Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν γραφεις και που ειναι αυτο το link γιατι το ψαχνω και δεν το βρισκω :lol: Εχω χαθει με τοσα πολλα πραγματα. Θελω και εγω να διαγραψω περιττες εφαρμογες που δεν γινονται απεγκατασταση χωρις να ειμαι root.

Ευχαριστω

 

πρέπει να αναφέρεται σε αυτό ο φίλος μας.

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να αναφέρεται σε αυτό ο φίλος μας.

 

ευχαριστω αλλα εννοω το link με τον οδηγο στο forum

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω αλλα εννοω το link με τον οδηγο στο forum

 

Εδώ είσαι!

 

Ναι όντως,Μόλις το κατέβασα κι εγώ.Αν είναι εύκολο εξήγησε λίγο τις ρυθμίσεις.

 

Εγκατάσταση το πρόγραμμα JuiceDefender ultimate και μετά,Enable και aggressive, δεν έχει και πολλά να πειράξεις.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εγκατάσταση το πρόγραμμα JuiceDefender ultimate και μετά,Enable και aggressive, δεν έχει και πολλά να πειράξεις.

 

Απο την ωρα που το εβαλα, μου ανοιγει την κινηση δεδομενων, για ποιο λογο το κανει αυτο? Ετσι θα με χρεψνει, κι ας την απενεργοποιω την κινηση δεδομενων, μετα απο λιγο το ανοιγει απο μονο του το συγκεκριμενο προγραμμα......

Link to comment
Share on other sites

Απο την ωρα που το εβαλα, μου ανοιγει την κινηση δεδομενων, για ποιο λογο το κανει αυτο? Ετσι θα με χρεψνει, κι ας την απενεργοποιω την κινηση δεδομενων, μετα απο λιγο το ανοιγει απο μονο του το συγκεκριμενο προγραμμα......

 

Είσαι σίγουρος πως το κάνει το juice defender ultimate;Εγώ δεν έχω τέτοιο πρόβλημα απο τότε που το έβαλα,στείλε πμ με email να σου στείλω το δικό μου να δοκιμάσεις!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Enable και aggressive, δεν έχει και πολλά να πειράξεις.

 

Οκ thnx.το ειχα στο ας το πω απλο κ δεν είδα διαφορά,θα δοκιμάσω αυτό που ειπες

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι!

 

α αυτο εννοουσε; :X :lol: Δεν το διαβασα σωστα και νομιζα οτι υπηρχε οδηγος για το προγραμμα Fast Uninstaller & Installer. :lol: Το παραπανω thread του zxr το εχω κανει και bookmark. :D

 

Απο την ωρα που το εβαλα, μου ανοιγει την κινηση δεδομενων, για ποιο λογο το κανει αυτο? Ετσι θα με χρεψνει, κι ας την απενεργοποιω την κινηση δεδομενων, μετα απο λιγο το ανοιγει απο μονο του το συγκεκριμενο προγραμμα......

 

για το juice defender εγω εβαλα τωρα το free με profile to balanced και απενεργοποιησα στο screen το enable after unlock που βρισκεις στο help. Αν καταλαβα καλα αυτη τη δουλεια κανει. Ενεργοποιει την κινηση δεδομενων μετα το ξεκλειδωμα.

Link to comment
Share on other sites

α αυτο εννοουσε; :X :lol: Δεν το διαβασα σωστα και νομιζα οτι υπηρχε οδηγος για το προγραμμα Fast Uninstaller & Installer. :lol: Το παραπανω thread του zxr το εχω κανει και bookmark. :D

 

 

 

για το juice defender εγω εβαλα τωρα το free με profile to balanced και απενεργοποιησα στο screen το enable after unlock που βρισκεις στο help. Αν καταλαβα καλα αυτη τη δουλεια κανει. Ενεργοποιει την κινηση δεδομενων μετα το ξεκλειδωμα.

Μου λες λιγο πιο απλα που βρισκεις στο προγραμμα αυτες τις επιλογες?

 

Είσαι σίγουρος πως το κάνει το juice defender ultimate;Εγώ δεν έχω τέτοιο πρόβλημα απο τότε που το έβαλα,στείλε πμ με email να σου στείλω το δικό μου να δοκιμάσεις!

 

Ευχαριστω.......

