Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμια σχεση δυστυχως. Τα ακριβα ειναι που βγαζουν τα μεγαλα προβληματα, περιεργως. Για 200 ευρω το συγκεκριμενο το κρινω αψογο προς το παρον.

 

Ωραία άμα είναι περιμένω μέχρι την τετάρτη που είπαν ότι θα το φέρουν και θα πω και γω τις δικιές μου εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρώτο μου μήνυμα στην πιο μεγάλη mobile κοινότητα της χώρας και ελπίζω να βοηθήσω και γω κάποτε όποτε μπορέσω ένα άλλο χρήστη.

 

Προμηθεύτηκα πρόσφατα ένα Neo V και γω και θέλω να το κάνω root τη συσκευή.Θέλω κάποιον που τα έχει βρει άμα μπορεί

να μου στείλει σε PM η ακόμα και εδώ άμα επιτρέπεται τα links για τα απαραίτητα αρχεία του κινητού (adb drivers κλπ.)

 

Και ίσως μία καλή συμβουλή τι να προσέχω μιας και έχω τραυματική εμπειρία με "τουβλοποιημένο" HTC Magic... :cry:

 

Καλωσόρισα λοιπόν... :D

Καλώς ήρθες!

 

Εδώ για root και το SEUS για να επαναφέρεις το κινητό σε περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά. Δεν υπάρχει περίπτωση ούτε μια στο εκατομμύριο να "τουβλοποιήσεις" ένα SE.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες!

 

Εδώ για root και το SEUS για να επαναφέρεις το κινητό σε περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά. Δεν υπάρχει περίπτωση ούτε μια στο εκατομμύριο να "τουβλοποιήσεις" ένα SE.

 

Έτσι νόμιζα και γω,μεχρι που ένας φίλος στο Xperia mini του,δεν μπορουσε να το ανοίξει και οταν προσπαθούσε να επαναφέρει με σεους,του έβγαζε ότι εχει τροποποιημένο λογισμικό...

 

sent from Xperia mini proooooo! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μετα το root επηρεάζονται καθολου τα επίσημα update του adnroid η θα γινοντε κανονικα ota? μπορούμε να βρουμε κάπως την εφαρμογή για την φωτεινότητα γιατι δεν έχω πιστωτική καρτα να την αγοράσω??
Link to comment
Share on other sites

μετα το root επηρεάζονται καθολου τα επίσημα update του adnroid η θα γινοντε κανονικα ota? μπορούμε να βρουμε κάπως την εφαρμογή για την φωτεινότητα γιατι δεν έχω πιστωτική καρτα να την αγοράσω??

 

φιλε μου εγω που ειμαι root μου βρηκε αναβαθμιση και την εκανα OTA αλλα δεν μπορουσε να ολοκληρωθει,γιαυτο και τελικα την εκανα μεσω seus.

Δεν ξερω αν φταιει το root.

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εγω που ειμαι root μου βρηκε αναβαθμιση και την εκανα OTA αλλα δεν μπορουσε να ολοκληρωθει,γιαυτο και τελικα την εκανα μεσω seus.

Δεν ξερω αν φταιει το root.

 

 

 

χμμ ύποπτο.. εμενα που ειναι υnroot την εκανε χθες κανονικά ota..εξαλου στην λιστα δεν εχει το V λεει μονο neo..μηπως παιζει κανα προβλημα??

Link to comment
Share on other sites

Κανείς από Θεσνίκη να το έχει βρει σε λευκό??

Πραγματικά δεν υπάρχει πουθενά

 

*Όπως έχω αναφέρει θα το φέρει γνωστός από κατάστημα με 130 μετρητά κομπλέ με απόδειξη αλλά αν είναι να τελειώσουν μέχρι να το φέρει προτιμώ να το πάρω τώρα από αλλού

Link to comment
Share on other sites

Συνετευξη Τυπου mou mououou mouou!!!

 

Μια εβδομαδα σημερα με το κινητο!

Διαβαζω τοσες μερες για φωτεινοτητα,ξεθωριασμα,χαλασμενα καπακια,....κλπ....κλπ....

Το δικο μου ειναι μια χαρα!Η οθονη του φαινεται τελεια,δεν αλλαζει δερμα,δεν κανει restart,........,αλλα ουτε και καφε.......

 

To μονο που δεν εχω τεσταρει ακομα ειναι η διαρκεια της μπαταριας.

Αυτην την εβδομαδα ειμαι ολο στο μαρκετ,ολο παιχνιδια,ολο πειραζω απο εδω και απο εκει....

και κραταει μετα βιας 2 μερες!!!Θελω να δω με κανονικη χρηση ποσο θα με παει!!αρα λοιπον αυτο θα γινει σε κανα μηνα!!

 

Αυτο ομως που με απασχολει ειναι το οτι καταπινει τα ΜΒ στο ιντερνετ!Τρελη καταναλωση!Σαν την Veyron ενα πραγμα (τεποζιτο σε 12 λεπτα)!

