Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες σημερα το παρηγγειλα και εγω απο το site της vodafone!!Ειχα σχετικα καλη επιδοτηση και σε συνδυασμο με 18μηνο μου βγηκε 15,60 ευρω!Το ψαξα και για κανενα high-end κινητο αλλα βγαιναν ολα απο 150 και πανω και δεν πολυψηνομουνα...Μεχρι τελευταια στιγμη περιμενα τη wind να μου κανει αντιπροταση για το X5 pro αλλα κατω απο 100 δεν πεφταν με τπτ οποτε NEO V και με τη βουλα!Αντε μεγεια μου!!Και οταν ερθει να μαστε καλα να το σκαλιζουμε!

 

Εμενα μου εκαναν αντιπροωτασει οταν εκανα αιτηση για φορετοτητα στη vodafone και η αντιπροταση ηταν το κινητό δωρεαν...! απο εκει που μου ζήταγαν €120-130 στο wind to all 35! Δε μετανιωασα που εφυγα τα κιντηα ειναι ισαξια καπου χανει το ενα καπου το αλλο. Εγω το μονο που ίσως θα ζήλευα απο το Χ5 pro ειναι οτι το android που εχει ειναι μαμα Google δε λεω ομορφο και ευχρηστο το μενου που εχει βάλει η SE αλλα προτιμώ το μαμησιο! Απο την αλλη το Χ5 προ ισως δε παρει ποτε android 4 και αν παρει αργει πολυ η Huawei (αλλα κανει καλη δουλεια). Αντε καλοσκάλιστο !!

 

για αυτο ειμαι της αποψης οσοι δεν επωφελειστε απο καποια εκπτωση ή επιδοτηση μεσω site,να παιρνετε σβαρνα τα καταστηματα ή να παιρνετε τηλεφωνα ωστε 1)να το κλεινετε και να το αγοραζετε αμεσα.2)να το ανοιγετε επιτοπου!!

Οταν ομως τα μαγαζια το εχουν με τα κυαλια και να εχει προβλημα παλη χωρις κινητο θα εισαι γιατι απλα δεν θα εχουν αλλο να σου δωσουν!! Στη περιπτωση μου βεβαια το πειρα €50 απο €87 που μου εγβαινε στα καταστηματα! Για αυτο και δεν γρινιαζω :D

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Nokia 3210 - Nokia 8210 - Samsung E700 - Nokia 6630 - Nokia 6680 - HTC touch Diamond - Sony Ericsson Xperia neo V.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχεις κανει στο λογαριασμο google τα 2βηματα ασφαλειας??

 

Πρέπει να το κάνεις κι αυτό; Δεν νομίζω ότι χρειάζεται...:worry:

 

καμια φορα σκαλωνει ο λογαριασμος.το βγαζει πολυ συχνα και σε διαφορετικα μοντελα.θυμαμαι αυτο το προβλημα επαιζε συχνα και στο χ10 μινι.μετα απο λιγο μπορει να στρωσει μονο του.

Και εγώ αυτό που λέει ο φίλος έχω διαβάσει στο δίκτυο παλιότερα. Προσπαθείς ξανά αργότερα.

 

Το θυμάμαι που το έχουν αναφέρει αρκετοί αυτό αλλά παλεύω δυο μέρες τώρα. Μέχρι και update του έκανα!

 

@zxr

Υπαρχει τελικα ρυθμιση ευαισθησιας ή ιστοριες του πωλητη ?

 

Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το θυμάμαι που το έχουν αναφέρει αρκετοί αυτό αλλά παλεύω δυο μέρες τώρα. Μέχρι και update του έκανα!

 

Ενας είχε κάνει repair συνδέοντας το με τον υπολογιστή και δούλεψε. Είναι από τα κουφά.

 

Wipe Cache δοκίμασες?

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το προστατευτικό οθόνης τι ακριβώς κάνει μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος? Το έχουμε πάνω όταν χρησιμοποιούμε το κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασε τελικά κάποιος καμιά θήκη;
Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. θα δοκιμάσω και τα δυο και ανεβάσω εντυπώσεις. Οταν μου επιστρέψουν το τηλέφωνο που το έχω στείλει για αντικατάσταση λόγω επανεκκινήσεων.:rolleyes:

 

φιλε τι σου ειπαν για τις επανακινησεις?εκανε και μενα και απο τοτε που ξεκινησα να το παω πισω δν το ξανακανε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασε τελικά κάποιος καμιά θήκη;

 

Ναι φίλε μου εγώ και είναι πολύ μπόμπα

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=50304

 

ρε παιδια δεν κανει ενα ενοχλητικο flickering η οθονη οταν ρολλαρεις τα μενου?

