Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδιά μάθετε να πάθετε :O (για όσους δν το ξέρουν ή δεν το παρατήρησαν ) μπορεί στα σχεδόν όλα τα ανδροιδές κινητά αν όχι σε όλα όταν έχεις ένα μνμ ένα email η κάτι να μην ανάβει η οθόνη , αλλά το neo v μας , έχει το εξής στα δεξιά του κινητού το φωτάκι που ανάβει όταν το έχετε στην φόρτιση, όταν έχετε μια ειδοποίηση αναβοσβήνει πράσινο και όταν την δεις σβήνει - και θα μ πείτε γιατι σας τα λέω όλα αυτά 1ον γιατί με εντυπωσίασε σε σχέση με την λύση κάποιου τύπου noled εφαρμογής που στο παλιό μου κιν μ έκανε προβλήματα και 2ον γιατί θέλω όταν έχω αθόρυβη λειτουργία να μην ανοίγω κάθε λίγο την οθόνη μήπως μου ήρθε τπτ - επειδή πιστεύω το θέλουν και άλλοι το λέω για όσους δεν το ξέρουν :D

παιδιά επειδή θα με βόλευε και εμένα αυτό... ξέρει κανείς πως το ενεργοποιώ αυτό?

 

εμένα by default όταν έχω ειδοποίηση δεν αναβοσβήνει το δεξί φωτάκι.

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επειδή θα με βόλευε και εμένα αυτό... ξέρει κανείς πως το ενεργοποιώ αυτό?

 

εμένα by default όταν έχω ειδοποίηση δεν αναβοσβήνει το δεξί φωτάκι.

 

ευχαριστώ

 

Δεν νομίζω οτι ήτανε κάποιο setting. Τουλάχιστον δεν θυμάμαι και τώρα που το έψαξα λιγο δεν βρηκα τιποτα....

 

Παρεπιπτονδος το τζι εσ εμ αρινα εκανε ριβιου....

Link to comment
Share on other sites

μπήκα και εγώ στο club NEO V -

1η εντύπωση τέλεια δεν το συζητάω,

τέλεια ανάλυση σε σχέση με το χ10 mini pro που είχα και έχω ακόμα.

1 πράγμα με προβληματίζει μόνο. η κάμερα του, μερικές φορές βγάζει ωραίες φώτο και μερικές φορές δείχνει κάτι αστράκια σαν χιόνια. επίσης σε όλα τα videakia έχει χάλια ανάλυση. πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση ή λέτε να έχει βλάβη το κινητό?

Επίσης καλώδιο hdmi και προστατευτικό οθόνης ( δεν είχε καν μαμήσιο ) απο πού λέτε να πάρω?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

μπήκα και εγώ στο club NEO V -

1η εντύπωση τέλεια δεν το συζητάω,

τέλεια ανάλυση σε σχέση με το χ10 mini pro που είχα και έχω ακόμα.

1 πράγμα με προβληματίζει μόνο. η κάμερα του, μερικές φορές βγάζει ωραίες φώτο και μερικές φορές δείχνει κάτι αστράκια σαν χιόνια. επίσης σε όλα τα videakia έχει χάλια ανάλυση. πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση ή λέτε να έχει βλάβη το κινητό?

Επίσης καλώδιο hdmi και προστατευτικό οθόνης ( δεν είχε καν μαμήσιο ) απο πού λέτε να πάρω?

 

αναλογος τον φωτισμο..αλλα εγω προσωπικα τραβηξα αρκετες φωτογραφιες και βιντεο για να δω ποιοτητα και δεν παρατηρησα κατι τετοιο

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

αναλογος τον φωτισμο..αλλα εγω προσωπικα τραβηξα αρκετες φωτογραφιες και βιντεο για να δω ποιοτητα και δεν παρατηρησα κατι τετοιο

 

Με χαμηλό φωτισμό είναι σχετικά καλές?

εμένα όχι, θα ανεβάσω σε λίγο φωτογραφία να μου πείτε και εσείς την γνώμη σας για το αν θα πρέπει να το πάω πίσω η όχι.

 

Παιδιά το δοκίμασα τώρα (που έχει φως ακόμα έξω) και οι φωτογραφίες του είναι ΟΚ. οπότε θα έφταιγε ο χαμηλός φωτισμός.

Edited by xlidas
ακυρο

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επειδή θα με βόλευε και εμένα αυτό... ξέρει κανείς πως το ενεργοποιώ αυτό?

 

εμένα by default όταν έχω ειδοποίηση δεν αναβοσβήνει το δεξί φωτάκι.

 

ευχαριστώ

 

Δοκίμασε το blink

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα μια ερώτηση, έκανα απεγκατάσταση κάποιες εφαρμογές, και στο κυρίως menu πηγαίνοντας και προς τα δεξιά εκεί που ήταν τα εικονίδια είναι κενή η θέση. Λογικό θα μου πείτε αφού την απεγκατάστασα.

Τα κενά μπορούνε να συμπληρωθούν - μεταφερθούν με κάποιο τρόπο από τα εικονίδια που είναι στις επόμενες κάρτες δεξιά;

 

Link to comment
Share on other sites

εγώ που το πήρα έχω μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένος. πολύ γρήγορο, με πολλές δυνατότητες και καταπληκτική οθόνη!!!! η μπαταρία του κρατάει πάρα πολύ. με χρήση ως τηλέφωνο (όχι παιχνίδια, λίγο ιντερνετ και κυρίως με κλήσεις και μυνήματα) κρατάει 5 μέρες περίπου, ενώ με ξέσκισμα σε παιχνίδια, ιντερνετ,ψαξιμο κτλ μου κράτησε 3 και κάτι!!! το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι θα γρατζουνιέται πολύ εύκολα.!!!
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρία του κρατάει πάρα πολύ. με χρήση ως τηλέφωνο (όχι παιχνίδια, λίγο ιντερνετ και κυρίως με κλήσεις και μυνήματα) κρατάει 5 μέρες περίπου, ενώ με ξέσκισμα σε παιχνίδια, ιντερνετ,ψαξιμο κτλ μου κράτησε 3 και κάτι!!!\

 

 

εεεε υπερβαλλεις..