Αυτο που καταλαβα ειναι οτι οφειλεται σε :

1)backround download εφαρμογων (πως το κλεινω αυτο; )

2)Οτι με τον Opera Mobile (αν και ενεργοποιημενο το turbo) σε συνδυασμο με ρυθμισεις ΙΝΤΕΡΝΕΤ και οχι WAP (γιατι δεν τις εχω βρει) ανοιγει κανονικα site (και οχι την WAP εκδοση) που ρουφανε τα MB με χοντρο καλαμακι για freddocino!!

 

δεν θυμαμαι κατι αλλο!Εχω νταλακιασει απο το φαι!!

 

και τωρα περναμε στις ερωτησεις του κοινου!

Edited by jyonu

MrZisis
Just a tech savvy gamer ...

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτιση γιατη στο site της vodafone λεει 512mb ram ενο στο κινητο ειναι 320mb?
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

χμμ ύποπτο.. εμενα που ειναι υnroot την εκανε χθες κανονικά ota..εξαλου στην λιστα δεν εχει το V λεει μονο neo..μηπως παιζει κανα προβλημα??

 

δεν παιζει ρολο..γινεται κανονικα το root.δοκιμασε το.και αλλα παιδια το δοκιμασαν εδω και εγινε.;)

 

μια ερωτιση γιατη στο site της vodafone λεει 512mb ram ενο στο κινητο ειναι 320mb?

 

512 ειναι η εργοστασιακη μνημη.ομως ερχεται με διαφορες προεγκατεστημενες βλακειες που πιανουν χωρο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Που αν το κάνουμε root μπορούμε να τις βγάλουμε έτσι?

Αλλά αφού γίνεται να χρησιμοποιήσεις την κάρτα μνήμης για αποθήκη δεν είναι και τόσο αποτρεπτικό σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Που αν το κάνουμε root μπορούμε να τις βγάλουμε έτσι?

Αλλά αφού γίνεται να χρησιμοποιήσεις την κάρτα μνήμης για αποθήκη δεν είναι και τόσο αποτρεπτικό σωστά?

 

μην αγχωνεστε.ναναι καλα το app2sd και η φιλοσοφια του android που μεταφερει στην sd τις εφαρμογες.

το μονο κακο ειναι οτι δεν μπορουν ολες οι εφαρμογες να μεταφερθουν,γιατι μπορει να μην εχει βαλει αυτη την επιλογη ο developer της εφαρμογης.

και ναι με το root σβηνεις ολες τις χαζομαρες που εχει βαλει η μαμα SE μεσα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά τις 28/11/2011 παραλαμβάνουν τα λευκά και μετά τις 2/12 τα μπλέ.

Ενημερώθηκα πριν 30 λεπτά απο καταστημα.

Το ειδα live και έχει για κινητο 200 ευρώ κα τα πλη κτι κη οθόνη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μην αγχωνεστε.ναναι καλα το app2sd και η φιλοσοφια του android που μεταφερει στην sd τις εφαρμογες.

το μονο κακο ειναι οτι δεν μπορουν ολες οι εφαρμογες να μεταφερθουν,γιατι μπορει να μην εχει βαλει αυτη την επιλογη ο developer της εφαρμογης.

και ναι με το root σβηνεις ολες τις χαζομαρες που εχει βαλει η μαμα SE μεσα.

 

πως τα βγαζο ακριβως? το εχο κανει root τωρα τι κανο?

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Μετά τις 28/11/2011 παραλαμβάνουν τα λευκά και μετά τις 2/12 τα μπλέ.

Ενημερώθηκα πριν 30 λεπτά απο καταστημα.

Το ειδα live και έχει για κινητο 200 ευρώ κα τα πλη κτι κη οθόνη.

 

Σιγουρα γιατι σημερα πηρα τηλεφωνο σε ενα καταστημα vodafon και μου ειπαν οτι το μπλε θα το φερουν 28 και το λευκο 2/12 και ετσι τους ειπα να μου κανουν κρατηση για το μπλε.

ericsson t39m-nokia 3230-sony ericsson xperia neo v
Link to comment
Share on other sites

Διαδικασία για εγκατάσταση ClockworkMod Recovery έχει βγει;

 

Ανακαλυψα αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1183465

 

Δεν πολυκατάλαβα τη διαδικασία... Ξέρει κάποιος να με πληροφορήσει σχετικά;

Sony Xperia Z5 Premium
Link to comment
Share on other sites

πως τα βγαζο ακριβως? το εχο κανει root τωρα τι κανο?

 

κατεβαζεις το titanium backup απο μαρκετ και σβηνεις ο,τι θες.προσεχε ομως.μην τα ξηλωσεις ολα και μετα τα παιξει το κινητο σου.και καλο θα ναι,για καθε εφαρμογη που απεγκαθιστας να παιρνεις και ενα buck up με το titanium.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,σημερα το εκλεισα και εγω με συνδεση.το περιμενω πως και πως.αν και μου ειπε η υπαλληλος θα με παρει τηλ,οταν ερθει ελπιζω να μην μου πει οτι δεν υπαρχει σε διαθεσιμοτητα πια..για να δουμε

 

ξέρει κανείς να μου πει??

