Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού το δοκίμασες σημαίνει ότι άλλαξες τις τιμές σε όλα τα echo που φαίνονται στον οδηγό. Δεν νομίζω ότι μπορεί να γίνει πιο φωτεινή η οθόνη αν και το λέω με μια επιφύλαξη. Μακάρι να είχαμε ένα κινητό που έχει βάλει το Disable Auto Brightness να τα συγκρίναμε.

 

Το έχει βάλει ένας φίλος μου και η φωτεινότητα του είναι σχεδόν το διπλάσιο (και τα 2 κινητά ήταν στο 100%). Κάπου είχα πετύχει ένα δεύτερο αρχειάκι, που αλλάζεις ένα νούμερο και γίνεται τέρμα φωτεινή η οθόνη (έβαζες το 255 σαν το μεγαλύτερο νούμερο), αλλά δεν θυμάμαι που.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποιον player χρησιμοποιείτε για να δείτε στο pc τα βίντεο που τραβάμε με το κινητό

 

Προσωπικα, με GOM βλεπω ολα τα βιντεο μεσω pc.

Link to comment
Share on other sites

Πόσες μέρες έκανε να έρθει; Εχω παραγγείλει κι εγω μια θήκη απο τις αρχες Δεκέμβρη και δεν εχω παραλάβει ακόμα.

 

απο 27 δεκεμβρη και ηρθε χθες...14 μερες δηλαδη...πανω κατω καθε φορα που παραγγελνω γυρω στις 15 μερες το πολυ 20..βεβαια εχει τυχει να μου ερθει και ενας φορτιστης για το λαπτοπ σε 6 μερες..απο ασια ολα αυτα.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Το έχει βάλει ένας φίλος μου και η φωτεινότητα του είναι σχεδόν το διπλάσιο (και τα 2 κινητά ήταν στο 100%). Κάπου είχα πετύχει ένα δεύτερο αρχειάκι, που αλλάζεις ένα νούμερο και γίνεται τέρμα φωτεινή η οθόνη (έβαζες το 255 σαν το μεγαλύτερο νούμερο), αλλά δεν θυμάμαι που.

 

Δεν έχει καμία διαφορά το 100% brightness με το Auto Brightness Disable. Δοκίμασα και τις 2 μεθόδους το έχω το πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιεί κανείς το EXdialer?

Όταν έχω αναπάντητη στην επάνω μπάρα μου τις βγάζει.Μπαίνω εκεί στις αναπάντητες και έχοντας προεπιλογή EXcontact και όχι της Se απλά τις βλέπω οκ μια χαρά

Όταν όμως θα έχω ξανά μου προσθέτει τις αναπάντητες στην επάνω μπάρα και μπορώ μόνο όταν μπω στης Se "Επαφές" για να δω το αρχείο κλήσεων και τότε σβήνει το σημαδάκι επάνω της αναπάντητης

Link to comment
Share on other sites

Παίδια μην γράφετε βλακείες για τις αναβαθμίσεις κτλ. Υπήρχαν άτομα όπως εγώ που περιμέναμε πως και πως να βγει η αναβάθμιση αυτή για να σταματήσουν τα restarts. Και όντως από χτες που την πέρασα το κινητό είναι ανοιχτό χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Αν το μεγάλο πρόβλημα είναι το root τότε αξίζει να περιμένετε και λίγο. Το κινητό σας όμως λειτουργεί κανονικά. Τι να πούμε εμείς που ήμασταν χωρίς κινητό και περιμέναμε...

Galaxy Note 4 SM-N910F
Link to comment
Share on other sites

Παίδια μην γράφετε βλακείες για τις αναβαθμίσεις κτλ. Υπήρχαν άτομα όπως εγώ που περιμέναμε πως και πως να βγει η αναβάθμιση αυτή για να σταματήσουν τα restarts. Και όντως από χτες που την πέρασα το κινητό είναι ανοιχτό χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Αν το μεγάλο πρόβλημα είναι το root τότε αξίζει να περιμένετε και λίγο. Το κινητό σας όμως λειτουργεί κανονικά. Τι να πούμε εμείς που ήμασταν χωρίς κινητό και περιμέναμε...