 

Είναι γιατί ο αισθητήρας για το φως λειτουργεί συνέχεια και αυξομειώνει την φωτεινότητα

Edited by uncommandable
nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Thanks!!! :)

 

Για το flickering τώρα:

 

Κατέβασε το "Widgetsoid", εμένα με βόλεψε, έχω φτιάξει 3 προφίλ φωτεινότητας (15%/50%/100%) και γλιτώνω και μπαταρία! Υπάρχει και καλύτερη λύση, το "Disable Auto Brightness (PLAY)", αλλά είναι με χρέωση κι απαιτεί root!

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ..ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΑΠΟ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΑΙ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΧΑΣΑ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΥΤΟ Ή ΟΦΕΙΛΟΝΤΑΙ ΑΠΛΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ?ΜΗ ΔΙΝΟΥΜΕ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΕΤΑΜΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΙΝΗΤΟ...

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

φιλε τι σου ειπαν για τις επανακινησεις?εκανε και μενα και απο τοτε που ξεκινησα να το παω πισω δν το ξανακανε...

 

Δεν έχω πάρει ακόμα απάντηση απο την βοδαφον. Εμένα το έκανε 3-4 φορές μέσα σε 5 μέρες.

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ..ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΑΠΟ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΑΙ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΧΑΣΑ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΥΤΟ Ή ΟΦΕΙΛΟΝΤΑΙ ΑΠΛΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ?ΜΗ ΔΙΝΟΥΜΕ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΕΤΑΜΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΙΝΗΤΟ...

 

Οι περισσότεροι ΔΕΝ εχουν πρόβλημα πάντως. Μη τρελαθούμε....κιόλας. Σε όλες τις συσκευές πάντα ενα ποσοστό βγαίνουν ελαττωματικές. Ειναι νόμος της μαζικής παραγωγής. Ευτυχώς υπάρχει η εγγύηση και το DOA.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ..ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΑΠΟ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΑΙ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΧΑΣΑ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΥΤΟ Ή ΟΦΕΙΛΟΝΤΑΙ ΑΠΛΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ?ΜΗ ΔΙΝΟΥΜΕ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΕΤΑΜΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΙΝΗΤΟ...

 

Το κινητό είναι ότι καλύτερο μπορείς να βρείς μέχρι τα 250 ευρώ ίσως και παραπάνω. Λογικό είναι κάποιες συσκευές να έχουν ελαττώματα. Σε όλους θα χει τύχει να αγοράσουν κάτι και να έχει κάποιο πρόβλημα. Γι' αυτό υπάρχει doa μιας βδομάδας και η εγγύηση

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος πρόβλημα στη δημιουργία λογαριασμού google; Του περνάω user name και password από το gmail μου και μου βγάζει "Δεν είναι δυνατή η δημιουργία αξιόπιστης σύνδεσης δεδομένων σε αυτό το διακομιστή". Του έκανα αναβάθμιση αλλά συνεχίζει.

 

Έχει καμιά ιδέα κανείς ή να του τραβήξω ένα SEUS να στρώσει;

 

Εισοδο θες να κανεις οχι δημιουργια, αφου εχεις λογαριασμο...

Δοκιμασε αυτο: κανε εκκαθαριση δεδομενων στο μαρκετ μετα Μπες στο ιντερνετ απο το κινητο μετα στο youtube(οχι την εφαρμογη απο τον περιηγητη) και κανε εισοδο απο εκει. Στα sgs ii το εχω διαβασει....

Sent from my u8800 using Tapatalk

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα.

 

Αρα το κινητο εχει θεμα με την αφη ή βασικα θελει αλλο τροπο αφης απο αλλα κινητα .

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Αρα το κινητο εχει θεμα με την αφη ή βασικα θελει αλλο τροπο αφης απο αλλα κινητα .

 

Aν αναφέρεσαι για το δικό σου κινητό τότε μάλλον έχει πρόβλημα. Τα καινούργια κινητά λειτουργούν άψογα μόνο με δάχτυλο όχι νύχι και με ειδικές γραφίδες

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα προχτές και έχει ένα κοκκο σκόνης στο εσωτερικό μέρος της LCD. (εμφανισιακά ειναι σαν να έχει 'ενα λευκό Pixel ενεργό όλη την ώρα)

Δεν θέλω να το κάνουν επισκευή γιατί θα μου βγάλουν το screen protector και θα την γεμισουν δακτυλιες την οθόνη..

Δικαιούμαι ΔΟΑ?

Το DOA σημαίνει Dead On Arrival όχι Dust On Arrival. Δε νομίζω να κάνουν αντικατάσταση για σκόνη. To DOA καλύπτει πρόβλημα σε Hardware που παρουσιάζεται εντός 7 ημερών από την ημερομηνία που αναφέρει η απόδειξη της συσκευής σου.