Link to comment
Share on other sites

Guest alexmi900
Διαδικασία για εγκατάσταση ClockworkMod Recovery έχει βγει;

 

Ανακαλυψα αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1183465

 

Δεν πολυκατάλαβα τη διαδικασία... Ξέρει κάποιος να με πληροφορήσει σχετικά;

 

πρωτον αυτο ειναι για το απλο νεο και οχι το neo v. απο κει και περα για ποιο λογο χρειαζεσαι το clockwork? ουτε εχει βγει καποια ρομ ουτε καποιος κερνελ αξιος αναφορας.

Link to comment
Share on other sites

πρωτον αυτο ειναι για το απλο νεο και οχι το neo v. απο κει και περα για ποιο λογο χρειαζεσαι το clockwork? ουτε εχει βγει καποια ρομ ουτε καποιος κερνελ αξιος αναφορας.

 

Για back-up και για wipe battery stats θέλω να το περάσω. Υπάρχει άλλος τρόπος να κάνω wipe battery stats;

Sony Xperia Z5 Premium
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα σε ένα κατάστημα vodafone. Μου είπαν δεν περιμένανε τόσο ζήτηση και θα φέρουν αρχές του μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Σου προτεινω να ηρεμησεις γενικοτερα και να μην κανεις τοσο πολυ "chat" εδω, και προβλημα να προκυψει δικαιουσαι αλλαγη, οπως εκανα κι εγω κι οπως κανει ο καθενας που παιρνει προβληματικη συσκευη. Τι να πουν και οι κατοιχοι Galaxy SII που εδιναν 600 ευρω, τεσσερις φορες επιπλεον, και το κινητο τους εβγαζε ροζ και κιτρινα χρωματα και επιανε πολλους βαθμους Κελσιου ! Οι μερικες περιπτωσεις δεν κανουν τον κανονα. Και τα πλαστικα φαινονται αρκετα καλα απο ποιοτητα, με φυσιολογικη χρηση δεν πιστευω οτι υφιστανται αδικαιολογητες φθορες. Αν ετυχε σ'ενα παληκαρι μονο, δυστυχως bad luck.

 

Το κινητο ειναι αψσογο ουτε ξεθωριασματα εχει ουτε reboot το εχω μια εβδομαδα η τιμη ειναι σουπερ για αυτο που περνεις.

Mobile gadget freak!!!
Link to comment
Share on other sites

χμμ ύποπτο.. εμενα που ειναι υnroot την εκανε χθες κανονικά ota..εξαλου στην λιστα δεν εχει το V λεει μονο neo..μηπως παιζει κανα προβλημα??
Ποιο update βγηκε χθες?
Mobile gadget freak!!!
Link to comment
Share on other sites

κοιτα, το μονο σιγουρο ειναι οτι ειναι ανωτερο σε θεμα hardware και εκδοσης android απο το galaxy 3, το γνωριζω απο 1ο χερι..

οσο για το θεμα αυτο, εγω το εχω 4 μερες και ολα ειναι στην πενα.. ομως πολλοι εχουν πει οτι μετα απο λιγο καιρο αρχιζει το reboot.. θα δειξει.. υπαρχει παντα και η εγγυηση αμα δεν σ τυχει μεσα στις πρωτες 7 μερες (μεχρι τοτε DOA)..

 

πιστευω οτι εκανες καλα γιατι ηταν ευκαιρια.. εγω πουλησα Ν8 για να το παρω..

(οσο για το νοκια που εχεις, αν ειναι αυτο στο αβαταρ, μπορει ν ειναι αλλης εποχης αλλα ειναι εγγυηση και respect)!!

 

Φίλε σε ευχαριστώ για την απάντηση.. Περιμένω απόψεις .. Απο Τρίτη θα είναι διαθέσιμο .. Οπότε θέλω να δω.. και δυστυχώς δεν έχω βρει εναλλακτική στα 200 ευρα ! Όχι , φίλε δεν είναι αυτό στο αβαταρ. Ένα 1800 είναι ..

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Φίλε σε ευχαριστώ για την απάντηση.. Περιμένω απόψεις .. Απο Τρίτη θα είναι διαθέσιμο .. Οπότε θέλω να δω.. και δυστυχώς δεν έχω βρει εναλλακτική στα 200 ευρα ! Όχι , φίλε δεν είναι αυτό στο αβαταρ. Ένα 1800 είναι ..

 

μην λες δυστυχως,,,αντικειμενικα οχι μονο στα 200 αλλα και στα 250 ειναι ισως η καλυτερη επιλογη..

ελπιζω να μην μας βγει κανα θεμα, αλλα οπως και να εχει εχουμε εγγυηση..

 

στο λεει καποιος που μεχρι πριν 5 μερες ελεγε οτι πλεον θα αγοραζει μονο νοκια και htc και ποτεεεε S.E. (παλιες κακιες αναμνησεις, αλλα οταν λεω παλιες εννοω πολυ παλιες, θα καταλαβεις αμα δεις τις συσκευες SE στην υπογραφη μου)

 

1800?!?!?! καλα τοτε, αναθεωρω :p:lol:

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...