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να σβήσουμε με καποιο τρόπο το σημα 3g? Υπάρχει περίπτωση να τρώει πολύ μπαταρία...?(ετοιμοτητα κυψέλης)
Link to comment
Share on other sites

α αυτο εννοουσε; :X :lol: Δεν το διαβασα σωστα και νομιζα οτι υπηρχε οδηγος για το προγραμμα Fast Uninstaller & Installer. :lol: Το παραπανω thread του zxr το εχω κανει και bookmark. :D

 

 

 

για το juice defender εγω εβαλα τωρα το free με profile to balanced και απενεργοποιησα στο screen το enable after unlock που βρισκεις στο help. Αν καταλαβα καλα αυτη τη δουλεια κανει. Ενεργοποιει την κινηση δεδομενων μετα το ξεκλειδωμα.

 

Σωστός...............

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να σβήσουμε με καποιο τρόπο το σημα 3g? Υπάρχει περίπτωση να τρώει πολύ μπαταρία...?(ετοιμοτητα κυψέλης)

 

Ναι, ρυθμίσεις, ασύρματο και δίκτυα, δίκτυα κινητής τηλεφωνίας, λειτουργία δικτύου, Μόνο GSM

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

για να επιστρεψουμε λιγο σε ενα απο τα αγαπημενα μας θεματα η μπαταρια παντως δεν παλευεται.. χωρις να ξερω ποσο αντεχουν αλλα κινητα 4αρια και ανω

καθε μερα φορτιση απλα και μονο με το ποσο ξοδευει η οθονη

στις κλησεις χαλαει ελαχιστη..

δεν το συζηταω με κανενα angry birds στη 1 ωρα αδειαζει

 

δεν εχει δοκιμασει κανεις καμια φτηνη να μας συστησει?

 

θυμηστε μου πως βαζουμε νεα καρτα μνημης? μπορω πχ να σωσω τα παντα στον υπολογιστη με το airdroid και μετα τα ξεναπερναω ενω η νεα ειναι ηδη στο κινητο? γινεται?

 

για ραδιο εχει δοκιμασει κανεις καποια εφαρμογη? οχι Online κανονικο ραδιο

Link to comment
Share on other sites

Έγινα και εγώ κάτοχος ενός "neo v" πριν λίγες μέρες. Παρατήρησα πως στις 3 φορτίσεις που έκανα, ότι όταν το βγάζω από την πρίζα και το ανοίγω λέει 98%(όλες οι φορτίσεις ήταν πάνω από 4 ώρες). Ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό?
Link to comment
Share on other sites

 

θυμηστε μου πως βαζουμε νεα καρτα μνημης? μπορω πχ να σωσω τα παντα στον υπολογιστη με το airdroid και μετα τα ξεναπερναω ενω η νεα ειναι ηδη στο κινητο? γινεται?

 

θα κάνεις τη δουλεια σου με copy paste και με τη βοήθεια ενός card reader

Link to comment
Share on other sites

Έγινα και εγώ κάτοχος ενός "neo v" πριν λίγες μέρες. Παρατήρησα πως στις 3 φορτίσεις που έκανα, ότι όταν το βγάζω από την πρίζα και το ανοίγω λέει 98%(όλες οι φορτίσεις ήταν πάνω από 4 ώρες). Ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό?

Για κάνε ένα restart αφού το βγάλεις από τον φορτιστή και κατόπιν βάλτο να συνεχίσει τη φόρτιση.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν μου πεφτει και πολυς λογος, αφου δεν ειμαι τακτικος χρηστης του forum, εν τουτοις δικαιουμαι οποτε μπαινω σε ενα θεμα -NeoV στην προκειμενη- να μη διαβαζω ενα σωρο γκρινιες και παραπονα απο διαφορους χρηστες, επειδη....."δεν απαντωνται" τα ερωτηματα τους...

 

Προς υπενθυμιση σας και μονον, εδω, ΔΕΝ ειναι το "help-desk" της SonyEricsson, ωστε να αφειλουν να απαντηθούν ολες οι εωτησεις.

 

Εδω ειναι μια κοινοτητα χρηστων με ιδια κινητα τηλεφωνα και μοιραζομαστε τις εμπειριες μας απο τις συσκευες και οταν ειναι δυνατον, δηλαδη γνωριζει καποιος κατι κι Εχει και την Ορεξη να το κανει, ισως βρει χρονο να απαντησει και να βοηθησει καποιον. Προφανως και ειναι προαιρετικο. Αν θελει και μπορει. Κανεις δεν ειναι υποχρεωμενος να απαντησει σε κανεναν.