 

ρε παιδια δεν κανει ενα ενοχλητικο flickering η οθονη οταν ρολλαρεις τα μενου?

Θα έλεγα ότι κάνει ένα ελαφρύ Blurring στο μαύρο κυρίως, κατά το ρολάρισμα.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

@kprse

Η αίσθηση που αφήνει το κινητό όσον αφορά την οθόνη θεωρώ ότι είναι εξαιρετική. Αρκετά smooth, χωρίς κολλήματα, άμεση απόκριση και γενικότερα ταχύτητα, με απόκριση σε πολύ καλά επίπεδα. Όπως σου είχα γράψει και παλιότερα δεν έχω καταλάβει τί δεν σου άρεσε στην οθόνη.

 

Να ευχαριστήσω επίσης όλους όσους μπήκαν στον κόπο να μου απαντήσουν για το πρόβλημά μου. Τελικά λύθηκε κάνοντας επιδιόρθωση του λογισμικού με το SEUS. Μπήκε στο market με την πρώτη ενώ το wifi του έγινε πολύ σταθερό. Παρέμενε online συνδεδεμένο σε modem που ακόμα και το laptop ζοριζόταν να παραμείνει!

Πάμε για root πλέον και να το φέρουμε σιγά σιγά στα μέτρα μας.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησεις-ισως χαζες.

 

Πως μπορω να δω τα περιεχομενα της microSD?

Μπορω να βαλω ως ηχο ειδοποιησης των SMS καποιο τραγουδι?Υποθετω ναι.Πως?

 

Ειμαι σιγουρος οτι οι απαντησεις ειναι μπροστα στα ματια μου αλλα εχω κολλησει!

 

BTW,δεν εχω κανενα προβλημα με το κινητακι.Ουτε καν αυτο το θορυβο που λενε πολλοι στα πλαινα!Εκτος κι αν δεν ακουω καλα!

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη τι λέει,φωτεινότητα κι ευκρίνεια.είναι παρόμοια με του arc?

Από θέμα προβλημάτων?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μου φαίνεται ΟΚ η φωτεινότητα. Ο haki για παράδειγμα τη θεωρεί σκοτεινή οπότε έλυσε το πρόβλημά του με εφαρμογή που απενεργοποιεί το autobrightness. Γούστα είναι αυτά. Προβλήματα για την οθόνη δεν έχουν αναφερθεί.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω τωρα 2 ημερες ολα δουλευουνε ρολοι μια χαρα και ειμαι ευχαριστημενος :):)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα της φωτεινότητας ειναι υποκειμενικό εγω την ειδα μια χαρα. Οι 3 συσκευες που ειχα τα τελευταία 6 χρονια ειχαν ολες αισθητηρα φωτος και μπορώ να πω με σιγουρια πως το neo V ειναι το πιο φωτεινο κινητο που ειχα με αισθητηρα (ΝΟΚΙΑ 6600, ΝΟΚΙΑ 6680, HTC touch Diamond) δεν το δοκιμασα βεβαια στον ηλιο ακομα απο βδομαδα που θα εχω την αντικατασταση της συσκευης θα το δοκιμάσω στον ηλιο και αν με προβληματίσει θα το αναφέρω!

οσο για τα προβληματα συμβαινουν σε ολα τα κινητα ειδικα οταν ειναι ολοκαίνουρια κυκλοφορία. Για παραδειγμα εγω με το καμενο pixel ήμουν ο πρώτος με αυτο το πρόβλημα σύμφωνα με τα κεντρικά της vodafone.

Nokia 3210 - Nokia 8210 - Samsung E700 - Nokia 6630 - Nokia 6680 - HTC touch Diamond - Sony Ericsson Xperia neo V.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πάρει ακόμα απάντηση απο την βοδαφον. Εμένα το έκανε 3-4 φορές μέσα σε 5 μέρες

 

εμενα ενω την πρωτη μερα δουλευε καλα την δευτερη μολισ το κλειδωνα εκανε επανακκινηση συνεχεια μετα το κλεισα το ξαναανοιξα δεν το ξανακανε το πηγα πισω και ειπε αν το ξανακανει να το παω αλλα δν τ ξανακανε περασε μια εβδομαδα...ελπιζω να τη γλυτωσα..ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μου φαίνεται ΟΚ η φωτεινότητα. Ο haki για παράδειγμα τη θεωρεί σκοτεινή οπότε έλυσε το πρόβλημά του με εφαρμογή που απενεργοποιεί το autobrightness. Γούστα είναι αυτά. Προβλήματα για την οθόνη δεν έχουν αναφερθεί.

 

Θέλει root για την εφαρμογή αυτή?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...