 

δεν γραψαμε βλακειες απλα μερικοι εσπευσαν να αναβαθμισουν αμεσα χωρις να εχουν κανενα απολυτως προβλημα και τωρα ψαχνουν εργαλειο για root..δεν τα βαλαμε με εσας που ειχατε προβλημα υποψην..επισης ειναι θετικο οτι λυθηκε το προβλημα και δειχνει αντιδραση απο την sony..

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Παίδια μην γράφετε βλακείες για τις αναβαθμίσεις κτλ. Υπήρχαν άτομα όπως εγώ που περιμέναμε πως και πως να βγει η αναβάθμιση αυτή για να σταματήσουν τα restarts. Και όντως από χτες που την πέρασα το κινητό είναι ανοιχτό χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Αν το μεγάλο πρόβλημα είναι το root τότε αξίζει να περιμένετε και λίγο. Το κινητό σας όμως λειτουργεί κανονικά. Τι να πούμε εμείς που ήμασταν χωρίς κινητό και περιμέναμε...

 

Μάλλον είσαι ο μόνος που έκανε το update έχοντας κάποιο λόγο!

Έχει γεμίσει το thread με ανούσια μηνύματα και δυστυχώς κάποιος που έχει ένα σοβαρό θέμα με το κινητό (όχι με το android, αυτό είναι άλλο θέμα!) δεν μπορεί να βρει αυτό που χρειάζεται.

Κάθε 10-20 post επαναλαμβάνονται οι ίδιες και ίδιες ερωτήσεις και απαντώνται άλλες τόσες φορές μέχρι να αποφασίσει κάποιος να ξανά ρωτήσει χωρίς να μπει στον κόπο να διαβάσει 5-10-30 λεπτά παραπάνω.

Είμαι περίεργος να δω τι θα γίνει όταν έρθει η 4.0 (ναι! τότε ίσως να κατανοώ αυτούς που βιάστηκαν να κάνουν update, γιατί μόνο τότε θα δουν κάποια διάφορα στο κινητό τους, τουλάχιστον οπτικά) ή αν βγουν τίποτα σταθερές custom ROM's.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

καλημερα...υπαρχει καποια εφαρμογη να μου δειχνει πληροφοριες για τα μυνηματα?δηλαδη αν το ειχα κλειστο και ηρθε ενα μυνημα ποτε το στειλανε?>
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία διαφορά το 100% brightness με το Auto Brightness Disable. Δοκίμασα και τις 2 μεθόδους το έχω το πρόγραμμα.

 

δεν μπορει φιλε μου, με τα ματια μου ειδα την διαφορα...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είσαι ο μόνος που έκανε το update έχοντας κάποιο λόγο!

Έχει γεμίσει το thread με ανούσια μηνύματα και δυστυχώς κάποιος που έχει ένα σοβαρό θέμα με το κινητό (όχι με το android, αυτό είναι άλλο θέμα!) δεν μπορεί να βρει αυτό που χρειάζεται.

Κάθε 10-20 post επαναλαμβάνονται οι ίδιες και ίδιες ερωτήσεις και απαντώνται άλλες τόσες φορές μέχρι να αποφασίσει κάποιος να ξανά ρωτήσει χωρίς να μπει στον κόπο να διαβάσει 5-10-30 λεπτά παραπάνω.

 

Συμφωνώ απόλυτα.:yawn:

Link to comment
Share on other sites

Παίδια μην γράφετε βλακείες για τις αναβαθμίσεις κτλ. Υπήρχαν άτομα όπως εγώ που περιμέναμε πως και πως να βγει η αναβάθμιση αυτή για να σταματήσουν τα restarts. Και όντως από χτες που την πέρασα το κινητό είναι ανοιχτό χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Αν το μεγάλο πρόβλημα είναι το root τότε αξίζει να περιμένετε και λίγο. Το κινητό σας όμως λειτουργεί κανονικά. Τι να πούμε εμείς που ήμασταν χωρίς κινητό και περιμέναμε...