 

Για αυτο αλλωστε σας εχει επισημανει και Τοσες! πολλες φορες ο παρων διαχειριστης "ZXR" οτι δεν χρειαζονται διπλες και τριδιπλες επαναληψεις μιας ερωτησης. Οπως βλεπετε, ερωταπαντησεις υπαρχουν διαρκως. Θα τυχει και μερικες οι οποιες δεν προκειται να απαντηθουν. Η επομενη κινηση σας, ΔΕΝ πρεπει να ειναι η Απαιτηση της απαντησης, αφ ενος διοτι δεν εχετε κανενα δικαιωμα να απαιτειτε απο ανθρωπους που δε τους γνωριζετε και δεν σας χρωστουν και κατα συνεπεια το μονο που καταφερνετε ειναι να αφηνετε μια μομφη, μια μπηχτη -για να συννενοηθουμε- προς ολους που δεν αποκριθηκαν στην ερωτηση, κι αφ ετερου οπως επισης παμπολλες φορες σας εχει επιστησει την προσοχη ο "ZXR" με τα επαναλαμβανομενα ασκοπα μηνυματα, το μονο που πετυχαινετε ειναι να φορτωνετε το ζωτικο χωρο και χρονο του server που μας φιλοξενει και παραλληλα να καθιστατε αυτοματως το οποιο θεμα εχει δημιουργηθει για να βοηθα οσους το διαβαζουν, ενα F.A.Q γενικης χρησης του Android ή ακομη και ενα F.A.Q γενικης χρησης κινητων τηλεφωνων.

 

Πριν ποσταρετε ερωτηση, προσπαθηστε να εξαντλησετε τα δικα σας περιθωρια σε αναζητηση πληροφοριας internet_ικά ή εδω μεσα στο forum (οπως και οι διαχειριστες προτρεπουν) και η ανταμειβη που θα λαβετε εκτος απο ουσιαστικη τις περισσοτερες φορες (δηλαδη θα λυσετε το οποιο προβλημα σας) παραλληλα θα ειναι και ηθικη, πνευματικη, διοτι θα ανακαλυψετε οτι με την ερευνα και το διαβασμα θα γινετε καλυτεροι, και ισως αρχισετε να απαντατε οι ιδιοι πλεον σε καποια ερωτηση...

Link to comment
Share on other sites

εννοω για το 0.facebook το δωρεαν αλλα πρεπει να ανοιξω δεδομενα..το εκανα σημερα και εχασα το ευρω μου της μερας απο βοντα (δεν πειραζει) αλλα τουλαχιστον αμα τα ενεργοποιω να μην χανω τα λεφτα..πως γινεται αυτο?

 

Προφανώς για να μπεις στο 0.facebook.com θα πρέπει να ανοίξεις τα δεδομένα σου. Αν το κάνεις αυτό, όλο και κάποια εφαρμογή θα στείλει/λάβει δεδομένα, άρα θα χρεωθείς. Αυτό το "τρικ" με το 0 προφανώς και έχει βγει για τις παλιές, συμβατικές συσκευές.

 

για να επιστρεψουμε λιγο σε ενα απο τα αγαπημενα μας θεματα η μπαταρια παντως δεν παλευεται.. χωρις να ξερω ποσο αντεχουν αλλα κινητα 4αρια και ανω

καθε μερα φορτιση απλα και μονο με το ποσο ξοδευει η οθονη

στις κλησεις χαλαει ελαχιστη..

δεν το συζηταω με κανενα angry birds στη 1 ωρα αδειαζει

 

δεν εχει δοκιμασει κανεις καμια φτηνη να μας συστησει?

 

θυμηστε μου πως βαζουμε νεα καρτα μνημης? μπορω πχ να σωσω τα παντα στον υπολογιστη με το airdroid και μετα τα ξεναπερναω ενω η νεα ειναι ηδη στο κινητο? γινεται?

 

για ραδιο εχει δοκιμασει κανεις καποια εφαρμογη? οχι Online κανονικο ραδιο

 

Σε ακραίες περιπτώσεις να μη μου πάει περισσότερο από 1,5 μέρα (ακραίες περιπτώσεις = 5 ώρες WiFi/Serfing/E-mail/Tapatalk κλπ, καμιά ώρα κλήσεις, κάνα μισάωρο παιχνίδια κλπ).