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

εεεε υπερβαλλεις..

 

δεν υπερβάλω. αλήθεια τόσο μου κράτησε. απλά όντως μπορει να μην το ζόρισα πολύ...

πχ είμαι τώρα στο 50% από Τρίτη πρωί

 

@john1987. είναι περιέργως καλύτερη από όσο την περίμενα εγώ

Edited by mariosk89
Link to comment
Share on other sites

δεν υπερβάλω. αλήθεια τόσο μου κράτησε. απλά όντως μπορει να μην το ζόρισα πολύ...

πχ είμαι τώρα στο 50% από Τρίτη πρωί

 

@john1987. είναι περιέργως καλύτερη από όσο την περίμενα εγώ

 

οντως υπερβαλεις...θα προτιμουσαμε να ποσταρεις screenshot απο την χρηση μπαταριας να δουμε και εμεις οτι δεν υπερβαλλεις...

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα μια ερώτηση, έκανα απεγκατάσταση κάποιες εφαρμογές, και στο κυρίως menu πηγαίνοντας και προς τα δεξιά εκεί που ήταν τα εικονίδια είναι κενή η θέση. Λογικό θα μου πείτε αφού την απεγκατάστασα.

Τα κενά μπορούνε να συμπληρωθούν - μεταφερθούν με κάποιο τρόπο από τα εικονίδια που είναι στις επόμενες κάρτες δεξιά;

 

πατας παρατεταμενα σε ενα εικονιδιο και το σερνεις οπου θες..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι και χαλια η μπαταρια παντως.. νορμαλ

αν επαιζε και 1 εξωτερικος φορτιστης παντως για 1 δευτερη δεν θα ηταν ασχημα..

ρεσταρτ 1 μου εκανε κ αυτο μετα απο κολλημα σπασμενης εφαρμογης

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αλανια...την δευτερη μερα που το πηρα μ εκανε επανακκινησεις..το κλεισα το ανοιξα και δν μ ξανακανε ..το χω περιπου 3βδομαδες δν εκανε τιποτα...σημερα δουλεψα λιγο το sygic και αρχισε ξανα τι λετε να κανω?

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

παιδιά επειδή θα με βόλευε και εμένα αυτό... ξέρει κανείς πως το ενεργοποιώ αυτό?

 

εμένα by default όταν έχω ειδοποίηση δεν αναβοσβήνει το δεξί φωτάκι.

 

ευχαριστώ

 

κοίτα εμένα σίγουρα το κάνει σε gmail - gtalk δεν έτυχε να το δώ σε άλλες ειδοποιήσεις ακόμα και τον ήχο που είχα ενεργοποιημένο αναβόσβινε επίσης δεν το έκανα απο κάποια ρύθμιση ξαφνικά το παρατήρησα όπως καθόμουν . αν μπορούν ας μας πει και κάποιος άλλος αν του το κάνει ...

Link to comment
Share on other sites

οντως υπερβαλεις...θα προτιμουσαμε να ποσταρεις screenshot απο την χρηση μπαταριας να δουμε και εμεις οτι δεν υπερβαλλεις...

 

με το κινητό κλεισμένο το βράδυ (κάτι που έπρεπε να αναφέρω) βγαίνει. η φωτογραφία είναι στο 48%

Link to comment
Share on other sites

μόλις το έκανα ροοτ...τώρα μεγάλη δουλειά έκανα θα μου πείτε!

δεν νομίζω όμως πως είναι και κάτι σοβαρό.Μια χαρά είναι το κινητό κι έτσι

Link to comment
Share on other sites

με το κινητό κλεισμένο το βράδυ (κάτι που έπρεπε να αναφέρω) βγαίνει. η φωτογραφία είναι στο 48%

 

ναι αλλα δεν δειχνει ουτε να εχεις παιξει καποιο παιχνιδι ουτε wifi να ανοιξες..οποτε μια χαρα σου κραταει και το κλεινεις και το βραδυ.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

μόλις το έκανα ροοτ...τώρα μεγάλη δουλειά έκανα θα μου πείτε!

δεν νομίζω όμως πως είναι και κάτι σοβαρό.Μια χαρά είναι το κινητό κι έτσι

 

Ευκαιρια να βγαλεις εφαρμογες της s.e που δε χρειαζεσαι!

 

Sent from my MT11i using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζετε σε πιο καταστημα υπαρχει η συσκευη?

Στη Vodafone μου ειπαν να περιμενω μεχρι 4Ιανουαριου:mad::mad:

 

καταστημα Ζωγραφου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα δεν δειχνει ουτε να εχεις παιξει καποιο παιχνιδι ουτε wifi να ανοιξες..οποτε μια χαρα σου κραταει και το κλεινεις και το βραδυ.

 

ε μα αυτό είπα. ότι με χρήση σαν κινητό (μυνήματα,κλήσεις και λίγο ιντερνετ) κρατάει πολύ. όταν το ξέσκισα τις πρώτες μέρες, προσπαθώντας να το ξεφορτίσω εντελώς, κράτησε 3 μέρες (με κλείσιμο το βράδυ). γενικά η εντύπωση μου είναι πως κρατάει λίγο παραπάνω από το αναμενόμενο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...