 

σωστος +1 και απο εμενα :)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ρε παιδιά, μην το κάνουμε και τόσο θέμα με το update που περάσαμε, κάποιοι από εμάς...

και τις "ανούσιες ερωτήσεις" μας στη συνέχεια...

λες και όλο το υπόλοιπο ξεχειλωμένο νήμα των 240 σελίδων είναι όλο ουσία και εμείς το χαλάσαμε...

 

Παιδιά το forum δεν είναι μία κοινότητα μυημένων και ειδικών, που είναι εδώ για να μας μαλώνουνε.

Είναι μία κοινότητα αλληλοβοήθειας, που κάποιοι πιο έμπειροι μοιράζονται τη γνώση και την εμπειρία τους με κάποιους άλλους λιγότερο έμπειρους. Και αυτό πιστεύω πως γίνεται καλοπροαίρετα και με κατανόηση:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια αλλξα το μινι προ που ειχα καιπηρα το neo v θελω να ρωτησω η καρτα μνημης που ειχα στο μινι προ μια 8γβ να την βαλω οπως ειναι στο τηλ

η να της κανω φορματ?

Link to comment
Share on other sites

Παίδια μην γράφετε βλακείες για τις αναβαθμίσεις κτλ. Υπήρχαν άτομα όπως εγώ που περιμέναμε πως και πως να βγει η αναβάθμιση αυτή για να σταματήσουν τα restarts. Και όντως από χτες που την πέρασα το κινητό είναι ανοιχτό χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Αν το μεγάλο πρόβλημα είναι το root τότε αξίζει να περιμένετε και λίγο. Το κινητό σας όμως λειτουργεί κανονικά. Τι να πούμε εμείς που ήμασταν χωρίς κινητό και περιμέναμε...

 

Κάτσε ρε συ πώς γίνεται 2 ίδια κινητά να έχουν την ίδια ROM ίδιο hardware και firmware και το ένα μόνο να κάνει restart?

Εγώ προτείνω και σε σας τους υπόλοιπους να δοκιμάσετε το downgrade με full wipe γιατί πιστεύω ότι θα καταλήξετε σε working rom .42 με root χωρίς προβλήματα. Η μπορείτε να περάσετε μόνο ένα νεότερο kernel που σίγουρα δε θα χει θέματα Battery drain και restart.

 

[EDIT]

Λοιπόν για να βοηθήσω να πώ ότι με τις οδηγίες που έδωσα στο προηγούμενο πόστ με το flashtool και το original .42 firmware εγώ φλασάρισα το κινητό μου πίσω στην OEM .42 unrooted firmware χωρίς να έχω ξεκλειδωμένο bootloader.

 

Άρα όσοι θέλουν μπορούν να κάνουν με τον παραπάνω τρόπο downgrade και μετά root και install cwm και νέο κernel.

Θα χρειαστείτε τους Semc USB flash device drivers τους οποίους μπορείτε να κατεβάσετε από το wotanserver site ΕΔΩ

 

Σε ΑΥΤΟ το πόστ μια σελίδα πίσω υπάρχουν όλ ατα απαραίτητα Links για downgrade σε .42 root, install cwm, νέο kernel χωρίς battery drain και restarts και με υποστήριξη O/C.

Όσοι είχατε πρόβληματα μπορείτε να δοκιμάσετε τη διαδικασία και να δείτε αν επιμένουν.

 

Για όσους αλλάζουν τηλέφωνο και θέλουν να κρατήσουν εφαρμογές και ρυθμίσεις στο xda δίνουν ΑΥΤΟ (δεν το έχω δοκιμάσει)

Edited by lousou76
Link to comment
Share on other sites

παιδια αλλξα το μινι προ που ειχα καιπηρα το neo v θελω να ρωτησω η καρτα μνημης που ειχα στο μινι προ μια 8γβ να την βαλω οπως ειναι στο τηλ

η να της κανω φορματ?

