πως κάνει μεταφορά σε φωτογραφίες απο τον ένα φάκελο στον άλλο???? Δεν μπορώ να το βρώ πουθενά και μου κάνει εντύπωση και πως γίνεται να προσθέσω λέξεις στο Τ9???

Δεν ξέρω αν έχουν ξαναειπωθεί αλλά είναι 460 σελίδες για να τις διαβάσω

Link to comment
Share on other sites

Με 199 € πάντως το γλυκοκοιτάω για 2ο (ή και 1ο) αν και πριν ένα μήνα πήρα το evo.

 

Πείτε μου κάτι που θα με αποτρέψει απο το να το αγοράσω :p Αν και το ξέρω πως θα είναι ψέμα, αλλά δε πειράζει!! Θα το πιστέψω! :lol:

Φιλε και γω θερμος υποστηρικτης και κατοχος του htc desire Hd. Πηρα και το neo V και τωρα εχω σαν δευτερο το htc.Ειναι πολυ καλο τηλεφωνο και περισσοτερα χαρακτηριστικα.απο το htc. Το μονο που του λειπει του neo v ειναι η εσωτερικη μνημη. Εχει 340mv (αν θυμαμαι καλα). Αλλα ας ειναι καλα η καρτα sd!!!!!!!!. Οποτε μη δισταζεις. Χτυπα το!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

...πως γίνεται να προσθέσω λέξεις στο Τ9???

 

Γράφεις πρώτα κανονικά τη λέξη και μετά πατάς παρατεταμένα πάνω της και την προσθέτεις στο λεξικό του Τ9 :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στα Μελη!

Πως μπορω να ρυθμισω ιντερνετ? εχω στειλει μυνημα εχω παρει τηλεφωνο αλλα ρυθμισεις δεν εχουν ερθει!!!

ευχαριστω

masterD
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα. Τελικα υπαρχει τροπος να απενεργοποιησω τη φωνητικη κληση στο neo V, χωρις να το κανω root? Ο τελευταιος λογαριασμος μου ηρθε 110€ κι εχω φρικαρει...!!! :cry:
Link to comment
Share on other sites

Δυο μάλλον χαζές ερωτήσεις αλλά έχω αρχίσει και εκνευρίζομαι.

Πως κάνει μεταφορά σε φωτογραφίες απο τον ένα φάκελο στον άλλο???? Δεν μπορώ να το βρώ πουθενά και μου κάνει εντύπωση και πως γίνεται να προσθέσω λέξεις στο Τ9???

Δεν ξέρω αν έχουν ξαναειπωθεί αλλά είναι 460 σελίδες για να τις διαβάσω

 

Μέσω file manager μπορείς να κάνεις την μεταφορά

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη συμπίεση των φωτό δοκίμασα αυτό και με τις κατάλληλες ρυθμίσεις βγάζω φωτό περίπου 3mb.:D
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες και με καρτα αλλου δικτυου και σου κανει το ιδιο;

 

δεν εχω δοκιμασει με αλλη καρτα...

αλλα το ανοιξα εβγαλα την σιμ και την ξαναεβαλα απο τοτε ολα οκ

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω δοκιμασει με αλλη καρτα...

αλλα το ανοιξα εβγαλα την σιμ και την ξαναεβαλα απο τοτε ολα οκ

 

Τοτε ολα καλα. Προφανως καπου δεν ειχε εφαρμοσει καλα η καρτα. Αν στο ξανακανει ομως, δοκιμασε και με καρτες αλλων δικτυων για να εισαι σιγουρος!:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω το neo V. Επειδή είναι δύσκολο να διαβάσω 468! σελίδες θα μπορούσατε να μου πείτε συνοπτικά τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα του τηλεφώνου. Επίσης αν έχει προβλήματα. Υπάρχει κάποιο καλύτερο στα 200€.

Η χρήση που θα κάνω είναι κυρίως τηφωνήματα, internet και πλοήγηση μέσω GPS, και δευτερευόντος φωτογραφίες.

Διάβασα πιο πάνω κάτι για φωνητική κλήση. Έχει στα αλήθεια γιατι στο site της vodafone γράφει ότι δεν έχει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω το neo V. Επειδή είναι δύσκολο να διαβάσω 468! σελίδες θα μπορούσατε να μου πείτε συνοπτικά τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα του τηλεφώνου. Επίσης αν έχει προβλήματα. Υπάρχει κάποιο καλύτερο στα 200€.

Η χρήση που θα κάνω είναι κυρίως τηφωνήματα, internet και πλοήγηση μέσω GPS, και δευτερευόντος φωτογραφίες.

Διάβασα πιο πάνω κάτι για φωνητική κλήση. Έχει στα αλήθεια γιατι στο site της vodafone γράφει ότι δεν έχει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

Κατά τη γνώμη μου και πιστεύω και αρκετών εδώ μέσα, είναι η καλύτερη value for money επιλογή!

Sony Xperia Z5 Premium
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο απο χθες αρνειται να ανοιξει ,χθες καποια στιγμη εκλεισε και οταν πηγαινα να το ανοιξω ενεργοποιουνταν στιγμιαια η δονηση και τιποτα αλλο,εντελως νεκρο,προσπαθω με SEUS αλλα και παλι δεν το βλεπει ο υπολογιστης,επισης δεν φενεται να φορτιζει.Υπαρχει καποιος αλλος τροπος να επανελθει?Ειχα την .42 με root αν εχει σημασια.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο απο χθες αρνειται να ανοιξει ,χθες καποια στιγμη εκλεισε και οταν πηγαινα να το ανοιξω ενεργοποιουνταν στιγμιαια η δονηση και τιποτα αλλο,εντελως νεκρο,προσπαθω με SEUS αλλα και παλι δεν το βλεπει ο υπολογιστης,επισης δεν φενεται να φορτιζει.Υπαρχει καποιος αλλος τροπος να επανελθει?Ειχα την .42 με root αν εχει σημασια.

 

Βγάλε μπαταρία και ξαναβάλε και άστο αρκετή ώρα στη φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό της γυναίκας μου ξαφνικά αρνείται να ενεργοποιηθεί το ασύρματο δίκτυο!

Πατάμε το σχετικό "κουμπί" στην οθόνη, τίποτε.

Πάω από τις ρυθμίσεις, ανοίγω από εκεί το ασύρματο δίκτυο, δείχνει στιγμιαία "...σύνδεση" και αμέσως "Αποσυνδέθηκε" και μετά από δευτερόλεπτα προσπαθεί ξανά να συνδεθεί και πάλι τα ίδια.

Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει; Δεν έχει κατεβάσει καμία εφαρμογή ώστε να πω ότι μπορεί να φταίει κάτι τέτοιο...

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου και πιστεύω και αρκετών εδώ μέσα, είναι η καλύτερη value for money επιλογή!

 

χαλάρα και είναι. Στα 200 ευρώ πέρνεις 1Ghz επεξεργαστή , 3.7 ίντσες οθόνη, 800x480 ανάλυση, 5 Megapixel κάμερα και σύντομα ICS , nuff said.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...