Είναι smartphone, "φοράει" LCD οθόνη και "πεινάει". Αν θέλουμε αυτονομία πηγαίνουμε σε Nokia 3310 με οθόνη υγρών κρυστάλλων, χωρίς WiFi/GPS κλπ και ξενοιάζομαι.

Αν θεωρείτε τραγική την μπαταρία του Neo V, τότε τι μπορείτε να πείτε για άλλες συσκευές που τις 2 φορτίσεις την ημέρα τις έχουν στο νερό.

 

Και όπως είπε ένας φίλος νωρίτερα, το θέμα της αυτονομίας είναι σχετικό.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς για να μπεις στο 0.facebook.com θα πρέπει να ανοίξεις τα δεδομένα σου. Αν το κάνεις αυτό, όλο και κάποια εφαρμογή θα στείλει/λάβει δεδομένα, άρα θα χρεωθείς. Αυτό το "τρικ" με το 0 προφανώς και έχει βγει για τις παλιές, συμβατικές συσκευές.

 

 

 

Σε ακραίες περιπτώσεις να μη μου πάει περισσότερο από 1,5 μέρα (ακραίες περιπτώσεις = 5 ώρες WiFi/Serfing/E-mail/Tapatalk κλπ, καμιά ώρα κλήσεις, κάνα μισάωρο παιχνίδια κλπ).

Είναι smartphone, "φοράει" LCD οθόνη και "πεινάει". Αν θέλουμε αυτονομία πηγαίνουμε σε Nokia 3310 με οθόνη υγρών κρυστάλλων, χωρίς WiFi/GPS κλπ και ξενοιάζομαι.

Αν θεωρείτε τραγική την μπαταρία του Neo V, τότε τι μπορείτε να πείτε για άλλες συσκευές που τις 2 φορτίσεις την ημέρα τις έχουν στο νερό.

 

Και όπως είπε ένας φίλος νωρίτερα, το θέμα της αυτονομίας είναι σχετικό.

 

ναι ρε παιδια μην γκρινιαζουμε συνεχεια! ας το χαρουμε οσο μπορουμε...εμενα με νορμαλ χρηση 30 λεπτα τηλεφωνα 5-6 σμσ

λιγο wifi και gps στο αυτοκινητο κανα 2ωρο δλδ ειμαι ηδη 3 μερες και 12 ωρες

και ειμαι ακομα στην δευτερη φορτιση

Link to comment
Share on other sites

advanced task killer kai juice defender ultimate pane mazi?αν οχι ποιο το καλυτερο?

 

οποιος θελει να μην μενει ποτε απο μπαταρια

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμος για αφαίρεση προγραμμάτων, βάσει του εξαιρετικού οδηγού στο φόρουμ, με την "Fast Uninstaller & Installer" για non-root συσκευές.

Ψάχνοντας στο σύνολο των εγκατεστημένων εφαρμογών βλέπω μία "sound recorder", μήπως γνωρίζει κάποιος τι ακριβώς είναι;

Δεν υπάρχει πουθενά σαν app στο τηλέφωνο, χρησιμοποιείται μήπως από την videocamera;

http://s9.postimage.org/mkhlel09b/screenshot_2012_01_22_2034_1.png

 

το screenshot αν καταλαβα καλα ΔΕΝ το εχεις τραβηξει απο το "Fast uninstaller & istaller" αλλα απο το ρυθμισεις-->εφαρμογες.

 

https://market.android.com/details?id=com.rootuninstaller.uninstaller&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5yb290dW5pbnN0YWxsZXIudW5pbnN0YWxsZXIiXQ..

 

Το εγκατεστησα και δεν εχει καμια σχεση το περιβαλλον του με αυτο του screenshot σου. Επισης σαν προγραμμα που το ειδα δεν σου προσφερει τιποτα παραπανω απο το να κανεις απεγκατασταση τα προγραμματα που μπορεις να αφαιρεσεις και απο τη μανα του (ρυθμισεις--¨>εφαρμογες). Δεν εμφανιζει προγραμματα που αφαιριουνται μονο με roοt και συνεπως πως θα αφαιρεσεις τα παραπανω που λες;

 

Το sound recorder δεν το βρισκω σαν εφαρμογη εγω στο κινητο μου

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...