 

Καλος ήρθεσ στο forum του neo v :)

εγώ όταν άλλαξα κάρτα μνήμης στο κινητό, αντέγραψα όλα τα αρχεία που είχε μέσα η κάρτα του κινητού στην καινούργια που πέρασα και δουλεύει μια χαρά.

οπότε, κάνε φορματ στην παλιά σου κάρτα και κάνε copy paste τα αρχεία που έχει τώρα η κάρτα.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ρε παιδιά, μην το κάνουμε και τόσο θέμα με το update που περάσαμε, κάποιοι από εμάς...

και τις "ανούσιες ερωτήσεις" μας στη συνέχεια...

λες και όλο το υπόλοιπο ξεχειλωμένο νήμα των 240 σελίδων είναι όλο ουσία και εμείς το χαλάσαμε...

 

Παιδιά το forum δεν είναι μία κοινότητα μυημένων και ειδικών, που είναι εδώ για να μας μαλώνουνε.

Είναι μία κοινότητα αλληλοβοήθειας, που κάποιοι πιο έμπειροι μοιράζονται τη γνώση και την εμπειρία τους με κάποιους άλλους λιγότερο έμπειρους. Και αυτό πιστεύω πως γίνεται καλοπροαίρετα και με κατανόηση:)

 

Τα παιδια δεν σου λένε αυτό..Εννοειται ότι ρωτάμε ο,τι θέλουμε.αυτός ειναι ο σκοπός αυτών των forums.

Απλα κάντε έναν κόπο να διαβάζετε έστω τις 2-3 τελευταίες σελίδες του νήματος πριν ρωτήσετε κατι.πολύ πιθανόν να εχει απαντηθεί.

Δεν το λέω προσωπικά σε σένα.:)

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν θα εχει ομως αρχεια απο το μινι προ μεσα?

η ειναι κοινα αρχεια και για τα δυο τηλ?

 

Τα αρχεία που έχει μέσα είναι από κάποιες εφαρμογές που έχεις κατεβάσει, οπότε σβηστά όλα στην 8gb που έχεις και βάλε ότι έχει μέσα τώρα το η κάρτα του neo v.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεία που έχει μέσα είναι από κάποιες εφαρμογές που έχεις κατεβάσει, οπότε σβηστά όλα στην 8gb που έχεις και βάλε ότι έχει μέσα τώρα το η κάρτα του neo v.

 

σωστος φιλε!

εχεις δικιο

αλλα οι εφαρμογες που ειχα στο μινι προ θα χαθουνε ε?

Link to comment
Share on other sites

σωστος φιλε!

εχεις δικιο

αλλα οι εφαρμογες που ειχα στο μινι προ θα χαθουνε ε?

 

Φτιάξε ένα αρχείο στο pc σου, κάνε εκεί copy τα αρχεία τον εφαρμογών που έχεις στο mini (απο την 8gb κάρτα), και μετά πέρνατα στην 2gb και βάλτην στο κινητό (το mini) για να σου δουλεύει σωστά.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να βαλω την .42 με φλασαρισμα απο FlashTool αλλα πεταει ερρορς και κολλαει στην εγκατασταση του ''system" . ξερει κανεις κατι ;
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Για πιο λογο τα βιντεο που εινι τραβηγμενα με το κινητο, καποιες φορες παιζουν "νερο" και καποιες φορες, σαν να ειναι σε αργη κινηση

Τα τρεχω με MX Video Player αλλα και με το DICE Player το οποιο ειναι το μονο που εχω βρει να παιζει καλα τα .mkv

Link to comment
Share on other sites

παιδια την πατησα!!!!

πηρα απο την vodafone νωριτερα το neov και μολις πηγα να το ανοιξω ειδα οτι η συσκευη ηταν ανοιγμενη

η ταινια ασφαλειας εννοω ηταν ηδη ανοιγμενη

τι να κανω τωρα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...